Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтер’єрі

Модернізм виник в кінці XIX — початку XX століття в Англії і отримав назву «сучасний стиль». Поява нового напрямку було обумовлено відмовою від попередніх, втратили минуле значення, інтер’єрних ідей. Вплив його був величезний, в кожній державі йому присвоювали свою назву: у Франції — ар-нуво, у Німеччині — молодіжний стиль, в Росії — модерн.

З початком Першої світової війни цей стиль став втрачати свої позиції, але актуальний і затребуваний навіть через 100 років. Звичайно, він суттєво відрізняється від первісного виконання, але зберіг свої оригінальні риси.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere655 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Особливості стилю модерн

Увібравши в себе найкраще від бароко, ампіру, додавши традиції культури Японії і стародавнього Єгипту, стиль модерн отримав свій неповторний образ.

При сучасному проектуванні дизайнери відмовляються від химерних елементів і дорогих матеріалів, зберігаючи максимальну функціональність, зручність і художній шик.

Відмітними особливостями є:

 • плавні вигини замість гострих кутів;
 • застосування натуральних дерев’яних елементів;
 • світла колірна гама стін, стель і текстилю;
 • присутність предметів художньої ковки;
 • декорування абажурів і скляних вставок вітражами.

Доречність модернової еклектики дозволяє цього стильового оформлення йти в ногу з часом, задовольняти будь-які побажання замовників у їх прагненні до простоти і зручності.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere656 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Характерні риси

При оформленні простору в модерністському стилі важливо враховувати одну особливість — стіни і підлогу відіграють другорядну роль. Вони служать фоном, на якому виділяються художньо оброблені конструктивні частини.

Характерні риси і відмінні властивості стилю модерн:

 • прагнення до органічності з природою;
 • відмова від симетрії;
 • перетікання з однієї форми в іншу;
 • декор предметами прикладного мистецтва;
 • поєднання традиційних і сучасних матеріалів.

Модифікація до вимог реалій і застосування новаторських технологій дозволяє виконати стильову обробку преміум і економ-класу, на будь-який смак і гаманець.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere657 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Колірна гамма

Колір інтер’єру витримується поєднанням не більше трьох світлих відтінків. Тут ніколи не зустрінеш яскравих кричущих кольорів, як, наприклад, в стилі фьюжн.

Перелік відповідних кольорів:

 • сіро-блакитний;
 • перловий;
 • оливково-зеленуватого;
 • світло-рожевий;
 • бузковий;
 • карамельно-бежевий.

Колірна гамма повинна візуально розширювати простір, створювати комфортну умиротворену атмосферу.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere658 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Оформлення кухні

Найголовнішими якостями дизайну кухні в стилі модерн є технологічність і обґрунтованість кожного предмета меблів та кухонного начиння.

Важливими критеріями є розмір площі, чисельність членів сім’ї і кількість електро-побутової техніки. Ці три чинники впливають на вибір кольорової палітри, розміри кухонного гарнітура і обідньої зони.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere659 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Підлога

Модерний стиль не передбачає покриття підлоги лінолеумом. Це зовсім не означає, що дизайнери «затиснуті в лещата» — вибір матеріалів великий і різноманітний.

Можна використовувати:

 • натуральний або штучний камінь;
 • водостійкий ламінат;
 • наливні підлоги;
 • стилізовану керамічну плитку.

Якщо площа кухні розділена на зони за допомогою меблів або барной стійки, то застосовуються комбіновані варіанти, наприклад, у робочої зони укладається плитка, а у обідньої — ламінат.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere660 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Стіни

До облицюванні стін потрібно підходити обдумано, щоб дотримати баланс між красою і зручністю. Фартух в районі робочої зони викладається плиткою, 3D-панелями або розписним пластиковим екраном. Стіни в обідній зоні обклеюються шпалерами або фарбують.

В інтер’єрах екстра-класу замість керамічної плитки використовують майоліку або мозаїку. Стіни в нижній частині обшиваються панелями з цінної деревини.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere661 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Стеля

Традиційний модерновий стеля виглядає як витвір мистецтва, але в сучасних кухнях він буде виглядати безглуздо. Тому дуже актуальні натяжні стелі, які комбінуються з декількох квітів, переливається глянцем і прості у догляді.

Існують і інші можливі варіанти обробки стелі: пластиком, пінополістирольними плитами або венеціанською штукатуркою.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere662 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Кухонний гарнітур

При виборі кухонного гарнітура замовники керуються трьома факторами: красою, лаконічністю і багатофункціональністю. Це головний і вирішальний предмет у цій кімнаті, все інше повинне прив’язуватися і поєднуватися з ним.

При конструюванні гарнітура необхідно продумати чітку планування розподільних зон та місць встановлення побутової техніки.

Щоб витримати стилістику інтер’єру, необхідно застосувати:

 • гладкі глянсові або матові поверхні;
 • хромовані деталі;
 • скляні і вітражні вставки;
 • панно з рослинними і тваринними мотивами.

Кухонні гарнітури в стилі модерн повинні відповідати ритму і потребам сучасного життя: виглядати презентабельно і неповторно, бути невимогливими у догляді і легкими в експлуатації.

Облицьовуються фасади пластиком або натуральним деревом, стільниця може бути виконана з штучного каменю, мийка — металева. Прикрашається стіна ручками незвичайної форми і фактури. При наявності вільного простору встановлюється винний шафа і розміщуються вазони з екзотичними рослинами.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere663 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Обідня зона

Обідня зона призначена не тільки для прийому їжі — на цій території збирається вся родина, тут ведуться задушевні розмови, проглядаються телевізійні передачі і вирішуються сімейні проблеми.

Стіл повинен бути овальної форми з гладкою поверхнею, стільці м’які та зручні. Дуже популярні невеликі кутові диванчики. В якості декоративного прикраси можуть виступати стилізовані годинник і оригінальні набори для спецій.

У заміських будинках столові кімнати обставляються спеціальними комплектами меблів, виготовлених з цінних порід дерева. В таких випадках, у центрі кухні з’являється можливість облаштування острівної робочої зони.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere664 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Системи зберігання

Особливо актуальні системи зберігання в малогабаритних квартирах, де дуже складно організувати на кухні одночасно зберігання продуктів харчування та кухонного посуду.

Раціоналізаторські пропозиції:

 • проектувати підвісні шафки до самої стелі;
 • у всіх ящиках використати спеціальні розділювачі;
 • у стільниці обіднього столу обладнати місце для столових приладів;
 • для дрібниць використовувати прозорі лотки;
 • оснастити важкодоступні місця в шафах висувними механізмами;
 • задіяти внутрішні поверхні шаф полицями для зберігання кришок;
 • обладнати додаткові місця під сидіннями стільців і канапок.

Якщо електро-побутова техніка була правильно вбудована в кухонний гарнітур, обладнані додаткові місця зберігання в антресолях і в меблях, то інтер’єр кухні завжди буде виглядати естетично і акуратно.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere665 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Освітлення

Головне кредо модернізму — море світла, що зумовлює вітринні вікна і велика кількість штучного освітлення. В залежності від загальної колірної гами, монтується теплий або холодний світ.

Над обідньою зоною наявність гарної стельової люстри є обов’язковим атрибутом. Всі інші куточки підсвічуються точковими світильниками, настінними бра або підлоговими торшерами.

Ультрамодерновыми вважаються світлодіодні стрічки, розташовані по периметру шаф, фартуха або стелі. Такими стрічками прикрашають панно або постери на стінах.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere666 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Текстиль та декор

Текстиль на кухні присутній в малих кількостях. В основному, це штори, рушники і прихватки, зшиті з матеріалів, що поєднуються.

Задекорувати віконний проріз можна з допомогою:

 • римських гардин,
 • рулонних і тканинних жалюзі;
 • тюлевих або синтетичних фіранок.

Якщо в приміщення потрапляє зайва кількість сонячного світла, то вікна затінюються портьєрами з натуральних тканин.

У якості декоративних елементів на кухні можуть виступати:

 • скляні та кришталеві вази;
 • порцеляновий посуд;
 • бронзові статуетки;
 • живописні картини;
 • вітражні та дзеркальні вставки;
 • світильники з канделябрами;
 • предмети прикладного мистецтва.

Для модерну характерні елегантність і неповторність навіть при оформленні буденного приміщення кухні.

dizajjn kukhni modern: stilnyjj garnitur s barnojj stojjkojj i sovremennaya kukhonnaya mebel v obedennojj zone, cvet v interere667 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Відео

У відео розповідається про незвичайному дизайні кухні в стилі модерн.

У наступному ролику демонструється 90 проектів оформлення кухні.

У відео нижче представлена кухня з барною стійкою.

pinit fg en rect red 28 Дизайн кухні модерн: стильний стіна з барною стійкою і сучасна кухонні меблі в обідній зоні, колір в інтерєрі

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради