Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Вітальня — кімната, де проводить час вся сім’я, в якій приймають гостей. Її оформлення прийнято приділяти особливу увагу. Важливу роль відіграють деталі: диванні подушки, декоративні елементи і фіранки. Вони можуть стати невід’ємною частиною стильного інтер’єру чи зовсім зіпсувати загальне враження від приміщення.

Щоб правильно вибрати штори у вітальню , потрібно знати види цього текстилю та їх доречність в інтер’єрах різного стилю.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu570 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Види штор для вітальні

Практична функція штори — закривати вікна від сторонніх очей і небажаних світла. Виконувати цю задачу можуть по-різному сконструйовані текстильні елементи, тому виділяють різні види фіранок.

Класичні

Традиційний різновид, виконана з благородних тканин.

Відмітні особливості:

 • наявність портьєри і тюля;
 • увагу до пропорцій і красу ліній;
 • використання ламбрекенів.

Часто для портьєр використовуються прихвати у вигляді стрічки, які допомагають витончено оформити вікно.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu571 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Французькі

Таку різновид часто називають маркізою. Це рясно драпірована по всій поверхні фіранка, візуально розділена на секції. Особливість французьких варіантів в тому, що навіть у розправленому вигляді, повністю закриваючи вікно, текстиль складний в рясні зморшки.

Маркізи вимагає грошових витрат, тому що на їх створення йде забагато матеріалу. Як правило, використовують якісний шифон, батист, тюль і тонкий шовк, а також органзу, вуаль і муслін. Зате завдяки своїй вишуканості така фіранка додає ефект розкоші оздоблення вітальні.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu572 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Римські

Це прямокутні фіранки, які підіймаються за допомогою вбудованого механізму і утворюють геометрично рівні прямі складки. Підйомний пристрій може бути ручним або більш сучасним електричним.

Традиційно в повністю розправленому вигляді ці фіранки доходять до підвіконня. У складеному вигляді вони утворюють подобу ламбрекену, тобто близько 30 см залишається під карнизом.

Низ римок буває прикрашений тасьмою, бахромою чи китицями, що надає завіски додаткову естетику.

Переваги римських штор:

 • грамотно обрана модель доповнить будь-який стиль вітальні;
 • не займають простір, хороші для невеликих кімнат;
 • різноманітність матеріалів, використаних для виготовлення.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu573 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Австрійські

Фіранки такого виду вперше з’явилися в столиці Австрії, тому іноді їх називають віденськими.

Це варіанти з підйомним пристроєм і напівкруглими складками по низу. У положенні, максимально відкриває вікно, австрійські штори виглядають як ламбрекени. У розправленому вигляді верхня частина полотна вільна, а нижня зібрана в пишні фестони.

Бувають різної довжини: до підвіконня, підлога і аркою. Низ виробу за бажанням прикрашають бахромою або мереживними оборками.

Австрійські штори підходять тільки для просторих вітальнях, так як візуально зменшують простір.

При виборі тканини важливо врахувати її здатність драпіруватися. Інших вимог немає, можна використати і щільні, легкі напівпрозорі матеріали.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu574 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Англійські

Підйомні фіранки, найчастіше двошарові. Особливість цього виду в поєднанні вертикальних і горизонтальних драпіровок полотна. Так звані бантова складки розташовані у верхній частині на відстані 20 см одна від одної і створюють вертикальні складки. Вшиті всередину портьєри шнури забезпечують присборивание і зменшують довжину.

Для кріплення англійських штор підходять і стельові і настінні карнизи.

При виготовленні британських фіранок вибирають натуральні, легкі драпірування тканини: шовк, атлас, льон та інші.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu575 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Японські

Ці штори-панелі були створені на основі задумки японської пересувний ширми і за принципом жалюзі. Це окремі смужки натягнутої тканини, які закріплюються на нерухомій конструкції і переміщуються по спеціальних напрямних.

Кількість секцій та довжина визначаються загальним інтер’єром кімнати.

Переваги японських екранів:

 • легкий догляд: пил рідко накопичується;
 • можуть бути з легкої або щільної тканини;
 • можливість поєднати полотна різного кольору в межах однієї композиції.

 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Жалюзі

Пристрій для регулювання освітленості в приміщенні складається з пластин, які повертаються навколо своєї осі. Жалюзі можуть бути горизонтальними і вертикальними.

Для оформлення залу підходять тканинні варіанти. Вони можуть бути різних кольорів і фактури. Дуже цікаво виглядають варіанти з фотодруком.

Завойовують популярність вертикальні жалюзі день-ніч. Темні смуги тканини чергуються зі світлими. Піднімає пристрій регулює положення цих пластин і тим самим кількість світла, що пропускається.

Ці конструкції кріплять впритул до шибки, тому економиться простір. При бажанні їх можна поєднувати з іншими видами портьєр.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu577 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Вибір штор в залежності від стилю інтер’єру

Інтер’єр повинен бути цілісним, всі деталі зобов’язані підкорятися загальним задумом. У тому числі штори.

Вітальня в класичному стилі

В таку кімнату добре підходить класична штора. Легка тканина міститься під щільне полотно, підкреслює та відтіняє його. Ламбрекен знаходиться на самому верху композиції та обрамляє її воланами.

Фіранки повинні доходити до підлоги або навіть лягати на нього. Того вимагає сам класичний стиль.

Вибирайте благородний матеріал для основного полотна: оксамит, шовк, парчу, вельвет, атлас. Для прозорої частини підійдуть тюль і органза.

Зверніть увагу на багатошарові потрійні штори : 2 шари портьєри і тюль.

Класичний стиль припускає монументальність і стриманість. Яскраві відтінки і поєднання кольорів тут недоречні. Підбирайте варіанти в тій же гамі, що й меблі в кімнаті, але на пару тонів темніше або світліше. Будуть доречні рослинні і квіткові орнаменти. Так збережеться гармонія і єдність стилю.

У класичному інтер’єрі також відмінно виглядають:

 • англійські чи французькі варіанти у поєднанні з портьєрами;
 • щільні віденські.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu578 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

В сучасному стилі

Цей стиль різноманітний, у ньому добре почуватимуться штори будь-якого виду.

Рекомендації по вибору:

 • однотонні щільні штори стриманих відтінків зроблять спокійніше яскраві шпалери;
 • довжина до підвіконня економить простір;
 • світлі кремові кольору напівпрозорих фіранок зорово збільшують вітальню;
 • кольорові портьєри розбавлять чорно-білий інтер’єр.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu579 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Прованс

В такій вітальні сільська простота поєднується з вишуканістю.

Підходять фіранки з квітковими орнаментами і принтами. Молочні і пастельні кольори.

Уникайте великої кількості драпіровок і важких тканин. Зал повинен залишати враження легкості і легкості.

Відмінно підійдуть натуральні матеріали: льон, бавовна і ситець. Віддайте перевагу дерев’яного карниза.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu580 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Кантрі

Портьєри повинні бути простими, без химерності. Відмінно підходять римки. Доречні будуть варіанти з оборкою або ламбрекеном.

Використовуйте підхоплення для штор у вигляді широкої стрічки.

Сільський колорит передбачає використання натуральних матеріалів: льону та бавовни. Підійде також світла органза.

Кольори природні: блакитні, зелені, пісочний. Красиво виглядають велика клітка і горох на шторах.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu581 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Шале

Стиль припускає мінімальну кількість декоративних елементів і використання природних матеріалів. Тільки простора вітальня підійде для оформлення в стилі шале.

Жодних воланів, оборок, рясних драпіровок. Це неприйнятні надмірності для вітальні шале.

У текстильних деталях використовуйте тільки натуральні — ситцеві, лляні і бавовняні — матеріали. Вибирайте світлі тони для штор: чорний, білий, світло-жовтий. Підійдуть візерунки горох та клітина, а також широкі смуги.

Зверніть увагу на портьєри в підлогу.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu582 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Мінімалізм

Головний принцип стилю — лаконічність.

Можна повісити монохромні щільні фіранки спокійних відтінків без декоративних елементів. Колір повинен гармонійно доповнити інтер’єр вітальні.

Допускається суміщення портьєри з напівпрозорою тканиною. Ламбрекен буде недоречний.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu583 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Еко-стиль

Віддає перевагу натуральним матеріалам, насамперед дереву, максимально наближає до природи.

Штори з натуральних тканин і природних кольорів. Мінімальне використання прикрас.

Краще всього підійдуть тканинні вертикальні або горизонтальні жалюзі коричневих відтінків. А також традиційні портьєри, не пропускають світло.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu584 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Поп-арт

Стиль вітає сусідство яскравих фарб в різних варіаціях і любов до блиску.

Штори теж повинні бути епатажними. Тут недоречні класичні прикраси: драпірування, волани, ламбрекени.

Підійдуть римські штори і жалюзі яскравих і помітних кольорів або з фотодруком (графічним малюнком).

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu585 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Хай-тек

Стиль передбачає незвичайність елементів інтер’єру і їх багатофункціональність.

Вибирайте прості штори, але незвичайні. Змішуйте різні тканини, витримуйте строгі геометричні лінії. Декоративні елементи чужі стилю хай-тек.

Вибирайте звичайні завіски, жалюзі та японські штори спокійних кольорів. Добре виглядають сталеві відтінки.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu586 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Вітальня з виходом на балкон

Дуже зручним є використання жалюзі, вони не створюють труднощів для виходу на балкон, але відмінно захищають від зайвого світла. Японські і класичні тканинні штори теж доречні.

Якщо дуже хочеться, то можна пристосуватися до будь-якого виду штор. Допоможуть підхоплення, які фіксують полотно у потрібному положенні.

Є варіант оформлення віконного блоку однієї фіранкою, а балконних дверей — інший. Об’єднувати композицію буде колірне рішення та портьєри з щільної тканини з боків.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu587 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Рекомендації по вибору кольору

Нейтральні кольори фіранок підходять для будь-якого інтер’єру. Вони не створюють додаткових колірних акцентів, але й не суперечать жодному предмету в кімнаті. Гарні для тих віталень, де вже досить яскравих деталей.

До нейтральним відносять відтінки:

 • білого;
 • сірого;
 • чорного;
 • бежевого.

Підібрати контрастні фіранки можна під шпалери або в загальний колір залу. У такому випадку вибирайте штори, які відрізняються на кілька тонів або з якимсь власним малюнком. Так вони не зіллються з кімнатою.

Яскраві варіанти привертають до себе увагу, але можуть видаватися чужими, недоречними в оздобленні. Щоб зберегти цілісність сприйняття інтер’єру, додайте декор, максимально наближений до завіски зовні. Це можуть бути диванні подушки, рамки для фотографій або постер на стіні.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu588 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Як вибрати штори для маленької вітальні

Важливо зберегти простір, по можливості навіть збільшити його.

Дотримуйтесь цих порад:

 1. Жодних ламбрекенів, воланів і інших пишних елементів. Віддайте перевагу лаконічність.
 2. Добре підійдуть жалюзі та рулонні штори.
 3. Використовуйте легкі фіранки світлих відтінків.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu589 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Способи кріплення штор

Від того, як фіранки кріпляться до карниза, залежить загальний вигляд віконного блоку. Важливий не тільки стиль вітальні, але і вид карниза і характеристики тканини.

Карнизи бувають настінними та стельовими. Останні часто використовуються при натяжних стелях.

Варіанти кріплення портьєри до карнизу:

 1. Петлі з тасьми, шнурів, стрічки. Підходять для будь-якого виду фіранок.
 2. Зав’язки виглядають романтично. Не підійдуть для французьких штор.
 3. Гачки, магніти, затискачі , розташовані на кільцях карниза.
 4. Тасьма — пришитою з виворітного боку стрічка з петлями, з допомогою якої створюється потрібна призібраність полотна.
 5. Куліска — залишений в тканини тунель для карниза.
 6. Люверси — кільця всередині отворів на тканини. Гарні для строгого стилю.

shtory v gostinuyu: plotnye odnotonnye, trojjnye, tyul, sposoby krasivo povesit shtory v zale, varianty krepleniya k oknu590 Штори у вітальню: щільні однотонні, потрійні, тюль, способи красиво повісити штори в залі, варіанти кріплення до вікна

Правила декорування кімнати з великою кількістю вікон

Вітальня з декількома вікнами завжди досить освітлена. Тому до питання захисту від небажаного світла потрібно підходити серйозно.

Якщо вікна виходять на сонячну сторону, не обійтися без щільних портьєр.

Декорування повинно бути витримано в одному стилі, щоб не руйнувати цілісність інтер’єру.

У невеликій вітальні уникайте перевантаження всіх віконних прорізів рясними драпіровками і воланами. Від цього зал візуально зменшиться. Добре підходять римські та японські штори.

Якщо кілька вікон розташовані на одній стіні, можна створити з них єдину композицію. Наприклад, об’єднати одним ламбрекеном.

Відео

У цьому відео дивіться корисні поради щодо вибору штор.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради