Сценарій квесту на випускний в дитячому саду 2021

scenarijj kvesta na vypusknojj v detskom sadu 202022 Сценарій квесту на випускний в дитячому саду 2021

Діти краще сприймають інформацію в ігровій формі. Це дозволяє швидше навчатися новим навичкам і краще засвоювати корисні знання. Квест на випускний в дитячому садку допомагає сумістити приємне з корисним. Маленькі випускники від душі повеселяться на своїм святі, і кожен пізнає для себе щось нове.

Також квести орієнтовані на зміцнення командного духу та вміння досягати мету, долаючи перешкоди. Сюжетна гра “У пошуках скарбів” сподобається учасникам своїми насиченістю, пригодницьким авантюризмом, простими та веселими іграми.

Найприємніший етап квесту — вручення подарунків. Однак, щоб дійти до цього кроку, слід виконати кілька завдань. Весь шлях хлопці пройдуть разом з піратом.
За бажанням можна одягнути дітей в юних капітанів/моряків.

Сценарій квесту

Знадобиться:

 1. Карта шляху до скарбів. На великому ватмані слід зобразити схематично пересування по приміщенню, в якому святкується випускний дитячого садка.
 2. Дві лавки без спинки.
 3. Великі намистини або інші предмети, схожі на перли.
 4. Обручі.
 5. 4 ємності під воду.
 6. Губки для миття посуду.
 7. Скриня зі скарбами. Замість скрині можна використовувати велику коробку або великий мішок. Скарби — це подарунки випускникам.

Дійові особи:

 1. Пірат.
 2. Морська королева.

Перед дітьми з’являється пірат і пропонує відправитися на пошуки скарбів.

Пірат: Ну що, мої відважні капітани, готові до пригод? Нас чекають незвідані далі і перешкоди. Тому в нагоді відвага, цілеспрямованість і бойовий настрій! Разом ми впораємося!

Пірат показує карту шляху до скарбів. Шлях починається з підготовки. Пірат запрошує всіх встати в коло і виконати зарядку, пояснюючи це тим, що їм стане в нагоді хороша фізична форма.

Пірат: Щоб перейти на інший берег, потрібно подолати два мости. Тому зараз ми розділимося на дві команди дівчаток і хлопчиків. Заодно дізнаємося, хто вправніше!

Перед командами ставляться дві лавки так, щоб на учасників “дивилися” вузькі ширини пристосувань. Учасники по черзі повинні подолати лавку, в положенні лежачи. Кожен гравець лягає на лавку і з допомогою рук пересувається до кінця пристосування. Потім до подолання перешкоди приєднаються другі учасники і т. д.

Пірат: Які молодці! Дівчата (хлопці) виявилися, звичайно, ловче. Але й інші не відставали. Хорошу команду я собі набрав! Такими темпами зовсім скоро ми знайдемо наш скарб! Готові йти далі? Шлях очікується важким, врахуйте!

Перед усіма з’являється морська королева.

Морська королева: Хто це потривожив моє морське царство? Хто взбушевал хвилі? Ви відповісте за те, що порушили спокій нашого морського світу.

Пірат: О, морське величність, не гнівайся на нас. Я і мої маленькі капітани вирушили в такий небезпечний шлях, щоб знайти скарби. Не хвилюйся, вони не належать тобі. Скарб знаходиться за межами твого царства. Пропусти нас, все що завгодно зробимо.

Морська королева: Скарби, говоріть. Тоді тим більше просто так не пущу. Відгадайте мої загадки. Впораєтеся — озолочу і пропущу! В іншому випадку у вас одна дорога — назад, додому.
Пірат з дітьми погоджуються на загадки.

Морська королева приступає до вікторини:

 1. А чи знаєте ви, що в моєму царстві живуть такі риби, які можуть змінювати колір шкіри під колір навколишнього їх обстановки? Назвіть мені, про кого я говорю? (камбала, раки-вибриусы)
 2. Кажуть, кити вміють співати. Це правда? (так)
 3. А тепер, перерахуйте мені всіх казкових персонажів з морського світу, яких ви знаєте. (русалка, рибка Немо і т. д., діти називають вголос всіх, кого згадають)
 4. У цього морського жителя 8 ніг. (восьминіг)
 5. Живе в моєму царстві ще один незвичайний мешканець. Голова, як у коника. Тіло закінчується хвостом, яким може закручуватися. (морський коник)
 6. Перерахуйте, на чому пересуваються по воді? (діти перераховують судна, які знають — кораблі, човни, яхти тощо)
 7. Стоп-кран у корабля. (якір)
 8. Великий шматок тканини, який перетворює енергію вітру в рух корабля. (парус)
 9. Кругом вода, а пити не можна. (море)

Вони по морю йде, а до берега дійдуть, так тут же зникають.

Морська королева хвалить дітей за правильні відповіді і нагороджує перлами.
Поки діти були зайняті загадками, в приміщенні розкидали намистини. Завдання — зібрати якомога більше перлів. Діти розбиваються по парах. Кожна пара поміщається в обруч. Не виходячи з обруча, учасникам необхідно збирати з підлоги намистини.

Пірат: Хлопців, я говорив, шлях буде нелегким. Тому слід запастися водою.
Діти діляться на дві команди. Кожному видається по дві великі ємності. В одній з двох вода. Завдання — за допомогою губок перемістити рідину з однієї ємності в іншу.

Пірат: Так, води нам вистачить, перлів вистачить. Сил теж досить! Залишилося зовсім небагато. Ви бачите нашу карту? Ми зовсім близько. Залишилося тільки подолати море, шлях по якому нам відкрила морська королева. Готові?

Учасники діляться на дві команди. А в командах діти діляться на пари. Непарна кількість? Отже, одна буде трійка. Так ще цікавіше “викрутитися”. У кожної пари санки-ледянка. Один гравець сідає на санчата, другий його тягне за ручку. Можна тягнути одного на ковзанах удвох. Тоді гравці поділяються на трійки. Санки — це своєрідні плоти, щоб подолати море.

Коли естафета буде пройдена, пірат веде всіх до скрині зі скарбами. Діти радіють, що нарешті добралися до скарбу. Потім кожній дитині вручаються подарунки, які слід заздалегідь купити.
Завдяки такому незвичайному вручення презентів, маленькі випускники набагато більше оцінять свої “скарби”.

Автор: Юлія Дороніна.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради