Інтер’єр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Вітальня — центральне місце квартири або приватного будинку. В цій кімнаті можна поспілкуватися з близькими людьми, влаштувати чаювання або відзначити свято.

Вітальня відображає смак і стилістичні уподобання господарів будинку, тому до облаштування та оформлення цього приміщення потрібно підходити відповідально і творчо.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel60 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Особливості оформлення в сучасному стилі

Стильний інтер’єр повинен відображати свіжі тенденції оформлення житлового простору.

Головні риси вітальні, як і будь-якого іншого житлового простору:

 • зручність;
 • функціональність;
 • продуманий стиль у відповідності з новітніми тенденціями;
 • затишок.

Інтер’єр вітальні в сучасному стилі — це основа актуальних трендів. У ньому можуть проявлятися риси різних напрямків: від мінімалізму до хай-тека.

Сучасний стиль — це:

 • прямі лінії;
 • мінімум предметів меблів;
 • функціональність кожного об’єкта;
 • відсутність декоративних елементів;
 • однотонна палітра з яскравими акцентами;
 • гарне технічне оснащення.

У вітальні можна організувати одну чи дві зони. Свіжий тренд — об’єднання простору вітальні і балкона. Мета — створення ефекту відкритого простору.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel61 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Вибір дизайну в залежності від розміру кімнати

Кожна кімната має свої габарити та особливості форми. Сьогодні є всі можливості для того, щоб оформити вітальню кімнату зі смаком, створити навколо себе гармонійний і стильне простір незалежно від розмірів приміщення.

Якщо вітальня має невелику площу, то в процесі євроремонту слід підібрати модульні меблі, яка повноцінно виконує свої функції і при цьому в зібраному вигляді економить простір.

Простір можна розширити візуально за рахунок:

 • світлих поверхонь і предметів меблів;
 • постерів з панорамними видами;
 • дзеркал.

У сучасній вітальні повинна бути зона вільного простору. Найпростіше організувати її в квадратній кімнаті. Якщо розмістити предмети меблів уздовж стін і зробити навісні полиці, весь центр вітальні буде вільним.

У великій вітальні вільний простір у центрі може викликати відчуття порожнечі, тому в середині кімнати слід встановити стіл або іншу габаритну меблі.

Якщо вітальня кімната квадратної форми — маленька, варто оснастити її компактною меблями темних тонів, а стіни оформити в світлих.

У вітальні прямокутної форми важливо правильно розставити меблі. У такій кімнаті гармонійно буде виглядати кутовий диван. Якщо вона вузька, варто приділити максимум уваги широким стін: повісити на стіні яскравий постер або картину.

З точки зору колірної гами, для інтер’єру прямокутної вітальні підійдуть світлі відтінки, а вузькі стіни можна оформити в темних тонах.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel62 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Напрямки сучасного стилю для вітальні

Сьогодні при створенні інтер’єрів дизайнери і люди зі смаком орієнтуються на основні напрямки стилю контемпорарі.

Скандинавський стиль

Цей стиль зародився в Північній Європі. Головна ідея скандинавського інтер’єру — зручність для господарів будинку.

Характерні риси стилю:

 • максимум світла і життєвого простору;
 • прості чіткі лінії;
 • великі дивани;
 • зразки сучасного мистецтва в якості декору;
 • велика кількість текстилю з натуральних тканин;
 • тільки функціональна меблі;
 • ідеальний порядок.

Якщо площа вітальні невелика, кімнату нерідко поєднують з кухнею-їдальнею.
Ефекту широкого простору допомагають домогтися білі стіни, стеля, навіть підлогу.

Для контрасту у вітальні, оформленої в скандинавському стилі, використовують натуральне дерево, камінь, метал і яскраві плями у вигляді текстильних штор, покривал або дизайнерських картин.

Серед меблів у скандинавській вітальні присутні диван, столик, крісло «під старовину» і книжкові полиці (часто вбудовані). Якщо в приміщенні є камін, можна виготовити компактну стіс і розташувати її поблизу вогнища.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel63 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Індустріальний

Житлове приміщення, оформлене в індустріальному стилі, нагадує заводський цех. Всі інженерні комунікації тут відкриті для очей і виступають у ролі декоративних елементів.

Вітальня в індустріальному стилі являє собою просторе приміщення з високими стелями і великими тонованими вікнами (наявність штор не відповідає даним стилем). Одна зі стін може бути викладена цеглою і залишена без косметичного ремонту.

Загальна площа вітальні ділиться на кілька зон шляхом обробки стін, встановлення перегородок і масивних предметів меблів, укладання підлогового покриття на різних рівнях.

Домінантою індустріальної вітальні виступає диван в центрі приміщення. Поруч може розташовуватися журнальний столик. Також в якості предметів меблів присутні крісла і полиці відкритого типу. Форма предметів — прямокутна або квадратна, з гострими кутами.

Висвітлює таку вітальню сувора люстра або світильник без декоративних елементів. Основні індустріальні кольору — темні, приглушені.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel64 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Мінімалізм

Мінімалізм в інтер’єрі несе в собі ідею свободи від усього зайвого.

Основні риси мінімалізму в інтер’єрі квартири або приватного будинку — це:

 • мінімальний набір меблів;
 • відсутність декоративних деталей;
 • однотонні контрастні кольори;
 • вільний простір;
 • світло.

При обробці стін у залі слід віддавати перевагу білому кольору та світлим відтінкам. При цьому предмети меблів можуть бути темними. В якості яскравих акцентів можна використовувати подушки або штори.

Стіни можуть бути пофарбовані фарбою або обклеєні шпалерами — однотонними або з малюнком у вигляді геометричних фігур. В якості декору допустимо використовувати чорно-білі зображення і кімнатні рослини.

 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Кітч

Головна концепція кітчу в інтер’єрі — насмішка над дорогим буржуазним оздобленням. Для цього стилю характерні яскраві контрастні фарби і дешеві елементи декору, фейкові речі. Предмети меблів навмисно виглядають дисгармонійно. Але загальний інтер’єр, при цьому виглядає стильно і нестандартно.

Для освітлення кімнати підійдуть як люстри, так і точкові світильники. Також це можуть бути бра, торшери і навіть свічники.

В якості оздоблювальних матеріалів для стін можуть виступати текстильні шпалери, плакати, музичні платівки, красиві малюнки або графіті.

Кітч не підходить для спальні або дитячої: через буйства фарб і великої кількості декоративних предметів, в такому приміщенні важко розслабитися і повноцінно відпочити. Зал — ідеальне приміщення для демонстрації прихильності господарів будинку до даного сучасному стилю оформлення інтер’єру.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel66 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Хай-тек

Хай-тек як інтер’єрний стиль зародився наприкінці XX століття. Він підійде для сучасних людей, які не можуть уявити своє життя без новітніх технологій, втілених у різних гаджетах і предмети побутової техніки.

Характерні риси стилю:

 • прямі лінії, прості форми;
 • тільки функціональна меблі з глянцевими або металевими поверхнями;
 • кращі матеріали: метал, скло, камінь, пластик;
 • «холодне» точкове освітлення;
 • матеріал для обробки стін — флізелінові шпалери, декоративна штукатурка, облицювальна цегла або камінь, світла фарба;
 • мінімум елементів декору: чорно-білі постери, оригінальні арт-об’єкти;
 • оснащення приміщення новітньої побутовою технікою.

Вітальня в стилі хай-тек — це велике просторе приміщення з декількома функціональними зонами. Візуально збільшити простір допоможуть дзеркала скляні поверхні.

Якщо площа залу недостатня для втілення дизайнерських ідей в стилі хай-тек, можна поєднати вітальню з кухнею або робочим кабінетом. Технічне оснащення цих приміщень (кухонна побутова техніка, монітори і засоби зв’язку в кабінеті) буде гармонійно вписуватися в стилістику вітальні.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel67 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Колірна гамма вітальні в сучасному стилі

Колір впливає на настрій і щиросердечну рівновагу людини, тому вже на етапі проектування вітальні важливо опрацювати кольорову гаму простору і врахувати деякі нюанси і прийоми підбору відтінків.

Світлі тони

Білий, кремовий, бежевий і інші світлі відтінки подарують атмосферу домашнього комфорту.

Подібні тони в інтер’єрі залу дозволяють:

 • візуально збільшити простір;
 • додати світла;
 • зробити акцент на меблях;
 • створити затишок.

Світлі відтінки підходять до більшості сучасних стилів. Вдало поєднуються вони і з натуральними матеріалами: деревом, мармуром.

Контраст

Контрасти в інтер’єрі залу допомагають «освіжити» обстановку і виграшно розставити акценти в приміщенні. З допомогою контрастних деталей можна розділити кімнату на зони.

В інтер’єрі можуть бути різні види контрастів:

 • контрасти кольорів, їх яскравості та ступеню інтенсивності;
 • форм;
 • розмірів;
 • матеріалів;
 • стилів.

Грамотно використовувати контрастні кольори допоможе колірний круг. Він дуже зручний при підборі гармонійних колірних поєднань з двох, трьох або чотирьох кольорів. У результаті кімната буде виглядати яскраво і стильно.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel68 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Кожному сучасному стилю притаманні свої поєднання матеріалів. Наприклад, для хай-тека прийнятно поєднувати металеві підстави і скляні поверхні, для кітчу — штори з дорогих тканин і пластикові жалюзі.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel69 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Нюанси оздоблення вітальні

Для створення гармонійного інтер’єру залу необхідно приділити належну увагу всіх його складових: колірній гамі, предметів і звичайно, обробці поверхонь.

Стеля

Стеля доповнює загальний стиль кімнати і при необхідності візуально розділяє її на кілька зон шляхом обробки.

Серед актуальних видів обробки стелі можна назвати:

 • натяжні стелі;
 • балки з деревини;
 • гіпсокартон.

За допомогою натяжної стелі можна приховати недосконалості поверхні і заховати дроти. Існують всілякі кольори і відтінки матеріалів, тому даний вид стельового покриття підійде для будь-якого дизайну кімнати.

Дерев’яні балки — модний тренд, який допоможе створити в залі природну атмосферу.
За допомогою гіпсокартонних панелей можна моделювати різні рівні стелі для розмежування кімнати на кілька зон. Матеріал можна фарбувати, штукатурити.
Він використовується як самостійне покриття або доповнення до натяжній стелі.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel70 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Підлога

Підлога повинна відповідати вимогою естетики і практичності.

В якості матеріалу для вітальні можна вибрати:

 • паркет;
 • ламінат;
 • бамбук або пробку;
 • наливна підлога.

Світлий паркет — це покриття з натуральної деревини, яка ідеально вписується в інтер’єр будь-якої епохи і стилю.

Ламінат — більш бюджетний варіант покриття. Природна структура дерева, нескладний процес монтажу і широкий спектр відтінків робить це матеріал популярним при проведенні євроремонту в квартирі або приватному будинку.

Екологічний бамбук або пробка — міцне підлогове покриття, яке створить у вітальні атмосферу тепла і затишку. Така підлога може стати частиною скандинавського інтер’єру.

Наливна підлога виглядає ефектно і вдало доповнює ультра-сучасний хай-тек. У вітальнях скандинавського стилю і кітчу використовують ковролін.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel71 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Стіни

Вибір відтінку стін залежить від того, на яку сторону виходять вікна з кімнати. Якщо на північну — краще вибирати теплі відтінки, на південну — можна зупинитися на холодних.

В якості оздоблювальних матеріалів для стін найчастіше використовується фарба або шпалери (фотошпалери).
Стіни просторої вітальні можна обклеїти рельєфними шпалерами або покриттям з великим малюнком.

Для сучасного інтер’єру характерне використання двох видів матеріалу в одному приміщенні.

Наприклад, одну зі стін кімнати в стилі хай-тек або мінімалізм можна оформити фотошпалерами.

Популярним матеріалом для обробки сучасного залу є декоративна штукатурка. Цей матеріал володіє рельєфом і широким спектром відтінків.

Розділити простір на зони допоможе гіпсокартон. З даного матеріалу можна створювати ніші або перегородки.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel72 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

Вибір меблів

Предмети обстановки дозволяють грамотно організувати простір кімнати і розмістити необхідні речі.

Більшість напрямків контемпорарі передбачає наявність тільки необхідного набору меблів, яку людина використовує у повсякденному житті для своєї зручності. Сучасні меблі — функціональна і стильна. При її виборі слід орієнтуватися на стиль оформлення приміщення, його метраж, колірну гаму.

Простору вітальню доречно обставити великими предметами меблів, а невелику — більш мініатюрними.

Кімната набуває закінчений і гармонійний вигляд, коли в ній є меблі і декоративні елементи різних розмірів. Звільнити додатковий простір допоможуть модульні і вбудовані предмети.

З точки зору кольору, меблі насичених відтінків добре гармонує з ніжними тонами стін, стелі, підлоги, і навпаки.

Освітлення та декоративні речі

Правильне освітлення — важлива складова дизайну залу в стилі контемпорарі.

Для освітлення простору можуть бути використані:

 • люстри;
 • торшери;
 • бра;
 • точкові світильники;
 • настільні лампи;
 • світлодіодні стрічки.

Освітлювальні прилади в сучасному інтер’єрі мають строгу форму з прямими лініями, без великої кількості декоративних елементів. Крім стельової люстри, часто використовуються точкові світильники.

Якщо кімната розділена на кілька функціональних зон, кожна з них повинна мати основне джерело освітлення.

interer gostinojj v sovremennom stile: kak oformit krasivuyu pryamougolnuyu i kvadratnuyu komnatu, vybrat cvetovuyu gammu i mebel73 Інтерєр вітальні в сучасному стилі: як оформити красиву прямокутну і квадратну кімнату, вибрати колірну гаму і меблі

В залі, оформленому в скандинавському стилі, дроти освітлювальних приладів є частиною інтер’єру; хай-тек, навпаки, передбачає їх маскування.

Стиль контемпорарі не передбачає великої кількості декору. У якості декоративних елементів виступають:

 • картини;
 • панно;
 • домашні рослини;
 • текстиль.

Виняток становить кітч. В інтер’єрі, оформленому в цьому стилі, багато декоративних деталей і аксесуарів.

Відео про оформлення віталень

З відео можна почерпнути ідеї оформлення залів різної площі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради