Шахраї на Алиэкспресс: як не потрапити на обманщика

Торгова майданчик Алиэкспресс є посередником, що надає можливість продавцю знайти свого покупця, а покупцеві знайти потрібний товар самою приємною ціною. При цьому адміністрація ресурсу не несе відповідальності за кожного продавця, який пропонує на платформі свої послуги. Безумовно, вона намагається боротися з шахраями, блокує їх, повертає гроші ошуканим покупцям, але все це відбувається, коли факт недобросовісної поведінки відбувся: користувач ресурсу виявився обдуреним.

Попередню перевірку адміністрація не робить, та й навряд чи це можливо, враховуючи дійсно велику популярність сервісу. Щоб не розлучатися з грошима марно, покупцям доводиться самим розбиратися з тим, як шахраї заробляють на Алиэкспресс.

Фактор №1 — низька ціна

moshenniki na aliehkspress: kak ne popast na obmanshhika21 Шахраї на Алиэкспресс: як не потрапити на обманщика
Бажання придбати товар дешевше, особливо, коли у двох продавців ціни на одну і ту ж позицію відрізняються в рази, зрозуміло. Але саме тому з великою обережністю варто погоджуватися на купівлю товару за самою приємною вартості. Особливо, якщо така цифра тільки в одному магазині, а в інших це ж виріб продається за приблизно однаковим і помітно більш високими цінами. І вже точно варто утриматися від спокуси, якщо асортимент магазину мізерний, а репутація у продавця відсутній. Користувач, «поведясь» на приємну вартість, переводить гроші, а натомість не отримує нічого. Навіть недійсний трек-номер йому не напишуть.

Зрозуміло, після відкриття спору адміністрація забанить горе-продавця, щоб він не продавав. Але за ці кілька днів шахраї на Алиэкспресс можуть отримати не один, а набагато більше замовлень, бо така діяльність з очевидним подальшим баном успішно процвітає.

Також можливий варіант, коли ціна дійсно низька і товар відправлений, але при цьому стягується вартість доставки – вона не тільки перекриває різницю в ціні, але навіть залишається продавцю якийсь бонус. Як показує досвід, не всі покупці відразу звертають увагу на вартість доставки, а варто було б.

Фактор №2 — репутація продавця

Про неї згадали побіжно, тепер саме час розібратися грунтовніше.
Самий простий і зручний спосіб оцінити надійність продавця — встановити розширення для браузера. Тоді, по кожному продавцю, можна швидко отримати повну інформацію і вирішити, чи варто купувати товар саме у нього.
Однак, можна спробувати розібратися і «вручну».
Біля кожного імені продавця на Алі будуть символи: монети, рубіни або корони. Їх наявність, колір та кількість відповідають репутації продавця на даному ресурсі. Чим більше у нього продажу і відгуків, тим вище у нього ранг.

moshenniki na aliehkspress: kak ne popast na obmanshhika22 Шахраї на Алиэкспресс: як не потрапити на обманщика

Також під назвою товару можна побачити, скільки разів продукт був замовлений і який відсоток покупців залишився задоволений покупкою, але важливо розуміти, що ця інформація відноситься до конкретного товару, а не самому продавцю.

Під описом товару знаходяться відгуки. Найбільшу цінність мають розгорнуті відгуки з реальними фотографіями: вони дозволяють пересвідчитися, що продавець не шахрай, а також переконатися, що товар відповідає каталожним фото.

Особливої довіри заслуговує відмітка «ТОП» — продавці з цим знаком мають найкращу репутацію, у них найменша кількість нейтральних або негативних відгуків, а також спорів, а тому їм можна довіряти свої гроші.

Фактор №3 — довірливість

moshenniki na aliehkspress: kak ne popast na obmanshhika23 Шахраї на Алиэкспресс: як не потрапити на обманщика

Шахраї на Алиэкспресс професійно вміють вводити в оману:

  • Так, при закінченні строку доставки товару, якщо написати продавцю, він може попросити почекати кілька днів, а за цей час товар або точно-точно приїде, або почне відображатися в трекінг-системі. І все це супроводжується люб’язним спілкуванням (за допомогою перекладача, звичайно, так як не всі китайці знають навіть англійську мову, не кажучи про російською). А поки триває листування, термін захисту покупця закінчується і відкрити спір вже не можна. Тому, якщо залишилося 3-5 днів, а товар не одержаний, варто негайно відкрити спір і повертати свої гроші. Або ж написати продавцю лист з проханням продовжити термін захисту покупця, і, якщо це не буде зроблено, відкривати спір.
  • Деякі продавці пропонують відразу ж повернути частину грошей в якості компенсації за затримку, наприклад, 8$ 40$. І будують своє повідомлення таким чином, щоб покупець отримав інструкції, як «правильно» відкрити суперечка, вказавши оціночної вартості всього лише ці самі 8$. У такому випадку навіть якщо арбітраж винесе рішення на користь покупця, йому буде повернуто тільки заявлена сума, а не вся, витрачену на невдалу покупку. Чи варто говорити, що навіть повернувши 1/5 частина суми шахрай все одно залишається у виграші, залишивши собі 80% від грошового переказу?
  • Ще один варіант розвитку подій: після підтвердження замовлення покупця приходить лист про те, що товар хотіли відправити, і навіть зайнялися його упаковкою, але виявили шлюб, подивилися — а дефект у всій партії. Домовилися з виробником про заміну товару, але це займе приблизно 2 місяці. Не буде покупець так люб’язний почекати це час, а потім йому відправлять замовлений товар? Подальший розвиток подій очевидно: або нічого не відправляють, або ж покупець і все забуває про обіцяне, а тим часом термін захисту клієнта закінчується.
  • На Алиэкспресс дійсно зустрічається маса цікавих пропозицій, але здійснюючи покупки на даному ресурсі, необхідно розуміти, як правильно вибрати продавця, щоб отримати товар належної якості, а не просто подарувати комусь свої гроші.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Всезнайко - Корисні поради