Томат гібридного сорту Дебют F1: докладний опис, гідності, відгуки дачників

Гібрид томатів під назвою Дебют — продукт голландської селекції. Це культура з ранніми термінами дозрівання, стабільною врожайністю і в міру гарною якістю плодів. Вирощувати томати можна і в прохолодному кліматі Далекого Сходу, Сибіру, Уралу. Ознайомтеся з детальним описом помідорів і відгуками про них.

tomat gibridnogo sorta debyut f1: podrobnoe opisanie, dostoinstva, otzyvy dachnikov100 Томат гібридного сорту Дебют F1: докладний опис, гідності, відгуки дачників

Опис сорту і його основні характеристики

Детермінантні кущі томату Дебют F1 починають плодоносити до 90-95 дня з моменту появи сіянців розсади. На практиці гібрид успішно вирощують і на відкритій грядці, і під тепличною плівкою. Висота рослини в теплиці становить близько 75 див. В саду — трохи менше.

Увага! Гібрид не має аналогів із подібною назвою серед сортових томатів.

Листя у цього сорту звичайні помідорні, середнього розміру. Плоди не дуже великі, але акуратні на вигляд, дозрівають дружно. Фото допоможе отримати уявлення про їх формі та розмірах. Щільність м’якоті середня. Смакові якості врожаю відмінні. Він підходить для вживання в їжу як в свіжому, так і в консервованому або соусном вигляді.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Салатний Для відкритого грунту і парників Близько 200-250 9 в середньому Червоний Плоськоокруглая форма з малою кількістю ребер, містить 6-8 гнізд

Досвід вирощування: переваги і недоліки гібридного сорту

Переваги томату Дебют F1 пов’язані з його універсальністю і невибагливістю:

 • Рослина нормально розвивається в умовах нестабільного температурного режиму. Переносить короткочасну посуху.
 • Володіє підвищеним імунітетом до фузаріозу, вертицильозу. З-за надраннього дозрівання уникає фітофторозу.
 • Кущі гібрида компактні. Завдяки цьому можна висаджувати томати в тісному сусідстві між собою або з іншими пасльоновими.
 • Перші помідори дозрівають рано.
 • Плодоносить культура рясно і довго. З одного детерминатного примірника збирають більше 4 кг томатів.
 • Смак і аромат плодів — на високому рівні. Структура дозволяє їм в рівній мірі добре виглядати в різних видах їжі. Ще томати довго зберігаються і без проблем переносять транспортування.
 • Окремі плюси гібрида стають причиною її недоліків. Щоб виростити акуратний томат і зібрати повноцінний урожай, потрібно уважно формувати кущ з перших днів життя у ґрунті, проводити регулярне пасинкування. Ще рослині потрібна підв’язка до опори. Стебло не витримує важкі плоди.
 • tomat gibridnogo sorta debyut f1: podrobnoe opisanie, dostoinstva, otzyvy dachnikov101 Томат гібридного сорту Дебют F1: докладний опис, гідності, відгуки дачників

  Особливості агротехніки гібрида

  Розсада — єдиний рентабельний спосіб вирощування томата Дебют F1. Початок підготовки саджанців — 50-55 діб. до переносу в землю. У ґрунті розміщуйте кущі по 6-8 шт. на 1 кв. м. Точна кількість залежить від виду грунту: в теплиці щільність висадки менше, ніж на відкритій грядці. Залишайте в ряду між рослинами не менше 40 см, між рядами — від 50 див. Догляд за томатом здійснюйте в стандартному порядку.

  Рада. Щоб отримати максимальний вагу помідорів, формуйте рослина в 2 стебла (близько 15 кистей).

  Підбірка відгуків садівників-практиків

  Незважаючи на гібридний тип, томат Дебют F1 зібрав чимало позитивних відгуків на тематичних форумах. Олег з Джанкоя поділився досвідом вирощування гібриду в Криму. Рослина давало плоди масою до 400 р. Огородник зазначив: культура добре відгукувалася на мінеральні підгодівлі.

  Жителі прохолодних регіонів теж залишилися задоволені помідорами. В першу чергу користувачі згадували врожайність і смак. Ці якості разом з дуже раннім періодом дозрівання пояснюють затребуваність сорти серед овочівників-любителів. У Центральному регіоні і більш холодних місцевостях томат вирощують у теплицях. Позитивними прикладами поділилися користувачі одного з садівничих інтернет-спільнот Володимир і Вадим Борисович.

  За 10-річну присутність на ринку РФ гібридний томат заробив репутацію якісного продукту і заслужив довіру садівників. На сьогодні його випускають насіння відразу кілька вітчизняних виробників.

  Гібрид Дебют: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради