Чим обробити стелю від грибка і цвілі

Цвіль – це грибкове ураження приміщень, яке виникає при підвищеній вологості і високій температурі повітря. Здаються на перший погляд, безневинними освіти руйнують стіни і наносять шкоди людському здоров’ю. Вирішити проблему допоможе антисептична обробка народними чи хімічними засобами.

Видалення цвілі зі стелі

chem obrabotat potolok ot gribka i pleseni5 Чим обробити стелю від грибка і цвіліВогкість – головна причина утворення цвілі на потлоке

Цвіль розвивається швидкими темпами. Її спори проникають до 10-15 см у будівельний матеріал і утворюють грибницю. Тому видалення поверхневого буде недостатньо.

Щоб якісно очистити стелю від цвілі, доведеться зняти верхній шар штукатурки. Якщо зараження не сильний, досить буде обробки протигрибковим засобом. Після повного висихання антисептик наноситься штукатурка, яка покривається шаром обеззараживающей ґрунтовки. Потім стелю шпаклюється і шліфується. Перед фарбуванням поверхню ще раз обробляється протигрибковим засобом.

Складніше, коли натяжну стелю. В такому випадку доведеться:

 • Демонтувати вражений гіпсокартон.
 • Цвіль видалити з допомогою антисептичного засобу.
 • Стельові з’єднання і шви, що знаходяться між плитками, обробити пензлем.
 • З натяжних каркасів прибрати залишки грибка, використовуючи пральний порошок.
 • Після повного висихання поверхня повторно обробити грунтовкою і перетягнути стелю.
 • Якщо ознак плісняви немає, але умови в приміщенні сприяють її утворенню, рекомендується побілити стіни і стеля розчином сульфату міді, володіє антибактерицидну дію.

  chem obrabotat potolok ot gribka i pleseni6 Чим обробити стелю від грибка і цвіліГоловна причина появи грибка – вогкість, тому квартиру необхідно регулярно провітрювати. Важливо забезпечити хорошу вентиляцію, особливо у ванній кімнаті і санвузлі. При частому утворенні конденсату потрібно утеплити стіни. Необхідно стежити, щоб не протікали крани.

  Причиною виникнення грибка можуть бути і домашні рослини. Тому вирощувати їх потрібно тільки в горщиках з достатньою кількістю дренажних отворів. Земля не повинна утримувати зайву вологу.

  Для запобігання цвілі в гаражі слід відрегулювати рівень вологості, температури і освітлення. Якщо приміщення не опалюється, можна вдатися до використання обігрівальних приладів, щоб не допускати в ньому вологи.

  Кращий спосіб позбутися від цвілі – це запобігти її появу.

  Боротьба з цвіллю народними методами

  Якщо не планується ремонт і немає бажання використовувати шкодять здоров’ю хімічні препарати, обробити стелю від грибка можна підручними засобами.

  При слабких ураженнях стелю обробляється мильним розчином, що містить луг, знищує грибок. Перед його нанесенням слід шпателем або щіткою максимально прибрати цвілевий шар з уражених ділянок. Потім обробити милом, через 5-6 годин ще раз очистити. Повторно нанести розчин. На наступний день можна займатися подальшою обробкою стелі.

  chem obrabotat potolok ot gribka i pleseni7 Чим обробити стелю від грибка і цвіліНародні засоби від цвілі

  Перекис водню – також відмінний засіб від тільки що з’явився грибка. На пошкоджене місце слід розпилити 3% розчин. Через 10 хв. заражені цвіллю ділянки обробити механічним методом.

  Ефективним засобом у боротьбі з різними видами грибка є відбілювач. Він добре справляється із знищенням спір. Одну частину білизни необхідно розвести в десяти частинах води і обробити всі уражені місця. Важливо пам’ятати, що у складі хімічного препарату присутні отруйні речовини, тому після обробки необхідно провітрити приміщення.

  Ефективно прибирати цвіль оцтом. Завдяки своїй кислотності він повністю знищує грибок і запобігає його подальший прояв. Наноситься оцет на уражену ділянку за допомогою пульверизатора. Через годину змивається водою.

  Ще один дієвий домашнє дезінфікуючий засіб – харчова сода. Вона знищує спори і не завдає шкоди здоров’ю. Щоб приготувати розчин, потрібно розвести 1 ст. л. соди 200 г води. Отриманим засобом обробіть запліснявілі місця. При сильному зараженні засіб краще не змивати, щоб запобігти зростання грибка. Цвіль на стелі можна обробити сухою содою з оцтом. Пошкоджені ділянки натерти порошком, а зверху змочити кислотою. Після закінчення хімічної реакції грибковий наліт буде легко видалятися.

  Самостійне очищення стелі від цвілі – заняття складне, тому часто рекомендується звернутися за допомогою до досвідчених фахівців.

  Хімічні засоби для видалення грибка

  Якщо на стелі утворилася цвіль, позбутися від неї допоможе антисептична грунтовка. Засіб популярне серед знезаражувальних засобів, тому його легко знайти в будь-якому будівельному магазині. За допомогою ґрунтовки можна прибрати грибок і запобігти його розвиток у подальшому. Наноситься антисептик звичайною кистю на заздалегідь очищену поверхню. Необов’язково розводити його водою, але при використанні потрібно строго дотримуватися інструкції.

  chem obrabotat potolok ot gribka i pleseni8 Чим обробити стелю від грибка і цвіліАнтисептики з хлором

  Для боротьби з цвілевим зараженням випускається величезна кількість препаратів різних марок, литражей, інтенсивності і вартості. До найбільш поширених відносяться:

  • Антигрибок;
  • Сенеж Антиплесень;
  • Біостоп;
  • Гидротекс;
  • Тіккуріла;
  • Тефлекс Антиплесень.

  Дія їх ефективніше, ніж у народних засобів, тому і обробка вважається більш надійною.

  Важливо пам’ятати, що всі хімічні препарати, крім водорозчинних, сильно токсичні. Працюючи з ними, необхідно використовувати маску і рукавички.

  Причини утворення цвілі

  Налічується до 300 видів цвілі грибкового походження. Вони мають різне забарвлення. Жовта вважається найбільш небезпечною для людини. Найбільш підходящим місцем для розмноження спір є ванна кімната.

  Існує ряд причин, що сприяють розвитку грибка. До основних відносяться:

  • підвищена вологість, постійна присутність вогкості;
  • відсутність належної вентиляції;
  • конденсат, що утворюється при різких температурних перепадах;
  • свищі і стояки, що знаходяться у плитах перекриття, розташованих між поверхами;
  • текти в каналізаційній системі.

  Перш ніж підбирати засіб від цвілі, з’ясуйте причину її появи і швидко усуньте її. Тільки так можна запобігти зараженню.

  Шкоду для здоров’я грибка

  chem obrabotat potolok ot gribka i pleseni9 Чим обробити стелю від грибка і цвіліНайбільшу небезпеку мають спори цвілі. Вони поширюються по повітрю і легко потрапляють на шкіру в організм через дихальні шляхи. Це може стати причиною різних захворювань. При попаданні на шкірний покрив спори сприяють появі подразнення, висипань, екземи і навіть дерматиту. При довгому контакті з ними виникають постійні головні болі, погіршується самопочуття, з’являється відчуття слабкості.

  Спори, які потрапляють в організм через дихальні шляхи, можуть спровокувати:

  • алергічні реакції;
  • хронічний кашель або нежить;
  • бронхіальну астму;
  • захворювання печінки і нирок;
  • порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

  Самий сильний шкоди здоров’ю приносить жовта цвіль. Вона містить отруту, який, потрапляючи в організм, накопичується і призводить до захворювань печінки, в тому числі до цирозу. Цей вид грибка часто зустрічається на рибі, ливере, рисі і в молоці. При виявленні ознак зараження продукти необхідно відразу ж викинути.

  Багато захворювання, викликані цвіллю, вивчені не до кінця, що ускладнює визначення вірного діагнозу. Тому при виявленні грибка будинку необхідно прикласти всі зусилля для його усунення.

  Навіть при постійному проведенні профілактичних процедур немає стовідсоткової гарантії, що цвіль не з’явиться. При виявленні перших ознак грибкового освіти, необхідно відразу ж запобігти його поширення, щоб не піддавати небезпеці здоров’я своє і своїх близьких.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради