Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Приємно знаходитися і працювати на чистій кухні. Але навіть в уявній стерильності можуть з’явитися настирливі комахи. Неможливо не помічати снующую всюди мошкару, нахабно лезущую і тоне у рідких продуктах харчування. Кожна господиня стикалася з цими проблемами, але не всі знають, як вивести мошок з кухні.

У цій статті ми розглянемо основні місця появи комах в будинку, особливості різновидів мошкари, хімічні і народні методи позбавлення, майстер-клас з виготовлення пасток для мух.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku273 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Звідки з’являються на кухні мошки

Дрібна комашня, що витає над варенням, має схильність шукати м’яку, солодку, підгниваючу їжу. У дрозофіл ротової апарат лижущего типу, тому їм не властиво заводитися в місцях з високою вологістю і відсутністю доступної їжі.

Розглянемо основні причини появи двокрилих:

 1. Подгнивающие фрукти — улюблений субстрат. Високий вміст цукру сприяє розмноженню в плодах мікроорганізмів, що пом’якшують тканини, роблячи фрукти більш доступними й бажаними для мошок.
 2. Зіпсовані овочі — саме підступне і непередбачуване місце заселення комах. Овочі тривалого зберігання (картопля, цибуля, морква) присутні в засіках кожної сім’ї, і неможливо передбачити, коли один єдиний овоч дасть гниль і стане місцем розмноження мух.
 3. Відкриті або забиті раковини — природний водопій і чергове місце скупчення дрібних харчових частинок, придатних для їжі.
 4. Квіткові горщики. Надлишок органічних добрив або просто використана заварка чаю або кави, безумовно, корисні для рослин, але також це гарне місце поселення мух та інших жучків.
 5. Вентиляційні решітки. Завжди є ймовірність проникнення дрозофіл від сусідів.
 6. Відро для сміття — сукупність всіх можливих причин розмноження мошок в будинку.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku274 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Загальні правила виведення мошок

Комплекс заходів виведення мошок з кухні відомий будь-якій господині.

Давайте узагальнимо порядок вирішення виникаючої проблеми в цілях уникнення упущення будь-якого з пунктів:

Відро для сміття є ідеальним місцем мешкання комах:

 • не варто забувати вчасно виносити сміття;
 • харчові відходи краще загорнути в поліетиленовий пакет;
 • хорошим, але не універсальним, рішенням буде використання відра з кришкою;
 • після використання слід промивати внутрішні поверхні відра дезинфікуючим засобом.

Потрібно провести перевірку запасів: уважно переберіть запаси свіжих овочів і фруктів. Від гнилих плодів слід потрібно відразу позбутися, а зіпсовані фрукти краще пустити у виробництво компоту, варення або засушити і додавати в заварку чаю.

Перегляньте запаси круп і борошна. При виявленні місця засилля мошок усуньте проблему, ретельно промийте поверхні миючим засобом або розчином столового оцту. Якщо проблема в плодових запасах, промийте і просушіть не уражені фрукти.

Злив раковини:

 • хорошим рішенням буде використання спеціальної сіточки, вона допоможе уникнути засмічення каналізації, спростить процес збору і викиду харчових відходів;
 • не забувайте своєчасно очищати раковину від відходів.

Квіткові насадження:

 • покрити вільний грунт гнучкої сіточкою (це допоможе захистити кореневу систему рослини від комах, котів або гризунів);
 • не варто залишати надовго заповнені водою піддони, це створить надмірну вологість, що подвійно буде шкодити рослині і сприяти розвитку колонії дрозофіл.

Вентиляційна решітка:

 • дрозофіли та інші членистоногі можуть прилетіти до вас від сусідів, при відсутності їжі вони не виживуть, тому варто просто виконувати правила, описані вище, і тримати кухню в чистоті і порядку;
 • для 100% відсутність мошкари поставте на вікна сіточку від комах, а за вентиляційною сіткою поставте таку ж відповідного розміру.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku275 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Методи боротьби

Існують різні види двокрилих, в даній статті ми розділимо їх для зручності з найбільш улюбленим місцям проживання.

Фруктові мошки

Зустрічаються на кухні частіше інших. Вони заселяють стиглі і ферментовані фрукти, відкрите варення, солодкий крем. В першу чергу необхідно обмежити доступ комах до їжі.

В цьому випадку можна використовувати слабкість комах по відношенню до деяких сильних запахів:

 • хорошим рішенням буде поставити на кухні оригінальний букетик з полину або пижма;
 • взимку, відсутність свіжих квітів, підійдуть ефірні олії лимона, гвоздики або запах ладану;
 • у місцях скупчення комах можна розкласти зубчики часнику;
 • для кімнати підійдуть пахощі або ароматичні свічки зі свіжим запахом.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku276 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Цибульна мошка

Складно виявити відразу це комаха. Основним методом боротьби буде використання сильно пахнучих речовин.

Мошки в крупі

Неприємно виявляти комах у крупах і борошні. Важливим аспектом буде не допустити, щоб продукти харчування ввібрали сильний запах. Рішенням проблеми може виявитися використання засушених гілочок або мішечків з рослинами, що містять ефірні олії. Прекрасним варіантом будуть мішечки з лавандою або м’ятою перцевої, які цілком підійдуть і для боротьби з міллю в платтяних шафах.

Мошка в кімнатних квітах

Квіти в кімнатах радують око, але в багатому органічними добривами грунті можуть завестися комахи, які заважають жити не тільки вам, але і рослинам. При виявленні мошок у грунті виходом із ситуації буде використання розчину марганцівки. Дрозофіли можуть поїдати і листя, тому можна застосовувати для акуратного обприскування листової поверхні розведений розчин оцту. Будьте гранично обережні: легко закисляти землю.

Каналізаційна мошкара

У каналізації мешкають не тільки дрозофіли, але і інші комахи. Комарі, мокриці, мухи — це далеко не повний список гидоти, яка може оселитися в каналізації при відсутності своєчасної її прочищення.

При виявленні небажаних комах можна скористатися засобом для чищення труб від засмічень або промити раковину 2 л киплячої води із содою.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku277 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Засоби проти комах

Настирливі прилипали цілком можуть довести до сказу будь-якого. Відчайдушним способом боротьби буде використання хімікатів. Застосування токсичних речовин на кухні небезпечно, але в інших кімнатах можна акуратно скористатися Дихлофосом, попередньо прибравши джерело появи мошок.

Липка стрічка — не сама естетична річ, але для дачі і заміських будинків цілком підійде.

В якості саморобного «фумігатора» можуть служити пари камфорного або ялівцевого масла: капніть пару крапель на аромалампу і пройдіть з нею по кімнатах.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku278 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Види пасток для мошок на кухні

Існує безліч різноманітних пристосувань, які цілком можна зробити своїми руками:

 1. Налийте на дно у склянку чи банку сироп будь-якого складу (сік, компот або варення) і закрийте горлечко папером, згорнутої конусом. Мошкара зможе пробратися всередину, але у неї не вийде вилізти.
 2. В пластиковий стаканчик, або будь-яку іншу тару, яку не шкода викинути, помістіть солодку принаду і перетягніть горлечко харчовою плівкою, потім акуратно зробіть у ній кілька дірочок зубочисткою. Принцип дії пастки такий же, як і в минулому варіанті: дрозофіла залізе і не вибереться.
 3. Коли зовсім немає нічого під рукою крім поліетиленового пакетика, просто покладіть в нього подгнивающий фрукт на ніч, а вранці різко зав’яжіть його разом з присутніми всередині мошками.
 4. Змішайте в мисці трохи води, яблучного оцту (або соку) і миючого засобу і поставте в найнаселеніше крихітними комахами місце. Мухи зберуться на солодкий запах, але знерухомлені поверхневим натягом, обумовленим мильною плівкою.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku279 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Як прибрати мошкару з квартири

Комахи ніколи не з’являться там, де нічого їсти. Величезний ризик обзавестися летючими «сусідами» у квартири з маленькими дітьми: розкидані цукерки, пролитий сік, крихти — все це чудові умови для життя двокрилих. Доведеться стежити за діями дитини і своєчасно прибирати за ним. Обов’язковою умовою чистоти є вологе прибирання. Стерилізація гарячим пором поверхонь допоможе вбити личинок мух, не видимих неозброєним оком.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku280 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Народні методи боротьби

Як боротися з мошками на кухні знали вже давно, і основними методами будуть служити летючі речовини рослинного походження, які так ненависні комах.

Сильні запахи, здатні відігнати мошкару в квартирі можна створити, використовуючи настої різного складу:

 • гвоздика + лимонна шкірка;
 • гвоздика + молоді соснові шишки або хвоя;
 • листя евкаліпта + базилік;
 • базилік + черемха.

Досить буде залити окропом описані вище інгредієнти і дати настоятися. Пульверизатором обробити місця підвищеної уваги мошок, після висихання протерти вологою ганчірочкою, змоченою спиртовим оцтом, для виведення залишкових запахів.

Проти комарів і мушок, що проникає через вікна і щілини, допоможуть дольки лимона, апельсина або лимона з гвоздикою.

Мешканці приватних будинків поруч з вікном можуть дозволити посадити під вікном черемшину, ялівець, рицину (джерело камфори) або декоративну бузину.

Кімнатні квіти убезпечать застромлені сірчаної частиною в грунт сірники, запарені часник або розчин господарського мила.

Апельсинові або лимонні кірки біля вікна ефективно відлякують комах, а після висихання стануть ароматною добавкою до чайній заварці.

kak vyvesti moshek s kukhni, otkuda oni berutsya, kak borotsya i kak ubrat moshkaru i mushku281 Як вивести мошок з кухні, звідки вони беруться, як боротися і як прибрати мошкару і мушку

Профілактика

У хорошої господині на кухні панують чистота і порядок. Перейдіть на прибирання кухні 20 хвилин вашого часу кожен день, і вам не доведеться витрачати свої сили на те, щоб з’ясовувати, звідки беруться мошки на кухні і як з ними тепер боротися .

Зверніть увагу на маленькі поради, ігнорування яких може призвести до появи непроханих комах:

 1. Підтримувати чистоту на кухні і вчасно виносити сміття.
 2. Використовувати відро для сміття з кришкою, а залишки їжі загортати перед викидом в поліетиленовий пакет.
 3. Обмежити доступ комах до овочів і фруктів за допомогою спеціальних ганчіркових парасольок.
 4. Зберігати крупи і борошно в контейнерах.
 5. Завести звичку кожен раз протирати кухонні поверхні після їх використання.
 6. Поливати квіти в міру необхідності або використовувати квіткові горщики з закритими піддонами.
 7. Не допускати появи застиглого жиру на каструлях і раковини. Побутове засіб «Санокс» легко допоможе вам у цьому.
 8. Повісити в шафах ароматичні мішечки з травами, що містять ефірні олії.
 9. Своєчасно і ретельно промивати килимки в раковині і ванною;
 10. Не відкладати боротьбу з комахами «в довгий ящик».

Відео про пастки для мух

Детальне виготовлення пасток ви можете побачити в наступних відео.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради