Як прати спальний мішок в пральній машині і вручну?

Рано чи пізно думка про те, що пора прати спальний мішок приходить в голову всім. Кожен завзятий мандрівник знає, що туристичне обладнання потребує постійного догляду, але не дуже любить лазневі процедури. Не варто відразу бігти в салони чищення. Дотримуючись нескладних правил, можна навести спальник в порядок вдома.

kak stirat spalnyjj meshok v stiralnojj mashine i vruchnuyu 34 Як прати спальний мішок в пральній машині і вручну?

Що потрібно в першу чергу?

Для початку варто визначити характер забруднення. Якщо це невелике плямочка, то можна обійтися щіткою або ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Навіть жирні плями не завжди вимагають повної прання. Для їх видалення непогано мати в господарстві «Уайт-спірит». Якщо ж спальник використовувався досить довго, має неприємний запах і сильні забруднення, тоді рекомендується відправити його в прання.

Чим прати туристичні мішки?

Немає нічого гіршого для спальників, ніж порошкові засоби. Вони погано вимиваються з наповнювача і призводять до швидкого зношування.

Найкращим рішенням буде гель, не містить відбілювачів і кондиціонуючих речовин. Такий засіб практично не завдає шкоди ні наповнювача, ні зовнішнього водовідштовхувальним шару, добре вимивається завдяки своїй структурі. Добре підходить дитяче мило. Якщо ж натуральний наповнювач, пуховий, то спеціальні засоби, наприклад, Nikwax Down Wash і Granger’s Down Cleaner, дозволять зберегти тварини елементи всередині пуху, не впливаючи на теплоізоляційні властивості.

Як правильно прати спальники?

kak stirat spalnyjj meshok v stiralnojj mashine i vruchnuyu 35 Як прати спальний мішок в пральній машині і вручну?Новий або не сильно зношений спальний мішок можна випрати в пральній машинці, попередньо сильно скрутивши його.

В залежності від строку експлуатації й ступеня зносу спальні мішки стираються або в пральній машині або вручну. Чим «старше» спальник, тим сильніше він пошарпаний, тим більше ймовірності, що машинного прання він не переживе. Автоматичне прання допустима для нових і добре збережених мішків. У будь-якому випадку перед процедурою рекомендується максимально сильно скрутити спальник, щоб вийшов весь повітря. Так можна запобігти спливання, здуття і додаткові пошкодження.

У пральній машині

Якщо завантаження в машині верхня, то механізм може пошкодити спальник, так що такі машини непридатні для прання. У машинках з горизонтальним завантаженням можна прати. Скручений мішок засовується в барабан. Заливається миючий засіб у спеціальний контейнер. Режим для прання вибирається делікатний з температурою не вище 40 градусів, і повністю відключається віджимання, щоб не деформувати наповнювач. Після закінчення програми варто залишити спальник в барабані приблизно на півгодини-годину, щоб зайва рідина скла.

Прання вручну

У ванну набирається велика кількість прохолодної води і заливається спеціальний засіб. Укладається вивернутий внутрішньою частиною назовні, застебнутий спальник. Щоб вигнати з нього зайве повітря і запобігти здуття і спливання, можна пройтися по мішку босими ногами. Далі обережно випрати і добре прополоскати. З ванної, як і з машини, мішок протягом години виймати не рекомендується.

Сушка спального мішка

kak stirat spalnyjj meshok v stiralnojj mashine i vruchnuyu 36 Як прати спальний мішок в пральній машині і вручну?Просушування вироби відбувається в горизонтальному положенні, дозволено віддалено включити обігрівач.

Для повного висихання виріб потрібно розкласти в місці, яке добре провітрюється, горизонтально у відкритому вигляді на велику тканину, так як буде стікати вода, не дуже близько можна включити обогревающее пристрій. Так спальник швидше висохне, і вода в ньому не встигне придбати неприємний запах. За час сушіння пухові спальники потрібно періодично струшувати, щоб пух розправлявся. Весь процес може займати до 5-ти днів.

Як доглядати за спальником?

Прати спальники більше пари раз у рік не рекомендується.

Мішок потрібно періодично провітрювати. У похідних умовах це краще робити щодня, якщо дозволяє погода. Наприклад, розкласти на наметі або гілках дерева. Вдома його потрібно періодично діставати і розкладати в провітрюваному місці. Для меншого забруднення можна використовувати внутрішні вкладиші. Вони служать як додаткова термоізоляція і зберігають мішок чистим зсередини. Шовкові вкладиші легше і компактніше, але бавовняні теж підійдуть.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради