Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

Снігоочисники використовуються не тільки комунальними службами та промисловими підприємствами. Власники заміських будинків і дач набувають міні-техніку, щоб не витрачати багато сил на звільнення ділянки від завалів взимку. Своя машина для прибирання снігу дозволяє не залежати від погодних умов. Головне – правильно вибрати спецтехніку.

Види машин для прибирання снігу

39dc27efa10a57b18346490627d6349c Бензинова машина для прибирання снігу на дачіОдноступінчатий снігоприбирач легко справляється з помірною кількістю снігу (до 20 см)

Всі снігоочисні машини поділяються за типом робочого циклу. У залежності від цього вони називаються одноступеневими або двоступеневими. У перших робочий цикл поєднаний: снігові поклади розбиваються і переносяться одним апаратом. Другі мають два окремих робочих механізму, що відповідають за розробку завалів снігу і їх очищення шляхом відкидання сніжної маси.

Одноступінчасті варіанти кращі тим, що вони:

  • компактні;
  • маневрені;
  • високошвидкісні.

У цю категорію входять фрезерні та плужно-роторні снігоприбиральні машини. Останні звичайно застосовуються для очищення невеликих ділянок, оскільки їх продуктивність невисока. Але для дачників цілком підійдуть – зможуть легко об’їхати будови у дворі і на дачній ділянці.

593fab2f2719f933b6712b6e0c53dcbe Бензинова машина для прибирання снігу на дачіДвоступеневі снігоприбирачі дозволяють очищати сніг більше 20 см завтовшки і мокрий сніг

Двоступінчастий цикл підтримують шнекороторные і фрезерно-роторні агрегати. Основна відмінність між цими видами полягає в конструкції живильного механізму, який займається розрізанням снігової маси і подачею її в отбрасыватель снігу.

Агрегати навішують на легкові та вантажні автомобілі, трактори, але вони можуть бути і самохідними, тобто здатними очищати поверхню без людської участі за принципом автомотоблоков.

Порівняно з одноступеневими, такі варіанти більш ефективні при роботі з глибоким і потужним сніговим покривом, але масивніший і коштують дорожче.

Снігоприбирачі можуть працювати на електриці або на бензині. Останні зручніше, оскільки не залежать від джерела живлення і довжини шнура. Електричні пристрої коштують дешевше – від 5000 рублів. Ціна снігоприбиральної бензинової машини для дачі стартує від 20000 рублів.

Огляд популярних моделей для дому та дачі

Якщо проаналізувати відгуки користувачів бензинових прибиральників снігу, на їх основі можна зробити рейтинг апаратів для дому:

Місце Модель Плюси Мінуси
1 Husqvarna ST 224 У комплектації – механізм для підігріву рукояті, прилад освітлення і вбудований електричний стартер. Жолоб можна регулювати. Розрахована машина на прибирання великих територій, здатна впоратися навіть з тижневими сніговими покладами. Габаритний і досить важкий снігоприбирач.
2 RedVerg RD24065 Бюджетна установка з підвищеною дальністю відкидання снігу. Може впоратися з льодом. Відсутній повітряний фільтр.
3 DENZEL GSB-53 Прибирає сніг дуже ретельно, не залишаючи навіть невеликих ділянок. Майже не шумить. Недорогий і малогабаритний агрегат. Немає світловий фари, погано справляється зі злежаним снігом.
4 MasterYard MX 8022B Машина зручна в управлінні, можливе блокування та розблокування коліс. Вкрай низький рівень шуму. Немає освітлювального пристрою.
5 Daewoo Power Products DAST 1080 Потужне пристрій оснащений ручним і електростартером. Є функція регулювання частоти обертання шнеків. Габаритний агрегат, важкий і дорогий.

623c4b833c809ff3eae6785fadb34927 Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

RedVerg RD24065

fb6ce5caff108f2ec43f22afffa1f2d3 Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

MasterYard MX 8022B

d8f34ddb46f5ee8b96aba96d57ebe7e4 Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

Husqvarna ST 224

f15ad76047e150e1374cbf2f3a4191a6 Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

DENZEL GSB-53

a4715fb0e980c2ae15f48c3f9dfe97fe Бензинова машина для прибирання снігу на дачі

Daewoo Power Products DAST 1080


Ринок спецтехніки для прибирання снігу досить багатий. Розглянувши плюси і мінуси популярних моделей, можна підібрати підходящий варіант для будь-яких потреб.

Критерії вибору

Існує кілька критеріїв, на які варто спиратися при підборі снегоуборочного агрегату для заміського будинку. Насамперед, це площа території і принцип роботи.

Також слід враховувати показники:

  • потужність;
  • кількість передач;
  • ширина ковша;
  • дальність відкидання снігу;
  • захоплюваних обсяг автонавантажувача.

4115a7b861f524f9750b6f860263ea28 Бензинова машина для прибирання снігу на дачіШнек з гладкою кромкою

Також важливо, скільки кубів бензину буде споживати агрегат.

Краще вибирати снігоприбирач з гладкими шнеками. Подібна спецтехніка здатна впоратися зі свежевыпавшим сніжком і з тижневими слежавшимися опадами. Якщо говорити про привід, частіше вибір зупиняють на колісних, а не на гусеничних машинах, вважаючи за краще маневреність прохідності.

Потрібно визначитися зі способом управління агрегатом. Якщо територія велика, варто вибрати самохідну машину. У прибиральників на ручному управлінні дистанція, на яку відкидається млості, не більше 5 м. Але вони коштують значно дешевше «самохідок».

Експлуатація та техніка безпеки

Щоб прибирання снігу не виявилася складною і не принесла неприємностей, після покупки приладу необхідно ознайомитися з усіма тонкощами експлуатації. Вони чітко розписані в керівництві користувача і розрізняються в залежності від типу агрегату.

Використовуючи будь-який пристрій, перед початком роботи потрібно обов’язково перевірити рівень палива і масла, а після запуску дати двигуну хвилину на прогрівання.

При прибиранні снігу фронтальним навантажувачем важливо дотримувати правила техніки безпеки. Працюючий механізм, що рухається без нагляду, представляє смертельну небезпеку. В ротор може затягнути край одягу, металевий шнек легко перерубує не сильно товстий предмет.

Маса агрегатів, що працюють на бензині, зазвичай більше 30 кг, тому неправильно виконана навантаження або вивантаження можуть викликати пошкодження попереку або розтягнення зв’язок.

Часті поломки

003029ccd24b22ffb3b4d2719d64c7aa Бензинова машина для прибирання снігу на дачіРівень масла перевіряють щупом тільки на відстояний двигун (10-15 хвилин)

Зазвичай до поломки снігоприбиральної машини призводить неправильна експлуатація. Однією з частих несправностей є вихід з ладу шпонок для кріплення робочих гвинтів. Вони зрізаються, якщо спецтехніка натикається на бордюр, камінь або товсту гілку, що призводить до зупинки агрегату. Другий частою проблемою є розрив приводних ременів.

Усунути ці несправності можна самостійно, замінивши пошкоджені деталі новими. Запасні комплектуючі бажано придбати одночасно з купівлею самого агрегату.

Проблеми в роботі снігоприбирачів можуть виникнути із-за невірного консервації на літо. Щоб цього не сталося, навесні потрібно злити масло і бензин, протерти механізм і поставити його під дах. Восени слід залити нове масло, перевірити свічки, підтягнути троси. Перед зимовим періодом краще віднести агрегат в сервісний центр для професійного техобслуговування.

При підборі снігоприбиральної спецтехніки орієнтуйтеся на площу володінь. Якщо заміський ділянка великий, а сніговий покрив щільний, краще віддати перевагу потужну самохідну машину. Для очищення доріжок на маленьких дачках немає сенсу викладати великі гроші – підійде і ручний варіант.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради