Томат Диво пальчики: короткий опис особливостей сорту

Помідори зовсім необов’язково повинні бути великими. Існують різновиди томату, які цінують як раз за те, що вони маленькі. Називається такий помідор черрі (англ. «вишня»). Ці малюки містять значно більше цінних речовин, ніж плоди звичайних помідорів. Про одному з сортів черрі – Диво пальчики і піде мова в цій статті. Тут наведено опис, деякі особливості агротехніки і відгуки тих, хто пробував його вирощувати.

tomat chudo palchiki: kratkoe opisanie osobennostejj sorta44 Томат Диво пальчики: короткий опис особливостей сорту

Опис сорту

Диво пальчики відрізняється від інших помідорів чері подовженою формою плодів. Серед інших характеристик – високі врожаї і нескладний догляд. Культивувати цей томат можна у відкритому грунті, не обтяжуючи себе формуванням куща і пасынкованием. Підв’язувати до опори – за необхідності.

Томати на кущі виростають великими гронами. Вони оригінального і досить приємного зовнішнього вигляду: довгасті, з трохи загостреним кінчиком. Однаково хороші ці плоди як для консервування в цілому вигляді (маленький розмір дуже зручний для таких цілей), так і застосування свіжими в салатах і для прикраси (невеликі червоні черрі виглядають на блюді дуже красиво). Підходить сорт також для вживання в сушеному і в’яленому вигляді.

Теплиця цього томату не потрібна, проте він добре росте і плодоносить на балконах та лоджіях в невеликих контейнерах.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (95-110 днів) Детермінанти-нантный (50-60 см) Універсальний Для відкритого ґрунту 20-30 до 6 кг Подовжені, червоного кольору, невеликого розміру, кислувато-солодкі

Переваги і недоліки

Плюси томату Диво пальчики:

 • Цікавий зовнішній вигляд плодів і рівний розмір.
 • Хороший кисло-солодкий томатний смак.
 • Підходить для контейнерного вирощування.
 • Широкий спектр застосування цих томатів.
 • Яскраво виражених недоліків у цього сорту не виявлено.

  Особливості агротехніки

  Принципових відмінностей у технології вирощування від звичайних помідорів чері не мають. Так як кущики цього томату невисокі, висаджувати їх можна за схемою 20х30 см, світла і життєвого простору рослинам цілком вистачить (на 1 м2 помістяться 6 рослин).

  tomat chudo palchiki: kratkoe opisanie osobennostejj sorta45 Томат Диво пальчики: короткий опис особливостей сорту

  Вирощують сорт через розсаду. Насіння висівають за 55-60 днів до висаджування у відкритий грунт. Для правильного розвитку молодих рослин слід забезпечити їм довжину світлового дня не менше 14 годин. Найкращих результатів можна досягти, якщо перед висадкою на грядки в протягом пари днів гартувати розсаду, на кілька годин знижуючи денну температуру до +13-+15 ° С, а нічну до +6-+8?С.

  Увага! Якщо цей томат вирощувати на закритій терасі або лоджії, потрібно підтримувати температуру не менше +20-+24?С, при менших значеннях плоди не можуть розпочатися.

  Відгуки

  Сорт отримує позитивні відгуки від власників садів і городів. Ганна з р. Володимира зазначає відмінну лежкість свіжих плодів: протягом трьох місяців зберігання томати не змінили своєї щільності і смакових якостей. Диво пальчики показує високу врожайність (відро з двох кущів, для таких невеликих рослин результат дуже хороший). Незважаючи на те що сорт призначений для вирощування у відкритому грунті, дачники відзначають чудові результати і при тепличному вирощуванні. Галина р. Саяногорска і інші пишуть про невідповідність зовнішнього вигляду достиглих томатів фотографії на пакетику з насінням (плоди виростають більш округлої форми).

  Черрі займають окрему нішу серед помідорних сортів. Любителі готувати по достоїнству оцінять ці томати в якості приправи і прикраси для різних страв. Простота вирощування роблять їх доступними для початківців садівників і городників. Кущі з щільними кетягами яскраво-червоних помідорів порадують своїх господарів високим урожаєм.

  Солодкі черрі: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради