Чистка пральної машини оцтом: рецепти, плюси

В домашніх умовах застосовується чистка пральної машини оцтом. Цей засіб допомагає швидко і якісно прибрати з нагріваючих елементів і важкодоступних частин корпусу вапняний наліт і грибкові відкладення. Процедуру проводять, дотримуючись всіх правил і рекомендацій, щоб не пошкодити гумові ущільнювачі.

bd074b9ff6571ba8ed7c195168cef063 Чистка пральної машини оцтом: рецепти, плюси

Від чого допомагає оцет?

Оцтова кислота, поєднуючись із солями накипу в результаті хімічної реакції, утворює ацитаты, які розчиняються у воді і виводяться при роботі пральної машинки.

Оцет найчастіше застосовується в кулінарії, а також відомий своєю здатністю руйнувати відкладення накипу на робочих поверхнях нагрівальних приладів. Тому його також використовують при чищенні чайників і пральних машин автоматичного типу. Звичайний оцет прозорого кольору є універсальним миючим засобом, який широко використовується при прибиранні кухні, ванної кімнати і навіть виведення плям на одязі та килимових покриттях. Це досить агресивна засіб під впливом високої температури вступає в хімічну реакцію з частинками вапняного нальоту і руйнує їх. При дотриманні всіх рекомендацій з чищення та дозуванні оцту можна уникнути негативного впливу на гумові елементи машинки.

Рецепти та застосування

171815448199ee1a1add405fd2f1f7e7 Чистка пральної машини оцтом: рецепти, плюсиПеред проведенням чищення необхідно вивантажити речі з машинки.

Регулярне очищення внутрішніх нагрівальних елементів пралки відверне її від передчасного виходу з ладу. Щоб очистити машинку-автомат від небажаних відкладень, рекомендується дотримуватися такої послідовності:

 • Звільнення барабана від білизни. Чистити пральну машинку з допомогою оцту необхідно окремо від прання речей, так як кислота може пошкодити колір чи малюнок на тканині.
 • Завантаження кислоти в пралку. 200-250 мл 9%-го оцту необхідно влити у відсік для прального порошку. Передозування речовини шкодить гумових частин корпусу машинки, тому не слід для кращого ефекту додавати більше кислоти.
 • Включення машинки. Для чищення внутрішніх частин пралки вибирається режим з температурою 60-90°C. Чим вище цей показник, тим краще ефект від процедури.
 • Пауза. Після нагрівання води до потрібної температури прання переривається на 1-1,5 години, щоб відбулася хімічна реакція по руйнуванню кислотою вапняного нальоту.
 • Продовження прання. Після зазначеного часу пауза вимикається і очікується закінчення програми.
 • Очитку барабана. Коли прання закінчиться, машинка вимикається з мережі і корпус протирають розчином оцту в пропорції 0,5:1.
 • Полоскання. Заключним етапом очищення пральної машини є коротка прання або програма додаткового полоскання, під час якої проводиться промивка і виведення залишків нальоту з внутрішнього корпусу.
 • Протирання. Після того як промити пралку чистою водою, барабан треба протерти сухою серветкою і залишити з відкритими дверцями для провітрювання.

Для поліпшення ефекту чищення машинки проводиться оцтом і содою, при цьому процедура проводиться в такій же послідовності.

Плюси і мінуси використання

563bf72da58d279e395add4a1f5c1e0c Чистка пральної машини оцтом: рецепти, плюсиЯкщо всередині пристрою будуть залишки рідини, вони не будуть небезпечні для здоров’я.

Почистити пральну машину-автомат з допомогою оцту досить легко. Застосування цього засобу має такі позитивні сторони:

 • Безпека. Так як цей продукт є харчовою добавкою, то у рекомендованій концентрації не зашкодить ні машинці, ні здоров’ю людей.
 • Ефективність. Вплив кислотою на накип під впливом високої температури призводить до розщеплення нальоту на маленькі шматочки, які легко видаляються з машинки під час її роботи.
 • Позбавлення від неприємного запаху. Оцет ефективно нейтралізує запахи, які виникають при застої води в пралці.
 • Санітарія. Засіб володіє не тільки чистячим і освіжаючим ефектом, але також є відмінним дезінфектантом.
 • Економність. Розчин оцту — недороге засіб і завжди є в запасі у кожної господині.

Недоліком використання речовини є його різкий запах і здатність у великих концентраціях пошкоджувати гумові частини корпусу побутового приладу. Тому чистити пральну машину необхідно дотримуючись рекомендацій. Після того як помити корпус, залишають відкритими дверцята, щоб вивітрився запах оцту. Правильний догляд за побутовими приладами продовжує їх термін експлуатації. Частота чисток безпосередньо залежить від того, наскільки часто використовується машинка.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради