День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

 День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

Професійна подія відомо не тільки в числі співробітників дитячих установ, але і батькам діточок, адже виникає можливість сказати спасибі нянечкам і вихователям за їх роботу, спокій і сміливість.

Особливу необхідність цієї професії важко недооцінити, так як у дитячому садку дитина отримує 1-ті знання і досвід, стикається з соціалізацією в суспільстві, отримує здібності, на які вплинуть його подальший розвиток і успішність.

 День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

Коли святкується і кого поздоровляти

Це один з небагатьох професійних подій, які мають фіксовану дату. Як правило, багато хто пов’язує це з тим, що підведена вона до принципового історичної події – відкриття першого дитячого садка на території сучасної РФ.

Зверніть увагу! У 2020 році День вихователя, як і зазвичай, співробітники будуть святкувати 27 числа першого осіннього місяця.

Подія потрапила в список офіційних, але додаткового вихідного дня не буде. Однак трапляються інциденти, коли свято припадає на суботу або неділю. У 2020 році 27 вересня – це останній день тижня, тому всі няньки зможуть відзначити свято вдома, а демонструвати різні досягнення в дитячих установах будуть вже на наступному тижні, в перший робочий день.

 День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

Так як офіційно свято називається Днем працівників дошкільної освіти, поздоровляти слід не тільки вихователів, а й інших працівників, трудящих поруч з маленькими діточками. Це можуть бути:

 • няні та асистенти вихователів;
 • логопеди;
 • викладачі фізкультури;
 • викладачі музики;
 • викладачі танців;
 • працівники служби безпеки;
 • кухарі та інші працівники кухні;
 • прибиральниці та ін

Дані співробітники вищеперелічених посад беруть участь у вихованні дітей або у сприянні до зручним і безпечним умов для їх перебування у дитячому садку.

Як з’явився День вихователя

Дане професійне подія вважається зовсім ще молодим, так як вперше його відсвяткували лише в 2006 році. Активістами стали редактори газет для дошкільних навчальних закладів.

Основна політика – можливість звернути увагу суспільства до віковим особливостям молодшого покоління і важкій роботі тих, хто займається вихованням дітлахів, поки дорослі на роботі. Думка підтримали творці освітніх програм, викладачі та велика частина батьків. Виникнення Дня працівників дитячих садків стало святкування 160-річчя з часу виникнення першого дитсадка, яке відзначалося 26 вересня 2002 року.

 День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

Спочатку подія відзначалася лише на публічних засадах, але стан справ змінилася у 2009 році. Його стали відзначати не тільки в основній та північній столиці нашої країни, але і в інших містах РФ, тому учасники і звернулися до керівництва з проханням про присвоєння йому офіційного дня в календарі. У 2009 році у всіх областях День працівників дошкільної освіти відсвяткували на загальнодержавному рівні.

Як відзначають

Так як подія виникло не так давно, звичних традицій поки немає. Практично у всіх містах і селах проводяться святкові концерти, під час яких регіональні владні структури вітають вихователів та інших службовців дитячих садків, виділяють гідних професіоналів дипломами, грамотами та преміями, вручають символічні презенти. В такий день в дитячих садках проводять різні концерти:

 • виступи;
 • виставки малюнків вихованців;
 • конкурс танцювальних номерів.

 День вихователя в 2020 році: коли і як відзначають

Цікаві факти

1-і дошкільні установи виникли ще в 19 столітті в Шотландії, але називали їх школами для дітей малого віку. За довгі десятиліття їх існування з’явилося багато цікавих фактів:

 1. 1-ий дитячий садок в Росії почав свою роботу в 1839 році в місті Гельсінгфорсі. Зараз це столиця Фінляндії.
 2. Першим містом в сучасній РФ, в якому виникло дошкільний заклад, став Ленінград.
 3. Спочатку в дитячі сади забирали лише діточок 3-х років. У 1947 році були відкриті 1-ті яселькі, в яких можна було залишити немовлят з 2-х місяців.
 4. 1-е бюджетна установа було відкрито в 1864 році. Раніше дошкільні установи всі були платними і дуже дорогими.

У 2009 році був проведений соц опитування, в процесі якого було встановлено, що понад вісімдесят відсотків вихователів підтримують думку організації професійного свята.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!