Чому не можна вбивати павуків в будинку, квартирі – Прикмети

Павук не питають дозволу у людей, на поселення в їх житло. Комаха приносить в життя господарів будинку масу проблем, але страх не дає вбити павука, бо згідно з народними повір’ями за такий вчинок передбачено суворе покарання з боку вищих сил. Людина, яка бажає щастя своїй родині ніколи не підніме руку на павучка.

268a761521fd0e0e39a761d006aaf248 Чому не можна вбивати павуків в будинку, квартирі  Прикмети

Прикмети про вбивство павуків

Маленька істота – джерело удачі, благополуччя і здоров’я – от чому не можна вбивати павуків в будинку.

Носій известий

Є прикмета: якщо павучок подорожує по тілу людини або меблів – можна чекати подарунка або новин від знайомих. Вбити павука – «перекрити дорогу» цим приємним несподіванкам.

Лекарь

У давні часи знахарі готували ліки з трав і комах. У багатьох старих рецептах лікувальних засобів членистоногого зустрічалися в якості інгредієнта. Навіть павутина використовувалася в «медичних» цілях. Позбавити життя павучка – залишити свій дім «на розтерзання» хвороб, без «ліків» (які не з чого готувати).

Захисник від псування

Існувало повір’я про павуків, які охороняють будинок від злих духів і негативної енергії. Знищити членистоногого – залучити в оселі біди, прокляття, вроки недоброзичливців.

Ловець щастя

Спостережливі люди помітили, що павучки з допомогою павутини залучають в дім радість. Якщо павучки не дати плести павутину – буде нічим притягнути сімейне щастя і благополуччя.

«Деньгопряд»

Згідно з повір’ям маленькі червоні павучки залучають в сім’ю матеріальне благополуччя, процвітання. Прикмети рекомендують тримати такого членистоногого у себе в кишені. Англійці вважають, що звалилися на голову членистоноге віщує солідну спадщину. Вбити павука – перекрити грошовий канал.

Вчитель мудрості

Люди здавна вважали ці тварини божественними істотами, зразком духовного розвитку і працьовитості. За вбивство членистоногого винуватця виганяли з племені, прирікаючи його на вічні поневіряння.

Чи можна вбивати павука в будинку

Відома народна прикмета, чому не можна вбивати павуків в будинку, виникла не на порожньому місці. У багатьох народів є легенда про те, як павуки врятували святого. І не важливо, хто це був: пророк Магамед, немовля Ісус або сам Мойсей. Членистоногі обплели павутиною вхід до печери, в якій переховувався утікач. Переслідувачі вирішили, що в такому місці нікого не може бути, і пройшли мимо. З тих пір віруючі шанують восьминогом комаха, його вбивство вважається великим гріхом. Хто ж захоче позбутися захисту?

6fc1eacd02b2668f1e574993089e311b Чому не можна вбивати павуків в будинку, квартирі  Прикмети

За іншою версією, знищивши павука, ви прирікаєте свій будинок на відсутність павутини. Але саме павукова мережа приваблює і затримує в будинку все хороше, як господар павутини ловить в неї здобич. Крім того, павутина збирає весь негатив – від неї потрібно позбавлятися, коли найтонші нитки покриються пилом. Але робити це потрібно обережно, щоб не завдати шкоди «виробника».

Вважається, що можна вбивати павуків у квартирі тільки в одному випадку – якщо вони повзають або плетуть мережі на іконі.

Випадкове вбивство

Бувають випадки, коли членистоногого виявляються в несподіваному місці, або з-за малого розміру їх не помічають. У такому разі ненароком вбити павука – хороший знак (згідно з прикметами, такий інцидент служить приводом для прощення 40 гріхів).

Якщо вам довелося знищити тварина в переляку, не турбуйтеся. Викиньте мертвого членистоногого за поріг зі словами: «Йди геть, а погане неси з собою в ніч!». Така міра запобіжить поява проблем, призначених за вбивство священного комахи.

Якщо ви просто знайшли в будинку мертвого павука, його треба викинути за поріг – це принесе удачу. Якщо ви кинете трупик членистоногого у відро для сміття – це призведе до втрат різного масштабу.

Що обіцяє доля того, хто вб’є павука

Згідно з біблійним заповідям вбивати не можна. Нехай павучки відрізняються розмірами і значенням від людей, але знищувати їх – гріх. За таким проступком послідує покарання. Причому забобони підказують, ніж мініатюрніша потерпілий павукоподібний, тим серйозніше настає відплата за його вбивство.

Ознаки, що буде, якщо навмисно вбити павука:

 • на особу, яка вчинила проступок, обрушаться невдачі і невезіння;
 • винуватця очікують витрати і втрати (причому не обов’язково матеріальні);
 • може загостриться хронічна хвороба у того, хто образив паукообразной.

Не виключено, що такі погрози з’явилися в результаті «зворотного ходу» способів застосування членистоногого для лікування різних недуг, в результаті яких восьмилапые гинуть, хвора людина одужує.

Стародавні методи лікування павуками

 • Хворим жовтяницею пропонували вжити всередину живе тварина, змащеного маслом.
 • Вилікувати дитину від коклюшу допомагав павучок, підвішений над ліжечком маляти.
 • Хворі пропасницею садили маленького павучка в глуху коробку, з якої той не міг вибратися.
 • Вважалося, що смерть тварини послужить звільненням від хвороби.
 • Астму і надмірну сонливість лікували павутиною. Хворому треба було проковтнути жмут павучої сітки.
 • Кровотечу зупиняли мотком павутини, який прикладали до відкритої рани.

Як видно, прикмети, що забороняють вбивати павуків, виникли не дарма. Але вірити їм чи ні, вибирайте для себе самі. Якщо дуже заважають комахи і плоди їхньої праці, акуратно зберіть павучків гілочкою і винесіть на волю, де їм буде так само комфортно, як у квартирі.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради