Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині

Традиція дарувати квіти існує з незапам’ятних часів. Практично на будь-яке свято чи захід доречно піднести красиво оформлений букет. Але, збираючись дарувати квіти, потрібно дотримуватися правил етикету, розуміти, скільки можна дарувати і знати значення квітів у букеті. Інакше красивий жест тільки засмутить людини.

aebd9e14fbdca6e0b2b7e52d7ea92894 Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині

Можна дарувати парну кількість квітів

На відміну від інших країн, за слов’янським традиціям парні букети несуть негативний посил і можуть стати причиною бід і нещасть для всієї родини. Тому, наскільки б гарними не були квіти, краще привести їх до непарній кількості.

Єдине виключення – букети, призначені для похоронних церемоній, так як парне символізує траур і печаль.

Також, тим, хто шанує традиції слов’янської культури, слід уникати перебування в будинку парного кількості букетів. Слов’яни здавна вважали, що таке співвідношення перекриває світлі енергетичні потоки.

Скільки кольорів можна дарувати живій людині

Як вже зрозуміло, жителі більшості країн колишнього Союзу, повні забобонів з приводу кількості квітів у букеті.

Наприклад, у розвинених європейських та східних країнах, парна кількість, навпаки, означає, що дарує виявив особливу турботу про матеріальне благополуччя приймаючої сторони. Але на території країн СНД дарувати парну кількість квітів живій людині не можна.

До чого дарують білі квіти

Білі квіти завжди відрізнялися підвищеним інтересом дівчаток. Подарунок у вигляді білих квіток може мати кілька значень, залежно від їх виду та змісту, який вкладав дарувальник. Згідно з народною флористики білі квіти означають наступне:

 • коли чоловік дарує хризантеми, тим самим він показує чистоту своїх почуттів і щирість;
 • білі троянди, як і червоні, символізують пристрасть чоловіка до жінки;
 • білі лілії говорять про довіру з боку чоловіка. Раніше нареченим часто заплітали в коси лілію, показуючи її щирість і невинність;
 • ромашки – це справжня ознака справжньої любові. Ромашки здавна користувалися популярністю у закоханих;
 • білими орхідеями дарувальник загострює увагу на шармі і благородство жінки.

В народі ходить чутка про якусь негативну сторону білих букетів, хоча таке оману нічим не підкріплюється. У всіх народів світу білий квітка завжди асоціюється з чимось світлим і чистим.

ee69b8363820a31b8169d4c4c1fa22ff Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині Троянди, bcfef4cd6c610969e4307ad0bef0a14c Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині Орхідеї, b091941f618b072b958b2a09f445b3f4 Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині Лілії

Як підібрати композицію

Зараз мало хто сам підбирає композицію. В кожному магазині обов’язково є флорист, який підбере не тільки правильне поєднання сортів, але і потрібну колірну гамму. Взагалі значення квітів у букеті відіграє важливу роль.

Підібрати композицію можна і самостійно. Для правильного формування букета, згідно з відповідним посилом, можна використовувати спеціальну карту, де розписано значення кожного кольору згідно з сортом. Складаючи букет важливо не переборщити.

Про що говорить кількість квітів у букеті

Хоча суспільство вже не надає великого значення нумерології і навіть парний великий букет прийнятний для більшості дівчат, в деяких країнах дотепер звертають увагу на значення кількості квітів у букеті, так:

 • одна – натякає на приховану любов і надію на взаємність.
 • дві – означає близьку весілля.
 • три – говорить про палаючих почуття того, хто дарує.
 • п’ять – побажання благополуччя і щастя.
 • десять – вираз захоплення від другої половини.
 • одинадцять – говорить про взаємної любові. Прийнято дарувати тільки дружинам.
 • дванадцять – згідно астрономічним календарем, 12 найкраще число для ювілею.
 • шістнадцять – виявляє повагу.
 • двадцять дев’ять – висловлює щиру любов і відданість.
 • тридцять сім – побажання благополуччя.
 • сто одна– мрія будь-якої жінки. Символізує повну і непохитну любов.

086483c604cc667ed8607ae197e1c53f Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині

До речі, раніше чоловіка таким чином натякали про свої почуття, адже кожна дівчина в той час точно знала, що означає те чи інше кількість квітів у букеті.

Яку кількість дарують дівчині

Сучасні ловеласи мало замислюються про те, скільки можна дарувати дівчині квітів і не вкладають ніякого підтексту в їх кількість. Чоловік завжди намагається подарувати велику оберемок, тим самим показати фінансове благополуччя і увагу.

А ось дівчата після такого подарунка порахують скільки штук в букеті і зіставлять з народними повір’ями. Тому чоловікам варто звернути увагу, який зміст вони можуть вкласти в такий красивий жест:

 • одна – так можна сказати про симпатії і наявності поки що не сильних почуттів.
 • три – такий подарунок говорить про сильні почуття.
 • п’ять – п’ятіркою натякають на сталість і твердість почуттів.
 • сім – визнання великої любові.
 • дев’ять – дев’яткою виявляють своє захоплення і обожнювання.
 • п’ятнадцять – такий букет доречний на річницю або весілля.
 • сімнадцять – так можна висловити захоплення обраницею.
 • дев’ятнадцять – таким жестом дають обіцянку довгої любові і спільного життя.
 • двадцять одна – так чоловік повідомляє жінці, що у нього немає любовного інтересу до інших жінок.
 • двадцять дев’ять – визнання у вічній любові.
 • сто одна – мрія будь-якої жінки. Такий букет робить гучна заява у вічності своїх почуттів.
 • триста шістдесят п’ять – визнання у беззастережній любові 365 днів в році.

Скільки дарувати на день народження

Враховуючи звичаї слов’янських країн між парною або непарною кількістю, стає важко зрозуміти, скільки квітів дарувати на день народження. У цьому питанні варто відштовхуватися від бажань іменинника. Якщо людина досить забобонний, краще піти перевіреним варіантом і дарувати тільки непарна кількість.

Важливо і те, де відбувається свято. Якщо свято не вдома, то краще обмежиться 3-5 квітами.

Такий букет буде говорити про повагу, плюс у іменинника не виникне труднощів з його транспортуванням. Не варто дарувати великі букети. Оберемок квітів у день народження дарується тільки якщо між дарувальником і іменинником існує особлива близькість.

9aced0aee976eefb564eb7e33d0fe05b Кількість квітів у букеті: значення, парне чи непарне, скільки дарують живій людині

Скільки підносити на першому побаченні

Кількість кольорів для першого побачення – дуже делікатне питання. Більшість флористів рекомендують утриматися від великих і розкішних букетів, адже це може змусити дівчину насторожитися від такого напору.

На першому побаченні доречний один, але красивий квітка, який буде символізувати про виявлення симпатії і інтерес до людини. Також такий жест не буде нав’язливий, з ним зручно пересуватися, особливо якщо планується піша прогулянка.

Прості правила квіткового етикету

Часто людям, які подбали про букеті, важко його правильно подати. Що ж, ось невеликий список рекомендацій, як зробити це впевнено, чітко і делікатно:

 • несучи букет по вулиці, для збереження охайного вигляду бутонів потрібно тримати його квітами вниз;
 • перед врученням правильно було б позбутися від упаковки;
 • подарунок краще тримати в лівій руці, тоді не буде незручної затримки під час привітання;
 • перед врученням потрібно подбати про супровідних словах;
 • при відвідуванні вдома дівчата, треба піднести букет господині дому.

Взагалі квітковий етикет включає в себе безліч пунктів під всілякі життєві ситуації, тому перед врученням подарунка варто врахувати всі тонкощі.

Що робити якщо подарували парна кількість квітів

Якщо за традицією парна кількість квітів не допустимо, але такий подарунок був зроблений, потрібно розділити його на дві частини і розставити в різних частинах кімнати, тим самим розмикаючи негативний посил.

Одним з кращих рішень буде не надавати цьому великого значення. Зазвичай ті, хто приймає все близько до серця, як раз і страждають від всіляких прикмет і їх значень. До речі, ще один спосіб розірвати негатив парного букета — щиро зрадіти подарунку і зробити вигляд, що не надали значення кількості кольорів.

Так, квітковий етикет має безліч підводних каменів, про які не тільки чоловіки, але і багато жінок можуть просто не підозрювати. Тому не варто занадто надавати значення кількості квітів у букеті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради