Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер-класи

Декорувати будь-які поверхні, починаючи від меблів і закінчуючи одягом, взуттям і різними аксесуарами допоможе техніка декупаж та творчі ідеї для вашого будинку наведені нижче. В даний час в ній користуються популярністю такі стилі шеббі-шик, мілітарі, прованс, етно, кантрі, вікторіанський стиль і сімпл-сіті.

Старовинні меблі зі збереженою обробкою вкрай рідко зустрічається і коштує досить дорого, тому сучасні дизайнери дуже часто вдаються до такого стилю в інтер’єрах. Правильно підібраний, акуратно вирізаний або вирваний, і якісно оформлений малюнок продовжує життєвий термін меблів і різного декору.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy65 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Що таке декупаж

У контексті сучасного світу декупаж — це відносно недороге декорування різних предметів. Щоб прикрасити звичайну поверхню, необхідно приклеїти на неї обраний малюнок, надрукований на матеріалі або папері. Для поліпшення зовнішнього вигляду і створення захисних властивостей на виріб наноситься декілька шарів лаку.

Матеріали для декорування:

 • декупажні карти на звичайній та рисовому папері;
 • звичайні з малюнком декупажні м’які серветки;
 • фотографії;
 • роздруківки на тонкій фотопапері;
 • об’ємні зображення з застосуванням пластики.

Підстави для оздоблення:

 • скляні вироби;
 • свічки;
 • фаянс;
 • кераміка;
 • фарфор;
 • тканину;
 • фанера та її сучасні модифікації;
 • дерево;
 • пластик;
 • метал.

Види виконання декупажу:

 1. Прямий — при цьому способі зображення закріплюється на зовнішній поверхні предмета, яка попередньо фарбується, обклеюється або покривається кракелюрним лаком.
 2. Зворотна технологія використовується при декоруванні прозорих пластикових або скляних предметів. Картинка приклеюється лицьовою стороною до скла першим шаром, другим — покривається фінішною обробкою, а третім — наноситься закріплює лак.
 3. Об’ємний декупаж — передбачає підведення деяких елементів зображення над основою. Об’єм виходить за допомогою мас для моделювання та багатошарового наклеювання однієї і тієї ж деталі картинки.
 4. Димчастим декупажем виконується імітація художнього розпису. Використовуючи різні художні прийоми, фарбами розмиваються межі картинки на поверхні, створюючи прозорий серпанок.
 5. Декопатч — це змішування декупажу з печворк. Виконується обклеювання безліччю шматочків паперу суцільним покриттям, щоб вийшов ефект клаптикової ковдри. При такому декоруванні заповнюється вся поверхня.

До яких стилів підходить

Сьогодні користуються популярністю вироби, оформлені для вікторіанського стилю, прованс, шеббі-шик і сімпл-сіті.

Прованс

Вироби для стилю відрізняються вибіленими поверхні з нерівностями і потертостями пастельних тонів, що імітують благородну і непомітний старовину. У цьому стильовому напрямку застосовується техніка старіння. Найчастіше можна зустріти квіткові мотиви, виноградні грона й виноробство, зображені на вибіленої меблів з потертостями.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy66 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи Шеббі-шик

Для цього напряму використовуються орнаменти з великими і дрібними квіточками, троянди, ангели, палаци і птиці в ніжних тонах зі злегка розмитими димчастими малюнками.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy67 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи Сімпл-сіті

При виготовленні прикрас для цього стилю використовуються звичайні сторінки з журналів і газет з надірваними краями по техніці декопатч.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy68 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи Вікторіанський стиль

Застосування глибоких відтінків зеленого, золотого і червоного; різноманіття картатих і смугастих візерунків. Перевага віддається обробці з пишними квітами, натюрмортами.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy69 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Способи зістарювання

Перелік методів:

 • з кракелюр або без нього;
 • бруднення;
 • патинування металу;
 • потертості;
 • набризк;
 • лесування;
 • брашірованіе.

Однокроковий або межкрасочный кракелюр

Використовується для створення фону під зображенням. У природних умовах таке розтріскування формується на пофарбованих дерев’яних виробах, які знаходяться на вулиці під тривалим впливом дощів, вітру і перепадів температур. Ефект «поползшей» фарби.

Якщо наклеювати серветку, то через її структуру буде просвічуватися фактура кракелюра. Рисовий папір більш щільна і тріщини видно тільки місцями, але її волокниста структура доповнює ефект зістарювання. Декупажні карти та роздруківки не просвічуються, фактура не проступає і виходить гладка поверхня.

Двокроковий «лаковий»

Наноситься поверх зображення для імітації тріщин на самій картинці, як «павутинки» на фарфорі або на старовинних картинах. Ефект забитих пилом пошкоджень. Залежно від кракелюрних складів варіюються ширина і кількість тріщин.

Бруднення

Виконується шляхом створення імітації брудних плям і патини. Для цього потрібні місця натираються бітумом або олійною фарбою, надлишки стираються уайт-спіритом, отриманий ефект закріплюється шеллачной лаком. Ще можна використовувати медіум і коричневу акрилову фарбу з додаванням сповільнювача.

Патинування

Самий простий і доступний спосіб виконується акриловими фарбами з уповільнювачами висихання. Западинки і проміжки між рельєфами виходять старими, а виступаючі частини можна додатково освітлити, обробити багетній пастою або позолотити.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy70 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Потертості

Виконується ефект стертою або відшарувалася фарби. Вона складається з підстави темного кольору, на який нанесений склад для полегшення зіскоблювання шару фарби та світле покриття. На останньому проявляють (зішкрібають, шліфують) потертості, а потім виконують декупаж обраним способом.

Мотиви також піддають состаріваніє. Залежно від використовуваних складів (свічки, мило, пастоподібний віск, мастика) для зіскоблювання виходять різні результати потертостей.

Набризк

Робиться фарбою з пензликами, щітками або гребінцями. Підходить для створення дитячих, польових або лісових мотивів. Не використовується під двокроковий кракелюр.

Лесування

Прийом з живопису, який складається з нанесення напівпрозорих або прозорих фарбувальних складів на висохлу основу з декупажем. Вона може бути нанесена сухим або вологим способом і будь-якого забарвлення.

Брашірованіе

Імітація пожившего, потемнілого дерева. Для виконання техніки вичищаються м’які волокна деревини металевою щіткою після випалу або без нього. Потім робиться подальше декупирование.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy71 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Майстер-класи для початківців

Найпростіша для навчання техніка декупажу — це обклеювання поверхні серветками прямим способом. При освоєнні їх правильного нанесення додаються інші методи створення різних ефектів. Практикуватися можна на нових поверхнях або продовжувати наявну обробку.

Прикрашаємо тарілку і підніс

Прямий декупаж серветкою — це підходящий варіант для тих, хто тільки пробує свої сили в цьому виді мистецтва. Для початку необхідно підібрати саму тарілку і підніс.

Якщо візерунок вирізати ножицями, то будуть дуже помітні кордону, а якщо виривати, то вони зіллються з покриттям в єдину композицію.

Матеріали:

 • серветка з обраним мотивом;
 • спирт, рідина для зняття лаку або розчинник для виконання знежирення;
 • ватяні диски або дрантя;
 • акрилова фарба — можна будівельну у відерцях;
 • клей ПВА — можна шкільний або будівельний;
 • акриловий або лак паркетний;
 • файл або целофановий пакетик;
 • пензлик, можна для акварелі, але не будівельна;
 • губка для посуду або спонжік.

Покрокове виконання:

 1. Внутрішню і зовнішню поверхню тарілки або підноса необхідно очистити від забруднень і знежирити. Для цього ганчір’я треба змочити в спирті, і протерти тарілку або пластиковий піднос. Дерев’яний варіант обробляється шліфувальною шкуркою. При бажанні можна скористатися брашированием, описаним вище.
 2. Після цього нанести рівномірно акрилову фарбу в два шари з обох сторін губкою. Між фарбуванням і подальшою обробкою поверхня повинна висихати. Можна додати золочення.
 3. У серветки береться тільки верхній шар з малюнком. Вибраний фрагмент акуратно виривається руками і укладається на файл або пакет лицьовою стороною вниз. Потім він змочується водою з пульверизатора, так щоб серветка трохи плавала у воді. Всі складочки слід гарненько розтягнути.
 4. Поверхню тарілки і ділянки підноса змазують тонким шаром клею ПВА.
 5. Піднімаємо файл, щоб пішли надлишки води, а потім його укладають на підготовлену ділянку фрагментом вниз.
 6. Мотив розгладжується через файл, злегка притискається і виганяється повітря і надлишки води.
 7. Після цього файл знімається. Потрібно стежити, щоб серветка не піднімалася разом з плівкою. Після зняття можна пройтися пензликом з клеєм по візерунку для кращого розгладження.
 8. Висушені вироби покриваються 2-3 шарами лаку. За бажанням можна додати блискітки, перламутр.

Всі, ваші родзинки інтер’єру готові.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy72 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Красива новорічна пляшка

Виконаємо декупаж пляшок шампанського до новорічних свят.

Простота у виконанні, не вимагає навичок малювання, дозволяє навіть новачкові створити дивовижну річ.

Матеріали:

 • відкрита або закрита пляшка з-під шампанського;
 • спирт, ацетон або рідина для зняття лаку для знежирення;
 • ватяні диски або дрантя;
 • перший шар обраної серветки новорічної тематики;
 • клейовий пістолет;
 • клей ПВА;
 • акриловий лак;
 • біла акрилова фарба і губка;
 • пензлики різної товщини;
 • блискітки.

Покрокова інструкція:

 1. Для початку знімаються всі етикетки. Потім поверхню миється і знежирюється. Якщо закупорена пляшка, то обгорнення з горлечка і кришки знімати не треба.
 2. Губкою або спонжіком наноситься біла фарба на скло до обгорнення в 2-3 шари з проміжною сушкою. Орієнтуватися слід на те, як вона лягає.
 3. Треба почекати повного висихання, щоб фарба не липла до рук.
 4. На поверхню широкою кистю наноситься тонкий шар клею ПВА.
 5. Прикладається серветка і накривається файлом або пакетом. Через нього всі складки розгладжуються і виганяються бульбашки повітря. Необхідно стежити, щоб не було поривів. Після цього плівка прибирається.
 6. Поверхня серветки ще раз промащується клеєм ПВА.
 7. Нижній край композиції оформляється білою фарбою, імітуючи замети.
 8. Після висихання наноситься акриловий лак.
 9. На шийці до серветки робляться у кілька шарів патьоки термоклеєм. Про н швидко холоне і не встигає нагрівати шампанське.
 10. Отверділі «потьоки» покриваються білою фарбою. У важкодоступних місцях фарбується пензликом.
 11. На завершальному етапі вибрані ділянки покриваються лаком і посипаються блискітками. Можна пов’язати декоративну стрічку.

Новорічна прикраса готова.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy73 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Відновлюємо стілець і старий навісний шафка

Можна декорувати дерев’яні, металеві, пластмасові поверхні. Важливим моментом є правильний підбір захисного та лакофарбового складу для основи.

Нижче наведено покроковий майстер-клас з декупажу дерев’яного стільця і старого навісного шафки в одному стильовому напрямку серветками. Замість шафки можна використовувати комод.

Матеріали:

 • стілець і шафка;
 • акрилова фарба;
 • вініловий або на клей ПВА;
 • перший шар серветки, вирізки сюжетів, віддрукованих на тканини або тонкому папері;
 • паркетний або акриловий лак;
 • блискітки, стрази та наклейки за бажанням.

Інструменти:

 • наждачний папір;
 • металева щітка або шпатель;
 • кисті;
 • валик або губка.

Інструкція:

 1. Зі стільця і дверець шафки видаляється старе покриття, яке погано тримається на підставі.
 2. Всі поверхні зачищаються дрібнозернистою шліфувальною шкуркою.
 3. Використовуючи техніку брашірованіе, яка описана вище, можна внести додатковий елемент оздоблення.
 4. Потім вироби фарбуються валиком у кілька шарів і залишають на просушку.
 5. Клей наноситься на ті місця, де розміщуватимуться мотиви. Приклеювання фрагментів виконується відразу. Поверх них промащується ще один шар для закріплення.
 6. Готовий виріб покривається лаком і посипається блискітками до його висихання.

До отриманої обробці можна додати будь-який метод старіння.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy74 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Шкатулка, що імітує піратський скарб

Прекрасним подарунком для дитини стане невеликий піратський скриньку. Для декорування можна скористатися роздрукуванням на рисовому папері з піратським мотивом, яку можна знайти в інтернет-магазинах.

Матеріали:

 • шкатулка;
 • ємність з водою;
 • пензлики;
 • підготовлені розмір фотографії «карти скарбів» покриті шістьма шарами глянсового лаку з проміжною сушкою;
 • клей ПВА;
 • акрилові фарби декількох кольорів;
 • дрібна шліфувальна шкурка.

Порядок виконання робіт:

 1. Дерев’яну заготовку всередині і зовні ошкуріть і загрунтувати білою фарбою у кілька шарів.
 2. З роздруківки виривається зображення пірата і приклеюється на кришку скрині. Фрагмент і верх промащується клеєм. Після висихання зайві краю очищаються наждачним папером.
 3. Фотографії намочуються у воді, укладаються на плівку або файл лицьовою стороною. Паперову основу видаляють, потираючи пальцями. Залишилися зображення рясно змащують клеєм. Особливу увагу слід приділити краях.
 4. Внутрішні дно і кришка шкатулки промащуються клеєм і на них укладаються підготовлені зображення.
 5. Зовнішні межі і боковини натираються свічок або воском.
 6. Потім губкою наноситься жовтувато-коричнева фарба і залишається до висихання.
 7. Наждачним папером ошкурівать поверхню, проявляючи потертості.
 8. Якщо колір здається дуже яскравим, а поверхня виглядає новою, то можна додати трохи зеленого або сірого.
 9. У завершенні виріб покривається декількома шарами лаку.

Оригінальний подарунок готовий.

dekupazh: tvorcheskie idei dlya vashego doma, originalnye dekupazhnye tekhniki so vsego sveta, master klassy75 Декупаж: творчі ідеї для вашого будинку, оригінальні декупажні техніки з усього світу, майстер класи

Відео про декупажі

У цьому відео ви дізнаєтеся, як задекорувати лійку в стилі прованс з використанням крейдяної фарби.

У цьому відео майстер класі є покрокова інструкція декупажу годин в стилі французький вінтаж.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради