Як відбувається прибирання офісів ввечері та вранці

Для приватного бізнесу позитивна репутація – основа результативної роботи. Імідж формується з окремих складових. Одна з них – враження від першої зустрічі з клієнтом. Тому досвідчений керівник ретельно стежить за чистотою приміщень, в яких вона відбувається. Прибирання офісів проводиться регулярно ще й тому, що від чистоти залежить працездатність співробітників. Відсутність пилу позитивно позначається на функціонуванні оргтехніки.

Алгоритм проведення ранкової та вечірньої прибирання офісів

c23aa0e80880badfb2603e06ccf49ca4 Як відбувається прибирання офісів ввечері та вранціБез спеціалізованого персоналу виконувати прибирання і підтримувати офіс в чистоті важко

Офіс – місце, де вирішуються організаційні питання. Іноді для цього залучається розширений штат співробітників. У місцях скупчення людей швидко збирається сміття, яке необхідно регулярно прибирати. Робоча техніка електризує повітря і притягує до себе пил. Якщо в таких приміщеннях не підтримувати чистоту, функціонування офісу паралізована.

Вирішити подібну проблему можна двома способами:

 • Найняти штатного співробітника, який володіє досвідом роботи у зазначеному напрямку.
 • Звернутися до послуг клінінгової компанії.

Керівник складає обсяг робіт, спираючись на санітарні норми. З щоденним підтриманням чистоти впорається штатний прибиральник. Для масштабної генерального прибирання простіше найняти фахівців, у яких є спеціальне обладнання та ефективні засоби.

Норми і правила проведення прибирання

В офісі організовується щоденне прибирання і складається графік заходів, спрямованих на підтримання чистоти предметів, якими працівники користуються рідко. Раз в місяць за санітарними нормами в будь-яких установах проводиться дезінфекція робочих поверхонь.

9383bd2f2d43fccd17af9bb1378e70a7 Як відбувається прибирання офісів ввечері та вранціПрибирання в офісі проходить згідно чіткому алгоритму зверху вниз

Прибирання офісу здійснюється за принципом «зверху-вниз». Спочатку сухою ганчіркою протирають від пилу горизонтальні поверхні: робочі столи, полиці, шафи, монітори комп’ютерів, процесори. Особлива увага приділяється численних дротах. Між ними накопичується бруд, яку необхідно акуратно видаляти спеціальними сухими серветками. На першому етапі витягується сміття з урн і кошиків, що стоять біля особистих столів співробітників.

Після протирання за допомогою пилососів очищається від пилу м’які меблі та підлогу. Віники використовувати для зазначених цілей не має сенсу. Ними неможливо забезпечити потрібну якість прибирання. Від помаху мітли пил знову піднімається в повітря і осідає на предмети, розташовані навколо.

На завершальному етапі миються підлоги. Якщо для наведення чистоти в офісі проводиться ранкова прибирання, після завершення виставляються таблички з написами «мокрі підлоги». Вона попередить перших відвідувачів, щоб ті не посковзнулися і не отримали травму при падінні.

Співробітник, що виконує щоденне прибирання, зобов’язаний по її завершенні винести накопичився сміття. Якщо в офісі ростуть живі рослини, обов’язки по догляду за ними зазвичай теж покладаються на прибиральників. Їх поливають і протирають листя вологою ганчіркою.

За санітарними нормами, обов’язковими для щоденного прибирання вважаються місця громадського користування. Протираються підлоги і чиститься сантехніка спеціальними дезінфікуючими розчинами. Ними обробляються чаші унітазів, обідки, кришки сидінь, миття раковин. Обробці підлягають ручки дверей. Раз в тиждень антисептиками чистяться стіни.

9a36e345251d83fe7ac886fd654c69c9 Як відбувається прибирання офісів ввечері та вранціЗдійснювати прибирання найкраще у вечірній час або до початку робочого дня

Час для прибирання встановлюється керівником офісу. Щоб співробітники могли повноцінно працювати, вона повинна проводитися до їх приходу або після завершення робочого процесу. Вечірня прибирання офісів – справа звична. Зазвичай підписують договори з клінінговими фірмами. Вони заходять в приміщення, приносять з собою все необхідне обладнання, дезінфекційні засоби та виробляють чистку простору з дотриманням санітарних норм.

Штатний співробітник, виконуючи свої безпосередні обов’язки, не завжди може приділити увагу очищенню горизонтальних поверхонь, розташованих вище робочого простору. В офісах є великі дзеркала, декоративні панелі, великі елементи декору під стелею. Їх чистка проводиться періодично. При залученні клінінгових компаній щоденне прибирання офісних приміщень проводиться з урахуванням таких моментів. Миється все: в тому числі і дзеркала, і освітлювальні прилади. Увага приділяється чищення м’яких меблів.

Багато керівників містять власний штат прибиральниць, але іноді залучають співробітників клінінгових фірм. Їм довіряється генеральне прибирання офісу (планова або приурочена до конкретної події). Виконує обсяг робіт, для реалізації якого потрібна ціла бригада прибиральників:

 • миття стін;
 • миття всіх дверних полотен;
 • чищення вікон, штор;
 • прання текстилю;
 • очищення від пилу радіаторів опалення;
 • хімчистка м’яких меблів;
 • чистка елементів декору;
 • хімчистка килимів і підлогових покриттів;
 • очищення і миття всієї побутової техніки (холодильників, кондиціонерів, кава машин);
 • чистка місць громадського користування.

Реалізація такого плану – справа трудомістка, затратна по часу. Вимагає використання значного обсягу побутової хімії. Якщо вечірня прибирання займає три години, на генеральну чистку може піти день або два. Тому її проведення планується заздалегідь, як правило, на вихідних.

Середня вартість прибирання

Ціна послуг складається з окремих чинників. Враховується не тільки обсяг робіт, але і площа приміщень, складність поставленого завдання, необхідність залучення спеціальної техніки.

Іноді, бажаючи заощадити, компанія наймає приходить прибиральницю і довіряє їй процес. Вона може протерти однієї ганчіркою туалет, а потім нею ж змахнути пил з робочого столу. Професіонали так не надійдуть. На кону репутація. Фірми, що працюють на ринку професійного прибирання офісів, розробляють спеціальні регламенти. За все відповідає спеціально призначений співробітник. Такий підхід вимагає витрат, але вони сповна окупаються якістю наданих послуг.

Багато керівників воліють знімати офіси, в орендну плату яких входить клінінг. Такий варіант звільняє від відповідальності за підтримання чистоти і покладає її на орендодавця. Це теж вигідно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради