Як прочистити злив у ванній в домашніх умовах

Забруднення каналізації порушує чистоту і свіжість у ванній кімнаті. З-за нього повільніше стікає вода і з’являється неприємний запах. Щоб вирішити цю проблему, потрібно прочистити злив у ванній. Для цього є спеціальні хімічні препарати, народні методи і зручні інструменти.

Причини забруднення зливу у ванній

kak prochistit sliv v vannojj v domashnikh usloviyakh38 Як прочистити злив у ванній в домашніх умовахЗлив у ванній іноді забивається настільки, що вода перестає протікати зовсім

Труби найчастіше забиваються з-за невірного використання каналізації. У них скупчуються волосся, шерсть домашніх вихованців, нитки і кошлатання з одягу, жир, залишки мила. Все це збирається у великий клубок, який перешкоджає проходженню води.

У будинках старих будівель, де встановлені металеві труби, засмічуватися вони можуть через відкладення на стінках мінеральних солей. Якщо причина непрохідності в цьому, швидше за все, доведеться звернутися за допомогою до фахівця.

Іноді труби просто доводиться замінювати, бо що б їх не промивали, вони швидко забиваються знову.

Способи чищення каналізації

Почистити ванну від засмічення можна кількома способами:

 • Термічним – зливний прохід прочищається з допомогою гарячої води.
 • Хімічним – проводиться з використанням спеціальних або підручних засобів.
 • Механічним – для чищення застосовуються необхідні пристосування або частково розбирається злив.

Який метод вибрати, залежить від того, в якому місці і наскільки сильно засмітилася труба.

Усунення засмічення хімічними засобами

Почистити злив у ванній можна хімічними засобами, які продаються в супермаркетах і спеціалізованих магазинах. Їх випускають в рідкому, гелевидний і порошкоподібному вигляді.

До найпоширеніших можна віднести:

 • Кріт – порошкоподібний реагент, який розчиняє будь-які забруднення, за винятком мінеральних. Засипається в злив на півгодини, після чого змивається.
 • Tiret – гель, який усуває сильні засмічення, неприємні запахи і вбиває бактерії. У слив додається ? пляшки кошти. Через 5 хв змивається. При сильних забрудненнях час дії препарату можна продовжити.
 • Санокс – гелевидний речовина. Ефективно видаляє засмічення, розчиняє бруд і волосся, усуває неприємні запахи. У слив вливається 0,5 пляшки і через 15-30 хв промивається.
 • Chirton – гель для чищення каналізаційних труб. Високоефективний засіб для усунення засмічень. В отвір заливають 200-250 мл препарату і залишають на 1-3 год. Після промивається великою кількістю гарячої води. При сильних забрудненнях час дії засобу слід продовжити до 3-6 ч.
 • Sanfor – гель для усунення щільних засмічень на каналізаційних трубах. Ефективно розчиняє бруд, жир, харчові відходи, волосся. У слив додається 250 мл засобу, залишають на 5 хв, після змивається великим напором води.
 • Domestos – гелевидний засіб, що усуває неприємний запах і розчиняє бруд, навіть волосся. На ніч заливається в отвір два ковпачка. Вранці змивається.

 

До складу хімічних засобів входить кислота і гідроксид натрію, тому працювати з ними треба в рукавичках і масці.

Вибираючи препарат, слід звертати увагу на застереження, в яких вказано, до якого матеріалу труб і зливу він підходить. Краще купувати той засіб, який, крім жиру і сольового наросту, буде розчиняти волосся, вовна, нитки.

Препарат треба засипати або влити в отвір у ванні відповідно з інструкцією. Якщо він порошкоподібної форми, слід додати склянку теплої води. Залишити ненадовго, щоб засіб почало працювати. Потім промити гарячою водою злив.

Час дії препарату зазвичай зазначено в інструкції, воно може варіюватися від 30 хв до декількох годин.

Народні засоби для очищення зливу у ванній

kak prochistit sliv v vannojj v domashnikh usloviyakh39 Як прочистити злив у ванній в домашніх умовахЕфективні народні засоби від засмічень у ванні

Якщо засмічення несильний, прибрати його можна за допомогою гарячої води або окропу. Такий спосіб добре підійде для видалення жиру і сольових відкладень.

Щоб прочистити металеві труби, потрібно залити в отвір 1,5 л окропу. Бруд може відразу не вийти. В такому випадку доведеться почекати близько години і повторити процедуру. Пластикові зливні труби прочищаються водою, нагрітої до 60-80 °C.

Очистити засмічення у ванній в домашніх умовах можна за допомогою підручних засобів.

Сіль і сода

В отвір зливу треба засипати по половині склянки кожного засобу і залити 0,5-1 л окропу. Почекати 1-2 год і промити гарячою водою.

Провести чистку можна однією содою. Потрібно залити в отвір літр окропу і прочистити вантузом. Прибрати бруд і засипати склянку харчового кошти. Додати ще окропу. При необхідності повторити процес.

Сода та оцтова кислота

В зливний отвір засипати склянку соди і додати стільки ж 9% оцту. Інгредієнти вступлять в реакцію, розщеплюючи при цьому бруд. Через годину труби промити гарячою водою. Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. У склянку води додати 2-3 ст. л. порошку і розчинити у воді.

Лимон

Видалити легке забруднення можна цитрусовим соком. Для цього потрібно вичавити один плід у слив і почекати 1-2 год. Після змити гарячою водою.

Народні засоби володіють хорошим миючим ефектом, але з великим забрудненням не впораються.

Інструменти, які допоможуть прочистити злив

Якщо побутова хімія і підручні засоби не допомогли вирішити проблему, потрібно підключити спеціальні пристосування.

Чистка вантузом

kak prochistit sliv v vannojj v domashnikh usloviyakh40 Як прочистити злив у ванній в домашніх умовахВантуз швидко видалить слабкі засмічення

Вантуз – інструмент, призначений для прочищення сантехніки. Він впорається з будь-яким невеликим забрудненням. Очищення проводиться наступним чином:

 • У ванну набрати трохи води, щоб вона покривала отвір.
 • Вантуз розмістити над зливним проходом і натиснути. При цьому гумовий конус інструменту почне всмоктувати повітря з труби.
 • Кілька разів посувати пристосування вгору-вниз, щоб сміття всередині труби почав рухатися.
 • Різко відпустити, щоб дозволити воді потрапити в злив під певним тиском.

Для видалення жирних залишків і сміття після чищення вантузом потрібно промити трубопровід народними засобами.

Пилосос

Прочищати злив від засмічення можна пилососом, який має функцію видування повітря. Він служить заміною вантуза. Для роботи необхідно обернути ганчіркою кінець труби і щільно притиснути його до зливного отвору. Включити і повітрям проштовхнути сміття або зруйнувати його. Після промити струменем гарячої води.

Очищення тросом

kak prochistit sliv v vannojj v domashnikh usloviyakh41 Як прочистити злив у ванній в домашніх умовахТрос допоможе від сильних засмічень

Усунути серйозні забруднення допоможе сантехнічний трос. На одному кінці він має ручку, на іншому наконечник, що нагадує пружину. Інструмент засунути в отвір і проштовхувати сміття до магістральної труби. Після усунення засмічення слив треба промити гарячою водою.

Очищати прохід для води у ванній можна тросом з гачком. Їм потрібно не проштовхувати сміття, а діставати його. Цей спосіб добре підходить, якщо засмічення утворився недалеко від поверхні зливного отвору. Щоб його видалити потрібно:

 • Акуратно прокручуючи, ввести трос в трубу.
 • Просовувати його всередину, поки не відчується опір.
 • Провернути і зачепити сміття гачком, потім вийняти його.

Завершивши процес очищення, слив промити гарячою водою.

Трос може пробити пластикові труби, тому працювати з ним потрібно обережно.

Видалення сміття з сифона

Злив ванній може мати у своєму складі розбірний сифон чи гідрозатвор, на якому передбачена пробка для очищення. У першому випадку потрібно буде розбирати коліно. Проводити процедуру необхідно наступним чином:

 • Підлогу застелити м’якою ганчіркою, яка добре вбирає вологу.
 • Під сифон поставити ємність для стікання води.
 • Обережно відкрутити затворну гайку і зняти колбу. Брудна рідина відразу стече в ємність.
 • Розібрані деталі вимити, усуваючи при цьому наліт, що утворився на стінках.
 • Встановити прилад на місце. Щоб перевірити, герметично він прикручений, потрібно відкрити кран і заповнити сифон.

Слід проводити таку чистку раз в 2-3 місяці.

Для усунення неприємного запаху коліно промити розчином оцтової кислоти і гарячої води.

Якщо гідрозатвор не має сифона, почистити слив можна тросом з гачком або відкрутивши затворну пробку, яка знаходиться знизу.

Профілактика засмічення зливу у ванній

Засмітити трубу легко, тому необхідно проводити профілактику. Для цього потрібно використовувати металеву сіточку для збору сміття, встановивши її в зливний отвір. Після кожного миття голови прибирати волосся.

При будь-якому невеликому заторі користуватися вантузом і промивати зливний прохід окропом. Прочищати сифон раз у кілька місяців.

Дотримуючись профілактичних заходів, можна уникнути проблем із засміченням труб. Навчившись самостійно видаляти сміття в зливі, підтримувати чистоту і комфорт у ванній кімнаті стане простіше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради