Як варити кальмарів, щоб м’ясо було соковитим і ніжним

переглядів:
11

У конкретній статті, як майстер з варіння кальмарів, я поділюся як варити кальмарів щоб вони були м’якими і соковитими. Тепер ваші страви не будуть зіпсовані гумовими, прісними кальмарами. Сьогодні розповім про чотирьох найпростіших варіантах. Поїхали!

Як швидко почистити кальмарів

Чистка кальмарів — не таке вже й складна справа, але в перший раз не завжди все виходить ідеально і блискавично, потрібно докласти трохи зусиль. А в наступних розділах уточнимо, як варити кальмарів на салат, гарніри, маринади та інше.

Взагалі, якщо ви купуєте кальмари в супермаркетах, в основному вони вже наполовину очищені, у них видаляють голови і щупальці, а вдома залишиться прибрати дрібні деталі.

Якщо ж ви купили цілісний не розпотрошеної кальмар, то ваше завдання — видалити частини, які в принципі не їдять.

Беремо молюска в руку, другий затискаємо головку приблизно біля очей. Потихеньку починаємо тягнути — і так, у вас знімуться частини — головка, щупи. Залишилися непотрібні частини тіла видаліть, коли доберетеся до зняття шкурки.

Кінцівки у молюска, як правило, не використовують у стравах, голову теж. Але якщо ви вирішили приготувати щупальці, то ніхто вам не може цього заборонити, але тут є важливий момент — потрібно видаляти кінцівки прямо біля очей. Рот у молюска ховається в самих кінцівках — його також вирізати, він буде жорстким.

f6577f1971c882494e1fd49a4f47368c Як варити кальмарів, щоб мясо було соковитим і ніжним

Тіло молюска вкрите рожевим покриттям, іноді її важко видалити.

І так, не кожен може почистити молюска, знявши цілком верхню шкірку.

Аби ви хочете швидко і майже блискавично, то є кілька лайфхаков: обдайте тушку гарячою водичкою, нехай приблизно хвилину він полежить в цій стрімкій воді, а потім вже відразу промийте водою з під крана. Деякі, наприклад, роблять простіше: закидають кальмара в сито, ллють окропу і відразу заливають холодною водою з під крана.

Таким чином, з-за різких стрибків ликвидусов шкірка дуже стрімко знімається сама. Іноді залишаються невеликі частинки шкірки, але це не страшно, вона легко зійде, коли ви будете промивати тушку. Далі — ріжемо тушку по довжині, щоб видалити тельбух і тверді хрящики.

На замітку, у цих молюсків є своєрідні хребти, але вони прозорі.

Щоб видалити тельбух, хрящики, не пошкоджуючи самого тільця кальмара, то зробіть це акуратно, пальцями. А готують кальмари по-різному, деякі, наприклад, фарширують смакотою, деякі ріжуть кільцями і смажать, солять.

Як варити кальмарів

Закидаємо чищених молюсків в каструльку з водою. Переміщаємо на зажженную конфорку. Через час, підігріту воду солимо, якщо бачите, що вона завирувала, то відразу вимикаємо конфорку і виймаємо.

Кальмари примхливі у варінні, також креветки, мідії та інші дари моря, вони швидко можуть перетравитися, не встеживши, будуть зіпсовані. Так сказати, зварені тушки стануть тягучими, грубими, ніби жуєш гумку.

Головний секрет приготування кальмарів — не переварити.

Ці молюски термообробку виносять капризно, слідкуйте за варінням уважно і в процесі краще від каструлі не відходити ні на крок.

Спосіб 1. Відварювання в гарячій воді

Водичку ставимо на вогонь, солимо. Коли побачите ,що вода почала вирувати, закиньте молюски. Відразу ж вода перестане вирувати. І ось тут ловіть момент — коли вона знову почне вирувати, відразу вимикаємо конфорку і дістаємо варені тушки з окропу.

ef7d3cd8253a4e17b95d81c9aef81f39 Як варити кальмарів, щоб мясо було соковитим і ніжним

Уважно стежте за водою, це можна так сказати — ювелірна робота — варити кальмарів.

Спосіб 2. Заливання окропом

Даний варіант рекомендує велика кількість людей, кажуть, що це самий ефективний, безпомилковий метод, а молюски виходять ніжними.

Тут буде три заходу, три рази заливаємо кіпяточком.

Ошпариваете молюсків, щоб зняти плівку, це вже перший раз. Можете водичку кожен раз, коли будете тримати їх у гарячій воді.

7a6b693a141efb55292aa09060375890 Як варити кальмарів, щоб мясо було соковитим і ніжним

Коли ви залишаєте їх чищених на хвилинку в окропі — другий. Далі — промиваємо під краном, холодненької водичкою. Нагріваємо водички до бурління. Знову віддаємо окропом і тримаємо в ньому хвилину — третій раз. Готові.

На кальмарах може залишитися тонка плівочка, що можете прибирати, можете не чіпати, тут же нарізати. Просто ця плівка дає твердість молюскам при поїданні.

Спосіб №3 . Комбінований

Хитрість даного варіанту така — в процесі варіння плівка від’єднується самостійно.

Додамо сіль у вируючу воду. Одна ст. л. на три літри води.

Закидаємо оттаянных молюсків. І слідкуйте, вони повинні стати пухкими, наче надулися і побачите як знімається рожева шкіра.

Після знову стежимо за водичкою, потрібно щоб вода знову почала кипіти. І відзначте час — не більше 2,5 хвилин і не менше півтори — варимо. Кришка поки для каструлі нам не потрібна, але приготуйте її. Як пройде 2,5 хвилини, не більше, терміново прибираємо каструльку з конфорки і накриваємо кришечку.

14ef3c2bc2a72899c3a694d1e52d65bf Як варити кальмарів, щоб мясо було соковитим і ніжним

Даємо під охолонути, це буде тривати хвилинок 15. Далі — промиваємо водою з під крана, очищаємо, що не відійшло, прибираємо тельбух і хрящики.

Але можете зробити іншим чином: закиньте з каструлі молюсків відразу ж в холодну водичку.

Як і говорив вище, даних молюсків ви можете смажити у фритюрі, додавати в салати та інші страви.

Ну ось, сьогодні дізналися секрети про те, як варити кальмарів правильно. Як бачите, нічого складного і витіюватого. Щоб розуміти який ваш варіант — протестуйте кожен на собі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради