Томат Банан: агротехніка, відгуки, опис різновидів

Томат Банан не належить до високоврожайних, але у сорту маса інших достоїнств. Не даремно деякі городники зараховують його до улюбленцям. Докладний опис і відгуки вже спробували виростити помідор з екзотичною назвою, допоможуть ближче познайомитися з різновидом.

tomat banan: agrotekhnika, otzyvy, opisanie raznovidnostejj27 Томат Банан: агротехніка, відгуки, опис різновидів

Опис сорту

Томат Банан має кілька сортових різновидів. Основна відмінність – колір плодів. Помідори бувають червоними, рожевими, жовтогарячими і жовтими. Частіше на грядках любителів зустрічаються красноплодные представники.

Різновид з червоними плодами у висоту досягає 1 м. Помідори – витягнуті циліндри, яскраві по виду, зелене пляма біля плодоніжки відсутня, в нижній частині загин. Середній вагу «бананчиків» 80 р. У смаку переважає солодкість. Шкірка щільна.

Оранжевоплодный виростає до 0,7 м у висоту. Стебло потужний, добре облистяний. Помідори одного розміру, подовжені, за вагою близько 80 г кожен. Колір шкірки на фото відповідає дійсності.

Томат жовтий або золотистий приносить великі (до 140 г), витягнуті плоди. Такого кольору грона найбільше нагадують банани. Висота стебла доходить до 1 м. Листя багато. Рожевий різновид відрізняється кольором плодів, висотою рослини (1,5 м) і терміном дозрівання (115 днів).

Увага! Крім перерахованих існують строкаті форми. Ці рослини приносять плоди-«бананчики» червоно-жовтого кольору в смужку.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристика плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Універсальний Для відкритого грунту і теплиць 80-140 До 12 Червоний, оранжевий, жовтий, рожевий, строкатий Циліндричні, витягнуті, закручені донизу, м’ясисті, соковиті

Переваги і недоліки

Томат наділений безліччю позитивних характеристик:

 • Селекційні побратими невибагливі до погодних умов.
 • Вже на 95 день після посадки знімають перші плоди.
 • При правильному догляді сорт приносить хороший урожай. На кожній кисті утворюється до 10 шт. помідорів. З однієї рослини за сезон отримують 2,5-3 кг.
 • Томат стійкий до підвищення температури.
 • Рослина переносить короткочасну посуху.
 • Сорт не уражається більшістю збудників помідорних захворювань. Виробник акцентує на стійкість до фітофторозу. Про інших стійких до фітофтори сорти помідорів можна докладно дізнатися тут.
 • Увага! Представлений томат не є гібридом, тому його вирощують із зібраних у своєму саду насіння.

  З недоліків відзначають сухість м’якоті. Для заготівлі соку краще підібрати інші сорти.

  tomat banan: agrotekhnika, otzyvy, opisanie raznovidnostejj28 Томат Банан: агротехніка, відгуки, опис різновидів

  Особливості агротехніки

  Агротехніка сорту залежить від кліматичних умов регіону. У прохолодних областях томат краще вирощувати в теплиці. При висаджуванні розсади у грунт рекомендується розміщувати за 4 рослини на 1 м2. Про те як правильно висадити томати у відкритий грунт, читайте в цій статті.

  Сорт наділений довгим стеблом, тому потребує підв’язці. Для отримання хорошого врожаю рослина пасинкують і прищипують над 4-й кистю. Протягом вегетаційного періоду за помідором доглядають так само, як і за іншими представниками культури. Обов’язково вчасно поливати і підгодовувати томат.

  Відгуки

  На форумах овочівників про томаті зустрічаються переважно позитивні відгуки. Ось деякі з них:

  • Світлана з Тули. Вирощую вже другий сезон поспіль у плівковій теплиці. З різновидів вибрала червоний та золотавий. Врожаї отримую близько 2,5 кг з куща. За смаком більше подобається жовтий. Помідори гарні для засолювання та маринування.

  tomat banan: agrotekhnika, otzyvy, opisanie raznovidnostejj29 Томат Банан: агротехніка, відгуки, опис різновидів

  • Василь з Анапи. Томат посадив вперше в минулому сезоні. Літо видалося спекотне, деякі рослини довелося прикривати від сонця. Незважаючи на це, урожай незвичайних, схожих на банани помідорів, отримав хороший. Смакові якості похвалити не можу. М’якоть жорсткувата.
  • Наталя з Бєлгорода. Сорт сподобався в засоленому вигляді. Яскраві різнокольорові помідори красиво виглядають в банках. При обробці окропом не тріскаються. Вирощую по загальній агротехніці на дачі. Випробувала всі колірні варіації. Найбільше за смаком сподобався рожевий.

  Томат Банан – сорт, який сподобається любителям незвичайних овочів. Різноманітного забарвлення плоди порадують не так смаковими якостями, як цікавим зовнішнім виглядом.

  Сорт Банан: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради