Фальш-камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтер’єрі

Деякі предмети інтер’єру настільки пов’язані з поняттями «затишок» та «домашнє тепло» як камін. На вогні люди в своїх будинках готували їжу, збиралися разом, відпочивали і зігрівались перед полум’ям згорають дров.

На сьогоднішній день, щоб мати такий теплий куточок, досить використовувати фальш-камін, влаштований своїми руками, і зовсім необов’язково зводити справжній. Навіть імітація вогню буде притягувати погляди гостей і господарів будинку.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere327 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Що таке фальш-камін

Фальш-каміни мають невелику вагу порівняно з цегляною кладкою. Немає необхідності монтажу димаря, на облаштування якого будуть потрібні дозволи та проектні документи від різних інстанцій. Можна додати електричні декоративні обігрівачі з візуальним ефектом полум’я.

Псевдокамин — це лише прикраса, один з декоративних прийомів при оформленні будь-якої кімнати. Така споруда підходить для кімнат в квартирах, на дачі і в заміському будинку.

Переваги

В першу чергу, ця конструкція є досить вдалим дизайнерським рішенням при маскуванні вад планування комунікацій: в коробі можна приховати невдало виступають труби опалення, велика кількість розеток і проводів.

Переваги:

 • стилізацію обробки можна підібрати для будь-якого напрямку;
 • відсутність відкритого полум’я;
 • велика різноманітність матеріалів для самостійного монтажу та декорування без певних навичок і спеціалізованого устаткування;
 • у продажу є готові портали з фінішною обробкою і без неї;
 • приховування комунікацій;
 • може виконувати функцію полиці для книг та сувенірів.

В залежності від ширини верхньої кришки і надійності отриманої конструкції на стільниці можна розміщувати не тільки маленькі статуетки, підсвічники, але і великі вази.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere328 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Типи фальш-камінів

Для того щоб приступити до вибору матеріалів, необхідно визначитися з типом і конструкцією каміна, з чого він буде складатися і де знаходиться.

За видами вони бувають:

 • достовірні або максимально реалістичні;
 • умовні каміни з частковою імітацією;
 • символічні.

В залежності від розмірів приміщення вибирається та вигляд конструкції. Для просторих вітальнях в заміських будинках підійде достовірний тип. Він зможе підкреслити стилізацію кімнати і стати яскравим акцентом. Умовні та символічні частіше виготовляються в квартирах і мають невеликі розміри.

Достовірні

В конструкції даного виду присутні всі елементи оригіналу, чим досягається візуальна достовірність. Використовуються реальні габарити з імітацією «живого полум’я. Для цієї задачі отримані ніші встановлюються електрокаміни або спеціальні панелі з відповідною графічної трансляцією.

Матеріали для основи порталу використовуються з підвищеною стійкістю до навантажень. Це досить дорогий варіант.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere329 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Умовні

Менш витратний варіант з недорогих будматеріалів. Габарити підбираються під розміри кімнати. Бічна ширина каркаса може становити 10-20 см з шириною верхньої кришки на п’ять сантиметрів довше. В основному такі моделі використовуються як полки.

Обробка може імітувати цегляну кладку, малюнок деревини і гіпсову ліпнину. У нішах можна обладнати декоративний куточок, куди додати ароматизовані свічки та інші прикраси, що позначають вогнище. Є можливість установки панелей з графікою.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere330 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Символічні

Можна зробити декоративний камін своїми руками з поліуретанових карнизів, молдингів (декоративних деталей у вигляді опуклої планки), дерев’яних планок і навіть щільного картону. По виконанню вони більше нагадують обрамляючу рамку для картини. Вогнище можна намалювати фарбами або наклеїти відповідні фотошпалери. Конструкція виконується в плоскому рішенні, внаслідок чого ширина верхньої кришки-полиці може становити всього п’ять сантиметрів.

Символічний фальш-камін підійде для маленьких або вузьких кімнат — коли розмістити його ніде, а дуже хочеться.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere331 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Матеріали для виготовлення

Після вибору виду і розмірів конструкції, складання креслення, визначення стильового напряму і колірної гами майбутнього каміна можна приступати до визначення потрібних матеріалів.

Цегла

Підходить для монтажу каркасу добротного порталу. З-за великої ваги застосування допускається тільки в заміських будинках. Навіть пустотіла вигляд не підійде для квартири. Стельові перекриття можуть не витримати такий великий точкового навантаження.

Для зовнішнього оздоблення цегельну кладку можна імітувати практично будь-яким оздоблювальним матеріалом: гіпсовими, пластиковими, пінопластовими «цеглинками» або навіть із шпаклівки. Можна просто намалювати або обклеїти камін вініловими об’ємними шпалерами з відповідним зображенням.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere332 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Плити з ламінованим покриттям

ЛДСП (шліфована деревно-стружкова плита) або МДФ (деревно-волокниста плита середньої щільності) підходять і для складання каркаса, і як фінішне покриття. Якщо з плит збирати каркас, то чистова обробка може виконуватися з імітацією того ж дерева або цегли.

Для цього підходять:

 • штукатурки і шпаклівки для створення фактури;
 • фарби і лаки;
 • ліпнина.

Придбана ламінована МДФ може не вимагати додаткової обробки. Всі капелюшки шурупів можна заклеїти спеціальною стрічкою, шви і стики — закрити молдингами.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere333 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Поліуретан

З цього матеріалу в основному виготовляються стельові карнизи, дрібні і великі деталі псевдо-ліпнини. Оскільки він легкий, каркас можна зробити полегшеним з ДСП, МДФ, гіпсокартону. Перед приклеюванням поверхня повинна бути оброблена грунтовкою або розведеним водою клеєм ПВА в пропорції 1:1.

Різні елементи підходять для створення імітацій камінів своїми руками в квартирі, де зовсім мало місця. Найголовніше — підібрати клей, оскільки на шурупах і цвяхах кріплення неприпустимі.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere334 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Гіпсокартон

Використовується для обшивки каркаса порталу, зібраного з металевих профілів або дерев’яних брусків. Встановлюється в сухих приміщеннях, оскільки при впливі вологи розбухає, деформується і розшаровується, а в підсумку — розсипається.

Його можна використовувати для облицювання вигнутих поверхонь. Приміром, арочного склепіння. Він без зусиль розрізається, шурупи легко вкручуються, поверхня виходить рівна. В якості фінішної обробки з ГКЛ (гіпсокартонних листів) роблять цеглинки і забарвлюють їх у потрібний колір.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere335 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Дерево

Дерево — досить якісний і надійний матеріал для каркаса, так і для обшивки. Різні бруски і планки можуть застосовуватися при створенні основи порталу. Для декоративних каемочных елементів можна використовувати куплені заготовки з різьбленням по дереву, паркетні дошки і їх обрізки. Вони добре піддаються обробці при створенні ефектів старіння.

Не варто забувати і про захисних просоченнях, що відлякують всяких комах, а також захищають від цвілі і грибків. Для додання глянцю або матовості застосовуються відповідні лаки.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere336 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Пінопласт

Якщо не передбачаються великі навантаження, то з листів пінопласту можна змонтувати каркас. В іншому, цей матеріал застосовують у вигляді елементів для прикраси тих же карнизів або розеток під ліпнину. Також можна самостійно вирізати з нього фігурки.

Пінопласт не боїться вологи, але навіть до легких ударів нестійкий. Приклеювати його треба на спеціальний клей, інші його можуть просто розчинити.

Фарбування слід проводити після грунтування і тільки акриловими фарбами — емалі на основі розчинника руйнують його.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere337 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Як зробити своїми руками

Щоб самостійно зробити фальш-камін, необов’язково мати будівельні навички та дизайнерське освіту. Потрібно вибрати вигляд конструкції і матеріали, робота з якими не буде викликати труднощів.

Підготовка та визначення розмірів

На підготовчому етапі окреслюється ескіз або роздруковується фото готового варіанту з інтернету. На цій основі виконується креслення з розміщенням розмірів, потім — розрахунок матеріалів.

Габарити вибираються виходячи з розмірів приміщення. Вони повинні бути пропорційні кімнаті, в якій буде проводитися монтаж. Маленький камін загубиться у просторій вітальні, а великий захарастить маленьку спальню. Оптимальний розмір становить 1/3 від довжини стіни, вздовж якої буде розташовуватися конструкція.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere338 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Поліуретан для порталу

Готові портали продаються з фінішною обробкою і без неї. Широкий асортимент дозволяє вибрати розмір і стильовий напрям — від мінімалізму до розкішного вікторіанського, від класичних прямих ліній до імітації різьблення по дереву і гіпсової ліпнини. Вибраний екземпляр монтується до стіни на клей.

Карнизи, молдинги і розетки з поліуретану підходять для складання потрібної композиції. Вони продаються під фарбування.

Придбані деталі:

 • обрізаються в потрібний розмір;
 • монтуються до стіни на клей;
 • покриваються фінішним матеріалом.

В результаті можна отримати камін під дерево, металік, бронзу з патиною, золото.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere339 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Фанера або стара меблі

Нескладними в розпилюванні матеріалами є фанера ламінована ДСП від старих меблів. Переваги визначаються виходячи з зовнішнього вигляду готової конструкції. Якщо в планах дерев’яний варіант, то краще використовувати фанеру з готовим малюнком, який з допомогою просочень робиться яскравіше й виразніше. Якщо перший шар складається з шпону з м’якої породи дерева, то рельєф можна зробити металевою щіткою.

Першим ділом малюється ескіз із зазначенням розмірів. Потім виконується в масштабі креслення та розрахунок матеріалу. Це допоможе при придбанні великого листа: маючи на руках розміри, можна його одразу розпиляти на заготовки. Так зручніше транспортувати, а вдома залишиться тільки зібрати.

При використанні старої шафи знадобиться всього кілька розпилів. Дверки або полиці можуть використовуватися для складання на старі стяжки або шурупи в своєму первісному вигляді — це значно здешевить готовий виріб.

Матеріали:

 • фанера або стара меблі;
 • карнизи, молдинги або розетки;
 • шпаклівка для заповнення швів і створення рельєфної поверхні;
 • грунтовки, фарби, лаки і пудри;
 • блискітки, стрази за бажанням.

Інструменти:

 • простий олівець або маркер для розмітки;
 • косинець для виставлення прямого кута, лінійка або рулетка;
 • електролобзик або ножівка;
 • шурупи або стяжки;
 • шуруповерт і викрутки;
 • шліфувальні шкурки;
 • кисті і валики.

Порядок дій:

 1. Нанести розмітку заготовок та вирізати їх.
 2. Торці і лаковану поверхню при необхідності ошкуріть (у залежності від планованої обробки).
 3. Зібрати і скрутити конструкцію на обраному місці.
 4. Додати прикрашають елементи.
 5. Покрити фарбами та лаком.

Фінішна обробка може виконуватися шпаклівкою і декоративними карнизами з подальшим фарбуванням. При бажанні додаються блискітки або ефекти старіння.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere340 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Гіпсокартон – нове життя залишків після ремонту

Навіть якщо купувати цілий аркуш, це не дорожче готового виробу. Деталі різної конфігурації легко вирізаються за допомогою звичайного канцелярського ножа, але для цього треба нанести малюнок з обох сторін з повним збігом. Електролобзик або кутова шліфувальна машинка (болгарка) полегшать роботу, але буде запах гару і багато пилу.

Щоб зменшити кількість пилу, лінію розкрою просочують водою. Але під впливом води ГКЛ стає крихким, і крайку можна зламати. Якщо є помічник, то його можна поставити з пилососом на час різання і обійтися без зволоження.

Матеріали:

 • лист для розкрою або обрізки, що залишилися;
 • металеві напрямні або дерев’яні бруски;
 • перфоровані куточки;
 • фінішна шпаклівка;
 • грунтовка;
 • малярська сітка;
 • фарби, лаки та прикраси.

Інструменти:

 • простий олівець;
 • косинець, лінійка або рулетка;
 • канцелярський ніж, лобзик або болгарка;
 • шпателі загладжуючі і фактурні;
 • рівень;
 • шурупи;
 • шуруповерт або викрутки;
 • наждачний папір;
 • кисті, валики і губки.

На стіну у обраному місці переносяться габарити порталу. Після цього робиться візуальна оцінка місця розташування і розмірів: погляд від вікна, двері і від протилежної стіни. При необхідності можна вносити поправки, відзначивши їх на кресленні та ескізі.

Етапи складання:

 1. Збірка каркаса. Нарізані металеві напрямні або дерев’яні бруски скручуються згідно з розміткою. В бетонній поверхні просверліваются отвори, в них вставляють дюбелі. Отримане основа кріпиться до стіни. Всі сформовані кути перевіряються косинцем, а вертикаль — будівельним рівнем.
 2. Підготовлені заготовки ГКЛ прикручуються до каркаса на свої місця. Капелюшок саморіза повинна трохи притапливаться. Крок між шурупами складає 10-15 см.
 3. Всі поверхні грунтуються.
 4. Стики проклеюються малярською стрічкою і шпаклюються. Якщо кути не виходить зробити рівними, то можна використовувати перфоровані куточки.
 5. Подсохшая поверхню зачищається наждачним папером і повторно обробляється грунтовкою.

Каркас порталу готовий до декоративної обробки.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere341 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Цегла

З цього матеріалу виходять дуже важкі конструкції, і при їх зведенні необхідно переконатися в здатності підлоги витримати таке навантаження. Якщо все в порядку, то для робіт використовується облицювальна цегла.

Щоб виріб вийшло красивим, необхідно володіти навичками по укладанню.

Матеріали та інструменти:

 • полегшений цегла вибраного кольору;
 • грунтовка;
 • склад для кладки;
 • ємність для приготування розчину;
 • кельма і шпатель;
 • рівень;
 • дриль з міксерної насадкою;
 • простий олівець або маркер.

На основі креслення можна самостійно розрахувати потрібну кількість цегли та суміші. Якщо не виходить, то в цьому допоможе продавець при покупці.

Всі роботи з будівельними сумішами необхідно проводити в захисних рукавичках.

Розчин замішується в суворій відповідності з інструкцією. Його якісні характеристики зберігаються певний строк, який виробник вказує на упаковці. Тому слід замішувати в невеликих кількостях, щоб встигнути використати до затвердіння.

Кельмою розчин наноситься на цеглу, але не доповідаючи по одному сантиметру до країв: при постукуванні і подальшої навантаженні розчин не попливе по бічних стінках і не вимажет цегла. Виступаючу суміш слід відразу підтирати вологою ганчіркою.

Покрокове виконання:

 1. Промальовується ескіз і виконується креслення.
 2. Робиться розмітка на підлозі та стіні.
 3. Візуально оцінюється розташування і габарити.
 4. Укладається цегла з подтиранием патьоків і формуванням кладочних швів.

Зверху укладається кришка. Цегляний фальш-камін не потребує подальшої декоративної обробки.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere342 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Картонні коробки

Після придбання великогабаритної техніки залишаються картонні коробки, які можна не викидати, а використовувати як будівельний матеріал для складання камінної конструкції.

Для цього знадобиться:

 • картон або коробки;
 • столярний клей;
 • скотч;
 • рулетка і лінійка;
 • канцелярський ніж і ножиці;
 • облицювальну папір або шпалери;
 • фарби, лак;
 • валик, пензлик.

Фальш-камін з картону може бути одноразовою виробом для свята або сімейній фотосесії. За непотрібністю його можна викинути або комусь віддати. Центри дитячої творчості будуть раді такому подарунку.

Покрокове виконання:

 1. Розгорнутий лист розкреслити по підготовленій схемою і склеїти основу порталу.
 2. Після сушіння стики обклеїти молярним скотчем для зміцнення.
 3. Столярним або шпалерним клеєм обклеїти портал.

На заключному етапі виконати фарбування та декорування поверхні.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere343 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Пінопластовий

Черговий матеріал для швидкої і недорогої складання виробу. Купувати краще листи з товщиною 100 мм Підійде і пінопласт, що залишився після покупки техніки, — він має більш щільну структуру.

На основі складеного креслення виконується розрахунок кількості пінопласту.

Матеріали:

 • клей для пінопласту;
 • грунтовка;
 • малярська сітка;
 • фінішна шпаклівка;
 • шпатель;
 • рівень;
 • полотно по металу і канцелярський ніж.

Нарізку пінопласту краще виконувати ножівкою з дрібними зубчиками — так зменшиться ймовірність поломки і краю будуть менше кришитися. Якщо використовувати канцелярський ніж, то робляться надрізи з обох сторін.

Склеювати заготовки слід тільки після грунтування спеціальним клеєм, інші суміші цього не зможуть зробити. Склад готується строго по інструкції.

На підготовлену розмітку наноситься клейовий розчин і встановлюються заготовки. До висихання складу рівнем перевіряється правильність установки, при необхідності виконуються коригування. Вся поверхня обтягується малярною сіткою, щоб шпаклівка не відпала.

Висохлий каркас грунтують, шпаклюють і ошкурівать. Далі слід фінішна обробка.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere344 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Декоративна обробка

Самий творчий момент у виготовленні каміна — його декоративне оздоблення.

Як імітувати вогонь

Для створення картинки фальшивого полум’я можна скористатися 3D-голограмою зі стерео-ефектами, LCD-технологіями і цифровими панелями.

Можна застосувати:

 • звичайний намальований на задній стінці муляж;
 • рідкокристалічний телевізор;
 • ялинкову гірлянду з контролем світлопередачі на тлі 3D-зображення;
 • соляну електричну лампу;
 • декоративні дрова з пластику або кераміки з внутрішнім підсвічуванням або без неї.

Перераховані матеріали чудово поєднуються в єдину композицію і можуть як доповнювати один одного, так і створювати акценти.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere345 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Чим облицювати дах

Варіант облицювання залежить від матеріалу, з якого зроблений портал. Для міцних конструкцій з цегли, фанери, ГКЛ або ДСП можна використовувати щось поважче.

Таке як:

 • дошки;
 • підлогові плитки з штучного каменю;
 • обрізки фанери, фанерованих ламінатом, керамогранітом або скляною мозаїкою.

Для більш тендітних конструкцій можна використовувати той же матеріал, що і для лжекамина, пофарбований у той же або контрастний колір.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere346 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Що поставити в топці і як прикрасити задню стіну

Якщо прикрасити потрібно електрокамін, то глибина ніші під нього повинна бути не менше 40 см, в ній потрібна розетка. В інших варіантах досить глибини в 20 див.

У топці можна розмістити найрізноманітніші елементи:

 • свічки із запахом і без нього;
 • справжні чи штучні поліна;
 • велику гальку, перемішану з іншими різнокольоровими камінчиками;
 • диодную стрічку по контуру дна вогнища під прозорим оргсклом, на який можна укласти гальку;
 • обклеїти задню стінку фотокартиной або намалювати композицію самому;
 • вази з квітами, статуетки різних розмірів і навіть м’які іграшки.

Прикраси для задньої стінки вибираються в залежності від того, що буде знаходитися у самій топці.

Варіанти обробки:

 • продовження порталу;
 • облицювання пластиковим або гіпсовим «цеглою»;
 • намальована або наклеєна картина;
 • дзеркальна плитка різних розмірів або цільні панелі;
 • мозаїчна плитка або кахель маленьких розмірів з орнаментами.

Навіть без живого полум’я фальш-камін здатний внести нотки спокою і умиротворення в повсякденний вечір.

falsh kamin svoimi rukami: imitaciya dekorativnogo kamina v kvartire iz dereva, gipsokartona i kirpicha, ehlektrokamin v interere347 Фальш камін своїми руками: імітація декоративного каміна в квартирі з дерева, гіпсокартону та цегли, електрокамін в інтерєрі

Відео про створення фальш-каміна своїми руками

У відео — докладний опис створення фальш-каміна своїми руками із зазначенням її розмірів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради