Квасоля спаржева: вирощування і догляд – детальна інформація!

Для дачників і городників звичніше культивація звичайної стручкової квасолі. В останні роки популярності набуває правильне харчування, тому в раціон увійшла спаржева квасоля в якості дієтичного продукту. Вирощувати її також просто, як і звичайну. Це рослина невибаглива, тому навіть початківець огородник зможе зібрати достойний урожай.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 186 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Вирощування спаржевої квасолі

Представник бобових

Спаржева квасоля відноситься до бобовому сімейства, є однорічним сільськогосподарським рослиною. Її корисні плоди популярні в усьому світі.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 187 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Спаржева квасоля

Стручковий сорт відрізняється від інших тим, що урожай збирається в період молочної стиглості до повного дозрівання. Боби приємні на смак і нагадують спаржу. Звідси і назва сорту. Крім того, плоди багаті вітамінами, а сама рослина радує здатне удобрювати грунт.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 188 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Спаржева квасоля з грядки

Культура була завезена з американського континенту. Вона відмінно прижилася в помірному кліматичному поясі. Завдяки невибагливості багатий урожай забезпечений навіть недосвідченому дачникові.

Як вибрати сорт

Сорти розрізняються основними характеристиками, за якими городники роблять свій вибір на користь тієї або іншої культури.

 • В’юнкий вид – має більш довгі стручки. Садять не тільки для отримання корисного врожаю, але і для прикраси ділянки, так як у рослини гнучкі стебла, красиві квітки, перетворюються в різнокольорові боби.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 189 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Вігна японська – кучерява спаржева квасоля

 • Кущовий вид – плодоносить дрібними плодами, не придатними для їжі. Цей сорт садять разом з іншими коренеплодами з метою збагатити землю азотом.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 190 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Квасоля кущова спаржева

Серед городників популярні такі рослини, які підходять для умов помірного клімату.

Сорт Характеристика Особливості
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 191 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Пурпурова королева

– кущовий сорт середньої стиглості;
– темні пурпурові стручки (до 15 см);
– смакові якості не поступаються жовтим і зеленим плодам.
– високоврожайний;
– стійкість до різних хвороб;
– можна консервувати;
– всім регіонам підходить.
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 192 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Масляний король

– кущовий сорт;
– рання стиглість;
– жовті стручки;
– плоди мають делікатесний смак.
– поспіває через 55 діб після висадки;
– висока врожайність.
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 193 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Сакса

– безволокнистый кущовий сорт;
– компактність (45 см у висоту);
– зелені стручки зігнутої форми (до 12 см);
– високовітамінний складу.
– ранньостиглий сорт;
– користується особливою популярністю.
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 194 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Переможець

– кучерявий сорт;
– зелені плоскі стручки (до 30 см).
– яскраві червоні квітки;
– відмінний декоративний варіант для ділянки.
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 195 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Пантера

– кущовий сорт середньої стиглості;
– жовті плоди (насіння білі);
– безволокнисті;
– пряний смак.
стійкий до грибкових уражень.
fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 196 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Пекло Рем

– сорт в’юнкий;
– плоди з грибним ароматом і присмаком.
прикраса будь-якої ділянки.

Крім перерахованих вище сортів також можна звернути увагу на деякі інші:

 • Журавушка;
 • Оленячий король;
 • Золотий нектар;
 • Карамель;
 • Мелодія;
 • Фатіма;
 • Ніжність;
 • Шеф кухар;
 • Фуа-гра.

  Сорти цукрової спаржевої квасолі

Посадочне місце і його підготовка

Спаржева квасоля – «некапризное» рослина. Оптимально підійде добре прогрівається ділянку з чорноземної грунтом, захищений від вітру. Земля повинна відмінно проводити вологу і не бути кислою.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 198 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Виділяємо місце під грядки

Якщо в регіоні суворі кліматичні умови з різким перепадом температури аж до літніх заморозків, квасоля краще вирощувати в теплиці. Рослина не любить холод, при найменших заморозках відразу в’яне. Для північного регіону підійде пісок через його можливості швидко прогріватися.

Місце посадки потрібно міняти кожен рік, повертаючись на колишню локацію лише через 4 роки. А кращими попередниками кукурудзи є коренеплоди (картопля, морква, баклажани, капуста). А ось з часником, цибулею, горохом вона сусідити не любить.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 199 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Підготовка грунту

Підготовка ґрунту починається заздалегідь – осінній період. Це дозволить отримати багатий врожай без особливих клопотів. Землю перекопують, додаючи в неї органічні добрива (7 кг/м2), суперфосфат (45 г/м2), калій хлористий (25 г/м2). А перед самою посадкою грунт комплексно удобрюється складом, багатим калієм.

Терміни і технологія посіву

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 200 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Підготовка до посіву

Час посадки залежить від клімату регіону. Орієнтуватися потрібно на момент припинення повторних заморозків (середня широта – початок червня, південні регіони – кінець квітня). Культура добре росте при температурі 25°C, а сходить при 12°C.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 201 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Спаржева квасоля, насіння

Висаджують квасолю спаржеву аналогічно іншим бобовим побратимам. Посів проходить у кілька дій.

 • Великі неушкоджені боби попередньо поміщають у теплу воду максимум на 15 годин (не більше). При цьому очікувати появи паростків не потрібно. Також можна замочити їх у розчині теплої води і марганцю на добу.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 202 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Проросле насіння

 • Набряклі плоди перед самим посівом занурюють на кілька хвилин у розчинену борну кислоту, щоб захистити їх від паразитів.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 203 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Борна кислота

 • Біоматеріал сіють у политі теплою водою неглибокі борозни (до 6 см).
  fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 204 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

 

Посадка спаржевої квасолі

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 205 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Насіння квасолі повинні бути посаджені на глибину 2.5 — 4 см

 • Після гряда посипається перегноєм і накривається плівкою. Це каталізує стадії проростання.
 • Перші паростки з’являться через 10 днів.
 • Густі сходи розсаджують таким чином, щоб між ними був простір в 10 див.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 206 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Дайте паросткам достатньо місця

 • Коли кущики зростуть до 10 см, їх необхідно зробити, щоб зміцнити кореневища.

Для витких сортів спаржевої квасолі потрібно зробити опору висотою до двох метрів. До неї буде подвязываться рослина, коли у пагонів з’явиться стріла.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 207 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

За допомогою тонких мотузок прив’яжіть стебла зростаючої квасолі до огорожі або опор

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 208 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Опори для квасолі

Садити культуру можна також сухим насінням. Розсада практикується рідко і більше підходить для холодних регіонів.

Способи вирощування

Спосіб залежить від обраного сорту і цілі його культивації. Кущову квасоля садять рядками з проміжком 25 см або в шаховому розташуванні.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 209 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Два способи вирощування

Як вирощувати спаржеву квасолю

В’ється культуру можна розташувати по-різному:

 • у опори (стіна, паркан), стебла натягаються мотузковим або сітчастим способом;
 • біля насипний грядки (до 80 см), коли створюють подобу будиночка з 5 колів;
 • на шпалері з мотузками, що сприяє вертикального росту пагонів і краще їх провітрювання.

Спаржева квасоля є відмінним способом декорування та озеленення будь-якої ділянки. Її великі листя і п’ятипелюсткові різнокольорові квіти прикрасять земельні володіння і споруди.

Догляд

Для того щоб отримати бажаний урожай, за квасолею потрібно правильно доглядати. До необхідних процедур відносяться прості маніпуляції.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 211 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Спаржева квасоля на грядці

 • Полив. Рослина не любить пересушування і заболочення ґрунту. Якщо паросткам не вистачає вологи, вони повільно ростуть. Поливати потрібно під корінь після сонячного заходу.fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 212 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Поливайте квасоля

 • Прополка і боротьба з бур’янами. Бур’яни потрібно постійно видаляти, а рихлити грунт після кожного поливу хоча б до тих пір, поки сіянці не зростуть до 10 див. В іншому випадку, на урожай можна не сподіватися.

  Прополювання квасолі

  fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 214 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

  Зробіть рівень мульчують покриття, щоб боротися з бур’янами та підтримувати стійкий рівень вологи в грунті

 • Підгодівля. На стадії появи бутонів потрібно внести мінеральні добрива. А для витких сортів квасолі робиться прищипування пагонів (на висоті 2 метри).
 • Боротьба з паразитами. Рослину потрібно захистити від попелиці, слимаків, павутинного кліща і довгоносика.

  Шкідники спаржевої квасолі

Збір врожаю

Період цвітіння культури настає через 40 днів після проростання, а ще через 20 днів можна спостерігати перші зав’язі. Для їх зрілості потрібно ще 10 діб.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 216 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Збір врожаю спаржевої квасолі

Щоб лопатки не перезріли і не втратили свій цукровий присмак, плоди потрібно знімати в стадії зрілості зав’язей. Збираються плоди вибірково – знімаються лише ті, які досягли молочної стиглості (до стадії твердіння зерен).

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 217 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Перший урожай спаржевої квасолі

Чим більше урожай збирається, тим більше утворюється нових плодів. Процес триває до перших заморозків. Плоди насіння зривають в останній момент, коли рослина засихає. Зібрані плоди потрібно просушити і витягти насіннєвий матеріал. Вони зберігаються до 6 років, зберігаючи хорошу схожість.

Вирощування будинку

Отримати урожай спаржевої квасолі легко і в квартирі, якщо немає дачі. Для цього достатньо зробити правильну грядку на балконі або на підвіконні, так як рослини не потрібно досвечивание. Йому вистачає світлового дня, тому підійде вікно з північної сторони.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 218 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Паростки квасолі

Потрібно підібрати підходящу і насичене природними добривами грунт. Висадити квасолю можна в стаканчики, ідеально підійде гній і торф. При правильному догляді культура буде давати повноцінний урожай – до 90 стручків на тиждень.

fasol sparzhevaya: vyrashhivanie i ukhod  podrobnaya informaciya 219 Квасоля спаржева: вирощування і догляд  детальна інформація!

Квасоля на підвіконні

Спаржева квасоля або вігна – смачний і корисний плід, а сама рослина радує око. Але головна її перевага полягає в невибагливості для будь-якої дачної ділянки. Кучеряве і кущові сорти не тільки додадуть гастрономічний шедевр столу, але і декорують екстер’єр при належному догляді. Гідний врожай зможе отримати навіть початківець огородник.

Відео — Як садити квасолю спаржеву

Відео — Вирощування спаржевої квасолі

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради