Народні прикмети на 4 грудня (Введення в храм Пресвятої Богородиці) – традиції, молитви, заготовляє трави

4 грудня віруючими святкується християнський православний свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Свято пов’язане з подією, коли стало відомо, що батьки Марії свята Анна і святий Іоаким призвели дочка в храм, щоб присвятити її Богу. За прикметами Ведення 4 грудня асоціюється з приходом зими і початком Введенській ярмарки.

7fbc187bde154a851cf3307517fb3e0c Народні прикмети на 4 грудня (Введення в храм Пресвятої Богородиці) – традиції, молитви, заготовляє трави

Традиції

У народі кажуть, що Запровадження – це ворота в зиму. Давні традиції православного свята засновані на багатовікових прикмети.

На 4 грудня починається Введенська ярмарок, де продають сани, самий популярний вид транспорту на Русі. На церковне свято в народних гуляннях відбуваються перші санні виїзди по місту. За традицією 4 грудня відкривають перший санний шлях молодята, прокочуючи на санках з дзвіночками.

За прикметами, після 4 грудня не можна копати землю, займатися пранням і прибиранням. Християни намагаються не лихословити, лаятися з сусідами або давати гроші в борг – є прикмета що той, хто погано надходить, може накликати на себе горе чи біду в дім.

Існує звичай ходити в гості та запрошувати гостей – за прикметою, якщо в будинку багато людей, весь рік буде добробут і достаток. Свято припадає на різдвяний піст, тому тим, хто постує православним рекомендується їсти тільки рибні страви.

За церковним звичаєм 4 грудня в храмі проводяться богослужіння, на якому віруючі моляться іконі Божої Матері.

З свят православні пов’язують ще одну прикмету – вважається, що 4 грудня серед людей ходить Ведуница, найсильніша відьма, яка все бачить, знає і володіє чудодійною силою. Вона приймає вигляд тварин і проникає в будинок, щоб спостерігати за життям сім’ї. Тому радивил господині намагаються до свята наткать багато полотна, щоб Ведуница помітила їх хазяйновитість і обдарувала будинок благополуччям.

452169f025c4769535936365c3eb0115 Народні прикмети на 4 грудня (Введення в храм Пресвятої Богородиці) – традиції, молитви, заготовляє трави

Прикмети на 4 грудня

Одна з найголовніших народних прикмет на 4 грудня – це поява морозних візерунків на склі. Вважається, що грудень запрошує зиму, і та, проїжджаючи повз на санях, малює скла. День відомий мінливою погодою – відлига змінюється морозом, чому дороги то розкисають, то замерзають.

Народні грудневі прикмети про погоду по Введенню визначають погодні умови на всю зиму. Наприклад, за народним повір’ям, якщо 4 грудня пішов сніг – по прикметі він пролежить до весни. А сніг, що випав до цього дня, скоро розтане.

 • після 4 грудня не розтанув сніг – буде хороший урожай;
 • якщо з ранку мороз – чекай холодну зиму і спекотне літо;
 • світить сонце на 4 грудня – до ясного неба взимку;
 • якщо тепла погода – на наступний рік буде посуха;
 • якщо чути дзвін – до морозу, глухий дзвін – до снігопаду;
 • у печі зарум’янилася каша – до снігопаду;
 • сильний мороз віщує заметіль;
 • упирається кінь – буде падати сніг;
 • якщо похмуро і дощ іде – літо буде неврожайним;
 • За прикметами 4 грудня сприятливий день для проведення змов на удачу, благополуччя, щасливе сімейне життя і достаток у домі.

  d7b228e26f7361504ede8166b68617b0 Народні прикмети на 4 грудня (Введення в храм Пресвятої Богородиці) – традиції, молитви, заготовляє трави

  Молитви

  У цей день треба молитися до ікони Святої Богоматері, а ще краще прочитати перед її обличчям акафіст. Звернення до Пресвятої Богородиці очищає душу і дарує умиротворення. У неї просять заступництва перед богом, до неї звертаються матері в молитві за дітей.

  Для християн це Свято володіє особливою божественною силою. І прохання, адресовані Богородиці в день Введення, є самими діючими і сильними.

  Трави, заготовляє 4 грудня

  У грудні травники збирають суцвіття. Наприклад, у цей період люди заготовляють соснові бруньки та вільхові шишки. З дерев зрізується верхівка пагона з частиною гілки. Потім висушується і використовується в приготуванні ліків. Збір лікарських інгредієнтів триває всю зиму.

  Православні парафіяни вірять, що Всевишній дав їм шанс на спокутування гріхів і вознесіння до райських благ в той день, коли дівчинка Марія увійшла в божу обитель. А своїм вчинком батьки Марії показують віруючим, що любов і повага до Всевишнього треба виховувати в дитині з дитинства.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради