Як почистити мишку: оптичну, лазерну, бездротову

Комп’ютерні користувачі ретельно стежать за чистотою свого робочого місця і належну увагу важливо приділяти мишкам. Для правильної чистки комп’ютерного аксесуара підбирають ряд необхідних миючих засобів: починаючи від серветок і закінчуючи рідинами. А також слід розрізняти алгоритми чищення залежно від типу виробу.

807090b0bca38405314e7cebd9e9898b Як почистити мишку: оптичну, лазерну, бездротову

Чим чистити?

Засобів для чищення агрегатів комп’ютера багато, а до основних з них відносяться наступні:

 • спеціальні вологі серветки;
 • рідини для чищення елементів комп’ютера або спирт, хлоргексидин;
 • ватні палички — для важкодоступних місць;
 • кульки для чищення;
 • м’які тканини;
 • розчини мила;
 • ватні диски і пластиковий скребок.

При комбінації засобів можна повністю очистити виробу від різного ступеня забруднення. За відсутності необхідних коштів, ходять в магазини з комп’ютерною технікою. Часто спеціалізовані магазини продають очищаючі матеріали. А також варто відмітити, що вироби чистять методом розбирання і в зібраному стані. В одному з випадків знадобиться різний набір миючих засобів.

Як чистити різні види мишок?

edb100e4b60978af95cc9df4abc47be0 Як почистити мишку: оптичну, лазерну, бездротовуМаніпулятор буває різних типів в залежності від конструкції і принципу роботи.

Комп’ютерний гаджет має багато модифікацій: безпровідна, оптична лазерна або. Для кожного виду необхідний особливий процес очищення. В першу чергу звертають увагу на необхідність розбору мишки і вибір необхідних миючих засобів та допоміжних елементів. А також відрізняється алгоритм проведення процесу миття.

Бездротові мишки

Такий вид аксесуара очищати простіше ніж інші. Спочатку рекомендують повністю розібрати агрегат знімаючи верхню кришку і розбираючи дрібні деталі всередині. Головне — не дряпати внутрішні компоненти. Основну увагу звертають на чистку датчика Bluetooth. У результаті робоча здатність мишки підвищиться: пропадуть заїдання при роботі або відсутність сигналу.

Лазерна миша

Цей вид найчастіше піддається забрудненню. Лазерні маніпулятори тісно контактують з поверхнею столу в результаті швидко забруднюються і стираються. Рекомендують ретельно витирати вічко лазера спиртовими розчинами або просоченими спиртом серветками. При цьому не сильно натискати на скляну вставку, щоб не зламати комп’ютерну мишу.

Проводити таку обробку лазерних мишок необхідно не менш ніж раз на два тижні.

Оптичні пристрої

f0706249c77513a5c076f1899bfb9845 Як почистити мишку: оптичну, лазерну, бездротовуОчищення гаджета виконується без демонтажу і спеціальних засобів.

Для миття такого приладу не знадобиться розбирання. При роботі з такою мишкою не потрібно бути вкрай акуратним або приділяти чогось належну увагу. Чищення приладу проходить за стандартним алгоритмом:

 • Зубочисткою видаляють бруд із боці коліщатка.
 • Очищення нижніх граней приладу.
 • Чистка індикатора світла під пахвою.
 • Протирання спиртовою серветкою проводу (якщо є).
 • Що не можна робити?

  Щоб якісно почистити мишку від бруду, важливо дотримуватися ряду правил. У першу чергу не варто застосовувати силу при догляді за приладом, тому що можна зламати дрібні і крихкі елементи. Остерігаються попадання води на мікросхеми. Перед складанням мишки дають час деталей висохнути. А також не варто чистити гострими предметами, і при розборі чітко сортувати запчастини щоб уникнути втрат.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради