Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фото

Годівниця для птахів з фанери не кращий варіант, так як матеріал боїться вогкості, розшаровується. Однак 1-2 сезону конструкція прослужить, якщо її зробити з вологовідштовхувальним дахом. Трохи термін служби фанерного вироби продовжить фарбування.

Що потрібно, щоб зробити годівницю для птахів з фанери

Роботи починають з підготовчого етапу. Фанера є зручним матеріалом, що дозволяє швидко і без особливих зусиль спорудити годівницю, тому її і беруть за основу. Необов’язково йти в магазин купувати великий аркуш. Шматки можна знайти вдома зі старої меблів, корпусу радянського телевізора або програвача.

866057c36f232600a2af1c8203b574fa Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоДля годівниці підійдуть будь-які шматки фанери

Виходячи з того, що буде знайдено, проектують розміри майбутньої годівниці. Якщо все-таки вирішено придбати матеріал, перевагу віддають вологостійкої фанери. Просочення, звичайно, не захищають її повністю від вологи, але допомагають трохи продовжити термін служби.

Важливо! Фанеру можна замінити обрізками облицювання з МДФ або шматками ламінату. Ці матеріали при контакті з вологою швидко набухають і розсипаються.

Зазвичай збірні годівниці для птахів з фанери при стикуванні окремих елементів вимагають застосування дерев’яних рейок. З них роблять стійки під дах, бортики, що запобігають висипання корму. З урахуванням невеликих розмірів вироби, достатньо підібрати рейку довжиною 1,5-2 м. Потім її розпилюють на заготовки.

4dbde2742b303e3feb0ee3f1fb2e04e2 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоШвидше зібрати виріб допоможе електроінструмент

Одночасно з матеріалом готують інструмент. Для розмітки потрібен олівець, косинець і рулетка. З електроінструменту оптимально мати електролобзик. Пиляти фанерні листи ручною ножівкою погано. Великі зуби залишають заломи на кромці, які складно затерти наждачним папером. Шуруповерт допоможе швидко вкрутити саморіз. Однак на годівниці мало. Якщо електроінструменту немає, можна впоратися викруткою.

Креслення годівниці для птахів з фанери з розмірами

Годівницю створюють з однією метою – підгодовувати птахів. Конструкція настільки проста, що розробляти повноцінний креслення немає сенсу. Для вироби не існує жорстких вимог щодо форми, розмірів. Ці параметри визначають індивідуально виходячи з наявного матеріалу. Однак занадто велику чи маленьку теж можна споруджувати годівницю. Вона доставить дискомфорт птахам і самому господареві при обслуговуванні. Оптимально ширину, довжину і висоту витримувати в межах 250-300 мм

Для наочності представлено кілька схем найпростіших годівничок. Такі будиночки найчастіше вирізують з фанери.

4523900c59cd3ac9ca8a022545e9d263 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоСтандартний будиночок квадратної форми ускладнено чотирисхилим дахом d3813b36c37b776301db39527be4c834 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоГлухі торці будинку з двосхилим дахом захищають взимку птахів від крижаного вітру d9f47733cfb0b1da4a1ec81328fdaa48 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоВ спрощеній схемі двосхилий дах будиночка закріплена на стійки з рейок

Як зробити годівницю для птахів з фанери

Перш ніж приступити до виготовлення поробки, потрібно підготувати матеріал. Фанера в чистому вигляді швидко поглинає вологу і розшаровується. Перед початком робіт листи обробляють вологовідштовхувальним просоченням. Після висихання матеріал готовий до застосування.

Проста годівниця для птахів з фанери

Якщо у дворі є навіс, то не варто винаходити складну конструкцію з дахом. Птахам не важлива краса. Їм потрібен захист від дощу, снігу та доступ до корму. У такій ситуації підійде найпростіша схема годівниці для птахів з фанери, де не передбачена дах. По суті, конструкція являє собою лоток, який підвішують мотузками на опору. Якщо її розташувати під навісом, корм буде захищена від снігу і дощу, а птахи вільно зможуть до нього дістатися.

3536f0379cedfe0c9d110e89db5c2162 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоГодівницю без даху підвішують мотузками під навісом або іншим укриттям, що захищає від опадів

Для виготовлення знадобиться прямокутний аркуш фанери. Це може бути квадрат або подовжена заготовка. Для бортиків відпилюють 4 рейки. При бажанні ускладнюють конструкцію. Наприклад, фанеру випилюють у формі трикутника або шестикутника. Можна до бортикам закріпити 4 стійки по кутах, а зверху їх з’єднати перемичками. Вийдуть зручні рукоятки, за які підвішують годівницю мотузками.

У будь-якому варіанті процес складання однаковий:

 • електролобзиком відпилюють шматок фанери;
 • за розміром нарізають потрібну кількість рейок;
 • кожну рейку прикручують саморізами по краю фанерної заготовки;
 • щербини зачищають наждачним папером.

Якщо годівниця в такому вигляді буде підвішена, в бортах по кутах свердлять отвори, простягають мотузки. Можна по боках прикріпити металеві петлі у вигляді кілець або придумати інше пристосування.

Оригінальна годівниця для птахів з фанери

Якщо хочеться принести задоволення не тільки птахів, а й прикрасити свій двір, варто зупинитися на оригінальної конструкції. По суті, це теж класика. Годівниця виконана будиночком з двосхилим дахом. Утримують її 4 стійки. Бічні стінки відсутні. З однієї точки зору такий варіант зручний. Відсутність стінок дозволяє птахам летіти з будь-якого боку. З іншої точки зору, це мінус. Відкритий простір продувається вітром, а разом з потоками повітря заносяться краплі дощу і сніг. Птахам ніде сховатися від негоди, корм намокає або видувається вітром.

Рада! На годівниці без стінок оптимально подвійні дах ставити на низьких стійках. Простір залишають тільки для вільного доступу птахам. Низькі скати частково виконають роль стінок, закриють внутрішньо простір від вітру і опадів.

28570633c95fd2571096939d14ea3624 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоДвосхилий дах дозволяє вішати годівницю на відкритому просторі

Для нижньої частини конструкції використаний шаблон годівниці для птахів з фанери відкритого типу, який вище був описаний. Тобто, спочатку створюють сам піддон. Так як двосхилий дах буде, то і вибір форм обмежений. Фанеру під днище вирізають прямокутником. Наступними йдуть ті ж дії з установкою бортів. Коли піддон буде готовий, приступають до складання даху з фанери:

 1. Дрібним птахам достатньо 10-15 см зазору під дахом, щоб вільно дістатися до корму. Стійки ставлять невисокі, але з урахуванням того, що частина простору закриють похилі схили даху. Нормально буде поставити опори висотою 15-20 см Рейки прикручують саморізами до бортів по кутах піддону. Оптимально фіксувати в двох точках, інакше на одному саморіз стійка вийде хитка.
  d0643d7179d540ef40dbfd0671a58361 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоОпорою даху виступають 4 стійки, встановлені по кутах піддону
 2. Під скати даху верх стійок зрізують. Кут зрізу роблять 45 о.
 3. Для даху з фанери випилюють два прямокутника. Їх довжина відповідає піддону. Ширину підбирають індивідуально, але не менше половини ширини піддону. Оптимально зробити скати ширше, щоб за борти виходив напуск.
  3cce6cbb8344e606035443fd38a47581 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоДах збирають з двох прямокутних шматків фанери
 4. З допомогою брусків квадратного перерізу прямокутники фанери довгою стороною з’єднують під кутом 90 о. Торці даху теж можна обрамити рейками для жорсткості. Готову дах ставлять на стійки, фіксують саморізами.

Готову годівницю ставлять на довгу жердину або підвішують мотузками.

Годівниця для птахів з фанери на присосках

За птахами люблять спостерігати діти і багато дорослих. Організувати для себе таке задоволення можна виготовленням оригінальної годівниці. Незвичайність її полягає в присосках. Вони дозволяють закріпити конструкцію на віконне скло.

195136776af0e44a0c649f3f0ef1c2a1 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоПрисосками годівницю кріплять на віконне скло

Щоб за птахами зручно було спостерігати, годівницю по максимуму роблять відкриту, але з дахом. До того ж конструкцію обмежують в розмірах. Велика годівниця важка. Плюс ще вагу корму і птахів. Присоски можуть не витримати.

Оптимально з фанери вирізати одну заготовку прямокутної форми. Верхню сторону зрізають під кутом 90 о. До фанерним торцях кріплять дах. Роблять її з перегнутого навпіл шматки руберойду, лінолеуму або іншого вологостійкого матеріалу. По центру фанері вирізають отвір великого діаметру. Вікно дозволить краще спостерігати за птахами і зменшить вагу конструкції. З лицьової сторони з обрізків фанери кріплять скринька для корму. Він повинен опинитися під дахом. На тильну сторону саморізом прикручують присоску.

Готову годівницю кріплять на віконне скло. Якщо одна присоска не витримує вагу, ставлять додатково 1-2 штуки. Можна відразу поставити 4 штуки по кутах.

Оригінальний курінь з фанери

Незвичайний варіант конструкції у формі куреня можна зібрати за півгодини. Однак для фігурних вирізок потрібен електролобзик. До того ж знадобиться викрійка годівниці для птахів з фанери, яку спочатку будують на папері, а потім переносять на заготовку.

6b435d1077f280a9dc096145ab9bf97a Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоВикрійку будують на папері, а потім переносять на фанеру

Викрійка складається з трьох деталей:

 1. Дві бічні стінки куреня з арочним вирізом. Деталі прямокутної форми, однакового розміру. Вони виконують роль стін і даху.
 2. Один прямокутник з фанери для днища.

ba1dc06b3662a14c027936abbdd84f13 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоКурінь підвішують мотузками на дерево

З прямокутника для днища і 4 рейок збирають піддон з бортиками. До нього кріплять заготовки з арочним вирізом. Вгорі вони стикуються, утворюючи коньок даху. Готовий курінь підвішують на гілку дерева мотузками.

Оригінальна бункерна годівниця

Зазвичай в годівницях бункерного типу для автоматичної подачі корму використовують пластикову пляшку. У цій моделі все зроблено з фанери.

43be17e9501bfdd3d7280ff167d7d1df Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоВсі елементи годівниці збирають з фанери

Спочатку збирають стандартний піддон з бортами та подвійні дах. Проте для їх з’єднання не використовують стійки або стінки. З фанери вирізають 4 однакових прямокутника. Між собою їх з’єднують так, щоб вийшов коробок. Це буде бункер. Торці коробка, які будуть стикатися з піддоном, оснащують напівкруглими вирізами. Бункер ставлять по центру піддону, наскрізь через днище прикручують саморізами.

Дах кріплять так, щоб вона була знімною, адже бункер потрібно поповнювати кормом для птахів. Знадобиться сталевий прут. На одному кінці нарізають різьбу, а на іншому – вигинають кільце. По центру даху і піддону свердлять отвір. Всі елементи годівниці ставлять на своє місце, пронизують прутом. На різьбу накручують гайку, затягують, поки прут кільцем притисне дах до бункера. У такому вигляді конструкцію за кільце підвішують мотузкою на дерево.

2be9cb45dd7c2697b3b665e1f73823e9 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоУ бункерної годівниці птахам дають тільки сипучий корм

Коли птахи з’їдять всі запаси, досить відгвинтити гайку, підняти дах і заповнити бункер новою порцією корму.

Чим пофарбувати годівницю для птахів з фанери

Фарбування надає естетичність виробі, захищає фанеру від вологи. Однак птахам яскраві кольори не подобаються. Вони їх відлякують. Фарбують годівниці в природні відтінки синього, зеленого кольору. Прийнятний класичний білий або сірий окрас. Якщо хочеться візерунків, то краще намалювати листя, квіти або зображення птаха.

6f18572b19fd16b0d9b77cc56707da13 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоДля фарбування застосовують безпечні акрилові фарби

Емалі на хімічних розчинниках не використовують, вони токсичні птахам. Для прикрашення застосовують акрилові фарби. Можна змішати з клеєм ПВА. Розфарбовування такою сумішшю створить додатковий захисний шар від вологи у вигляді плівки.

Рада! Дах краще не прикрашати, а покрити вологостійким матеріалом.

Фото годівниць для птахів з фанери

037e88c8eeade99cb0f683e405404e53 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоЕлектролобзиком можна вирізати фігурні стінки у вигляді фрагмента дерева з птахом 26e8167691ca33c8fc6a940fb3306857 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоМорилкою надають фанері природний колір деревини b599aa50dc68fd844cd9418fd4d50547 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоДо новорічних свят годівницю перетворюють у казковий теремок, прикрашають шишками c3e9077d14ca0003a54b3e0dc48cf366 Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоЗ шматочків фанери вийде складальна покрівля, імітує черепицю 6fc3feb536fa48530b0d7ea362a3d03b Годівниця для птахів з фанери: як зробити своїми руками, креслення з розмірами, фотоЕлементи декору у вигляді фігур птахів, штахет вирізають окремими елементами, після чого кріплять на годівницю

Висновок

Годівниця для птахів з фанери довше прослужить, якщо з настанням сезону дощів її тимчасово ховати під укриття. На крайній випадок накидають прозору плівку. Збоку роблять вирізи, що дозволяють птахам проникати до корму. Однак на вітрі хрусткий плівка буде їх відлякувати. З відновленням хорошої погоди її знімають.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради