Як прочистити засмічення у ванній: вантуз, сантехнічний трос

Якщо утворився засмічення у ванній, необхідно терміново вживати заходів, інакше неможливо нормально користуватися душем. Спочатку потрібно встановити причину, за якою забився слив або труба. Потім визначити точну локалізацію проблеми. Усунути її в домашніх умовах можна вантузом, сантехнічним тросом або використовувати для цього хімічні речовини. У більш складних випадках використовується професійна чистка.

5da8732bdd5a1c56f56f9b48c86e7399 Як прочистити засмічення у ванній: вантуз, сантехнічний трос

Вантуз і засоби для швидкої прочищення труб повинні бути в кожній ванній і використовуватися в якості першої допомоги при забрудненні.

Причини утворення засмічень

Якщо засмітилася ванна, відразу починає повільно текти вода. Засмічення зливу може відбутися з різних причин, найбільш поширені з них такі:

 • Освіта пробки з дрібних залишків бруду, волосся.
 • Неправильний монтаж стічної труби і сифона.
 • Засмічення загальної каналізації в багатоповерховому будинку.
 • Вихід сантехнічних деталей з ладу.

Визначивши причину, набагато легше підібрати метод усунення проблеми. Якщо дійсно з’явилася пробка, очистити її можна багатьма способами. У першу чергу варто застосовувати вантуз. Якщо ж засмічення у ванній став результатом неправильної установки і не виконані вимоги щодо кута нахилу труб, потрібно демонтаж. Робити його потрібно терміново, іншими методами виправити ситуацію неможливо.

Методи прочищення

a8eb0491949e847b9c00377f4b76321d Як прочистити засмічення у ванній: вантуз, сантехнічний тросЯкщо ручний інструмент неефективний, потрібно демонтувати частину системи зливу.

Прибрати сміття у ванній можна кількома способами. Якщо застосування вантуза виявилося безрезультатним, варто розібрати і прочистити сифон. Досить зняти нижній відстійник і стане зрозуміло, в чому криється проблема. Усунення залишків бруду в трубі або сифоні проводитись механічним чином. Обов’язково потрібно застосовувати рукавички. Після очищення потрібно продезінфікувати систему, тому в трубу варто влити спеціальний засіб, що усуває жирний наліт.

З допомогою вантуза

Для догляду за домашньою каналізацією такий примітивний прилад необхідний. Його використовують для кухні та ванної кімнати, коли утворилися невеликі засмічення. Щоб пробити пробку і видалити накопичився сміття, необхідно діяти за схемою:

 • Спочатку закрити верхній стоковий вихід, використавши спеціальну кришку або ганчірку.
 • Краї вантуза намазати вазеліном і прикласти до нижнього зливу.
 • Силою натиснути декілька разів на ручку.
 • Пропустити води.

Повторити процедуру потрібно 7-8 разів. Якщо такий метод не дає результату, допомогти позбавитися від засмічення у ванній допоможе окріп. Їм наповнюється ванна (досить чверть обсягу). Потім вантузом робляться різкі рухи, вводячи окріп в трубу. Рідина розмочує застарілий бруд, і вона виходить легше відчіплюється. Щоб перевірити ефективність методу, можна протестувати швидкість течії води в зливі.

Сантехнічний трос

6ae5796e6a0d234b9cd085f9ba4f24eb Як прочистити засмічення у ванній: вантуз, сантехнічний тросПристрій допомагає знайти і дістати засмічення з трубопроводу.

Для складних забруднень, коли утворюються у вершковому отвір пробки, потрібні кардинальні методи. Якщо забилася ванна і вантуз не допомагає почистити стік, потрібен сантехнічний трос. Це примітивне пристрій, який допомагає витягнути назовні бруд. Має вигляд довгого дрота, з гаком на одній стороні і з ручкою — з іншого. Зробити таку споруду можна самостійно в домашніх умовах. прочищення відбувається наступним чином:

 • Опустити трос вглиб стоку, поки він не наткнеться на твердий.
 • Різким рухом зачепити бруд і вийняти назовні. Найчастіше такий засмічення утворюється з довгого волосся або шерсті домашніх тварин.
 • Пропустити під тиском гарячу воду, можна додати дезінфікуючий засіб.

Звертатися з сантехнічним тросом треба обережно, щоб гострим кінцем не пошкодити стінки пластикових деталей і не утворити течку.

Магазинна продукція для усунення засмічення

418683d9538f080cedb4e3f7d4afaa23 Як прочистити засмічення у ванній: вантуз, сантехнічний тросНа прилавках магазинів представлений великий вибір препаратів для прочищення труб.

В арсеналі дослідної господині завжди повинно знаходитися ефективне хімічне засіб для очищення раковин і зливів. Їм треба користуватися регулярно в якості профілактики і не чекати, поки утворюється пробка. Якщо ж таке сталося, в господарському відділі можна підібрати потрібний засіб. Найбільшою ефективністю користуються чистячі гелі. Насамперед, варто вивчити інструкцію і визначити, чи підходить воно для конкретного типу сантехніки у ванній. До складу таких продуктів входять абразивні компоненти, які з легкістю зможуть зашкодити пластикову поверхню. При виборі засобу, варто звернути увагу на такі моменти:

 • здатність роз’їдання волосяний пробки;
 • вплив на жирові відкладення;
 • термін дії;
 • умови застосування;
 • реакція з шкіряним покриттям.

Народні рецепти

Більш безпечно застосовувати підручні матеріали для усунення заторів у зливної системи у ванній кімнаті. Популярністю серед господинь користуються наступні:

 • Сода з сіллю. Безпечний для всіх видів каналізаційних об’єктів. У літрі води розчинити склянку соди і 3 великих ложки кухонної солі. Вилити в сток, 5 хвилин попрацювати вантузом.
 • Сода і столовий оцет. Речовини можуть пошкодити тонкі пластикові стінки. Для очищення металу 200 грам соди висипають в засмітився злив. Повільно виливають 200 мл столового оцту. Герметично закривають на годину, потім пропускають гарячу воду.
 • Лимон. Сік фрукта роз’їдає жирний наліт. Для усунення засмічення необхідно використовувати 3-4 лимона. Спочатку з нього вичавлюють сік, і наповнюють їм стік. В такому положенні залишають на годину, але можна користуватися краном. Після закінчення часу пропускають холодну воду.

Народні рецепти доцільно застосовувати в якості профілактики. Раз в тиждень проводити прочищення з обраним методом, щоб відкладення не мали можливості осідати. Якщо в будинку живуть дівчата з довгим волоссям або у ванні відбувається купання тварин, проводити такі процедури варто частіше. Найбільшим ворогом зливів вважаються саме волосяні пробки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради