Падевий мед: користь і шкода і як його відрізнити

Падевий мед, що це таке? Що із себе представляє і корисний він? Мед, не обов’язково бджолиний – скоріше це нектар квітів, який був кілька разів перероблений медоносними комахами. Але рослини не виділяють його цілий рік, коли температура на вулиці дуже висока, нектар не виділяється і саме в цей момент бджоли починають збирати росу.

В основному вона з’являється на деревах, але збирати вони можуть не тільки її, Так само для освіти меду знадобиться частка паді, це солодкі виділення деревних комах. Саме цей компонент дає незвичайної корисності цього меду.

З чого роблять падевий мед в кожній області збору і які виняткові властивості він має в кожній з них:

  • в Європі бджоли збирають росу. Такий мед часто виявляється краще і дорожче ніж класичний квітковий.
  • у нас же основним джерелом такого продукту служить падь, з-за чого російський мед вважається другорядним.

Походження меду впливає на такі фактори: склад, цінність, шкоду і корисні властивості.

Читайте також: Бджолиний забрус: користь і застосування

Калорійність

Падевий мед — один із самих калорійних сортів, на 100 грамів продукту доводиться 328ккал. Але цей параметр може коливатися. Все залежить від декількох параметрів, а саме співвідношення кількості паді деревних комах, нектару і пилку. Калорійність цього сорту може відрізнятися більше ніж на 15%, що досить багато.

Якщо він буде чистим, в ньому будуть відсутні фітонциди, які характерні квіткового нектару і пилку. З-за високої кількості декстринів, він легко кисне, а відбувається це тому, що через них він швидко вбирає вологу.

Звичайно, склад меду може відрізнятися, але, як і у всіх інгредієнтів, у нього є стандартні характеристики і найчастіше його складу саме такий:

  • Вода – до 17%
  • Цукор – до 70%
  • Білки – до 11%
  • Мінерали – до 1%
  • Інші речовини – до 1%

Мед буде більш насичений калієм, якщо його основної складової буде медяна роса. А так само в складі буде більше мікро і макроелементів.

880642e2825b33840de53ee72bc7dbdb Падевий мед: користь і шкода і як його відрізнитиЗавдяки цим якостям в Європі ціна цього меду дуже висока. Але в паді міститься набагато більше декстрину, білка і кислот. Близько 12% сполук, в той час як в класичному меді їх значно менше.

Зольні елементи в даному продукті займають свою поличку у складі, на відміну від квіткових сортів меду. Приблизно в 8 разів. З-за не переробленого цукру в ньому міститься величезна кількість дисахаридів, які мають свій вплив на властивості.

Читайте також: Бджолині стільники, користь та шкоду, як приймати

Корисні властивості

Чи є в цьому меді вітаміни? Звичайно, склад вітамінів тут досить непоганий. Але, як і більшість продуктів, падевий мед корисні властивості і має свої протипоказання. Де і як використовують мед? В основному це народна медицина. Більше йому ніде не знайшли практичного застосування, та й самі бджоли його не їдять, так як його склад сильно насичений.

Основне застосування цей мед знайшов в медицині. Особливо лікарі рекомендують їсти при серцево-судинних хворобах. З-за сильної насиченості калієм, його використовують при забитих кровоносних судинах. Не рекомендується використовувати його без консультації лікаря, що б зрозуміти, чи не зробите ви гірше собі таким лікуванням. В основному його використовують.

5399bfb2ace207ec865162bbdd4a5c96 Падевий мед: користь і шкода і як його відрізнитиЗ-за наявності Вітаміну Б, його використовують при безсонні, різних видах нервових і психічних розладів, перенапруженні. Таке ліки відмінно підійде тим, хто живе в швидкому ритмі. Такий мед можна використовувати при застуді і подібних захворюваннях.

Звичайно, ви можете це робити, але користі від цього не буде ніякої. Вся справа в тому, що в такому меді, геть відсутня така складова як фітонциди. З цього не має практичної користі при захворюваннях даного типу. Але буде ефективний при різних харчових розладах. Так як тваринна падь насичена білками, амінокислотами та іншими хворобливістю елементами. Буде корисний практично при всіх захворюваннях в області живота.

Не менш відомі випадки застосування його для відновлення організму. Це часто необхідно після складних операцій чи важких хвороб. Не менш популярне використання в косметології, в цій сфері шанувальників такого продукту хоч відбавляй. Де його тільки не використовують, одна з найбільш відомих процедур — медова маска. А все тому, що він напитан антиоксидантами, які очищають тіло від токсинів та інших шкідливих речовин.

А може бути шкідливий такий мед? Звичайно ж, так. Хоч він і використовується в багатьох сферах медицини, але завжди є алергії. Алергії є практично на все і мед не є винятком. Так само може погано вплинути на людей зі слабким імунітетом. Так, що вкрай не рекомендується давати такий падевий мед дітям, так як їх слабкий імунітет може просто не впоратися з величезною кількістю різних сполук, яких тут дуже багато.

Як дізнатися, чи можна вам використовувати мед? Все дуже просто, потрібно взяти невелику кількість меду і нанести його на невелику ділянку шкіри. Це допоможе дізнатися, чи є у вас на нього алергія. Зрозуміти ви зможете це досить швидко.

Так як алергічна реакція не змусить себе чекати. Так само не забувайте про велику калорійність. Адже вона на пряму впливає на ваш вагу. І велика кількість таких ліків може легко призвести до його збільшення. А крім цього привести до сильного підвищення цукру в крові. Загальна рекомендація від лікарів: можна з’їсти три-п’ять ложок в день. Це норма для дорослої людини. Дітям же 1-3 ложки буде цілком достатньо. Важливо знати, що не варто гріти цей мед. В процесі нагрівання втрачаються всі корисні властивості.

Читайте також: Сон на бджолиних вуликах — користь і шкода

Як розпізнати якісний продукт?

Користь, шкоду і як його відрізнити? Це цікавить усіх, хто дізнався про нього. Хороший падевий мед дуже рідкий. Найчастіше можна знайти лише мед переробленої рослинної паді. А продукт з паді деревних комах, нерідко змішують з класичним квітковим. На перший погляд може здатися, що відрізнити даний сорт важко від інших, адже він схожий на багато відомі сорти. Але все набагато простіше, ніж здається, адже є повно властивостей, які не притаманні іншим видам, а саме:

  • Відсутність запаху. Як не дивно, але не має взагалі ніякого запаху, при всій насиченості мінералами і цукром.
  • Унікальний забарвлення.

Як розпізнати натуральний мед? У різних регіонах, збирають різний мед. В його видобувають переважно в лісових регіонах і в залежності від лісової породи, колір меду має свій унікальний відтінок. Наприклад у хвойних він буде темно-зеленого або коричневого кольору. А листяних бурий або чорний. Можуть бути і інші кольори, але це самі основні з них.

6d970de75bdda24fd238900b0aa91a92 Падевий мед: користь і шкода і як його відрізнитиЗнаючи все це, ви без особливих проблем зможете зрозуміти, чи купуєте ви справжній падевий мед або підробку, змішану з іншими сортами. На перший погляд може здатися, що змішаний буде так само корисний, як і звичайний, але це не так. Він не буде мати навіть половини своїх властивостей.

Так чому ж такий цінний продукт вважається другорядним? Все досить просто, через те що він не знайшов застосування в кулінарії, він не дуже затребуваний, адже для медицини та косметології навряд будуть збирати таку ж кількість меду, як збирали б для кулінарії. Саме з цієї причини його вартість дуже висока. Але правда чи варто вважати продукт, який так насичений корисними речовинами другосортним? Звичайно ж ні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради