Побутовий сифіліс: симптоми і як передається

Побутовий сифіліс виявлено наукою не так давно. Сама назва свідчить про те, що саме це захворювання можна отримати в побуті.

Як передається

Сама хвороба та її протягом практично не відрізняється від звичайного сифілісу. Вся різниця полягає лише в тому, що збудник його потрапляє в організм іншим шляхом: не статевим, а побутовим. В іншому захворювання ідентичні.

Збудник сифілісу — бліда трепонема, або спірохета. Це дуже підступний і надзвичайно витривалий мікроорганізм. Потрапляючи до людини, він викликає початок захворювання, яке проявляється не відразу. Перші ознаки хвороби не завжди викликають тривогу у хворого, що і робить його носієм і переносником інфекції. Знати, як передається побутовий сифіліс, просто необхідно.

Побутовим сифілісом можуть виявитися інфіковані люди з ослабленим імунітетом, а також новонароджені діти, якщо їх мати була заражена.

Спірохета виживає в будь-яких умовах, не гине при заморожуванні, і особливо добре розвивається у вологому середовищі. Тому заразитися від носія можна через предмети загального користування, якщо на шкірі є тріщини, садна та інші ушкодження. Також інфекція може передатися через користування предметами особистої гігієни (посуд, рушники, мочалки і ін), саме вони найчастіше тісно стикаються зі слизовими оболонками людини.

Ще в групі ризику знаходяться медики, якщо вони не використовують заходів. Працюючи в рукавичках, потрібно точно бути впевненим в їх цілісності. Особливо це стосується тих лікарів, що безпосередньо працюють з кров’ю хворих, з їх спермою або іншими біологічними рідинами. Тому медики повинні обов’язково запобігати ризик зараження, використовуючи одноразові інструменти та засоби особистої безпеки, навіть якщо хворому ще не поставлено діагноз.

Мірамістин при молочниці: як застосовувати для лікування кандидозу

Молода мама сама може отримати захворювання статевим шляхом, а передати його своїй дитині через грудне молоко. І якщо жінку регулярно під час всього терміну вагітності обстежують на наявність венеричних захворювань, то після пологів такої обов’язкової діагностики не проводиться — ні для мами, ні для її чоловіка.

bytovojj sifilis: simptomy i kak peredaetsya14 Побутовий сифіліс: симптоми і як передаєтьсяПотрібно знати! Побутовий сифіліс може бути виявлений у дітей. Зараження відбувається від годуючої жінки немовляті через молоко, якщо мати інфікована сифілісом.

Сифіліс передається побутовим шляхом і при поцілунку, при куріння однієї сигарети на двох.

На жаль, заразитися сифілісом побутовим шляхом можна — відповідь однозначна.

Симптоми і стадії

Потрібно знати! Ну зрозуміло, захворювання не передасться, якщо просто доторкнутися до зараженому людині. Інфікування в транспорті теж малоймовірно. Спірохета не зможе просто проникнути в організм через шкіру, якщо на ній немає пошкоджень, та й навряд чи вона зможе довго жити на кріслі трамвая або на комірі шуби.

Щоб дочекатися потенційного «донора», їй потрібно багато часу провести в несприятливому для себе середовищі. Тому зараження сифілісом побутовим шляхом — поняття досить обмежена. Шанкри на шкірі — один із симптомів сифілісу.

Вже сказано, що симптомів, що вказують на побутову форму сифілісу, не існує. Симптоми побутового сифілісу визначаються стадіями захворювання:

  • Перша стадія — найбільш небезпечна, тому що не має клінічних проявів, але ось заражати інших хворий вже не може.
  • Друга — поява так званого шанкра на шкірі, збільшення і запалення лімфовузлів.
  • Третя — ураження внутрішніх органів, майже завжди вони незворотні.

Ось тому, якщо людина раптом помітив незвичайне для себе стан або якісь симптоми, незнайомі з попереднім захворюванням, необхідно неодмінно і негайно звернутися до медиків. Оскільки наслідки можуть бути трагічні. Стадії сифілісу. При третинному сифілісі можуть вражатися життєво важливі органи, що загрожує навіть летальним результатом.

Вроджений сифіліс: прояви, ознаки, симптоми

Діагностика

Ознаки побутового сифілісу проявляються досить скоро. Якщо є хоч найменша підозра, що могло статися зараження — відвідування спеціаліста та обстеження невідворотні.

Лікар теж далеко не завжди може з першого погляду визначити наявність сифілісу, навіть при тому, що він точно знає, як виглядає побутовий сифіліс.

Найбільш достовірний спосіб діагностики — аналіз крові на реакцію Вассермана. Саме це обстеження буде призначено при перших підозрах на зараження трепонемою.

Проба на реакцію Вассермана результативна лише через 6-7 тижнів після зараження.

Лікування

Побутовий спосіб зараження сифілісом та статевої відрізняються тільки шляхом зараження. А ось лікування будь-якої з цих форм однаково. Перше, що неодмінно призначить лікар — прийом антибіотиків (пеніцилін), здатних знищити спирохету.

Потрібно знати! Конкретні ліки може бути призначено лише при повному обстеженні хворого, в залежності від тяжкості та стадії захворювання, наявності інших хвороб, стійкості імунітету. Найчастіше лікування антибіотиками призначається у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій.

Вкрай важливо при виявленні сифілісу у пацієнта провести обстеження так званих контактних з ним осіб. Це особливо важливо при побутовій формі. Можливо навіть призначення превентивного лікування особам, що контактували з хворим. Ці особи можуть бути в сім’ї, колективі. При діагностиці сифілісу хворий повинен назвати лікаря всіх контактних людей, щоб виключити можливе зараження від нього, а також з’ясувати того, хто передав інфекцію хворому.

Профілактика

Цілком можливо, що первинний носій встиг заразити інших людей. Безумовно, на час лікування категорично виключаються статеві контакти. І це перше правило профілактики.

Якщо в колективі або в сім’ї є заражений сифілісом людина, то слід негайно використовувати засоби перестороги:

  • виключити статеві контакти;
  • виділити хворому персональну посуд;
  • ретельно обробляти місця загального користування — коло унітаз, раковину, ванну;
  • виключити користування спільним білизною і предметами особистої гігієни.
Причини апатії, поради, що робити при слабкості, сонливості і втоми

Побутовий сифіліс — дуже підступна хвороба. Підступність її в тому, що під час інкубаційного безсимптомного періоду заражений цілком може передавати інфекцію іншим людям. Адже будучи в повному невіданні про наявність захворювання, ніхто не приймає захисних засобів та запобіжних заходів, що значно підвищує ризик зараження в побутових умовах.

Важливо знати, що сифіліс передається побутовим шляхом, щоб не стати жертвою цього вкрай неприємного і небезпечного захворювання.

Пам’ятайте! Матеріал призначений тільки для ознайомлення.

Обов’язково проконсультуватіся з вашим лікарем.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!