Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтер’єру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Щоб трохи відвернути від енергійного ритму багатомільйонного мегаполісу, пов’язаного з підвищеним шумом і нервозністю, декоратори творчо підійшли до створення інтер’єру для спальні в стилі мінімалізм . Вони відобразили потреба людини в неперегруженном просторі, створивши неагресивна, «розумне» єдиний простір, яке простою геометрією і многопрофильностью знімає внутрішнє напруження. І у них вийшло. Придивіться уважніше до воістину бажаного і прекрасного рівнем простоти.

Набирає популярність напрямок дарує умиротворений спокій, вносить стиль і безтурботність. Не секрет, що єдиним місцем, де людина максимально наближений до подібних почуттів, є спальна кімната. Присутність в ній безладу змушує людей внутрішньо с’ежіваться і напружуватися. Як не можна до речі виявляться стильні рішення мінімалізму для «розчинення» неприємних відчуттів і дискомфорту після метушливих робочих буднів.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati811 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Особливості стилю мінімалізм

Традиційний декор і базові ідеї мінімалізму пов’язані з Японією і деякими країнами Азії. Східний стиль відрізняє простота і комфорт.

Давно відійшли в минуле переобтяжене декорування кімнат і вигадлива етнічна оздоблення. Перевагу в оформленні дизайну спальні в стилі мінімалізм віддають матеріалів без промислової обробки, простому лаконічного крою, спокійним кольорам і функціональності.

Основні переваги стильового рішення:

 • тільки необхідна меблі та аксесуари;
 • просторість;
 • мінімізовані елементи декору;
 • природний матеріал і текстура;
 • приглушені тони;
 • розсіяне освітлення;
 • максимум практичності в організації зберігання речей.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati812 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Характерні риси

Стильний підхід до оформлення спальних кімнат не відрізняється від концептуальних характеристик архітектури мінімалізму.

Популярні стилі, які послужили основою для створення мінімалістській спальні:

 • етнічний, передає національні риси етносу;
 • хай-тек з безліччю промислових конструкцій з металу і скла;
 • французька — романтичний, розкішний, з нотками аристократизму;
 • урбаністичний з його нехитрістю обрисів і пишністю.

У мінімалістській спальні, окинувши її практичним поглядом, безліч достоїнств. Стиль передбачає економне використання корисної площі кімнати і багатофункціональність.

Причому елементів спальні властиві такі характерні риси, які здаються занадто суворими:

 1. Бажаний рівень простоти інтер’єру сприяє підтримці порядку і робить більш доступною прибирання. Як наслідок — відсутність пилу в приміщенні.
 2. Легка зміна стилістики кімнати. Для цього просто потрібно змінити покривало на ліжку і предмети декору.
 3. Мінімізація меблевих елементів. Не захаращена меблями кімната виглядає просторою і естетичною.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati813 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Переваги стилю мінімалізм

Термін «мінімалізм» походить від лат. minimus — найменший . Він з’явився як знак протесту всьому суспільству, символізував неприйняття пересичення і прикрашення. Саме тому його гаслом стало крилатий вислів німецького архітектора-модерніста, духовного батька стилю мінімалізм.

Простіше — значить краще.

Людвіг Міс ван дер Рое

Основними перевагами аскетичною спальної кімнати в стилі мінімалізм є:

 • лаконічність аксесуарів з обмеженою кількістю меблевих предметів;
 • максимально вільна площа;
 • світла палітра кольорів;
 • простота і природність фактур;
 • мінімум декору і розписного орнаменту.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati814 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Кому підійде

В цілому мінімалізм підходить кожному, кому властиве відчуття простору і зонування, хто на практиці реалізовує філософський принцип з математичним ухилом: «Спрощуйте до такої міри, наскільки це можливо, не виходячи за межі».

Мінімалізм підходить громадянам раціональним і в міру лаконічним, які перебувають у постійному русі, які можуть:

 • легко віддати непотрібний одяг на користь нужденних;
 • чудово обходяться єдиним побутовим гаджетом з безліччю функцій замість п’яти новомодних;
 • краще замінити фотографії на стіні репродукцією художника сучасності в стилі кубізм або абстракціонізм. Особливо після захоплених відгуків інформаційних джерел про його гучному таланті.

Сучасний оригінальний стиль підходить власникам квартир будівельних комплексів з ультрасучасними фасадами. У висотному хмарочосі, екстер’єр якого обшитий природним каменем з величезними обсягами віконних конструкцій, класичний дизайн виглядав би, щонайменше, без смаку. Інша справа — декоративна робота в помірній колірній гамі і спрощених формах.

Унікальність стильною простоти закладена в:

 • будівництво різноманітних фактур;
 • загострених прямих лініях;
 • футуристичних конструкціях;
 • максимально природного облицювання.

На спокійному просторі доречно розміщені в нішах полиці, з акцентом на натуральне дерево, стильно зігнувся світильник і химерної форми стіл. Все це викликає непідробний візуальний інтерес.

Потрібно відзначити, що мінімалізм не порівнянний з бюджетними вкладеннями.

Заслуговує уваги дизайн-проект цього стилю передбачає:

 • рішучі дії по зміні простору (включаючи дорогу початкову підготовку до ремонту);
 • застосування елітних матеріалів для оздоблення;
 • придбання унікальної меблів і канделябрів.

Економія адептів мінімалізму укладена виключення непотрібних предметів. Але їм не властиво економити на внутрішній гармонії і красі декору.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati815 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Колірна гамма

Колірний діапазон передбачає комбінування холодних натуральних тонів. Найчастіше в спальних кімнатах застосовують не більше трьох відтінків.

Основні кольори, які використовуються в дизайні спальні:

 • світло-білий;
 • кремовий;
 • димчастий;
 • чорний;
 • контрастні кольори — білий з чорним.

Визначеність у колірному рішенні має велике значення для оформлення інтер’єру спальні в стилі мінімалізм.

Часто зупиняють свій вибір на квітах, наближених до дерева, цегли або каменю. Природні тони легко можна поєднувати між собою. Цікаво виглядає сіро-біла гама з вкрапленнями темних деталей або контрастний фон чорного і білого.

Бажаючим оживити мінімалістичну спальню варто додати трохи яскравих акцентів. Наприклад, вибрати один яскравий відтінок для додавання предмети декору, драпірування або освітлення.

Романтикам для емоційно-піднесеного світовідчуття варто поекспериментувати з квітами, додати яскраво-рожевий тон до інших, більш спокійним тонам.

Непоганою ідеєю буде поєднання глянцевою і полірованій поверхні, а також дифузно-відбиваючого покриття з ледь помітними нерівностями. Важливо завжди пам’ятати, що цей стиль характеризується однотонностью: не потрібно застосовувати візерунчасті малюнки та розписний орнамент.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati816 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Біла спальня

Найбільш класична і граціозна модифікація. Блідий відтінок і білосніжний фон допоможуть максимально підкреслити наповненість світлом, повітрям і вільним простором. Якщо вміло поєднувати ніжні тони з іншими нейтральними, але більш яскравими квітами (сірим, бежевим, кавовим, лимонним), дизайн буде виглядати жвавою і унікальним.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati817 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Синя кімната

Глибокий сливовий тон разюче впливає на стан духу. Особливо це помітно, коли стукає у вікно проливний дощ або мете завірюха. Синій колір відмінно впишеться в спальню людей творчих професій, які відкривають свої обійми назустріч новим натхненням. Відтінок блакиті разом з вершковими фіранками і елементами ручної роботи виглядає з нової авторської подачею чарівно і глибоко. Блакитні стіни надзвичайно тонко і витончено відтіняють світлу м’яку меблі.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati818 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Зелена спальня

Варіант зеленого оформлення кімнати більш розкріпачена, ніж інші два, але він теж виразний своїми сильними сторонами. Наприклад, малахітові шпалери своїм природним видом заповнюють кімнату прохолодою і викликають легку посмішку мешканців на світанку. Яскраво-салатовий колір зробить кімнату насиченою, схожою на екзотичний марафон. Крім того, зелений колір — це відтінок миру і спокою, навіяного природою розслаблення і гармонії. За теорією фен-шуй колір листя зеленого дуба використовують для відновлення енергії, підвищення оздоровчого ефекту і кармічної оновлення.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati819 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Жовта кімната

Жовтизна колірної гами заливає кімнату сонячним світлом, миттєво підніме настрій, бадьорить і при цьому надихає. Помаранчеві та жовті тони відмінно комбінуються з усіма іншими. Добре будуть виглядати в поєднанні з зеленими портьєрами і актуальними фоторепродукцій.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati820 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Червона спальня

Незважаючи на гадану агресивність червоного кольору, не беручи до уваги безглузді стереотипи, можна досить вміло і грамотно підійти до цього оформлення, і отримати зачаровує своєю красою спальну кімнату. Стильно і елегантно буде виглядати поєднання світло-коричневого з червоним, жовтого і білого.

Ще одна модна ідея — оформлення лише однієї стіни в червоних тонах.

Крім оригінальності подачі приміщення буде здаватися ширше, що стане корисною знахідкою для малогабаритних спалень.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati821 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Матеріали для оздоблення в стилі мінімалізм

Різноманітність текстур і оздоблювальних матеріалів використовують для додання унікальності інтер’єру мінімалістичною спальні. В ній будуть ідеально виглядати поєднання відполірованих до блиску поверхонь і дерев’яних деталей, бетонних стін і благородних гірських порід. Треба експериментувати зі змішуванням різних фактур.

Деревина вважається найбільш поширеним сировиною. Користується великим попитом в процесі оформлення спальних кімнат. Зігріваючий відтінок і монохромний вид занурюють в атмосферу домашнього спокою та спрощеної гармонії.

Деревні елементи доречні в:

 • облицюванні стін і ліжок;
 • підлогових покриттях.

У творчій роботі по створенню мінімалістичного відчуття декоратори використовують включення із природних каменів або морської гальки, посилюючи нематеріальне єдність людини і навколишнього середовища.

Щоб задати певний тон кімнаті, потрібно використовувати актуальні натуральні матеріали: мармур, граніт, травертин, дуб, ясен, бук. Адже ніщо не зрівнятися з їх натуральною красою. Часто присутня скло і метал, які химерно грають відблисками в променях сонячного світла. Конструктори-мінімалісти йдуть в ногу з часом і з непідробним інтересом беруть в роботу новітні будівельні матеріали: граніт, микроцемент, різні пластмаси. Намагаються вибирати все практичне і новомодне.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati822 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Підлога

У просторі, не захаращеному речами, текстура матеріалів відразу впадає в очі, тому підхід до вибору підлогових покриттів повинен бути ретельним і серйозним.

Хорошим варіантом для підлоги спальні в стилі мінімалізм, втім, як і для багатьох інших напрямків, вважаються:

 • дерево;
 • паркетна дошка;
 • ламінат.

У останнього в списку повинна бути в наявності фаска з кожної з чотирьох сторін. Дерево само по собі ефектно виглядає. Властиві йому натуральність і мінімалізм — майже синоніми в дизайнерських рішеннях будинку. Зазвичай воліють проводити укладання широких дощок, а не дрібного паркету.

Вибирають різні породи дерева, але чим більш насиченою малюнок підлоги, тим більш спокійна палітра потрібна для стін.

Любителям білосніжних покриттів варто спочатку укласти готове тепле підстава (інфрачервоний або електричний підлогу) під одноколірні наливне покриття або керамограніт.

Підлоги не повинні бути холодними. Килими допустимі підлогові, але в ідеалі їх прибрати зовсім. Можна доглянути однотонний ковролін природного забарвлення, який своєю візуальною відкритістю підкреслить ефект широкого простору.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati823 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Стіни

Мінімалістичний стиль припускає гладкі і одноколірні стіни спальні. Основою під фарбування може бути штукатурка або рулонне скловолокно.

Що б не захотілося вибрати фарбу або шпалери, бажано, щоб вони були нейтральними і одноколірними. Допустимо два максимально поєднуються між собою відтінку. Візерунки і екстраординарні орнаменти на стінах варто виключити. Можна спробувати обробити одну зі стін гіпоалергенними еко-матеріалами або декором ручної роботи, який буде непомітним, але підкреслить практичність і стиль інтер’єру.

В обробці варто відмовитися від усього, що може бути занадто:

 • яскраво;
 • без смаку;
 • перебільшено;
 • не модно.

Штукатурку вибирають дрібнозернистою текстури. Вона добре виглядає в спальні. Велике штукатурне покриття буде зменшувати і обважнювати габарити кімнати.

Стильно виглядає оздоблення стіни корковою або дерев’яною панеллю. Іноді таким способом виділяють зону над ліжком або кілька суміжних зон. Традиційний, але не найдешевший спосіб — підготовка стін під фарбування. Вона обійдеться приблизно в 11 доларів за квадратний метр.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati824 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Стеля

Стеля оформляють в основному з застосуванням штукатурки неяскравих відтінків, підвісних гіпсокартонних конструкцій або натяжних стель (матових або глянцевих).

Щоб визначитися з вибором, потрібно добре проаналізувати параметри даного стелі:

 • стельову площа;
 • технічні характеристики;
 • висоту кімнати;
 • загальну квадратуру спальні.

Для того щоб вибрати натяжна стеля, спочатку визначитеся у своїх очікуваннях. Хочете швидко і бюджетно закрити питання з стелею, чи потрібно захопити гостей своїм дизайнерським підходом і несподіваним освітленням.

Частіше звертають увагу на натяжні стелі нейтральних кольорів. Ідеальним вибором буде гладка поверхня і строгі прямі лінії.

Якщо габарити кімнати великі, тоді можна вибрати багаторівневу конструкцію стелі з додатковими підсвічуваннями. Прикрашати стелю ліпниною і бордюрами в цьому стилі не варто. Можна використовувати для розведення надмірної строгості точкові світильники/підсвічування з прямою геометрією. Стелю краще фарбувати водоемульсійною фарбою в молочно-бежеві кольори.

Самий бюджетний і частий вибір — матовий/сатиновий варіант натяжних стель непомітного виду, візуально нагадує пофарбований фарбою потовк. Його головна перевага — і через 20 років він буде виглядати як новий.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati825 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Меблі

Принципи зонування враховуються в оформленні багатьох сучасних інтер’єрів. Але не в спальні мінімалістичного стилю, де приміщення використовують саме за прямим призначенням, без зайвих меблів і предметів декору. Для розмежування зон не потрібні перегораживающие ширми, вони зменшують простір. Єдино вірний варіант — вміла розстановка меблів і її правильний вибір.

Дуже стильно буде виглядати один футуристичний предмет клітинного виду або ергономічний ландшафтний диван, підтримує форми людського тіла. Можна акцентувати увагу на старовинному комоді або незвичайної підлогової лампі, які в такому ансамблі буду грати роль арт-об’єктів. Перевантажувати бажаний рівень простоти і стилю не варто, тому від завалів речей бажано відразу відмовитися.

Ліжка в стилі мінімалізм належить чільне місце в спальні.

Дуже незвично і чудернацько виглядає:

 • ліжко в японському стилі;
 • шкіряне ліжко Татамі (без ніжок і спинки);
 • трансформери-футон;
 • платформна ліжко з накладками;
 • подіум-ліжко з простим узголів’ям без оформлення;
 • мерфі-ліжко (додавання в стіну або збоку в двоспальне ліжко).

Може привернути увагу моделі «підвішеною» ліжка, завислого в повітрі, або поміщеної усередині подіуму на рівень підлоги. Можна і зовсім проігнорувати класичну ліжко, залишивши на підлозі лише матрац.

Поради щодо наповнення меблями прості, як і сам стиль:

 1. Купувати потрібно зручну недекорированную меблі.
 2. Позбавтеся від речей і побутових предметів, прибравши їх в ящики або вбудовані шафи-купе з дзеркалами.
 3. На полицях і тумбах залиште 1-2 елемента (вази, рамки, шкатулки).
 4. Доречно доглянуте рослина з красивими великими листками.
 5. Ліжко краще вибрати прямокутну, круглу або на дерев’яному подіумі. Комфортну і зручну. Акцент слід зробити на колір ліжка: японський стиль припускає натуральні тони, хай-тек — колір металу/сталі/пластику або їх комбінацію.
 6. Інші предмети можуть бути виконані зі шкіри, сталі або натуральної сировини (наприклад, стелажі або невеликий столик).
 7. Однотонність скрасять строкаті пуфи або яскраві подушки неонових кольорів.

Користувальницькі предмети повинні бути архітектурними та креативними одночасно, але без надмірностей і помпезності, викликати непідробний візуальний інтерес і приємні тактильні відчуття.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati826 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Декор і текстиль

Якщо з вікна відкривається красива панорама нічного міста або розкішного саду, то можна не використовувати ні портьєри, ні гардини. Інакше — ніяк не обійтися. Підійдуть одноколірні штори з текстилю, пластмасові або тканинні жалюзі. Головний девіз — менше аксесуарів, більше вільного простору.

Відмінно впишуться в загальну картину лаконічності й аскетизму предмети декору:

 • сучасна картина в простій рамки одного кольору;
 • сувеніри зі скла з лазерним гравіюванням;
 • романтичні чорно-білі фотографії і постери;
 • витончені живі квіти;
 • настінні годинники або панно.

В текстилі доречно використання в загальній гаммі не більше трьох кольорів, в ідеалі — двох. Забарвлення повинна гармоніювати із загальним задумом кімнати.

Чудово підійде текстиль теплих відтінків:

 • лондонські або класичні штори з тюлю або органзи;
 • жалюзі з тканини або пластмаси;
 • портативні ширми;
 • постільні приналежності без барвистих драпіровок;
 • однотонне покривало без обробки.

Перенасичувати декор категорично не можна, але потрібно постаратися уникнути категоричності і прохолоди в дизайні.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati827 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Освітлення

Освітлення додає таємничий вигляд інтер’єру, випромінюючи м’яке розсіяне світло, що відбивається від світлих гладких поверхонь. Їм заповнюється весь простір кімнати.

Підійдуть по стилю:

 • абажури;
 • прості світильники;
 • торшери;
 • лампи простих форм.

Краще вмонтувати підсвічування в ліжко, ніші шаф і стеля. Велика люстра категорично не підходить такого стилю.

Не використовувати зовсім:

 • люстри з кришталю або скла;
 • різнобарвний пластик;
 • форму рокко;
 • ліхтарі модерн.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati828 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Особливості оформлення маленької спальні

Враховуючи особливості малогабаритних будинків, у яких виділена невелика площа для проживання, проектуючи міні-спальню, особливий акцент потрібно приділити меблів. Якщо все правильно змоделювати, вона буде виглядати вишуканою, а не тісним.

Меблі спальні повинна бути компактною і функціональної:

 • розсувний шафа-купе;
 • гардероб, захований в стіні;
 • ліжко-подіум з внутрішніми ящиками для постільної;
 • вбудована підсвітка;
 • двері з розсувними конструкцією.

Ніяких зайвих предметів і неточних ліній. Деталями декору можуть бути подушки нейтрального тону і одну рослину.

Для візуального розширення спальної кімнати, краще зупинитися на виборі сонячних або небесних відтінків портьєр. Для візуального збільшення висоти стелі потрібно вибрати тюль в підлогу. Можна використовувати жалюзі та тканинні ролети. Текстиль в малій спальню можна виключити.

Вікна потрібні габаритних обсягів, завдяки їм простір значно збільшиться. На стіні можна розмістити картину або фотографію суворої тематики у простій рамі.

На перший погляд здається, що спальні в стилі мінімалізм безбарвні і примітивні, але це далеко не так. Потрібно зовсім трохи побути всередині, щоб з’явилося приємне відчуття легкості, розкутості і емоційного розвантаження.

spalnya v stile minimalizm: dizajjn interera, dekor, cvetovaya gamma mebeli, sten, krovati829 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся про планування інтер’єру спальної кімнати в стилі мінімалізм.

У наступному відео представлені поради, які допоможуть зі смаком оформити спальню невеликих розмірів, правильно розставивши акценти.

pinit fg en rect red 28 Спальня в стилі мінімалізм: дизайн інтерєру, декор, колірна гамма меблів, стін, ліжка

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради