Чим відмити акрилову фарбу з пластику або пензлика

Акрилові фарби мають широкий спектр застосування, який не обмежується ремонтами. Багато хто помилково вважають, що відмити її просто, оскільки до складу входить вода, забарвлює пігмент та невелика кількість акрилової кислоти. Ця теорія вірна, але лише частково: його можна з легкістю відмити незабаром після нанесення, якщо ж фарба вбралася в структуру поверхні, то позбутися буде не так просто.

Чому акрилова фарба погано змивається

9aa636e64b92687ac25c27408f2bae08 Чим відмити акрилову фарбу з пластику або пензликаПід час роботи з акрилової фарби використовуйте засоби захисту, а при виникненні плям приступайте до їх видалення як можна швидше

Акрилова фарба – це екологічно чисте складна речовина хімічного походження. Його виготовляють з участю плівкоутворювача, основне завдання якого – затвердіння продукту, тобто при проникненні в структуру поверхні крапля твердне, не вступаючи в хімічну реакцію з навколишніми її речовинами.

Під час фарбувальних робіт краплі речовини залишаються на різних поверхнях, предмети декору або одязі. Деколи, кисть проходить там, де не мала. Варто відзначити, що час затвердіння варіюється в межах від 30 до 60 хвилин.

Способи видалення старих акрилових плям

Існує 4 поширених способу видалення плям від акрилових фарб: термічний, механічний, хімічний і з використанням промислових засобів:

 • Самий щадний спосіб – термічний. Впливаючи на пляму підвищенням температури, вдається розм’якшити плівкоутворювач. Результат – краплі вимокають, застосовуючи м’яку ганчірку або губку. Найчастіше використовують фен, теплий потік повітря тримають близько 3-5 хвилин, залишки видаляють мильним розчином.
 • Механічним способом можна скористатися, якщо мова йде про меблів або твердих поверхнях, стійких до механічних пошкоджень (ламінат, пластик, лінолеум, метал тощо). Перш ніж використовувати агресивні хімічні засоби, потрібно постаратися видалити краплі гострим інструментом (ножем або лезом).
 • Хімічний спосіб результативний, але небезпечний. Його рекомендується застосовувати для видалення плям з тканини, пензликів, старої робочого одягу. Для цього використовують сильнодіючі розчинники. Під час процедури важливо дотримуватися заходів особистої безпеки.
 • Магазинні засоби агресивні, тому використовувати їх краще в разі крайньої необхідності. У будівельних магазинах реалізують універсальні засоби і, призначені конкретно для видалення акрилу. Перед покупкою краще проконсультуватися з продавцем, він допоможе вибрати найбільш підходящий.

Способів видалення акрилових плям чимало, але вибрати найефективніший виходить не відразу. Рекомендується завжди пробувати «від меншого до більшого», тобто від менш агресивних способів до більш агресивним.

Як відмити акрилову фарбу в домашніх умовах: покрокова інструкція

2e9b156c02c1f5ffe76e74107373efc7 Чим відмити акрилову фарбу з пластику або пензликаДля очищення виберіть окрему, чисту губку з м’якою поверхнею

Багато хто задається питанням, чим змити акриловий лак на водній основі, оскільки після його використання у більшості випадків залишаються краплі на поверхнях. Для очищення кистей і плям буде потрібно стандартний набір інструментів:

 • окуляри та респіратор для індивідуального захисту;
 • рукавички для роботи;
 • губка з абразивними частинками;
 • м’яка ганчір’я;
 • щітки різної жорсткості (залежить від того, з якою доведеться видаляти забруднення).

Що стосується миючих засобів, то вибір буде залежати від способу відмивання і матеріалу поверхні.

Як і чим змити акрилову фарбу з тканин

Зрозуміло, що фарбувальні роботи краще виконувати в спеціальному одязі, краплі на якій не доставлять особливо клопоту. Але якщо була зіпсована хороша річ, потрібно скористатися одним із способів:

 • Треба якомога швидше акрил вимити вручну з одягу. Пляму необхідно добре намилити, змочити і терти руками, після чого відправити забруднений річ в пральну машинку.
 • Якщо забруднення з’явилося 2-3 години тому, то щоб його очистити, потрібно побутова хімія. Можна звичайну губку рясно змочити засобом для миття вікон або лаком для волосся, добре розтерти забруднене місце губкою. Далі, тканина обов’язково перуть. Перш ніж обробляти видимі ділянки одягу, проводять тест на реакцію тканини на невидимому ділянці (зворотний бік рукавів, манжети, область під пахвами).
 • Якщо забруднення вже більше доби, то без хімічних засобів агресивного впливу не обійтися. Тканина замочують у холодній воді на 5-10 хвилин, трохи віджимають і приступають до приготування розчину. Знадобиться в однакових пропорціях змішати нашатирний спирт і столовий оцет (9%). Точково нанести на забруднені місця і терти, поки плями не почнуть блякнути. Завершальний етап – прання.

Варто відзначити, що не завжди застарілі плями вдається прибрати. Щоб не зіпсувати тканину, рекомендується маскувати забруднення. Наприклад, на джинси можна нашити аплікацію або зобразити малюнок на футболці.

Як і чим змити фарбу з пластику і лінолеуму

Перевага пластикових виробів та лінолеуму в тому, що вони володіють стійкістю до механічних пошкоджень. Найчастіше лакофарбові забруднення відтирають ножем. Зрозуміло, що діяти потрібно обережно, інакше можна пошкодити поверхню.

Існує ще один спосіб, ніж відмити фарбу з пластику і лінолеуму. В якості альтернативи застосовують спеціальну магазинну гелієву змивку. Варто зазначити, що використовувати її потрібно в засобах індивідуального захисту (рукавичках, окулярах та респіраторній масці), а також слідувати інструкції по застосуванню.

Огляд магазинних засобів

Найчастіше, звичайно, для боротьби з глобальними забрудненнями акрилової фарби застосовують магазинні засоби. Вони ефективні, але є «протипоказання» до використання.

 • Спеціальні змивки, призначені для видалення фарб. Придбати за прийнятною ціною можна в будь-якому будівельному магазині. Під час нанесення потрібно слідувати прикладеній інструкції по застосуванню, а також дотримуватися заходів особистої безпеки. При попаданні змивки на оголені ділянки шкіри, її треба терміново промити великою кількістю проточної води, звернутися в лікарню.
 • Ще хороших результатів вдається досягти при змочуванні забруднених місць розчином Уайт-спирту, ацетону, бензину та/або гасу. Протягом півгодини забруднення кілька разів потрібно рясно змочити розчином, а далі почистити щіткою, змоченою в мильному розчині. Ці рідини при необережному поводженні теж завдають шкоди, тому працювати слід у рукавицях.
 • Щоб відтерти барвник від пензлика, потрібно її помістити в ємність з розчинником на 50-60 хвилин.

Всі перераховані методи ефективні, тому при дотриманні рекомендацій від ненависних розлучень після невдалої фарбування не залишиться і сліду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради