Як зробити наливні підлоги з малюнками 3D

Нові технології розширюють можливості ремонту та оформлення приміщень. Не так давно з’явилася можливість робити безшовне покриття, та ще й з реалістичним зображенням. Це диво називають наливним підлогою 3d (3д, де три і т. д.). Для створення використовуються прозорі або пофарбовані полімерні склади, що наносяться зверху зображення. Як зробити наливну підлогу з малюнком і без і будемо обговорювати.

Зміст статті

 • 1 Технологія 3D підлог
 • 2 Необхідні матеріали та інструменти
 • 3 Підготовка зображення
  • 3.1 Картинки для наливної підлоги
  • 3.2 Можна і без картинок
 • 4 Різновиди наливних підлог
  • 4.1 За зовнішнім виглядом
  • 4.2 По товщині шару
 • 5 Покрокова інструкція з фото
  • 5.1 Грунтовка
  • 5.2 Базовий шар
  • 5.3 Наклейка малюнка
  • 5.4 Нанесення полімерного прозорого шару на малюнок
  • 5.5 Фінішні роботи

Технологія 3D підлог

Щоб зробити 3d підлоги своїми руками необхідно знання процесу. Причому з точним описом, з покроково розписаними етапами виконання. Для початку опишемо послідовність робіт, потім розберемо які матеріали можна використовувати.

 • Вирівнюємо основу. Незалежно від способу нанесення малюнка основу під наливна підлога має бути ідеально рівним. Є два способи вирішення:
  • Вирівняти самовирівнюються складами (ровнителями). Їх підбирають в залежності від розміру дефектів, які треба усунути. Може знадобитися кілька шарів різної товщини.

   kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПри підготовчих роботах вирівнюємо підлогу. Це використовують самовирівнюючі суміші

  • Шліфування. Спочатку болгаркою з пелюстковими дисками, потім шлифмашиной. Довгий, нудний, дуже курний процес. Домогтися рівної поверхні ох як непросто.
 • Грунтуємо. Грунт потрібен для кращого зчеплення полімерного складу з основою. Його наносять на повністю висохлий і чисту підлогу. Грунт підбирають під тип полімеру, який буде зверху на нього наноситься.
 • Підготовчий (базовий) полімерний шар. Цей шар потрібен для створення фону. Зазвичай його роблять з світлого полімеру. Найчастіше використовують світло-сірий, бежевий або іншого відтінку — залежить від малюнка. Білий — найдорожчий.
 • Створення зображення. Тут може бути або дійсно малюнок — акриловими фарбами, або надруковане зображення, або викладення будь-яких предметів. Може бути комбінація або повна відсутність малюнка. Гладкий наливна підлога не менш привабливий.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d1 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПолімерний наливна підлога без малюнка. Виглядає краще, ніж традиційна плитка

 • Заливаємо прозорий полімерний шар. Намагаємося розподілити як можна рівніше. Чекаємо остаточної полімеризації.
 • Шліфуємо поверхню. Рідко вдається залити полімер ідеально. Нерівності прибираємо шліфмашинки з відповідними дисками.
 • Заливаємо лаком. Лак підвищує зносостійкість покриття і виявляє той самий тріде (три де) ефект. Чим товще шар лаку, тим об’ємніше виходить зображення.
 • Так, процес тривалий і вимагає багато різних матеріалів. Але об’ємний наливну підлогу своїми руками зробити реально.

  Необхідні матеріали та інструменти

  Опис процесу виготовлення три де підлоги є, але не зовсім зрозуміло, які матеріали та інструменти потрібні. Виходимо з того, що підлогу вже підготували — вирівняли і висушили. Тому про вирівнюючі склади говорити не будемо. Це дуже об’ємна тема з купою нюансів. Власне щоб зробити наливну підлогу 3d потрібно чотири склади:

  • Грунт. Його підбирають під тип наливної підлоги. Витрата вважайте за квадратним метрам, він вказаний в описі кожного складу.
  • Базовий шар. Колір обираєте такий, яким буде фон на малюнку або нейтральний. Використовують мінімальний можливий шар.
  • Прозорий склад.

   kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d2 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DЗ яких шарів складаються наливні підлоги

  • Лак. Може бути алкідний, алкідно-уретановий, масляний, нітролаки, акрилові, епоксидні і поліуретановий. Підбирається під нижній шар — повинні бути сумісними. Другий критерій — естетичні властивості та тип поверхні (глянцеві, матові, напівматові).

  Це ті типи матеріалів, які знадобляться, якщо хочете якісний і довговічний наливну підлогу. Витрата кожного визначається індивідуально — товщина шару залежить від того, чим і як зроблений малюнок. Для звичайних — на плівці або просто завданих фарбами використовують мінімальний шар — 1-2 мм. Залежить від обраного складу.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d3 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПотрібно чимало матеріалів

  Ще потрібні будуть інструменти:

  • Дриль з насадкою для перемішування.
  • Шліфмашинка з набором наждачного паперу.
  • Пилосос — для підготовки основи перед роботою.
  • Шпателя з рівним і зубчастим краєм — для рівномірного розподілу складів по поверхні. Шпателі краще прилаштувати до дерев’яному держаку — простіше буде працювати, не треба нахилятися.
  • Голчастий валик — прокатати рідкий склад, щоб випустити повітря.
  • Ваги для зважування компонентів (багато двокомпонентні і потрібна точна дозування).

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d4 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DДва основні інструменти для роботи з наливним підлогою: зубчатий шпатель на ручці і мокроступы

  Ще потрібна тара під розведення складів, розчинник — помити інструмент. Плівка та малярний скотч — закрити стіни, щоб не забруднити в процесі роботи. Дуже бажані мокроступы — ходити в звичайному взутті не вийде, а доведеться вирівнювати налитий склад та ще випускати бульбашки повітря.

  Підготовка зображення

  Малюнки для наливної підлоги 3d можуть бути будь-якими. Можна на фон нанести малюнок, орнамент, напис фарбами. Якщо є художні здібності — пробуйте самі. Ні — шукайте спеців або залучайте знайомих.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d5 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DМалюнок дійсно може бути будь

  Картинки для наливної підлоги

  Більш поширений варіант — наливна підлога з картинкою. Можна надрукувати своє фото з цифрової камери або знайти готове. Головне — висока якість та великий розмір зображення. Його, звичайно, можна збільшити, але не занадто. Без проблем збільшуються малюнки у форматі «вектор». Решта лише для певних меж.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d6 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DФото трави і каміння… Чому б і ні

  Зображення можуть вам перенести на основу в будь-якому рекламному агентстві де є широкоформатний плоттер. В ідеалі потрібно знайти такий, який може надрукувати велике зображення. Щоб воно було цільним, без швів. Але такі плоттери рідкість навіть у великих містах. Тому зображення розбивають на декілька фрагментів. При їх з’єднанні треба бути дуже акуратним, домагатися точного збігу.

  Друкувати зображення на:

  • Банерної тканини. Це така, яка має вигляд сітки. З одного боку, добре — повітря з-під малюнка простіше випускати, з іншого — не дуже, так як може проявлятися сітчаста основа.
  • На сатиновою основі. Друк на сатине можна замовити в студіях натяжних стель.

  Є ще один варіант наливної підлоги 3d з зображенням — готова вінілова плівка. Можна — під дерево, можна — мармур, з якимось іншим малюнком, який вам сподобається. Але вона сама тонка, під нею навіть піщинка буде видно. При такому виборі звертайте особливу увагу на підготовку і очищення підстави.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d7 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DДекоративний підлогу з малюнком

  Самий бюджетний варіант — використовувати фотошпалери. Перед їх застосуванням треба перевірити сумісність папери і складу який буде заливатися зверху. Якщо просякається, папір фотошпалер змінює колір, після наклейки і висихання їх покривають шаром ПВА. Клей висихає, утворює на поверхні тонку плівку. Зверху заливають прозорий полімер. Зазвичай він не вбирається, так що зображення залишається незмінним.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d8 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DМожна викласти якісь предмети

  І це не останній спосіб зробити зображення для наливної підлоги. Ще на базовий полімерний шар можна викласти якісь предмети. Наприклад, зрізи дерева, гальку, монети і т. д. Але при використанні такого способу «прикраси» підлоги потрібно розуміти, що витрату полімеру зросте — треба буде заповнити порожнечі, а ще повинен бути покриває шар. Під більш великі предмети роблять заглиблення в підставі, зменшуючи товщину полімеру.

  Можна і без картинок

  Яскравий помітний підлога може швидко набриднути. Малюнок швидко приїдається і починає «милити очі». Вписати його в інтер’єр дуже непросто. Хіба що у ванній і туалеті питання виникають рідко. В інших приміщеннях це набагато складніше. Підходить заливний підлогу з малюнком далеко не для кожного типу інтер’єру. Але 3 D підлоги цілком можуть бути і без малюнка.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d9 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПідлога з матовим покриттям однотонний…

  Однотонні, можливо з дрібними вкрапленнями, прозорі, матові, глянсові. Яскраві чи ні, білі, сірі, чорні. З ефектом глибини і просто рівні. Навіть просто рівний однотонний підлога в деяких сучасних інтер’єрах виглядає нітрохи не гірше, а іноді і краще більш традиційних покриттів. Вся справа в незвичайність такого покриття. Воно й не надто напружує, служить відмінним фоном, але вносить свою лепту у створення настрою.

  Різновиди наливних підлог

  Це тільки здається, що зробити 3d підлоги своїми руками нескладно. Вони хоч і з’явилися не так давно, складів вже на ринку чимало. Для створення наливної підлоги використовують такі:

  • Поліуретанові склади. Їх відрізняє еластичність, стійкість до ударних навантажень і деформації, високі декоративні характеристики. Недоліки — низька ремонтопридатність. Якщо стяжка трісне, з’явиться тріщина і на наливному підлозі. Поліуретановий підлогу відремонтувати складно — немає ремонтних складів. Якісні поліуретанові склади випускає фірма Remmers — PUR Top Aqua 2K. Вони можуть бути матовими, з шовковистою поверхнею, з протиковзким ефектом.
  • На основі епоксидних смол. Їх відрізняє стійкість до впливу хімікатів, хороша переносимість високого рівня вологості. Якщо ви хочете зробити 3d підлоги у ванній або на кухні, дивіться в бік епоксидних складів. Вони ще й ремонтуються. Наприклад, Remmers Epoxy BH100, ST100, UV100.

   kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d10 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DМожна навіть пофарбований грубозернистий пісок змішати і залити прозорим шаром

  • Метилметакрилаті склади. Їх відрізняє найкоротший термін полімеризації, але працювати з ними важко — треба все робити швидко. Ще й ціна у них негуманна. При відсутності досвіду краще не експериментувати.
  • Цементно-акрилова суміш. Це ті склади, які можна брати в якості бази. Вони заодно вирівняють дрібні нерівності, які могли у вас залишитися. Так що з використанням такого типу бази можна не застосовувати фінішні ровнители.

  Для побутового застосування найкраще підходять акрилові склади. Кажуть, що поліуретани міцніше, але якісні акрилові склади не поступаються їм у міцності, а деякі ще і перевершують. І, врешті-решт, ви ж не будете на навантажувачі по дому роз’їжджати. А решта навантаження йому не страшні.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d11 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DВиди складів для наливного полімерного підлоги

  Ще один недолік акрилатів — вони каламутніють і жовтіють. Особливо в тих місцях, де на них падає сонячне світло. Але це справедливо лише для дешевих складів. Якісні акрилові наливні підлоги не змінюють прозорості роками. Поліуретанові теж не змінюються, але тріщини в них не поремонтуєш. Так що вибір за вами.

  За зовнішнім виглядом

  Вибрати тип складу для наливної підлоги з малюнком — це ще не все. Вони можуть давати різні зовнішні ефекти. Якщо коротко, ось чим вони можуть відрізнятися:

  • Після висихання залишається різна структура поверхні. Вона може бути глянсовою, з шовковим блиском або матовою.
  • У прозорий склад може додаватися тонер. Виходить прозорий підлогу з якимось відтінком.

   kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d12 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DМатовий теж дуже непоганий

  • Додають кольорові включення — кольорові чіпси і блискучі глітер.

  Декоративний підлогу далеко не обов’язково повинен бути з малюнком. Можна основу залити більш темного кольору, а зверху — прозорий затонований складу. При бажанні можна додати чіпси або глітер. Як правило, виходить не так яскраво, як з малюнком.

  По товщині шару

  При виборі складу дивіться на те, яким він може наноситися шаром. Якщо ви просто хочете залити зображення (малюнок або плівка) краще використовувати тонкошарові покриття. Вони наносяться шаром від 0,25 мм до 2 мм (наприклад, Етал-3D, Емклад, Энеклад і Дюрафилл). Виходить тонкий шар, але так як поверх буде лак, міцності і зносостійкості можна не турбуватися. Перевага тонкошарових складів — вони дозволяють з часом замінити малюнок. У сенсі, коли старий набридне, новий можна класти зверху.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d13 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DВід товщини шару залежить ступінь прояву тривимірного ефекту

  Є склади, які наносяться мінімальним шаром від 2,0 мм Максимальна товщина 5,0 мм. Ці склади має сенс застосовувати, якщо укладаєте якісь більш об’ємні матеріали, а не тільки плівку. Зрозуміло, що товщина закладаються матеріалів повинна бути менше 5 мм. Але варто врахувати, що такі наливні підлоги сохнуть довше — не менше 48 годин, а деякі і більше. Є наливний підлогу і більшої товщини. Але там потрібні особливі умови і обов’язкова нарізка демпферных швів, інакше отримаємо тріщини після остаточної полімеризації.

  Покрокова інструкція з фото

  Роблять наливні підлоги в останню чергу. Після того, як вже всі (або майже всі) оздоблювальні роботи завершені. Тому першим етапом йде прибирання та знепилювання, а другим — захист стін. Для цього на стіни, на висоту 25-35 сантиметрів, наклеюють плівку. Клеїти її краще всього на двосторонній скотч малярний.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d14 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПочинаємо з захисту стін плівкою і прибирання

  Не варто нехтувати прибиранням. Треба дуже ретельно прибрати пил. Навіть порох і піщинка можуть зіпсувати картину. А нехтувати цим процесом не можна — з-за пилу шар полімеру може просто «піднятися». Всі матеріали і робота — все даремно. Тому прибираємо пил, якщо є жирові забруднення — їх теж видаляємо. При необхідності ретельно миємо й потім сушимо. Навіть грунт можна наносити тільки на суху основу.

  Грунтовка

  Далі змішуємо компоненти або просто добре перемішуємо грунт. Якщо двокомпонентний склад, спочатку перемішуємо компоненти. Кожен у своїй ємності, використовуючи різні «перепони». Беремо ємність, достатню для замісу всього обсягу, ставимо на ваги. Наливаємо компоненти строго по дозуванню. Беремо дриль, насадку для перемішування і на малих обертах розмішуємо до однорідності.

  Змішувати треба обов’язково на малих обертах, щоб не утворювалися бульбашки. Їх потім дуже складно прибрати, а картину вони псують добряче. Перемішаний склад виливаємо по периметру кімнати, розподіляємо за допомогою шпателя з рівним краєм. Зазвичай грунт доводиться наносити нагнувшись, тому що його треба як би втирати. Він не так легко розподіляється по бетонній основі.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d15 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DНаносити склад грунтовки доводиться навприсядки

  Грунт під наливна підлога розподіляємо рівномірно. Він заповнює найменші нерівності, створює на поверхні плівку, яка прибирає шорсткість бетону. Грунтовка повинна висохнути повністю. Часто після цього етапу виявляються тріщини. Якщо вони є, беруть ремонтний склад, шпаклюють їх, вирівнюючи краю врівень з підставою. Після висихання відремонтованих ділянок можна приступати до нанесення базового шару.

  Базовий шар

  Власне підлогу 3d починаємо робити з нанесення базового шару полімеру. Він остаточно вирівнює поверхню перед нанесенням малюнка. Відміряють і компоненти перемішуються так само як і при приготуванні грунтовки складу. Але для цього етапу потрібні мокроступы — накладки на взуття з шипами. Вони дозволяють ходити по вже распределенному полімерному складу не залишаючи слідів. Без цього «доповнення» ви ніяк не обійдетеся.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d16 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПродовжуємо робити наливна 3d підлога

  Методика нанесення базового полімерного шару така ж — розливаємо по приміщенню, рівномірно розподіляємо за допомогою зубчастого шпателя на довгій ручці. Після додається ще один спосіб обробки — голчастим валиком. Він дозволяє зробити шар більш рівномірним, одночасно випускаючи бульбашки повітря, які могли опинитися під шаром полімеру.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d17 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DПрокатуємо гумовим валиком з шипами, виганяючи повітря і рівномірно розподіляючи склад

  Базу залишаємо сохнути на добу або двоє — залежить від типу і товщини шару. Точний термін полімеризації вказаний на упаковці. Краще витримувати рекомендований термін.

  Наклейка малюнка

  Малюнок для наливної підлоги 3д роблять на плівці з клеючим складом, нанесеним на нижній шар. Перша задача цього етапу — наклеїти фрагменти з високою точністю збігу. Друга — не допустити повітряних бульбашок. Щоб не було повітря під плівкою, її приклеюємо поступово, використовуючи пластиковий або гумовий шпатель невеликого розміру. Їм притискаємо плівку до підлоги, проводячи справа наліво і назад.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d18 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DКлеєм плівку на основу

  Ретельно стыкуем краю. Точність попадання — частки міліметра. Наливна підлога з малюнком привертає багато уваги і навіть невелика розбіжність буде помітно.

  Якщо під плівкою утворилися таки бульбашки повітря, проколюємо їх голкою посередині, виганяємо повітря від країв до місця проколу. Якщо залишається невеликий слід — не страшно. У більшості випадків нанесений зверху шар полімеру згладить його.

  Нанесення полімерного прозорого шару на малюнок

  Цей етап нічим не відрізняється від нанесення базового шару. Ті ж прийоми, ті ж способи. Шар може бути товстіші або тонші, але замішуємо відразу необхідну кількість і не забуваємо про час початку схоплювання. Працювати треба швидко, розподіляючи склад за допомогою шпателя.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d19 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DВаликом з шипами видаляємо бульбашки

  Остаточна обробка — прокатка валиком. Якщо нового немає, той який використовували з базовим складом, треба добре вимити. Інакше можуть залишитися сліди. Залишаємо шар сохнути на добу або на той час, який зазначено в інструкції. Часто на цьому вважають наливна підлога готовим. Він вже, в принципі, готовий до експлуатації.

  Фінішні роботи

  Далеко не завжди зробити підлогу 3d виходить без вад. Часто прозорий полімерний шар має напливи, нерівності. При вирівнюванні малюнок заважає контролювати процес. Якщо нерівності значні, прибираємо їх шліфмашинки. Знову беремо пилосос, прибираємо пил.

  kak sdelat nalivnye poly s risunkami 3d20 Як зробити наливні підлоги з малюнками 3DСправа не тільки в малюнку, але і в нанесеному зверху шарі лаку

  Поверхня вже готового підлоги покривають шаром лаку. Товщина шару — по інструкції. Можна мінімальну. Цей шар підвищує зносостійкість покриття. І акрилові і поліуретанові склади дряпаються. Лак — майже немає. Так що цей шар хоч і підвищує вартість покриття, але воно довше зберігає привабливість. А ще лак «проявляє» об’ємність зображення. Чим товще шар, тим більше виходить об’ємне зображення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради