Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

Фарбування пасом в білий колір може бути здійснено декількома варіантами. Одним з таких способів є мелірування, яке вважається одним з найпопулярніших видів фарбування.

Мелірування застосовується як світлих, так і на темному волоссі. Завдяки цьому фарбуванню можна оновити образ, при цьому частково залишити вихідний колір волосся і підкреслити зачіску, додавши їй обсяг.

Кому підходить і як виглядає

Світлі відтінки візуально надають обсяг стрижці. Ідеально підходять світло-руді і теплі тони для трикутного типу обличчя. Для овального витягнутого обличчя рекомендується створювати акцент на пасмах, які обрамляють обличчя.

Щоб визначити, який саме тон підійде, необхідно вивчити кольоротип зовнішності.

Також враховуються шкірні захворювання, при яких яскраві локони будуть виділяти дефекти особи.

Таблиця цветотипов зовнішності

32eb0f5feb0bff1cea29fc798a5975bc Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

Кольоротип Тип, колір Волосся Шкіра Засмага Очі
Весна М’який, теплий Золотисті або світло-русяве Світла, золотистого відтінку Засмагають добре, виходить бронзовий відтінок або кава з молоком Сірі, різних відтінків
Зима Контрастний, холодний Платиновий блонд, темні Дуже світла Засмагають погано, шкіра може набувати оливковий відтінок Темні, з яскравою райдужною оболонкою
Осінь Контрастний, теплий Руді, темно-русяве Смаглява, з персиковим відтінком При засмагу шкіра червоніє, погано набувають засмага Карі, зелені
Літо М’який, холодний Русяве, світлі Світло-рожева Нормально засмагають, виходить персиковий відтінок Блакитні, зелені, сині

Представниці не чорного кольору фарбованого волосся відносяться до зимового кольоротипу. Такий тип частіше потребує сильного знебарвленні, якщо фарбувати все волосся. Більш щадним варіантом є мелірування, тон якого повинен бути наближений до натурального відтінку волосся (світло-русявий, мідний, кавовий, смородиновий). Виглядає такий варіант жіночно і підкреслює гідності.

cdb4a2d48c7e33486541f1c98936799a Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

Для шатенок і брюнеток, якщо натуральний колір волосся, підійде фарбування окремих пасом або тільки кінців волосся. Сучасним варіантом вважається ефект вигорілих пасом. Відтінки для такого виду мелірування можуть бути світло-русявим, золотистими або мідного кольору. Виглядає ніжно, особливо виграшно виглядає на злегка кучерявого волосся.

Попелясті або сірі відтінки краще всього підійдуть для холодного кольоротипу. Важливо, щоб власниці зимового кольоротипу мали світлу шкіру без дефектів і зелені, блакитні або сірі очі.

Дівчатам зі смаглявою шкірою і карими очима доведеться відмовитися від цього варіанту фарбування.

Досягти гармонії з використанням попелястих відтінків складно, так як сріблясті або графітові тону вимагають уважного вибору і правильного поєднання кольорів, тому без навичок перукарського мистецтва можна не впоратися із завданням. Світлі пасма на темному волоссі виглядають незвично, підкреслюючи геометрію стрижки.

Дівчатам, які мають від природи каштановий колір волосся, підійде мідний, коньячний, золотистий відтінок. Представниці коричневого кольору волосся відносяться до кольоротипу осінь. Якщо натуральний колір волосся наближений до темно-русому, то підійдуть сріблясті або платинові відтінки.

Особливості мелірування на різну довжину волосся

Методи фарбування волосся на довгу, середню і коротку довжину значно відрізняється, бо мають різні техніки фарбування, в яких застосовується кілька відтінків.

Мелірування на коротку довжину волосся, а також на стрижку каре здійснюється кількома стилями:

 • Яскраві пасма – це стиль, в якому першочергово забарвлюються тонкі пасма в білий колір. Після чого виділяють кілька пасом невеликого розміру і фарбують у яскраві кольори, що контрастують з іншими локонами. Для виконання незвичайного мелірування використовують рожевий, фіолетовий або яскраво-рудий колір.

3f86b41aebacc7fdc0a57b5111153cde Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

 • Peek-A-Boo – даний стиль додає об’єм стрижці. На світле мелірування додають темні тони, якими фарбують кінці тонких пасм.
 • Two-Tone – є креативним варіантом фарбування. Виконуючи цей спосіб, використовуються 2 відтінку, на 1 тон відрізняються один від одного, які контрастують з основним кольором волосся.
 • «Пір’я» — цей варіант фарбування підходить на стрижку каре. Чіткі білі лінії контрастно виглядають з основним кольором волосся. Не рекомендується виконувати представницям витягнутого обличчя, худим і високим дівчатам, так як чіткість лінії візуально буде витягувати особа.

Для довгих і середньої довжини волосся підійдуть наступні способи:

 • Венеціанське мелірування – це створення ефекту сонячних відблисків на волоссі. Забарвлюються окремо взяті локони, які повинні бути на 2-3 тони світліше основного кольору волосся. Цей варіант вважається більш щадним, ніж класичне мелірування. Підійде власницям кучерявого волосся. Фарбування виконується за допомогою гребінця і кисті, не використовуючи інші матеріали для огорожі забарвлених пасм від основної маси волосся.
 • Каліфорнійське – застосовуються 4 або 5 відтінків, які поєднуються між собою. Кожна пасмо тонується окремо без використання фольги для мелірування. При цьому способі фарбування застосовується пігментована паста, яка має в своєму складі бджолиний віск, дбайливо знебарвлюючи волосся.

a4c5b4022ac0f50f0729cab301a59a86 Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбуванняЦікаво виглядають світлі/білі пасма на темних і світлих волоссі, що змушують затримати свій погляд на таких волоссі.

 • Бразильське – при фарбуванні використовується не менше 3 відтінків, які плавно переходять від темного до світлого кольору. Волосся у коренів залишають темними, плавно переходять до кінців волосся у світлі тони. При його виконання вибираються тонкі і широкі пасма. Попередньо пасма освітлюються на 4-5 тони світліше базового кольору, потім забарвлюються в різні кольори, які поєднуються один з одним і максимально наближені до натурального кольору волосся. З допомогою бразильського фарбування можна замаскувати сиві локони.

Великі або тонкі пасма вибрати

Світлі пасма мають багато переваг, головне з них є менш щадне фарбування. Великими пасмами на темне волосся не рекомендується освітлювати, при кучерявих, тонких і ламких локонах.

Докладні рекомендації для фарбування широкими і тонкими пасмами:

 • Для того щоб зробити тривалий ефект фарбування, вибирають відтінки з однієї панелі.
 • Завдяки мелірування на великі пасма, можна поступово перейти від темного до світлого тону волосся.
 • Ширина великих пасом повинна бути не менше 1,5 див.
 • Завдяки набору тонких пасм з використанням техніки «сіль і перець», можна замаскувати сивину.

a76ff7162cb3a91c2f1dbf591ecc4cb1 Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

 • Після освітлення волосся вимагають додатковий догляд. Обов’язкове нанесення бальзаму або кондиціонера після кожного миття волосся і регулярне застосування поживних процедур з оливковою або мигдальним маслом.
 • Рекомендується застосовувати зволожуючі шампуні або спеціальні лінії, створені для мелірованого волосся.
 • Небажано освітлювати волосся тонкими або великими пасмами відразу після проведення хімічної завивки, фарбування хною, басмою або іншою фарбою. Перед тим як освітлити волосся, необхідно не робити ці процедури протягом 2-3 місяців.
 • Необхідно застосовувати раз на тиждень відновлює маску. Однією з масок в домашніх умовах є наступний рецепт: 60 г меду; 1 ампула вітаміну А і Е; 100 мл гарячої води; 30 г сухого листя кропиви, шавлії і чистотілу. Сухе листя заварюють, в охолоджену суміш додають мед і вітаміни, потім наносять отриману рідину на всю довжину волосся на 40-50 хв.
 • Після миття волосся небажано розчісувати їх в мокрому вигляді, необхідно трохи підсушити, щоб не травмувати поверхню волоса.

Вибір відтінку

Білі пасма на темному волоссі класичним способом, який застосовувався раніше частіше, відрізняється від сучасних варіантів освітлення. Класичне фарбування передбачало контрастні, різкі переходи від світлого до основного темним кольором волосся.

На сьогоднішній день є популярним видом мелірування при використанні тонів, наближених до природного кольору і поступового переходу від природних відтінків.

ca452f74c89f19032b4282e680ee3064 Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

Це:

 • Платинові або перлинні тони більше підійдуть представницям білої шкіри і світлого волосся.
 • Дівчатам брюнеткам зі смаглявою шкірою підійдуть світло-коричневі відтінки.
 • На шатенках ідеально будуть виглядати медові, горіхові відтінки, карамель. Враховують тип шкіри обличчя. Якщо не має дефектів у вигляді шкірних захворювань, можна використовувати руді тони.
 • Попелясті або пшеничні тони будуть чудово поєднуватися з темно-русявим кольором волосся.
 • Власницям чорних волосся і білої шкіри не рекомендується використовувати золотисті відтінки. Оптимальним варіантом буде темно-бежевий, попелястий, вишня або баклажан.

Вибір фарби

Світлі пасма на темному волоссі фарбуються не тільки спеціальними барвниками для мелірування, але і звичайними фарбами, які добре забарвлять натуральний колір волосся.

Наприклад:

 • Рідка паста для волосся надає щадну дію на локони. Одна з таких паст — Blonde Glam Blond Idol Redken, містить у своєму складі бджолиний віск і комплекс кералипидов. Під час дії фарби оберігається структура локона.
 • Паста Естель Whitetouch Estel Haute Couture є варіантом за ціною близько 300 руб. Після знебарвлення цією пастою застосовуються барвники для того, щоб заповнити пігментом волосся.74fc1e753e6603ceaa1282f11f77272d Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування
 • Фарби, які не містять аміаку, підійдуть для використання в домашніх умовах. Але враховується, що такі типи фарб не дадуть кардинального освітлення волосся. Бажано використовувати безаміачні фарби на природний колір волосся.
 • Спеціальний освітлюючий крем не тільки злегка освітлить локони, але й забезпечить додатковий догляд за волоссям. Фарба не вимагає змішування компонентів. Фарбування пасом відбувається на 1-2 тони.
 • Крем-фарба підходить для нефарбованого волосся. Деякі найвідоміші освітлюючі креми для волосся: Kapous Bleaching Cream, Schwarzkopf Professional.
 • Освітлюючі порошки – найпопулярніші засоби для мелірування волосся, одним з яких є фарба Estel, що підходить для застосування в домашніх умовах.

Таблиця час витримки освітлювального порошку:

Окислювач Приблизний час витримки
3% 50 хв.
6% 40 хв.
9% 30 хв.
12% Застосовується для непошкоджених волосся, найчастіше на азіатських типах волосся

Техніки освітлювання пасом

Для освітлення волосся застосовують кілька технік, які відрізняються між собою за кінцевим результатом.

Класичне

Вважається популярним видом фарбування, пасма освітлення по всій довжині волосся. Виділення локонів може бути частим або рідкісним, це залежить від товщини пасма. При частому мелірованії різкий перехід від натурального кольору волосся до освітленим видно погано. А ось рідкісне мелірування створює різкий контраст.

Зональне

З використанням зонального виду мелірування найчастіше освітлюють верхні пасма або обрамляють обличчя. Зональне фарбування волосся може бути зосереджено в певній частині зачіски або рівномірно розподілено по всій стрижці. Даний вид фарбування ідеально поєднується з білявим і русявим волоссям.

Після освітлення може бути додаткове тонування пасм теплим або холодним відтінком.

f0136bc4b265476589757a3445fc9de4 Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування

Після чого для додання блиску волоссю проводять процедуру глазурування за бажанням, але необхідно враховувати, що вона не є лікувальною і відновлює структуру волосся, створюється лише візуальний ефект блиску локонів.

Зворотне

Цей вид мелірування схожий на класичну техніку в способі набору пасм і нанесення фарбувального кошти, пасма вибираються по всій голові. Головною відмінною рисою цієї техніки є не освітлювання пасом, а затемнення локонів. Відтінки для фарбування обирають максимально наближеними до натурального кольору волосся.

Традиційне

Білі пасма на темному волоссі використовуються саме в цьому виді фарбування, це його головна відмінність. Завдяки вираженості світлого тону, шатенкам або представницям русявого волосся можна поступово змінити свій образ і стати яскравою блондинкою. Техніка фарбування схожа з класичним видом мелірування.

Послідовність фарбування

В залежності від техніки, відбувається послідовність процедури, що складається з декількох етапів.

З гумками для волосся.

Для отримання потрібного результату необхідно виконати наступні кроки:

 • Волосся розчісують і ділять їх на зони, збирають в хвости так, щоб вони були рівномірно розташовані по голові.
  ec99373b19d991e0b564c4b632cee4ce Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування
 • Плечі необхідно накрити і приготувати освітлюючий склад.
 • На кінці хвостів розподіляють барвник засіб. Час очікування освітлення буде залежати від відсотка окислювача і типу волосся. Для ламкого або тонких пасем час зменшують.
 • За процесом освітлювання стежать, щоб не було небажаного кольору. Можна наносити освітлювач в процесі фарбування, особливо якщо це пудра, яка може сохнути.
 • Після освітлення голову ретельно миють і обов’язково застосовують бальзам або кондиціонер для волосся.
 • З силіконовою шапочкою

  Мелірування волосся з допомогою силіконової шапочки найкраще підійде на короткі волосся, так як довгі проблематично витягнути через дірочки.

  Алгоритм дій:

 • Попередньо волосся необхідно укласти феном, щоб освітлювання пасом було рівномірно по стрижці.
 • Спеціальну силіконову акуратно надягають шапочку на голову.
 • З допомогою гачка витягають невеликі пасма через пророблені дірки в шапочці. Витягування пасом може чергуватися через один отвір. При більш частому мелірованії локони витягуються через усі дірочки.
 • Наноситься барвник, час витримки залежить від використовуваного засобу і типу волосся.
  edfd067451ff94a928440d406b909dea Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування
 • Коли пасма посвітлішали, знімають шапочку і ретельно миють голову.
 • З фольгою

  Мелірування із застосуванням фольги ідеально підійде для довгої і середньої довжини волосся:

 • Потрібно волосся розділити на зони. Відокремлюють тім’яну зону – це 2 проділу, які починаються у лоба і закінчуються на фронтально-тім’яної зоні, має П-подібну форму.
 • Такі зони скронево-бічні, і потилична зона, яка відокремлюється 2 вертикальними проборами, їх ширина дорівнює ширині проділу в тім’яній зоні. Закріплюють волосся зажимом.
 • Решту волосся в потиличній зоні з боків також фіксують затискачами.
 • Готують барвник засіб.
 • Фарбування починають із тім’яної зони, виділяючи пасмо невеликої ширини спеціальної гребінцем для мелірування з залізним гаком.
 • Пасмо розчісують і тримають лівою рукою, в правій руці гребінець хвостик, за допомогою якої набирають пасма дрібної або великої штопанням.
 • Попередньо кінець фольги складають приблизно на 1 см і наносять трохи освітлювального кошти, потім локони кладуть на фольгу, відступаючи від коренів приблизно 5 мм, щоб фарбувальний склад не потрапив на голову.
 • Далі ретельно профарбовують пасма пензликом. Фольгу складають і фіксують, затискаючи кінці фольги, які розташовані ближче до коріння волосся.
 • Наступну пасмо відділяють і фіксують затискачем.
 • Далі аналогічно виконують вищеописаним способом. Пасма освітлюють по всьому П-образним пробору до лоба.
  e697abc9c1cc5eb7e0074177806cba58 Світлі пасма на темному волоссі, фото. Кому йде, техніки фарбування
 • Потім офарблюють скронево-тім’яні зони і потиличну. При використанні пудри для висвітлення важливо швидко набирати пасма.
 • Після освітлення волосся фольгу знімають і промивають голову з застосуванням відновлює маски або бальзаму для волосся.
 • Використовуючи гребінець

  Щоб виконати фарбування даними способом, потрібно виконати наступні етапи:

 • Розчісують волосся.
 • Фарбувальний склад наносять пензликом на спеціальну гребінець.
 • Обрану пасмо прочісують від коріння і по всій довжині волосся.
 • Час фарбування витримують по інструкції.
 • Миють голову.
 • З допомогою мелірування світлими пасмами, можна змінити колір волосся з менш негативним впливом на них. Це можуть бути барвники Eslel De Luxe, які можна застосовувати в домашніх умовах на темне волосся, але суворо дотримуючись інструкції. Вони дають чистоту кольору і містять у складі корисні компоненти: зелений чай, кінський каштан.

  Мелірування волосся підходить всім дівчатам і жінкам. Важливо правильно підібрати відтінок, наприклад, жінкам за 40 років, бажано фарбувати пасма на 2-3 тони світліше базового кольору волосся, так як контрастні кольори підкреслять вік.

  Оформлення статті: Анна Вінницька

  Відео про забарвлення на темніший відтінок волосся

  Як зробити приховане кольорове фарбування волосся:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради