Опис гібридного томату Обские купола: основні характеристики та відгуки садівників

Обские купола F1 – один з вдалих гібридів, який був створений сибірськими селекціонерами. Томат відрізняється незвичайною куполоподібної формою, хорошим смаком, універсальністю використання і невибагливістю до умов вирощування. За ці та інші якості він придбав у садівників чималу популярність. У представленому нижче описі можна познайомитися з гібридом ближче.

opisanie gibridnogo tomata obskie kupola: osnovnye kharakteristiki i otzyvy sadovodov44 Опис гібридного томату Обские купола: основні характеристики та відгуки садівників

Опис культури

Оригінатор томату Обские купола F1 – агрофірма «Сибірський сад». Це ранній урожайний гібрид, найбільше пристосований для вирощування на Уралі. Чудово підходить він і для інших регіонів країни. Може культивуватися на відкритих грядках в саду або у тепличних спорудах, що залежить від кліматичної зони.

Помідорні низькорослі кущі, детермінантного типу. При вирощуванні в теплицях бувають вищими, ніж при посадках на відкритій місцевості. Плоди досить великі, середньої щільності, не розтріскуються при дозріванні набувають насичену малиново-рожевого забарвлення. Незалежно від способу культивування рослини зазвичай просто увішані помідорами. Виглядає це дуже красиво, в чому можна переконатися, поглянувши на фото.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (90-100 днів) Детермінанти-нантный (50-70 см) Універсальний Для плівкових теплиць, відкритого грунту 150-250 Грядка – до 15-25 кг, теплиця – до 18-24 кг Малиново-рожевий. Куполоподібний, м’ясистий, щільний

Переваги і недоліки

Стиглі плоди томата володіють непоганим для гібридів смаком. Особливо добре підходять для свіжих салатів, вживання сирими, приготування соку. Урожай також використовується для засолювання, консервації, виробництва пасти, кетчупів та іншої томатної продукції.

Серед плюсів гібрида Обские купола виділяють наступні характеристики томату:

 • ранньостиглість;
 • здатність нормально рости і розвиватися навіть за несприятливої погоди;
 • стійкість до температурних перепадів;
 • хороший імунітет до хвороб;
 • невибагливість в догляді;
 • високий рівень урожайності – до 5-6 кг з куща;
 • відмінна транспортабельність;
 • можливість тривалого зберігання врожаю.

Яких-небудь особливих недоліків у цього різновиду томату не виявлено. Говорячи про мінуси, можна відзначити тільки необхідність в частковому пасинкування і підв’язці кущиків до опор, що більше пов’язано з загальними процедурами по догляду за помідорами, а не сортовими особливостями.

Увага! З цих помідорів не заготовляють власні насіння, тому що гібриди не передають далі свої батьківські якості.

Особливості агротехніки, відгуки

У теплому кліматі південних територій томат можна висаджувати в незахищений грунт. Але в більш суворих умовах бажано використання тепличних споруд. Помідори вирощують через розсаду, поміщаючи в подальшому молоді сіянці на постійне місце у віці 50-55 днів.

opisanie gibridnogo tomata obskie kupola: osnovnye kharakteristiki i otzyvy sadovodov45 Опис гібридного томату Обские купола: основні характеристики та відгуки садівників

На 1 м2 відкритої площі розміщують до 5-6 рослин, а в теплиці – до 3-4, так як кущі в захищеному грунті виростають більш високими. До першої квіткової кисті пасинки видаляють. По мірі зростання томату його підв’язують до кількох кілочків.

Рада. Висаджені під укриттям томати формують у 2-3 стовбура. На грядці ж на рослині можна залишити до 4-5 стебел, так як кущики виростають більш мініатюрними.

Відгуки городників:

 • Костянтин з Биково вирощував гібрид в теплиці. Рослини у нього не хворіли, дали ранній урожай. Томати йому сподобалися, буде садити їх і далі.
 • Катерина з Ростова-на-Дону теж оцінила томат, який невибагливий у догляді і завжди добре плодоносить.
 • Сподобався гібрид і Юлії з Кустаная. Томати виявилися урожайними, а доспілі плоди були дуже смачними.

Цей гібридний томат не розчарує досвідчених городників і прекрасно підійде початківцям городникам. Він володіє гарним смаком, не хворіє, добре плодоносить і невибагливий.

Помідори в ОГ: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради