День Петра і Февронії в 2020 році: коли відзначають, дата свята

 День Петра і Февронії в 2020 році: коли відзначають, дата свята

У майбутньому році День Петра і Февронії за традицією є святом, що символізує сімейні цінності, відданість і любов. Це муромські святі, вони улюблені і шановані не тільки з боку церкви, але і простого народу. Колись, у давні часи, пара була ідеалом для молодих сімей та прикладом міцної любові на все життя. Історія їх кохання і в наші дні не втратила своєї актуальності. Це приклад для всіх молодих людей.

Коли буде відзначатися

Багато церковні дати неточні, числа їх проведення змінюються з року в рік. Складно буває точно знати заздалегідь, коли буде це свято в наступному році, так як він не пов’язаний з пасхалией.

У 2020 році на цю дату, присвячену подружжю святим, відзначатимуть 8 липня.

Багато хто думає, що в день поминання чудотворців відбулася їх смерть, але це не зовсім правильно. Деякі історичні джерела містять інші дані смерті подружньої пари: князь і княгиня були поховані у Світлий тиждень 1228 року. Загальновідомо, що день Великодня завжди припадає на квітень, але ніколи він не проводився червні (по старовинному російському календарем свято відзначалося 25 червня). Якщо ця дата правильна, то тоді виходить помилка, але всі дослідники це легко пояснюють. День 25 червня (8 липня) пов’язаний з деяким знаменним явищем: перенесення мощей святих з одного храму в інший. Ці події були вже багато років тому (як передбачається, в XV столітті), і фактичного підтвердження реальності даного варіанта не існує.

den petra i fevronii v 2020 godu: kogda otmechayut, data prazdnika81 День Петра і Февронії в 2020 році: коли відзначають, дата свята

Історія закоханої пари

Життя святої пари описана в легендах, що передаються з вуст у вуста вже багато століть. Сюжет починається з невиліковної хвороби муромського князя: прокази. Хвороба нічим не лікувалася, всі навколо були перед нею безсилі. Але якось він побачив віщий сон про те, що зцілення до йому прийде тільки через дівчину, яку звуть Февронія. В рязанської землі він знайшов дівчину, знахарку, сведущую в силі лікарських трав. Правитель попросив її допомогти. Дівчина погодилася, але тільки якщо князь одружується з нею, тоді вона йому допоможе.

Князь прийняв її бажання, Февронія і справді вилікувала тяжку хворобу барина. Князь виявився вірним своєму слову і відвіз дівчину в Муром. Через деякий час він на ній одружився. Молода сім’я жила дуже дружно, завжди були разом. Подружжя, як постаріли, пішли в монастир і підстриглися в ченці. За заповітом, що вони написали, їх слід було поховати разом. Вони не хотіли розлучатися й після смерті. До Бога вони зверталися з проханням померти в один день, один без одного жити не могли. Це здається дивним, але обидва померли в один і той же час. Їхні тіла поховали окремо один від одного, але вранці раптом вони, незрозуміло яким чином, але все ж лежали разом. Святих канонізували в 1547 році.

Що цікаво, в історичних джерелах не згадується муромський князь Петро. За припущенням вчених, в легендах говорилося про Давида Юрьевиче і його дружині. Князь змінив ім’я з постригом і став іменуватися Петром. Про його дружину ніхто нічого не знає, в історичній літературі відомості відсутні.

 День Петра і Февронії в 2020 році: коли відзначають, дата свята

Традиції та обряди

8 липня усі віруючі завжди відвідують службу в храмі. Петро і Февронія є святими, які оберігають благополуччя сім’ї, і тому чоловіки і дружини звертаються до неї з молитвами. Вони несуть в сім’ю процвітання і затишок. Паломники відвідують Свято-Троїцький жіночий монастир, де на сьогоднішній день зберігаються мощі святих.

Згідно з традицією, у 2020 році на День Петра і Февронії буде багато весіль. У Муромі та інших містах в цей день Рацси будуть працювати довше звичайного розкладу. Згідно з народним повір’ям, родину, яка була утворена в цей день, чекає щастя в шлюбі на довгі роки, хоча люди істинної віри не святкують весілля, так як цей день збігається з датою Петрова поста. Тому в їжу вживають лише їжу рослинного походження. Але займатися сватанням і помолвками не заборонено. У цьому випадку молоді будуть жити довго і щасливо.

Здавна було таке вірування: русалки в цей день ховалися в глибинах водойм, та всі могли без страху входити у воду. Подібно до традицій інших свят, молоді дівчата ворожили, щоб дізнатися, хто їх суджений, але без застосування сил чорної магії, це було заборонено. Наші далекі пращури у цей день не відвідували ліс, інакше можна було заблукати: сили зла заплутують людські сліди, і люди з цієї причини не могли знайти дорогу назад.

День сім’ї, любові і вірності

Подружня пара муромських князів символізує любов і вірність. У 2006 році муромський актив зібрав більше 20000 голосів на підтримку організації сімейного свята, присвяченого православним святим. Через 2 роки провели перший День сім’ї, любові і вірності, його підтримала Світлана Медведєва.

З 2008 року це свято щороку організовується майже у всіх російських містах, але головні заходи, у відповідності з традиціями, проводяться в Муромі. Обов’язково вручення медалі «За любов і вірність». Отримати її можуть тільки пари, що прожили разом чверть століття і виростили побожних дітей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!