Секрети вирощування великої полуниці у відкритому грунті

sekrety vyrashhivaniya krupnojj klubniki v otkrytom grunte59 Секрети вирощування великої полуниці у відкритому грунті

Полуницю люблять всі: від малого до великого. Багато займаються її вирощуванням на своїй ділянці. Але не всім вдається виростити великі екземпляри ягід. Багато припускають, що вирощування полуниці вимагає якихось особливих секретів. Але як показує досвід, головний секрет – вусата красуня дуже чуйна на турботу і грамотний догляд.

Особливості росту

Полуниця – багаторічна трав’яниста рослина заввишки не більше 20 див. Коренева система складається з кореневища і дрібних мочковатих коренів. У міру росту рослини дрібні молоді корінці відростають на верхньому ярусі, а нижній – кореневище поступово дерев’яніє і старіє. Наростаючи вгору, нирка у кущика з кожним роком піднімається, формується укорочений стеблинка. Харчування відбувається за рахунок наростання верхніх придаткових коренів.

Секрети вирощування полуниці

Секрет великих ягід полягає в правильному догляді за рослиною.

sekrety vyrashhivaniya krupnojj klubniki v otkrytom grunte60 Секрети вирощування великої полуниці у відкритому грунті

Мульчування

Мульчування – головний прийом отримати великі ягоди і багатий урожай. Застосовують Для мульчі

 • перепрілий гній,
 • компост з компостної купи,
 • січка трави та бур’янів,
 • хвойний або листяний опад.

Мульчування проводять двічі на рік – навесні і восени. Мульчу пригребают до розетки, потім добре проливають водою.
Чому мульчування стоїть на першому місці? Правильне мульчування виконує відразу кілька завдань. Під мульчею створюється хороший мікроклімат, завдяки якому рослина протягом всього сезону

 • отримує харчування,
 • утримується волога,
 • не треба рихлити грунт,
 • затримується ріст бур’янів.

sekrety vyrashhivaniya krupnojj klubniki v otkrytom grunte61 Секрети вирощування великої полуниці у відкритому грунті

Оновлення кущів

Одна рослина не має рости на одному місці більше чотирьох років. По-перше, з кожним роком стеблинка з верхушечкой піднімається над землею. По-друге, відбувається старіння коренів. Старі корені виділяють у нирку (центральну розетку) особлива речовина, отруюючи її своїми виділеннями.

Чому полуниця розмножується вусами? Вона йде на нове місце, на чисту грунт. І йде з того місця, де вона вже «покушала» і отруїла землю. Розмножуючи, вуса беруть також від старих кущів, тому що беремо генотип, клонує свій сорт. З таких вусів теж виростають кущі з хорошими великими ягодами.

Оптимальним варіантом вважається наявність 3-4 грядок з полуницею. Кожен рік одна грядка оновлюється. У підсумку виходить, щороку маємо молоду полуницю. А як відомо, найбільші ягоди бувають на кущах першого, другого року зростання.

Захист від шкідників

Шкідники – суничний довгоносик і суничний кліщ. Обробку від шкідників проводять до того, як роз’єднати квітконоси і наллються бутончики. Справа в тому, що довгоносик відкладає яйце в бутон, попередньо перегризаючи цветоножку. Бутончики отсыхают, не розкрившись, засихають, гинуть. Не розкрившись, вони опадають на землю і вже там розвивається личинка шкідника. Навесні, після танення снігу, прибирають залишилися старі листя. Їх обов’язково спалюють. У листі можуть зимувати шкідники.

Зазвичай шкідники займають перші бутони, а перші завжди виростають потім самими великими ягодами. А з-за шкодить ялин позбавляємося часом хорошого врожаю.

Судячи з відгуків, народні способи боротьби з шкідниками мало ефективні. Тому для боротьби використовують інсектициди Іскра, Інтавір, Децис-профі, Фітоверм. При використанні інсектицидів звертайте увагу на термін очікування, він не повинен бути більше 20 днів.

sekrety vyrashhivaniya krupnojj klubniki v otkrytom grunte62 Секрети вирощування великої полуниці у відкритому грунті

Полив

У суниці поверхнева коренева система, в суху погоду вона пересихає і в першу чергу відчуває нестачу вологи. Поливати треба як можна більше, рясніше. Особливо в період бутонізації, коли рослина витрачає багато сил, щоб винести бутони і зав’язати ягоди.

Полуниця любить воду, але сильно поливати її теж не можна, інакше загинє ягоди і коріння.

Підгодівля

Звичайно, замульчував кущі, ви не тільки захистите рослина, але і його підгодуйте. Однак, не у всіх є мульча, тоді підживлення мінеральними добривами буде вкрай необхідна.

 • Рано навесні, забравши старе листя, внесіть на кожне міжряддя по склянці деревної золи, потім подрыхлите.
 • Весною підгодовують розчином сечовини. На 10 л води додають 1 сірникову коробку сечовини. Доповнити сечовину можна глуматом натрію або калію: 1 столова ложка на відро води.
 • Другу підгодівлю проводять перед або під час цвітіння. На відро води додають 2 спіч. коробка нітрофоски або азофоски. На кожну рослину витрачають по пів-літра розчину.
 • Після збору ягід підгодовують третій раз. Вносять по 2-3 сірникових коробка діамофоски або спеціальне добриво для полуниці. Завдяки цій підгодівлі рослина закладає бутони на наступний рік.
 • Вибір сортів полуниці

  Бажаючи отримати великі ягоди полуниці, при купівлі розсади вибирайте великоплідні сорти: Холідей, Ханей, Мормолада, Гигантелла Максим, Гора Еверест, Богота, Сальса та ін Характеристику сорту можна дізнатися у продавців або каталогах садових компаній.

  При правильному догляді ці сорти можуть дати ягоди вагою до 80-100 р. З допомогою звичайних сортів таке отримати складно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради