Як доглядати за лизуном в домашніх умовах: годування і миття

Не знаючи, як доглядати за лизуном, власники іграшок швидко їх псують і викидають. Запобігти втраті допоможе дотримання правил зберігання та експлуатації слайма. Нехай лизун – іграшка, а не жива істота, про нього теж необхідно піклуватися. Правильний догляд забезпечить збереження консистенції, захист від сміття, запобігає підвищену липкість чи затвердіння.

Як доглядати за лизуном в домашніх умовах

Слайм – пластична желеподібна іграшка, яку розминають в руках або використовують для ліплення фігурок. Допомагає розвивати уяву дітей та відволікає їх від більш небезпечних захоплень. Дорослі видаляють ручним желе крихти і пил з клавіатури. Із-за постійного контакту з руками і брудом жуйка для рук тане, вбирає сміття. При тривалому бездіяльності іграшка твердне. Інструкція по «годівлі» та чищення підходить для запобігання псування магазинних і саморобних хендгамов.

Годування

Якщо щодня годувати лизуна, він збереже свої розміри і пластичність. Підгодівлею служить звичайна вода. Кілька крапель поміщають на дно «будиночка» лизуна, на ніч його прибирають на звичне місце в холодильник.

За ніч вода вбереться. Якщо цього не сталося – в слайме достатньо рідини, а підгодівлю потрібно припинити на 2-3 дні.

Як купати і чистити лизуна

Іграшка вбирає пил і грязь, від якої врятує купання. Миють лизуна у воді, при бажанні можна додавати в неї кілька крапель рідкого мила. Для водних процедур потрібно буде невеликий контейнер. У нього налити 100-200 мл води і прополоскати в ній лизуна.

Не можна мити хендгам під краном – у воді жуйка для рук стане склизкой і легко вислизне в зливний отвір. У кращому випадку це призведе до втрати іграшки, в гіршому – желеподібна маса заб’є злив.

Вимоги до будиночка

Лизун – не живий вихованець, але йому потрібен спеціальний «будиночок». У ролі житла виступає герметичний контейнер, підібраний під розмір іграшки, або щільний пакет. Герметична упаковка запобігає контакт з повітрям, а значить – сповільнить висихання слайма.

«Будиночок» вихованця необхідно покласти в темне і прохолодне місце, наприклад, на нижню полицю холодильника. Не можна тримати лизуна в морозилці, а також у місцях, доступних тваринам і маленьким дітям – вони можуть зіпсувати або з’їсти іграшку.

Вологість і температура в кімнаті

Оптимальна температура повітря для гри з лизуном – не більше 22-25°C. Саморобний і магазинний хендгам не любить сухе повітря, тому не можна бавитися з іграшкою поряд з батареєю.

Недотримання цих правил призводить до того, що лизун втрачає форму. Він стає менш еластичним і гнучким, покривається тріщинами, а при перегріванні – липне до рук і інших поверхонь.

Сонячне світло

Прямі сонячні промені розплавляють лизун, роблячи його більш рідким, а ультрафіолет може призвести до несподіваних хімічним реакціям в саморобному хендгаме. Після впливу сонця іграшка втрачає колір, консистенцію. Тривале опромінення закінчується таненням слайма. Через цих особливостей іграшку на сонці залишати не можна.

Чим і як годувати лизуна, щоб він ріс

Якщо жуйка для рук здається маленькою, можна її «підгодувати», аби збільшити в розмірах. Для підгодівлі підходять:

  1. Підсолена вода. Половину чайної ложки солі розчиняють в 3-4 столових ложках води. Вимішують слайм, поки вся вода не вбереться. Процедуру повторюють раз в 2 дні до тих пір, поки лизун не досягне бажаної величини.
  2. Кінетичний пісок. Годиться для зміни розмірів магнітного лизуна в домашніх умовах. До складу таких хендгамов кінетичний пісок входить спочатку. З його допомогою можна збільшити саморобні лізуни, якщо пісок був включений в їх рецепт. Додавати інгредієнт по столовій ложці, ретельно вимішуючи за 20 хвилин після кожної порції. Повторювати процедуру до тих пір, поки іграшка не набуде потрібного розміру.
  3. Вода з клеєм. Годиться для збільшення саморобних лізунов з ПВА. У рівних частинах розвести воду і канцелярський клей, додати по столовій ложці лизун і ретельно вимішують. Найкраще робити це в контейнері, щоб не забруднити клеєм стіл і одяг.

Як прибрати бульбашки з слайма

Прибрати бульбашки повітря можна, якщо залишити слайм в спокої на 1-2 дні. Якщо цього не сталося, а бульбашок стало багато – значить, у слайме починається «бродіння», скоро іграшка буде непридатною до використання.

Іноді поява повітряних бульбашок – ознака підсушування жуйки для рук. В цьому випадку врятувати слайм можна своєчасної підгодівлею.

Як розм’якшити затверділий лизун

Спроби самостійно приготувати скляний лизун з клею і тетраборату призводять до того, що іграшка окаменевает через кілька днів гри. Повернути їй пластичну консистенцію можна додаванням невеликої кількості клею.

Магазинний лизун можна розім’яти з підсоленою водою. До цього потрібно просто трохи пограти з лизуном, а специфічні заходи вживати, якщо він не став м’якшим.

Чому у слайма усередині вода і що з цим робити

До появи бульбашок рідини всередині лизуна призводить надлишок вологи. Можна проколоти водяний міхур голкою, але це не спрацює, якщо вкраплень вологи занадто багато. В цьому випадку достатньо не годувати лизуна 2-3 дні, а також утриматися від ігор з ним на цей період. За цей час жуйка для рук прийде в норму, зайва волога випарується і бульбашки зникнуть.

Вагітність лизуна – це правда чи казки

Іноді на поверхні утворюється пляма іншого кольору. Це так звана вагітність слайма. Щоб виростити нового «члена сім’ї», потрібно акуратно відокремити його від батька і помістити в окремий контейнер. Правильний догляд і своєчасне підживлення «новонародженого» призводять до появи повноцінного слайма через 3-4 дні.

Як грати з лизуном

Правильно граючи, власник продовжує термін життя хендгама і запобігає наслідки начебто псування одягу і шпалер. Бавлячись з іграшкою, не можна:

  1. Кидати її на підлогу та інші брудні поверхні. Желе збере на себе все сміття, потрібно промивання і очищення.
  2. Кидати слайм на стіни, одяг, волосся. Видалити плями і зняти хендгам з голови дуже складно, особливо якщо він саморобний.
  3. Залишати дітей дошкільного віку без нагляду. Малюки можуть з’їсти шматочок слайма, засунути його в вуха або ніс, а також облизувати руки під час гри. Останнє призводить до алергічних реакцій, особливо якщо слайм зроблений самостійно.
  4. Грати довше 2-3 годин, оскільки в цьому випадку жуйка для рук тане від їх тепла.

Термін життя лизуна становить 15-30 днів. Якщо правильно доглядати за ним, то протягом місяця з лизуном буде приємно грати. А перед тим, як викинути непридатний лизун, їм можна буде почистити клавіатуру від крихт, оскільки липкість хендгама збережеться в достатній мірі для того, щоб желе увібрало в себе пил і сміття між клавішами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради