Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Неможливо уявити собі кухню в будь-якому будинку без побутової техніки для приготування їжі. Зараз популярна вбудована плита, духовка. Даний варіант техніки передбачає акуратний монтаж і підключення за всіма правилами. При бажанні можна виконати установку вбудованого духової шафи своїми руками.

7fde4da6422025744d5f1d38fa6a8f9d Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Класифікація духових шаф

Щоб радувати родину і друзів кулінарними шедеврами, варто для початку правильно підібрати кухонну техніку.

Вбудовані духовки бувають:

 1. Залежними, тобто встановлюється в кухні гарнітур поруч з варильною панеллю.
 2. Незалежними, які розміщують там, де зручно господині.

Прилад може бути газовим або електричним. Кожна піч має свої позитивні якості. Кухонні вбудовані духовки набагато зручніше, ніж монолітні плити.

93ddb55fa6c6a16304f42d559de31a4f Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

За способом монтажу

Печі, які йдуть в поєднанні з варильною панеллю, — залежні варіанти. Незалежні духові шафи автономні. Їх можна поставити в будь-якому місці меблів у кухні, де краще господареві. Від установки строго під плитою багато відмовляються, знаходячи традиційний варіант незручним.

За способом нагріву

Вибираючи вбудовані електропіч, насамперед слід підібрати місце для установки в кухні. Потім визначаються з тим, який потрібен прилад за функціями та іншими параметрами. Моделі техніки можуть бути різні за способом нагріву.

В залежності від джерела нагрівання обладнання поділяється на два види:

 1. Газова духовка знайома великому числу господинь. Плюсом цієї техніки є вартість, яка нижче, ніж у електричних аналогів. З мінусів можна виділити нерівномірне надходження тепла всередині приладу (особливо для недорогих моделей) і ймовірність витоку газу, яка може бути зведена нанівець при дотриманні заходів безпеки.
 2. Електрична духовка багатофункціональна: у ній є кілька режимів нагріву і випікання. Плюс приладу — можливість подвійного захисту від перегріву і загоряння. Але використання печі проблематично в квартирах з частими перебоями в електроживленні і ненадійною проводкою. Недоліком є висока ціна.

69d7434d0284b202bd2563567845da10 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Вибір місця для установки

Що стосується підготовки місця установки, то потрібно заздалегідь подумати, куди ставити духовку. Часто використовують класичне місце розташування пристрою, коли піч знаходиться під плитою. Але в наш час можна порушувати стандарти і використовувати правило, засноване на ергономічної розстановці меблів і простоті застосування приладів. Виходячи з цього, духовка може ставитися вище стільниці. В результаті кухня буде відповідати новій популярної тенденції, а контролювати процес готування їжі стане набагато простіше.

Визначивши простір, потрібно подумати про підготовку ніші під техніку на кухні. Це необхідно зробити ще перед покупкою вбудованої духовки. Всі звичайні розміри печей дозволяють просто монтувати їх в кухню. Важливо точно визначити розміри ніші. Наявність навіть самого невеликого зсуву може спричинити пошкодження електронних частин і неправильне теплове розподіл.

Між плитою і нішею обов’язкові зазори, щоб не допустити перегрівання меблів, що може викликати займання. Вони допоможуть створити хорошу вентиляцію. В задній частині приладу потрібно залишити зазор 5 см, з боків-4 см, а знизу 9 див.

b226c8709ca0aef547202751e2d63e07 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

В тумбі під стільницею

Щоб вбудувати духова шафа своїми руками, потрібно приготувати простір, де піч буде встановлена.

Коли пристрій встановлюють під стільницю, порядок дій такий:

 • у відповідності з розмірами вибраної моделі в поверхні вирізають отвір;
 • для усунення сколів краю при розрізуванні обробляють за допомогою електролобзика, захисну стрічку приклеюють зовні;
 • пристыкованный край отвори обробляють герметиком, який запобігає набухання і розшаровування, коли вода потрапляє на нього;
 • в приготованому отворі встановлюють духовку.

ced87fa396f3b19e72c03cf8acf993ee Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Шафи-колони

Варто порушити прийняті стандарти в розстановці меблів і віддати перевагу зручності застосування техніки. Виходячи з цього, можна ставити духовку вище самої стільниці, наприклад, шафа-колону. В результаті кухня стане сучасним, легше буде стежити за приготуванням їжі, це також полегшить догляд за технікою.

Цей варіант непоганий для просторих кімнат. Можна розмістити нішу для духовки на рівні очей, що спрощує приготування їжі і віддаляє гарячі поверхні від дітей.

9465b24d0a2f1d322db80984ae431030 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

У високу тумбу

З випуском першої незалежної вбудованої духовки виробники відразу ж запропонували розміщувати прилад на висоті, оскільки цей варіант установки спрощує подальше використання пристрою. Встановити вбудований духова шафа своїми руками високу тумбу нескладно.

Високе розташування печей має наступні переваги:

 • не потрібно часто нахилятися, щоб перевіряти готовність страв;
 • прилад не буде доступний для маленьких дітей;
 • витягнути посуд з духовки набагато легше.

Крім узгодження зовнішнього вигляду тумби з піччю потрібно вибрати конструкцію, здатну витримувати вагу пристрою, а також тепловий вплив від нього.

1460a1ee9356edb289c70f1fac2eb538 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

У острів

Практично всі господині вважають зручним встановлювати піч стоїть в центрі кухонній зоні. У цьому місці дуже комфортно готувати їжу і відкривати дверцята техніки. Однак втілити в життя такий варіант можуть лише власники просторих кухонь-їдалень.

При виборі місця для майбутньої установки вбудованої духовки необхідно взяти до уваги:

 • наявність надійної вентиляції;
 • вага конструкції.

e55949cb5d44653d7f64d794d9d0b5a7 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Як вмонтувати в кут

Найчастіше в кухні кутовий зоні коштує раковина. Насправді краще встановлювати мийку ближче до дверей або в районі вікна, щоб збільшити освітлення. Вільний куточок після переустановки раковини можна обладнати духовкою.

Піч може бути встановлена на будь-якому зручному рівні, але з таким розташуванням потрібно звернути увагу на вільне відкривання/закривання дверцят.

ebe0bede78a0a01cd464b343b127f965 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Особливості монтажу в ніші

При використанні вбудованої духовки монтаж починається з підготовки ніші, де вона буде розміщуватися.

Важливі моменти при використанні ніш:

 • не повинно бути перекосів дна, стінок і панелі;
 • перпендикулярне положення площин стін, дна і стелі обов’язкові.

Порушення цих критеріїв призводить до поганого нагрівання, що може скорочувати термін роботи виробу. Також між стінками печі і самою нішею повинен залишатися певний зазор, розмір якого залежить від електричної потужності вироби.

a584711263fc2bf230da321eb5605927 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Нюанси підключення

Особлива увага приділяється проводці, якщо встановлена електродуховка. Перетин дроту повинно відповідати потужності техніки. Потрібно вирішити, як підключити пристрій: до проводу або до розетки.

Якщо обраний другий спосіб підключення, то знадобиться розетка з заземленням. Важливо зачистити трижильний провід. Синій і червоний кабелі потрібно підключити до фазового і нульового контактів, а ліва біла лінія повинна бути вбудована в роз’єм GND. Потрібно вибрати штекер, який добре підключається до розетки, має здатність витримувати навантаження печі. Електрична духовка відрізняється високим енергоспоживанням. У зв’язку з цим потрібно зробити обов’язкове заземлення.

Газова духовка з’єднується з трубою подачі газу з допомогою гнучкого шланга. В цьому випадку прилад повинен розташовуватися на відстані не менш як 1,2 м від мережі подачі газу. Але не можна обійтися й без електроенергії, тому що електропідпал і освітлення не будуть без нього працювати.

58c25e3f5b92fb88fc928b767e7672c3 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Установка духової шафи

Сучасні кухні з технікою, вбудованої в меблі, милують око красою і практичністю. Для монтажу приладу обов’язково потрібно підготовлена ніша.

Встановити обрану духовку можна двома способами:

 1. Монтаж будь духовки під стільницею. Зверху кріпиться плита вбудована.
 2. Вбудована духовка ставиться окремо від варильної панелі кухонних, розміщуючись над рівнем столу. Це дозволяє спостерігати за приготуванням їжі, спрощує догляд, але в цьому випадку потрібно шафа для ніші.

В автономному режимі установки техніки ніша повинна мати певний розмір. Так як зараз стандартні розміри техніки, можна знайти моделі, які легко вмонтувати в гарнітур будь-якої кухні.

d23afb5155260522951cd139d18f4389 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Підготовчі роботи

Для того щоб техніка слугувала довго і без яких-небудь сюрпризів, необхідно правильно підготувати місце, де вона буде поставлена. Для початку необхідно уважно вивчити керівництво і врахувати всі особливості місця для монтажу. Якщо використовують вбудовану духовку, то потрібно вибрати шафа з потрібними розмірами, враховуючи, що тепло буде випромінюватися від приладу, не забути про відстані між технікою і стінками кухонного гарнітура.

Тепер готують нішу, в якій буде розміщений прилад, для цього витягають тумбу зі свого місця. У задній стінці з допомогою електродриля просвердлюють необхідні отвори для кабелю або шланга подачі газу. Тепер можна тумбочку повернути на місце і почати підключення духовки.

c4cd16c4eeb1aeabdeb66c77cee24b6f Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Монтаж і підключення електричного духової шафи

Підключення духовки починається з підготовки ніші для розташування техніки. Електрична плита підключається набагато простіше, ніж комбінована. Вона може бути з’єднана в одну, дві або три фази. Якщо електрична мережа має напругу 220 В, рекомендується використовувати перший варіант.

Потрібно строго дотримуватися критерії безпеки та інструкцію виробника. Краще зробити окрему розводку під техніку. Виробники радять використовувати для пристрою тільки вказану потужність. Варто пам’ятати при підключенні такі правила: перемикання на вимикач відбувається за рахунок окремої проводки. Використовують гвинтові клеми, щоб підключити дроти.

Порядок роботи:

 1. У задній стінці ніші кухонного гарнітура є отвір для проводу. Туди його потрібно протягнути від мережі.
 2. Інший край потрібно під’єднати до духовці. Призначення клем, а також схема підключення вказані в паспорті приладу.
 3. Потім потрібно відкрутити задню частину захисної панелі і підвести до контактів провід ПВС 3 * 6.
 4. Потім помістити фазний провід (сірий або коричневий) під клему з буквою «L».
 5. Помістити нульовий провід (синій) на клему з літерою «N».
 6. Заземлення (жовто-зелений) поміщається під гвинт зі знаком «заземлення».
 7. Далі потрібно закріпити дротяний затиск і поставити на місце контакти захисного чохла.
 8. Потім пристрій вставляється в передбачене місце і закріплюється.
 9. Після цього необхідно перевірити працездатність електричної печі, підключивши її до розетки.

Варто сказати про саму вилку. Кабель має три дроти, найчастіше зеленуватого або жовтуватого кольору з заземленням. Він підключається до клеми заземлення. Два дроти підключені до двох різних клем. Контакти повинні бути надійно затиснуті. Функціональність пристрою перевіряється в кінці монтажу.

84d9332129eb6f41b528781983f3cb3a Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Корисні рекомендації

Якщо в будинку немає проблем з електрикою, то можна обійтися без заземлення, але в деяких будівлях воно обов’язково.

В кінці ще кілька рекомендацій від майстрів:

 1. Якщо шнур живлення дуже довгий, але має литий роз’єм, не варто обрізати його. Ця деталь має гарантію.
 2. Якщо вилка розбірна, можна її поміняти.
 3. З-за підвищеного тепла від приладу не можна ставити техніку поруч з раковиною і обіднім столом.

11dc517723f347e360f5690524861a76 Установка вбудованого духової шафи своїми руками: монтаж електричної духовки

Як правильно перевірити працездатність техніки

І заключний етап установки будь-якої печі — це перевірка її роботи і перший запуск. Потрібно просто підключити духовку по інструкції і переконатися, що все працює. Запускати техніку потрібно на повну потужність. На датчику вказують температуру і чекають, поки згорить заводська мастило зсередини духовки. Швидше за все, піде дим. Не потрібно боятися, це часто буває при першому запуску. Піч готова до використання.

Відео

Фахівець докладно розповідає про порядок дій при встановленні електричного духової шафи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради