Комп’ютерна томографія головного мозку: діагностичні можливості

Метод комп’ютерної томографії сьогодні вважається одним з найбільш інформативних та доступних. Його ресурси дозволяють ефективно вивчити внутрішню структуру тканини або органу, створити тривимірне зображення, візуалізувати серію пошарових поперечних зрізів потрібної ділянки тіла. КТ-сканування в рази підвищує результативність обстеження, швидкість встановлення остаточного діагнозу, якість контролю лікування при захворюваннях, травмах голови.

Щоб пройти професійне обстеження та бути впевненим у правильності даних, варто обирати перевірені медичні заклади з сучасною апаратурою та кваліфікованою командою лікарів.

Особливості проведення комп’ютерної томографії внутрішньої структури

Комп’ютерна томографія — метод пошарового дослідження внутрішньої структури органу. Він заснований на здатності тканин різної щільності різною мірою поглинати електромагнітні хвилі. Завдяки цьому стає можливим на основі зафіксованих даних відтворити тривимірне зображення, серію унікальних зрізів.

На відміну від традиційної рентгенографії, КТ гарантує високу точність, чіткість картинки, відсутність ефекту сумації (накладення зображень одне на одного). Для візуальної, кількісної оцінки структур з різною щільністю використовуються спеціальна шкала ослаблення рентгенівського випромінювання, індивідуально підібрані математичні алгоритми.

1 1024x768 Компютерна томографія головного мозку: діагностичні можливості
Комп’ютерна томографія головного мозку: діагностичні можливості

 

Переваги технології:

  • відмінна інформативність та точність;
  • доступність;
  • швидке виконання;
  • можливість створення тривимірного зображення, збереження даних на носії;
  • відсутність болючих відчуттів.

У багатьох КТ асоціюється з небезпекою отримання надто високої концентрації рентгенівського випромінювання. Насправді високотехнологічна конструкція томографів, дотримання регламенту суворо дозують силу випромінювання, створивши безпечні умови для пацієнта. Професійну КТ голови можна пройти на базі сучасної мережі медичних клінік «Гармонія здоров’я». Установа оснащена передовим, сертифікованим обладнанням, практикуються низькодозові протоколи.

Комп’ютерна томографія голови: показання та ефективність

Технологія показує відмінні результати при дослідженні мозку, оточуючих його тканин. Сканування рекомендується при підозрі на запальні процеси, наявність новоутворень, після пошкоджень, з метою оцінки стану структур після оперативного втручання або на етапі підготовки, при екстрених станах.

2 Компютерна томографія головного мозку: діагностичні можливості
Комп’ютерна томографія головного мозку: діагностичні можливості

 

Показання до проведення процедури:

  • черепно-мозкова травма;
  • інсульт;
  • гематоми, внутрішньочерепні кровотечі, крововиливи;
  • раптова непритомність, сильні судоми.

Якісно проведене сканування дозволить виявити порушення різної складності: аневризми, тромбози, стенози.

КТ не проводять вагітним. Пацієнтам-алергікам з нирковою недостатністю, підвищеним рівнем гормонів щитовидної залози не рекомендують процедуру з контрастуванням. Спеціальної підготовки за стандартного проведення не потрібно. Для зручності краще одягнути вільний одяг. Якщо буде використовуватися контраст, за кілька годин до початку не можна їсти або пити. Стандартна процедура триває приблизно 15 хвилин.

Для комфортного прийому, точності даних, що відтворюються, варто вибирати медичну клініку з бездоганною діловою репутацією і передовим обладнанням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради