Як правильно випрати термобілизна з вовни, поліестеру і поліпропілену в пральній машинці і вручну

Термобілизна – специфічна одяг, яка боїться не тільки неправильної прання, але і взагалі вимагає до себе особливої уваги під час експлуатації.

Але як правильно прати термобілизна? Давайте розберемо це питання докладніше.

Дотримуємось загальних правил

Підтримання привабливого вигляду одягу – завдання нескладне, але все ж, необхідно знати деякі правила:

 • Після придбання білизни ознайомтеся з ярликами, які були залишені виробником. Як правило, там розміщена інформація про те, як прати, сушити і прасувати виріб;
 • Догляд повинен бути своєчасним. Сильні забруднення можуть не тільки не отстираться, але і зовсім зіпсувати річ. Крім цього, одяг може почати пропускати вологу, через що вона втратить зігріваючі властивості;

Важливо! Догляд за білизною відрізняється в залежності від того, з якого матеріалу воно було виготовлене. Якщо до складу тканини входить синтетика, то відносити такий виріб в хімчистку заборонено. Крім цього, для чищення не можна використовувати засоби, які містять у своєму складі хлор.

Догляд за вовняним виробом повинен бути більш делікатним, особливо якщо воно виготовлене з вовни мериноса. Це зумовлено особливими властивостями цього матеріалу.

Чим прати термобілизна

Щоб правильно випрати виріб і не позбавити його зігріваючих властивостей, необхідно знати, які засоби для цього використовувати. У тому випадку, якщо буде застосовуватися не рекомендований засіб, є ризик остаточно зіпсувати білизна.

Розглянемо засоби, призначені для очищення функціональної одягу:

 • Спеціальні засоби.Сьогодні термобілизною користується величезна кількість людей. Тому на ринку побутової хімії з’явилися спеціальні речовини, призначені для прання та догляду за подібним типом речей. Придбати засіб для прання білизни можна абсолютно в будь-якому магазині побутової хімії. Основною перевагою їх використання є те, що вони не завдадуть ніякої шкоди під час просочення подібного матеріалу.Спеціальні речовини для очищення білизни гарантовано усунуть неприємні запахи, зміцнять волокна і нормалізують здатність одягу «дихати».
 • Рідкий пральний речовина. Такі кошти використовуються під час прання білизни в пральній машині. Вони надають більш м’який вплив, ніж класичні пральні порошки. Рідке речовина дозволяє позбутися від найбільш серйозних забруднень і плям.
 • Спеціальне господарське мило, яке не має у своєму складі шкідливих речовин. Застосовується під час ручного очищення.
 • Крім цього, для догляду застосовуються різні кондиціонери, антистатики та ополіскувачі. Використання подібної побутової хімії не вплине на структуру матеріалу, тому застосовувати їх можна не побоюючись за речі.
 • При виборі речовини для очищення виробу, необхідно звернути увагу на те, щоб в їх складі не було агресивних речовин, таких як хлор або відбілювач.

  Як прати термобілизна в пральній машині

  Багато хто вважає, що прати функціональна білизна в машинці автомат заборонено, але насправді, це цілком допустимо. Головне не забувати про деякі правила.

  Спочатку варто відзначити, що прання білизни з поліпропілену в машинці автомат заборонена, такий тип речей потребує виключно в ручній очистці, в іншому ж правила для всіх типів матеріалів однакові.

  Практично кожна пральна машина має «делікатний» режим, саме його потрібно вибирати для очищення функціональної одягу. Крім цього, зверніть увагу на бирку, виробник залишив там відомості про те, який режим рекомендується застосовувати для конкретного виробу.

  Варто зауважити, що прати виріб в пральній машині потрібно також у воді, температура якої не перевищує 30 градусів.

  Перед чищенням вимкніть режим віджиму, так як ця функція може порушити цілісність тканини, і воно почне пропускати вологу.

  Як прати термобілизна вручну

  Перш ніж почати ручну очистку, необхідно переконатися в тому, що вода має температуру не вище 30 градусів. Потім потрібно розчинити у воді господарське мило або ж додати спеціальну речовину для очищення речей з термостійкого матеріалу.

  Опустити одяг у воду і злегка випрати, головне не докладати надмірних зусиль, щоб не порушити цілісність тканини. Після того, як прання білизни буде закінчена, прополощіть речі у великій кількості холодної води.

  Віджимати речі не потрібно, достатньо повісити їх над будь ємністю і почекати, поки вся зайва вода не стече.

  Важливо! Не застосовуйте під час ручного прання гранульовані порошки. Вони потрапляють у пори речі та не вимиваються звідти, що призводить до подразнення на шкірі людини. Якщо ж, подібна речовина було застосовано, прополощіть одяг, кілька разів міняючи воду.

  Прання білизни з різних матеріалів

  Дізнаючись, як правильно прати речі, виготовлені з термостійкої тканини, ви повинні враховувати, з чого виготовлено матеріал. Найчастіше для виготовлення такого виду виробів застосовується шерсть, поліестер і поліпропілен.

  Як прати вироби з вовни

  Функціональна термоодежда з вовняними волокнами є найбільш теплою і якісною, але в той же час вона дуже «примхлива» у догляді. Під час прання необхідно дотримуватися таких правил:

  • Температура води нижче 35 градусів;
  • Рекомендується прати вручну;
  • Якщо була обрана прання автомат, тоді потрібно вибирати режим «шерсть»;
  • Віджимати зайву вологу необхідно тільки вручну;
  • Рекомендується застосовувати спеціальні засоби для очищення вовняних речей, які не мають у своєму складі агресивних речовин;
  • Якщо потрібно прасування білизни після прання, на прасці встановіть найнижчу температуру і гладьте одяг через мокру марлю.

  Як прати термобілизна з поліестеру

  Вироби, виготовлені з поліестеру, в основному, використовуються для занять спортом. Вони не пропускають вологу, що дозволяє шкірі залишатися сухою. У догляді воно менш химернішими, ніж вовняна білизна. Правила:

  • Температура води повинна бути не вище 35 градусів;
  • Можна прати вручну і в пральній машині. Якщо був обраний другий варіант, тоді потрібно вибрати режим «делікатний»;
  • Під час очищення необхідно застосовувати рідкі миючі речовини;
  • Термобілизна з поліестеру можна гладити на мінімальних температурах;

  Як прати одяг із поліпропілену

  Вироби з поліпропілену «бояться» термічної обробки. Правила:

  • Температура води нижче 30 градусів;
  • Прання в пральній машині не рекомендується. Якщо іншого варіанту немає, необхідно вибрати дбайливий режим;
  • Під час прання потрібно додавати спеціальні миючі засоби для термобілизни;
  • Гладити заборонено.

  Правильна прання і догляд за виробом допоможуть зберегти його цінні властивості протягом тривалого часу. Головне здійснювати це вчасно і згідно з правилами.

  Основні правила сушіння

  Після прання термобілизна не можна використовувати до тих пір, поки воно повністю не висохне. Для цього ідеально підходить балкон, звичайно, якщо на вулиці плюсова температура.

  Не рекомендується сушити білизну під прямими променями сонця. Якщо ви вирішили висушити термобілизну на батареї або, використовуючи інші опалювальні прилади, то це згубно позначиться на одязі.

  Сушити речі з термостійкого матеріалу потрібно в вертикальному положенні в кімнаті, яка добре провітрюється.

  У зв’язку з тим, що подібні речі не можна віджимати, сушка може зайняти досить багато часу, і прискорювати цей процес ні в якому разі не можна.

  Заборонено

  • Заборонено застосовувати під час очищення агресивні засоби, які, маючи хлор або відбілювач;
  • Не можна допускати, щоб річ сильно забруднювалася. Інакше позбутися від плям буде вкрай проблематично, а іноді, неможливо;
  • Температурні впливи для білизни категорично заборонені. Не можна кип’ятити білизну або використовувати будь-які пристосування для сушіння;
  • Не можна прати білизну в гарячій воді, межею є температурна позначку в 30 градусів.

  Можна гладити термобілизна глиссад? Іноді це допускається, але робити це потрібно на мінімальній температурі, не докладаючи особливих зусиль.

  Дотримуйтесь цих правил, і ви зможете продовжити термін експлуатації термобілизни в рази.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради