Дитину ображають у школі: що робити батькам, варто переводити в іншу школу

Школа одна з перших серйозних навчальних закладів в житті дитини, де отримують не тільки знання, але й досвід, досвід спілкування з учителями та однолітками. Вчаться налагоджувати контакти, взаємодіяти один з одним, розуміти, прощати, приймати.

Це прекрасна школа життя, де відпрацьовуються багато навички, моменти які потрібні для життя. Кожна дитина проявляє себе по-різному, хтось прагне стати лідером, а хто-то залишитися в тіні.

Під час навчання в школі неможливо уникнути сварок і конфліктів, недомовок з вчителями та однолітками. Як з цим впоратися? Сьогодні хочу розповісти нашу історію, і поділитися нашим досвідом.

8dac6ffb38907ed2b9225b807d4d2fe2 Дитину ображають у школі: що робити батькам, варто переводити в іншу школу

Ми живемо в невеликому містечку, де є кілька державних шкіл, і одна приватна (гімназія). Коли донька йшла в перший клас, ми вибрали навчальний заклад ближче до дому. Ми з чоловіком думали що в майбутньому дитині буде ближче добиратися, та й звичайна школа, ми теж навчалися в простій звичайній школі.

І все було нормально і чудово, поки в один момент від однокласників ми дізналися, що дитину кривдять діти, так і вчитель, не сильно добре відноситься. Історія неприємна. Наша дівчинка не активна по натурі, вона вчилася добре. Завжди все з нею разом сиділи і вчили, уроки я перевіряла.

Напевно так буває, діти випробовують дитину на «міцність», промацують слабкі місця, знайомляться так сказати. Дивляться що з себе представляє той чи інший дитина.

Всі діти абсолютно різні, одні лідери за своєю природою, активні, сміливі і нічого не бояться. Інші більш скромні, сором’язливі, не особливо люблять виділятися, одним словом, несміливі і спокійні.

Школа-це не просто навчальний заклад, це школа життя, де потрібно вміти за себе постояти, інакше можна бути ізгоєм.

Які діти найчастіше піддаються нападкам

Психологи стверджують, що найчастіше нападкам піддаються діти інтроверти. Дитина може виділятися поведінкою, відмінним від поглядів інших дітей думкою на різні ситуації, особливостями характеру і особистості. І зовсім не обов’язково що «дитина, яка піддається нападкам» буде відрізнятися від однолітків зовні. Іноді діти жартують або шукають крайнього.

У більшості випадків агресори відчувають тих, хто з-за невпевненості в собі і заниженої самооцінки не в змозі дати відсіч або постояти за себе.

Гиперопекаемый батьками дитина, також, рано чи пізно зіткнеться з суворою реальністю шкільного життя.

Найчастіше глузуванням або нападкам може бути дитина, батьки якої конфліктують з учителем. Сам учитель, також, при нагоді може крикнути на дитину або показати своє невдоволення чимось, занизити оцінку.

Як правило, діти з малозабезпечених сімей страждають нападками з боку однолітків із-за того що не мають хорошої якісної одягу і модних наворочених «гаджетів».

Як зрозуміти дитину кривдять

Діти, особливо несміливі і спокійні, не прийдуть і не розкажуть батькам правду, вони все приховують, і переживають. Ось тому потрібно частіше спілкуватися з дитиною, частіше запитувати, і приділяти йому час. Зайняті батьки можуть запитати, чи все добре у тебе в школі, і отримавши позитивну відповідь, почати займатися своїми справами.

Якщо дитину кривдять, він найчастіше шукає приводи, щоб не йти в школу, щоб залишитися вдома. Або починає систематично прогулювати школу, стає замкнутим і задумливим.

Іноді все спрацьовує на рівні психосоматики (починає боліти голова, зуб, виникає розлад травлення, запаморочення).

Психосоматика (ін-грец. ???? — душа і ???? — тіло) — напрям у медицині (психосоматична медицина) і психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань. Матеріал з Вікіпедії.

На тілі можуть з’являтися синці і садна, речі можуть бути зіпсовані. Причому дитина придумує всякі історії, ніби він сам впав, спіткнувся та інші історії.

521e7b6c5b92a19bf70b55ed048ee301 Дитину ображають у школі: що робити батькам, варто переводити в іншу школу

Деякі діти можуть сказати про погане ставлення вчителя й однолітків. І ваше завдання звернути увагу, а не відмахнутися від цієї ситуації.

Як правильно вести себе, якщо дитину кривдять в школі

Як правило, потрібно постаратися розібратися в ситуації, що ж відбувається між дітьми, або учителем і дитиною. Що таке, що є причиною конфліктів і сварок.

Поговоріть з донькою або сином, не варто робити акцент на оцінки. Поговоріть по душах, продемонструйте любов і підтримку з вашої сторони в будь-якій ситуації.

Поговоріть з учителем, потрібно з’ясувати з ким дружить і спілкується дитина, з ким конфлікт, що послужило причиною.

Ніколи не звинувачуйте дитину і не пускайте все на самоплив, сподіваючись, що якось воно буде, беріть усе в свої руки.

Якщо ви не знаєте як вирішити ситуацію зверніться до сімейного або шкільного психолога. А якщо вирішили перевести в іншу школу необхідна допомога фахівця, щоб поганий сценарій не повторився.

41e789fc7596be7a251252b4e74976e4 Дитину ображають у школі: що робити батькам, варто переводити в іншу школу

Переводити дитину в іншу школу, якщо його ображають

В нашій історії нам довелося звернутися до психолога, нам порекомендували хорошого психолога, з яким дитина займався пол літа. Ми вирішили змінити звичайну школу на гімназію. Тому влітку ми ще й займалися з репетитором з англійської та математики, так як там зовсім інша програма.

Пішли ми до іншого навчального закладу з 1 вересня. Ми з чоловіком всіляко висловлювали підтримку доньці, ми наполягали її на позитив, ми спілкувалися з нею постійно. Ми говорили щоб не сталося ми на її боці.

Потрапили ми до прекрасного вчителя. Ця жінка «вчитель від Бога», дуже організовано все. Досі зустрічаючи її на вулиці, висловлюю слова подяки.

Звичайно, з початку були недомовки, хлопчик вдарив доньку книгою по голові. Чоловік одразу ж підійшов до вчителя, і хлопчикові. Він не лаявся і не кричав, спокійно все пояснив хлопчику «хлопцю» нашу дочку. У підсумку, донька з ним подружилася, і на другий рік вони вже були друзями.

Ну і сам навчальний заклад ми вибирали ретельно, вирішили що ми будемо платити гроші за навчання, але донька буде навчатися в комфортних умовах. До речі, якщо в нашій державній школі не було психолога, то там психолог приходила до дітей на уроки і проводила заняття. Приходила на збори, і читала лекції батькам щодо спілкування з дітьми і багато інших моментів.

Донька стала весела, активна, стала відвідувати гуртки, у неї з’явилися подруги. Навіть хлопчики дружать і спілкуються з нашою донькою. Те що було раніше, і те що я бачу зараз, небо і земля.

І говорити про те, що перевести в іншу школу, втекти від проблем, помилково. Важливо вибрати хорошу школу, де не 50 учнів в класі, а 21, як у нас. Де клас ділять на 2 групи, і вчитель встигає приділити увагу кожному учневі.

Але ситуації бувають різні, і якщо ви вирішили всі питання правильно, то можна не переводити в іншу школу.

Що таке буллінг в школі

Зараз, у сучасному світі такі ситуації називаються буллингом. Діти такі жорстокі, і шкільна цькування завжди була, є і буде.

Цькування, або буллінг (англ. bullying) — агресивне переслідування одного з членів колективу (особливо колективу школярів і студентів, але також і колег) з боку інших членів колективу або його частини. При цькуванні жертва виявляється не в змозі захистити себе від нападок, таким чином, цькування відрізняється від конфлікту, де сили сторін приблизно рівні.

Цькування може бути фізичної, емоційної та психологічної, що знищує самооцінку, формуються комплекси, із-за чого дитина вірить, що він заслужив таке ставлення до себе.

9c54fe05b18c024323098ad6e899bb46 Дитину ображають у школі: що робити батькам, варто переводити в іншу школу

Це може зіграти важливу роль у формуванні особистості, і згубно вплинути на майбутнє людини.

Ми перевели в іншу школу, зробили такий серйозний крок, і не пошкодували про це. Багато ситуації даються нам для нашого зростання і розвитку. Не можливо сто років тупцювати на місці, ми повинні вчитися і розвиватися. Зараз абсолютно інший час, не те що було раніше.

Як люблять говорити багато батьків «ми займалися без репетитора, і ти так будеш». Часи змінюються. Потрібно йти в ногу з часом, інакше можна залишитися за бортом життя.

Всі ми хочемо кращого нашим дітям, тому важливо рости і розвиватися, важливо вчитися. Всі ситуації які нам даються, даються на благо, для нашого розвитку, щоб ми ставали кращими, розумнішими, мудрішими. Щоб ми росли духовно і душевно і стали кращою версією себе. Я винесла з цієї ситуації багато важливих уроків для себе!

Поділіться своєю думкою щодо цього питання, буду рада його почути в коментарях!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради