Прикмети 27 листопада і їх тлумачення, звичаї і традиції дня

27 листопада святкується день Філіпа, він припадати саме на заговини, тобто з цього дня починається різдвяний піст. Цього дня присвячується багато різноманітних традицій, які варто дотримуватися, тоді буде щастя і благополуччя. Прикмети 27 листопада розповідають про те, якою буде погода і, звичайно ж, яким буде врожай.

Прикмети Филиппового дня

Прикмети вказують на наступне:

  1. Якщо в цей день ясно, то врожай на наступний рік буде не дуже хорошим.
  2. У цей день йде сніг, тоді в травні довго будуть йти дощі.
  3. Чути, як ворони каркають, то треба чекати відлиги.
  4. Дерева всі стоять в інеї, отже, наступний рік проведе народ з урожаєм.
  5. Чути, як цвірінькають горобці, то бути змін погоди.
  6. Йде дощ, то бути багатому врожаю пшениці.
  7. Згідно з народними прикметами, коли водойми покриваються морозом, то це означає, що риби буде багато.
  8. Кішка ретельно миється в будинку, де живе дівчина чи чоловік, не обтяжені шлюбом, то значить скоро весілля.

Традиції

Цей день вважався дуже важливим, тому що починався Різдвяний піст. Називали цей день пилипівки. Означало для багатьох, що тепер починаються бабські посиденьки за чесалками і прядками. Основна робота в полях була закінчена, і тепер залишалося час для рукоділля. Пряли, як правило, тканини: льон, вовна, починали стукати ткацькі верстати, а також мирно постукували прядки. Щоб було весело займатися такою роботою, багато жінки збиралися разом. Вони не лише працювали, вони ще співали, розмовляли, готувалися до свята – Різдва.

Ще вважалося, що 27 листопада треба задобрити домовика, тому йому виносили їжу, робили це, щоб водився худобу і не хворів. Вважалося, що саме домовик стежить за усією худобою в селі, тому задобрити дух було важливо. Найчастіше за повір’ями, домовик міг перевтілитися в коня. Також вважалося, що домовик і сам любить коней, він їх годує і співає. Буває і так, що домовик невидимий може стати зримим, але для цього треба поглянути на нього через хомут. Ні в якому разі не можна заводити коней, які не в масть. Наприклад, якщо вороные коні хворіють, тоді найкраще завести гнідих коней. Було також повір’я, що вибирати коней найкраще під колір волосся самого господаря.

Щоб уберегти конячок від домовика, який їх з якихось причин не полюбив, треба було повісити на шию ладан. Стайню також обкурювали ладаном. Важливо, щоб придбане тварина полюбилося домовикові, тому, коли вводили коня у двір, то змушували його переступати через гасник – це така спеціальна стрічка, яку стягували кальсони.

Филиппово заговини вважається кінцем весільних бенкетів. У деяких місцях навіть проводили у цей день особливий обряд, який служив для вигнання тарганів. Він полягав у наступному: всі, хто перебував у будинку, повинні були обов’язково взятися за руки, затулити рота і тягнути за мотузку таргана, який був прив’язаний за лапу. Комаха протягивалось через весь двір на вулицю за поріг. При обряді була присутня обов’язково жінка з розпатланим волоссям, вона повинна була питати у інших: «Чим ви заговляетесь?» — «Яловичиною». — «А тарган навіщо?» — «Таргана — тарганам». Після такого обряду комахи більше не поверталися до хати аж до самої весни. Ще 27 листопада було прийнято ворожити. Під час вечері дівчата могли залишити не з’їденим шматок яловичини, вони клали його під подушку і три рази говорили: «Суджений-ряджений! Прийди до мене уві сні заговеться». В цю ніч багато дівчата могли побачити свого судженого.

Оберіг

На Пилипівку жінки могли створити спеціальний оберіг, який допоможе придбати їм щастя. Вони робили спеціальних ляльок. У такої ляльки повинно було бути шість рук, це вказувало на виснажлива праця, а також могло захистити чого-небудь поганого. Господиня вірила, що за допомогою такої ляльки Пилипівки можна впоратися з багатьма справами, а будинок, де проживає жінка, буде сповнений радості і затишку. Якщо молода жінка тільки що вийшла заміж, то таку ляльку їй повинна була зробити матір. Вважалося, що з таким оберегом передається вміння керувати домашніми справами, а також можливість встигати піклуватися про свою сім’ю. У такої ляльки не повинно було бути особи. Волосся виготовлялися з льна, які вказували виключно на чисті помисли. Такий оберіг міг захистити свою господиню від витівок зла. Голова повинна була бути увінчана спеціальним вінком, тоді господиня буде цвісти і ні про що не хвилюватися.

84be7e54203cc7180e9a6048bed8e01a Прикмети 27 листопада і їх тлумачення, звичаї і традиції дня

З одягу на Филипповке був сарафан червоного кольору, а на грудях повинен бути кишеньку. У нього клали монету, яка була запорукою достатку в домі. Місце для Пилипівки виділяли особливе – це піч. Дітям грати лялечкою було суворо заборонено, тому що її плекали, берегли, волосся розчісували, і навіть було прийнято з нею розмовляти.

Талісмани

Тим, хто народився на Пилипів день, треба носити спеціальний амулет з халкидоном. З його допомогою можна позбутися від туги, депресії і набратися сил, щоб знову взятися за досягнення всіх поставлених цілей.

590fc2b661a0e8c67018e0bd6feb61e6 Прикмети 27 листопада і їх тлумачення, звичаї і традиції дня

Сни на 27 листопада

Сон, який присниться в цей день, більше говорить про непомірності, можливо, людина дозволяє собі щось зайве. Треба щось змінити у своєму житті, і, швидше за все, це стосується саме духовного стану людини. Іноді, щоб все виправити, треба просто проаналізувати поведінку та події, які відбуваються в житті. Якщо прислухатися до своєї інтуїції, то можна розшифрувати ту або іншу ситуацію і знайти вихід.

Дуже добре, якщо сни пов’язані з дорогою, тоді здоров’я людини покращиться, якщо уві сні сплячий плаче, то так відчищається його душа.

27 листопада – це день перед різдвяним постом. Саме в цей день хижаки починають збиратися в зграї, тому в селах боялися, щоб вовк не напав на людину і не забрів у будинок. Також вважається, що в цей день вся нечисть може нагулятися в останній раз, а потім вона починає ховатися під землю і вийде аж коли почнуться святки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради