Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

Штани в клітку — особливий предмет гардероба сучасної модниці. Після того, як картата тканина міцно увійшла в побут у XIX столітті, більше вона ніколи не покидала п’єдестал одного з наймодніших матеріалів для пошиття одягу. Особливо після того, як жінки стали носити штани в клітку, змагаючись у гендерній рівності з чоловіками.

bb4f9c0f47aec656856fff4a4e0268ce Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

А ось вибір, з чим носити цей вид одягу, завжди залишався за представницями прекрасної статі і змінювався в залежності від соціальної ситуації в тій чи іншій країні. Серед періодики про моду початку XX-го століття представлено безліч фотографій, де жіночі моделі брюк виготовлялися вже з тартана.

Вибір картатих штанів в класичному стилі, як форма одягу, зумовлений прагненням представниць жіночої статі до самостійності і незалежності від чоловіків.

Моделі картатих штанів

928980c6ab58bbf3a5632e3a6a2b7a17 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

Фігури типу «пісочний годинник» і «прямокутник» підходять всі види крою брюк, як класичні, так і завужені, з низькою, середньою і високою талією.

Єдиним обмеженням у жінок з типом фігури «прямокутник» може послужити зайва повнота.

У цьому випадку рекомендують носити брюки з завищеною талією і не бажано одягати розкльошені моделі.

В іншому ж обмежень щодо вибору моделі або кольору не існує. Навпаки ці 2 типу фігури представниць прекрасної статі є еталоном, для яких будь-який одяг хороша.

Тим же, хто відноситься за будовою тіла до групи «трикутник» або по-іншому «груша», як нікому іншому підходять класичні брюки прямого покрою неяскравих кольорів.

Слід вибирати клітку чорно-білого поєднання дрібної фактури, щоб приховати об’ємні стегна.

b29e7e4fe0d18f1a179970d756581a2e Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

Посадку штанів слід вибирати високу, в крайньому випадку, середню, але ні в якому разі, не нижчу. Тип фігури «перевернутий трикутник», тобто широкі плечі і вузькі стегна.

З даним типом рекомендується носити штани, які підкреслювали б як раз стегна і візуально їх збільшували. До такого типу належать, по-перше, брюки-кльош, які будуть загострювати увагу саме на ногах, а не на верхній частині тіла. Звичайно ж, підходять брюки будь-якого класичного типу з будь посадкою на талії.

ffba56add07d7f864c7d7e7f030f1222 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

Для жінок з типом фігури «яблуко», у яких дуже об’ємна талія, вузькі порівняно з нею стегна і плечі слід підбирати штани, які візуально приховували б талію.

Тобто, обов’язково висока посадка штанів, ні в якому разі не занижена талія. Класичні моделі і моделі кльош підійдуть ідеально, візуально збільшуючи низ. Не бажано одягати моделі, що обтягують ноги або звужуються до низу.

Кому підходять штани в клітку

Існує 5 основних типів фігур у жінок. І кожній з них важливо знати, підходять штани в клітку для гардероба, з чим їх носити, так як крої жіночих штанів і те, як вони сидять, залежить від будови тіла.

17452aa3c0ecb28881a8ad4f2037d777 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

Жінкам з будовою тіла по типу «груша» і «яблуко» рекомендується підбирати тканину для штанів типу «гусяча лапка», оскільки неправильний квадрат візуально зменшує товщину тіла.

Велика клітина також підійде даного типу, але візуально лінії квадратів повинні йти орієнтовно горизонтально. Підійде і велика клітина, але при цьому необхідно враховувати колірну гаму. Для іншого типажу буде доречний будь-який вид клітини.

Підбір кольору

Для кожного з типів фігур слід вибирати і своє забарвлення.

20042a25be4bcd59ff4e554135ec259a Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

 • Фігури «перевернутий трикутник» підійдуть тканини для пошиття штанів з яскравих квітів.
 • Для типу «яблуко» необхідно підбирати однотонні кольори і сказати категоричне «ні» поздовжніх смужок.
 • Типу «пісочний годинник» підійдуть будь-які кольорові гами, але при цьому не варто прикрашати одяг принтами великих розмірів, оскільки вони відвертають увагу від самої фігури.
 • Людям з типом фігури «прямокутник» необхідно підбирати верх і низ різних кольорів, а також їм підійдуть тканини з горизонтальною смужкою.
 • Типу «груша» однозначно варто підбирати низ в темних однотонних тонах.

Різновиди клітинного малюнка

Історично так склалося, що родоначальником усіх видів малюнка для тканини з клітки став тартан. Це той самий вид малюнка, який має шотландські корені. Адже саме звідти пішла мода носити одяг в клітку. Початковими квітами для такої тканини стали природні барвники.

767321258aba403cd40204adc53f6106 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну кліткуШтани в клітку з чим носити жіночі фото

Існує 10 основних видів клітини:

 • Кліткою номер один є Роял Стюард. Це і є та сама клітина, яка відсилає нас до шотландським коріння: в малюнку переважає червона колірна гамма.
 • Наступний вид тканини — блек вотч або інакше її ще називають «військовою». Основними кольорами тут є темно-синій і темно-зелений, що і дає асоціацію з захисною формою одягу. З колірної гами вдало вийдуть штани рівної форми з защипами.
 • Третім видом клітини є Гленчек. Цей вид прийнято ще називати «Принц Уельський», оскільки саме ці кольори притаманні королівського дому Великобританії. Це чергування світлих і темних смуг на сірому тлі. Даний вид тканини є класичним і застосовується в основному для пошиття штанів суворого стилю для офісного дрес-коду.
 • Наступний вид – Гинхэм або Віші. В основному її використовують для пошиття легких літніх виробів. Особливістю даного виду прийнято вважати чергування великої білої клітки з такого ж розміру кліткою іншого кольору. Для верхнього одягу використовується чергування чорної та білої (або сірій) клітин. Якщо одяг виконана в подібному тоні, вона також є класикою, ніколи не виходить з моди.
 • П’ятим варіантом є вид «Гусяча лапка» (або не рідко зустрічається в назвах як «куряча лапка», «собачий зуб»). Дані назви визначилися тим, що малюнок такої тканини схожий на гострі ікла собаки і чіткі обриси клітини не проглядаються. Так само в основному представлений чергуванням 2-х кольорів: білого і чорного.
 • Наступний вид – «Пепіта». Характеризується дуже дрібним малюнком так само виконаним в біло-чорних тонах. Його особливістю є прямокутники замість квадратів. Названий цей вид на честь танцівниці, яка і зробила її популярною.
 • Клітка Берберрі (або Нова) є найбільш поширеною серед населення. Створена спеціально для культового бренду Берберрі на початку 20-х років минулого століття.
 • Ще один вид — «Аргайл», названий за однойменною місцевості в Шотландії і легко пізнаваний по малюнку, який часто наносять на чоловічі шкарпетки. На даний момент є малоиспользуемым при виготовленні одягу, а значить, і залишає велике поле для творчої діяльності.
 • Існує також вид тканини під назвою «Віконна рама». Це всього лише перпендикулярні лінії білих – на чорному тлі або інших кольорів.
 • І останній вид – «Мадрас», названий в честь індійського міста-колишній англійській колонії. Вийшов даний шедевр зі змішання англійської та індійської культур, тому використовують в основному для пошиття одягу з легких тканин.
 • Вибір тканини для штанів в клітку

  Класичним матеріалом для штанів є, звичайно ж, шерсть. Але слід враховувати тип фігури. Для повних жінок і з типом фігури «яблуко», «груша» слід вибирати тканину, якщо і з вовни, то, як можна тонше, оскільки товста тканина візуально збільшує розміри.

  c316f43e30c82100ca104bbe0291be0b Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

  Також ідеально підійде вовняної і штучний габардин, який не додає об’єм.

  А ось вовняної твід не рекомендують, оскільки робить жінку більш об’ємною.

  Для літніх моделей вибирають легкі тканини:

  • шовк;
  • бавовняна саржа;
  • поплін;
  • денім;
  • лляна костюмна тканина.

  Для типів фігури «перевернутий трикутник» і «прямокутник» рекомендовані літні варіанти, оскільки зібрані складочки в районі стегон візуально збільшують їх об’єм.

  З чим поєднуються штани в клітку

  Тартан є найзручнішим матеріалом для того, щоб урізноманітнити гардероб. Якщо вже підібрані штани в клітку, з чим їх краще носити, підкажуть фотографії в нашій статті або інших виданнях про моду.

  bc6300b1b865cd318121420178d3fcf1 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

  Популярні приклади поєднань: шотландська яскрава клітка ідеально підійде з теплим однотонним светром. Також можна поєднувати з блейзером, блузкою чоловічого типу.

  А от класична клітка «Принц Чарльз» буде виглядати краще, якщо поєднати її з блузою з воланами, рюшами. Якщо у вас не костюм-піджак, в цьому випадку, необхідно підбирати однотонний.

  Літній варіант можна поєднувати з блузами, зшитими з матеріалу в клітину. При цьому види клітин низу і верху можна застосовувати різний. Наприклад, бриджі світлих тонів виду «гусяча лапка» і блуза з V-подібним заходом з великої клітки типу, наприклад «Нова».

  Штани для жінок після 50, які вибрати, з чим носити?

  Навіть якщо після п’ятдесяти жінка має ідеальну форму, то штани в клітку необхідно підбирати класичного типу.

  Як видно на фото, для жінки у віці краще всього виглядає одяг ділового стилю: блузи суворо крою, з невеликими рюшами, воланами.

  Велика клітина підходить більш молодіжному стилю, тому для офісного дрес-коду небажано застосовувати даний вид тартана. А ось «гусяча лапка» або «принц Чарльз» є ідеальними варіантами.5832fe35b2ffec1a25207b4d9e05b048 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

  Не слід забувати, що для фігури «груша» і «яблуко» верх необхідно підбирати так, щоб прикривати філейну частину.

  Навіть якщо після 50 років у жінки ідеальна фігура, не варто гнатися за молодіжною модою і уявляти себе в обтягуючі штани.

  Можна дозволити цю розкіш тільки, якщо перебуватиме на відпочинку. Літні штани з бавовни або клітини «мадрас» можна носити в поєднанні з майками, водолазками легкими футболками.

  Блузки чоловічого типу або з V-подібним вирізом підійдуть під будь-який тип клітини на штанях.

  При цьому бажано не забувати, що темні тони, особливо чорний колір, має властивість збільшувати вік. Тому світла клітина або Берберрі в пастельних тонах підійде ідеально для пошиття штанів для жінок старше 50-ти.

  Приклади ефектних образів

  Більшою мірою, штани в клітку прийнято носити в молодіжних колах, де питання «з чим їх носити», частіше визначає коло спілкування людини. Але вдалі варіанти поєднання цього предмета одягу з іншими можливо підібрати також для середнього і старшого віку.af59449048164ba23284fe4f2144f110 Штани в клітку з чим носити фото жіночі: з лампасами, сірі, коричневі, сині, Віші, широкі, класичні, вовняні в дрібну клітку

  На багатьох фотографіях журналах про моду жіночі молодіжні штани представлені в парі з чоловічою сорочкою, а найчастіше, модельєри рекомендують шкіряну байкерську куртку, щоб виділитися з натовпу.

  Цей брутальний образ доповнюють великим кепі. Для того ж, щоб додати зовнішньому вигляду жіночність, краще поєднувати темний низ і світлий верх.

  Наприклад, повернулися в моду брюки-банани з клітки «принц Чарльз» чудово можуть бути доповнені темної водолазкою, вовняним светром в темних тонах, класичної жіночої блузи.

  До цього способу також підійдуть грубі черевики на високих підборах або кросівки. Босоніжки і туфлі на високому каблуці будуть виглядати доречно.

  Для дотримання дрес-коду офісного працівника поєднання однотонних блуз та класичного крою брюк з дрібної клітини або «гусячих лапок» буде виглядати ідеально.

  Доповнити цей образ можна кардіганом або коротким жакетом. Підійде також приталений. Якщо піджак пошитий з іншої тканини, то вибирати потрібно однотонний малюнок.

  Найпоширенішим матеріалом для штанів в клітку залишається класичний «принц Уельський» і шотландський вигляд. Поєднання верху, з чим носити брюки — визначають вік, місця відвідувань (пляжна чи вечірка або бізнес-зустріч) і пори року.

  Фотографії модних жіночих штанів в клітину на численних сайтах в мережі демонструють різні варіанти образів з самим неймовірним поєднанням кольорових гам і аксесуарів. Але щоб образ був завершеним і вдалим, слід пам’ятати, що картата тканина сама по собі вже є прикрасою і підбирати до неї рукавички, сумочки, шарфи слід однотонних відтінків.

  Моделі картатих штанів для жінок і поєднання в гардеробі — відео

  Цікаві варіанти того, з чим можна носити жіночі штани в клітку:

  Модні поради як носити речі в клітку:

  Як носити штани в клітку:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради