Прикмети про прання по днях тижня і часу доби

Побутові справи здатні впливати на долю – у це вірили наші предки. Вони помітили взаємозв’язок між часом їх виконання і подіями, які з цього випливають. На підставі спостережень склалися народні прикмети: який день підходить для прання і що означає, якщо після неї йде дощ.

dbc63c18287c1c61f19e747341d2b7a8 Прикмети про прання по днях тижня і часу доби

Прання по днях тижня: прикмети

У давні часи люди вважали, що правильна прання – важлива умова щасливого сімейного життя. Цьому процесу надавалося велике значення, адже кожен день тижня має своєю енергетикою. Щоб вибрати час для прання, досить звіритися з народними прикметами.

Вони дають такі настанови:

 • Краще влаштовувати прання в четвер.
 • Безпечний день для проведення таких гігієнічних заходів – середовище.
 • Перші будні дні після вихідних присвятіть іншим турботам, щоб не «запрати» удачу в справах.
 • У п’ятницю навіть не згадуйте про брудній білизні.
 • Субота – день відпочинку. Якщо вивісите на балкон випрані речі, всі зрозуміють, що ви погана господиня.
 • Недільний день присвятіть духовному розвитку і молитві, а не побутовим клопотам.
 • Ніколи не періть в свята.

Понеділок

Початок трудового тижня дається важко, тому прикмети не радять у цей день наводити чистоту – прати, мити, прибирати. Справи підуть наперекос – ви витратите багато часу і сил, але нічого доброго з цього не вийде.

Якщо дружина виконує таку господарську операцію в понеділок, то власноруч руйнує свою сім’ю.

Чоловік піде до іншої чи постраждає в результаті нещасного випадку.

Чоловікові теж не варто призначати прання на «важкий» день. Це зашкодить кар’єрі – він не отримає престижну посаду або втратить роботу, в результаті чого сім’я залишиться без коштів.

Тлумачення прикмети – чому не можна прати одяг та білизну в понеділок:

 • Це самий важкий день. Велика небезпека, що речі сядуть, розтягнуться, порвуться, не выстираются.
 • Не можна починати тиждень з прання постільної білизни – замучить безсоння.
 • Якщо випрати в понеділок, то виникнуть труднощі на роботі і вдома. Неприємності триватимуть до неділі і доставлять чимало гірких хвилин.

Спеціальне попередження для молодят: їм категорично не можна влаштовувати прання в перший понеділок після весілля, інакше будуть проблеми з зачаттям малюка.

b299c86e4d61a898123750a9cde89c42 Прикмети про прання по днях тижня і часу доби

Вівторок

Споконвіку прання була обов’язком жінок, тому вважалося, що для такої роботи не підходять «чоловічі» дні – понеділок, вівторок. Виключення робилося тільки для четверга.

При крайній необхідності можна випрати у вівторок дрібні речі – шкарпетки, хустки, нижня білизна. Це ніяк не вплине на долю. Підковдри, простирадла, ковдри та одяг краще випрати в інший день.

Існує страшна прикмета: якщо людина одягне одяг, випрану у вівторок, і в цей же день забруднить, то його чекають серйозні проблеми зі здоров’ям.

Середа

Середина тижня, за прикметами, підходить для прання білизни. Середа – нейтральний день, в який дозволено виконувати таку роботу, проте особливого результату очікувати не варто. Речі стануть чистими, але не білосніжними. Виведення плям та прання дорогого одягу відкладіть на наступний день – результат буде краще.

Перед пранням виверніть постільну білизну та предмети гардероба навиворіт. Це захистить від пристріту, псування і хвороб. Але не робіть такого з речами померлого людини.

a463297f79472de2e972ff1f3f1e78ab Прикмети про прання по днях тижня і часу доби

Четвер

За прикметами, днем тижня, найбільш сприятливим для прання, є четвер, тому що він легкий і чистий. Якщо дотримуватися такої рекомендації, то білизну і одяг служать кілька років, не втратять кольору і форми.

Спокійно плануйте прання на четвер. Замочувати речі в цей день, а прати в п’ятницю, не рекомендується.

П’ятниця

Щодо того, чи можна прати в п’ятницю, існує сувора прикмета. Займатися такою роботою категорично заборонено з двох причин:

 • В православ’ї – це день смутку і скорботи, коли розп’яли Ісуса Христа. Якщо затіяти прання, то весь тиждень доведеться страждати.
 • За язичницьким традиціям п’ятниця – день нечистої сили, тому прання (особливо до півдня) принесе проблеми всім членам сім’ї – їх чекають невдачі і нещастя.

Народна мудрість вчить: якщо випрати одяг у п’ятий день тижня, то вона ніколи не буде чистою.

П’ятниця – найгірший день для такої домашньої роботи. Наслідки п’ятничної прання завжди негативні:

 • Жінку, яка цим займалася, спіткає важка недуга, вилікувати його буде вкрай складно.
 • Незаміжня дівчина ризикує не вступити в шлюб.
 • Чоловік піддасться незаслуженим образ.

fd536a0616ceb170f4ed9e537ff87315 Прикмети про прання по днях тижня і часу доби
У народі вважається серйозним гріхом прати білизну в п’ятницю перед Великоднем. Згідно з біблійними переказами, коли Ісус піднімався на Голгофу, праля почала вигукувати йому вслід образливі слова і посилати прокльони. З тих пір в Страсну п’ятницю не прийнято братися за такі домашні клопоти.

Православні священики називають цю заборону вигадкою і забобонами. Вони стверджують: можна виконувати будь-яку роботу, але після відвідування церкви. У Страсну п’ятницю слід більше перебувати в храмі, присвятити час богоугодними справами, а не мирській суєті. Пропустити богослужіння з-за прання – неправильний вибір для християнина.

Субота

У старовину на Русі вважали, що по суботах перуть тільки безглузді господині. Тоді висушене білизна припаде гладити в неділю, коли заборонено виконувати будь-яку роботу по дому. За народними традиціями, прати потрібно в середині тижня, щоб до вихідних білизна було чистим і свіжим.

Що трапиться, якщо постійно прати в суботу:

 • виникнуть суперечки;
 • можлива подружня зрада – чоловік захопиться іншою жінкою;
 • чоловік почне випивати;
 • в будинку не буде достатку.

ff2953614382b031d7e59e073d6ff405 Прикмети про прання по днях тижня і часу доби

Неділя

Людина більшу частину дня проводить на роботі, тому багатьом доводиться відкладати домашні справи на вихідні. Згідно з прикметами, у неділю та великі церковні свята не можна прати і приділяти час іншим турботам.

У цій традиції релігійні коріння – останній день тижня віруючі зобов’язані присвячувати Богу. Порушуючи така заборона, людина приверне до себе біду, хвороби, матеріальні втрати. Причому нещастя наздоженуть і членів його сім’ї, включаючи дітей.

Прикмети про прання в залежності від часу доби

Ранкові години – найкращий час для прання, тому що світанок володіє позитивною енергетикою. Якщо носити речі, випрані до обіду, людина буде здоровим, міцним. Одяг захистить від поганого «ока». Спати на такій білизні теж корисно – між подружжям відновиться повне взаєморозуміння, ніхто з них і не подумає про зраду – відносини залишаться чистими.

Сутінки – час, коли реальний світ стикається з потойбічним, тому прикмети дають негативну відповідь на питання, чи можна прати ввечері. Речі та постільна білизна несуть в собі енергію людини, який їх використовує. Якщо нею оволодіють демони, то життя перетвориться на пекло – почнеться низка неприємностей, хвороб, страждань.

З особливою увагою маємо поставитися до такого застереження юні дівчата. Їм краще не починати подібних заходів на ніч дивлячись, тому що сушити білизну та предмети одягу в темний час доби – вкрай погана прикмета. Вона віщує нещасну любов або самотнє життя.

757174a1db9e202dd301f3e2ca2cfddd Прикмети про прання по днях тижня і часу доби
Час після заходу сонця не підходить для роботи з дому. Прикмети не радять прати вночі, щоб не накликати на себе біду. Коли на небі з’являється місяць, жінкам краще відставити в сторону всі господарські клопоти, інакше можна «запрати» свою долю і долю дітей. Особисте життя складеться невдало, виникнуть проблеми зі здоров’ям.

Повір’я, що не можна прати після півночі, виникло в давні часи. Жінки робили це вручну на річці, що вночі було небезпечно. Сьогодні нікуди не треба йти. Досить натиснути пару кнопок – і машинка сама набере, нагріє воду і виконає інші операції, тому прикмета дещо втратила сенс. Вона залишається актуальною для тих, хто вірить в існування темних сил.

Народні прикмети – якщо йде дощ після прання

Деякі жінки помічають – варто вивісити білизну після прання, обов’язково починає йти дощ. Народні прикмети дають однозначне тлумачення такої нагоди – чоловік не любить дружину. Старі люди вірили – це не простий збіг. Якщо господиня вивісила свежевистіранние речі і тут же зіпсувалася погода, значить, чоловік її розлюбив.

Інші народні прикмети, пов’язані з дощем і пранням:

 • Якщо дівчина затіє її в похмурий день, то не буде щаслива в шлюбі, тому що дощ символізує сльози.
 • Заміжній жінці не варто братися за таку справу, якщо збираються опади. Це призведе до серйозного конфлікту з чоловіком.

6c352584dcdfd9c8ee3eb85e4bffa079 Прикмети про прання по днях тижня і часу доби
Зараз мало хто звертає увагу на прикмети, пов’язані з пранням, адже в кожній хаті стоїть машинка-автомат. Але в народній мудрості міститься раціональне зерно. Спробуйте відмовитися від п’ятничної прання – можливо, в житті щось зміниться на краще.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради