Партенокарпічний огірок – що це таке і навіщо це потрібно?

 Партенокарпічний огірок – що це таке і навіщо це потрібно?

Вибираючи насіння огірків для посадки, багато стикаються з тим, що на одній упаковці написано «Партенокарпічний», а на іншій «Бджолозапильний». Половина городників не звертають увагу на такі слова. Інші звертають увагу тільки на картинку. Іноді виробники поруч з незрозумілим словом в дужках пишуть – самозапильний. Тут, мабуть, не кожен розбереться з такими складними поняттями. Давайте розбиратися разом.

Як запилюються огірки

Огірок – рослина дводомна, на одній рослині є жіночі і чоловічі квітки. Плоди зав’язуються лише на жіночих кольорах. Чоловічі потрібні освіти пилок і запилення жіночих квіток. Тільки тоді плід зав’яжеться. Це бджолозапильні сорти, які частіше вирощуємо на своїх грядках.

Зараз вчені-селекціонери вивели сорти з відсутністю чоловічих квіток. Ті самі пустоцвіти, отпадающие пізніше. Огірки, не потребують запилення квіток, називаються партенокарпическими. Однак, такі сорти не є самоопыляемыми, оскільки їм не потрібно запилення взагалі. Хоча в народі, та й іноді і самі виробники, називають їх так називають.

partenokarpicheskijj ogurec – chto ehto takoe i zachem ehto nuzhno 50 Партенокарпічний огірок – що це таке і навіщо це потрібно?

Партенокарпічний гібрид – що це?

Партенокарпия (від грец. parthenos — «діва» і karpos — плід; дослівно — «незайманий плід») — приватний випадок партеногенезу, незаймане запліднення без запилення у рослин, зазвичай з утворенням плодів без насіння. Партенокарпия є широко поширеним явищем у плодових, цитрусових і овочевих рослин.

Партенокарпічний і самозапильний гібрид – не одне і теж. Тоді в чому полягає різниця?

Партенокарпічний – це сорт (гібрид), здатний утворювати плоди без запилення. У них зрілі плоди не мають насіння. А самозапилення – зовсім інший процес. Самозапильна рослина, наприклад, томати, мають в одному квітці маточка і тичинки, вони самі себе запилюють. І плоди у них виходять з насінням.

Залежність від комп'ютерних ігор в підлітків, як від неї позбутися

Подібні сорти огірків потрібні для вирощування в теплицях, де рідкісна бджола долетить до середини. У відкритому грунті, навіть в погану погоду, як правило, запилювачів огірків цілком вистачає: джмелі, бджоли і навіть мухи. У великих теплицях часто з комахами буває погано. Ось тоді і стануть в нагоді рослини-партенокарпіки.

Помічено, що при вирощуванні партенокарпіків у відкритому грунті плоди виростають кривими. Вирощуючи бджолозапильні сорту в теплиці або в парниках під плівкою, ви не отримаєте великого врожаю.

А сучасні партенокарпіки – рослини дуже врожайні. Вчені вивели сорти, коли на одній плодоніжки зав’язуються кілька огірків, вони плодоносять все літо. Тим не менш, партенокарпия – регресивне явище, не має еволюційного значення.

Щоб отримати хороший урожай, вирощуючи огірки на грядках, беріть бджолозапильні сорту, а в теплицях садіть партенокарпічні.

Дорогі читачі! Сподіваюся, що зараз вам став зрозумілий сенс слова “партенокарпічний”. В подальшому, купуючи насіння, ви зможете правильно вибрати, щоб отримувати відмінний урожай огірків.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!