Які відгуки збирає томат Валентина. Детальний опис переваг сорту

Томат під назвою Валентина вивели в РФ. У середній смузі і більш теплих регіонах він демонструє високі характеристики врожайності. Ознайомтеся з описом цього томату і відгуками овочівників.

kakie otzyvy sobiraet tomat valentina detalnoe opisanie preimushhestv sorta40 Які відгуки збирає томат Валентина. Детальний опис переваг сорту

Опис сорту та його основні риси

Навіть по фото можна помітити, що Валентина — невеликі овальні вершки з щільною м’якоттю і міцною шкіркою. Творці сорти зафіксували основну сферу його застосування — для цільноплодової консервації. Рідше томати закочують в банки у вигляді соусів або лечо. Також їх їдять у свіжому вигляді. Смак яскравих плодів описують як кисло-солодкий.

Ростуть томати на кущах висотою близько 70 см і спіють не більше 100 днів з моменту появи сходів насіння.

Увага! У багатьох джерелах згадується, що лист у цього помідора — картопляного типу. Але серед даних Держреєстру такої характеристики немає.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Консервний Для неопалюваних теплиць і відкритого грунту 80-90 — на відкритих грядках,

100 — в теплиці

12 Червоно-помаранчевий Сливовидная форма, шкірка гладка, м’якоть м’ясиста

Досвід вирощування: переваги і недоліки помідорів

В процесі культивації томатів цього різновиду садівники виявили наступні позитивні якості:

 • детерминантность;
 • невибагливість до грунту;
 • невеликий розмір куща, нераскидистая форма;
 • підвищена посухостійкість (нетривалий період);
 • раннє досягнення стиглості;
 • висока стабільна врожайність;
 • підвищена стійкість до розповсюджених хвороб помідорів;
 • високі показники лежкості, доступність транспортування (плоди не тріскаються і не мнуться);

Увага! Стебла томатного куща досить тонкі. Тому кожному дорослому рослині обов’язково потрібна підпора. Інакше ваш урожай виявиться на поверхні землі і зіпсується.

Особливості агротехніки томатного сорту

В культивації томату Валентина використовують стандартні прийоми агротехніки. Але є і відмінності від інших помідорів:

 • Досвід вирощування показує — максимальна щільність їх висадки під відкритим небом або в теплиці становить 6-7 кущиків на 1 кв. м. Дізнайтеся, як правильно висаджувати томати у відкритий грунт з цієї статті.
 • У випадку з даним сортом видалення пасинків — міра необов’язкова.
 • Ці томати можна знімати з рослини в недостиглому стані. Вони без проблем дозрівають.
 • До городнім шкідників сорт стійкий менше, ніж до захворювань. Помідорні кущі атакують трипси, колорадський жук, попелиця, павутинний кліщ. Для боротьби в першу чергу використовуйте мікробіологію. Якщо недуга запущений, застосовуйте хімічні засоби.
 • kakie otzyvy sobiraet tomat valentina detalnoe opisanie preimushhestv sorta41 Які відгуки збирає томат Валентина. Детальний опис переваг сорту

  Відгуки людей

  Фермерський досвід доводить: пасинкування даних томатів не тільки не збігатися, але і небажано. Найкращі показники врожайності досягаються тільки без цієї процедури. Про це написала користувач садівничого форуму під ніком Овечка. Жінка також розповіла про досвід пізньої посадки томатів Валентина. Плоди встигли досягти тільки технічної стиглості, але чудово дозріли в коморі.

  Валентина Тихомирова (Смоленська обл.) підтверджує високу лежкість плодів. У її випадку томати дозріли на звичайному підвіконні, без гнилі або потемніння шкірки. Щодо наявності у сорту великих картопляних листя на тематичних гілках форумів ведуться суперечки. Частина городників стверджує: їх помідори мають саме таку зелень.

  За відгуками садівників перші томати сезону виростають швидше круглими, ніж овальними. Пізніше нові помідори знайдуть звичну форму довгастих вершків. Користувач Оксана підтвердила стійкість цих томатів до хвороб. Зібрати повноцінний урожай їй вдалося без серйозних труднощів.

  Томат Валентина адаптований до клімату РФ і невибагливий у вирощуванні. А ще сорт відрізняється високою врожайністю і зручний для засолювання.

  Сорт Валентина: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради