Куди звертатися, якщо в квартирі чорна цвіль

Якщо в квартирі з’явилася цвіль, важливо знати, куди звертатися, в які інстанції потрібно дзвонити і писати. Наявність в житлових приміщеннях колоній чорного грибка небезпечно для здоров’я людини. Він росте і розмножується за допомогою спор, які потоками вітру розносяться по площі квартири, легко потрапляють в дихальні шляхи мешканців і отруюють організм. З-за цього розвивається інтоксикація, яка стимулює зниження імунітету. На цьому тлі частіше трапляються простудні захворювання, запалення легень. Не рідкісні стоматити, носові кровотечі, кон’юнктивіти, молочниця. Часто у тих, хто живе в квартирі з чорною пліснявою, розвивається алергія. Вона супроводжується постійним кашлем, нежитем. З часом здатна розвинутися бронхіальна астма. Але найнебезпечніше – рак печінки або легенів. Відомі випадки, коли поразка чорним грибком призводило до серйозного зміни кісткової системи. Людина повністю втрачала рухливість і стає інвалідом. Зважаючи на це потрібно позбавлятися від цвілі в квартирі як можна швидше.

Причини появи чорного грибка

ec238d852162ec56760bc0ffbc0eba04 Куди звертатися, якщо в квартирі чорна цвільНезримо спори грибка завжди присутні в повітрі. Вони існують в латентному «сплячому» стані. Як тільки навколо формується оптимальне середовище для життєдіяльності, Aspergillus Niger починає активно розмножуватися. Таке трапляється, якщо всередині приміщення встановлюється стабільна температура (+20 градусів і вище), вологість збільшується до 80%, вентиляція повністю відсутня, утворюється велика кількість конденсату. Для нормального існування грибку потрібно харчування. В якості нього виступає будь-яка органічна основа: пил, продукти харчування, штукатурка, бетон, текстиль, камінь.

В квартирі або в будинку існують особливі «вразливі» місця, де можуть зібратися воєдино всі провокуючі фактори: підвал, ванна кімната, кухня, кути суміжних стін, підвіконня та віконні прорізи.

Коли з’являється чорна цвіль, в оселі відразу виникає специфічний запах, на ураженій поверхні виступають чорні цятки. Вони постійно збільшуються в розмірах. Поступово грибок захоплює нові території, активно розмножується і викидає в повітря спори, які розлітаються по всіх кімнатах і через дихальні шляхи потрапляють в організм людини – ідеальні умови для життєдіяльності патогенів.

Куди потрібно звертатися при появі плісняви в квартирі

532c8b4b15a02d98f436ee093fbde992 Куди звертатися, якщо в квартирі чорна цвільУ багатоквартирних будинках найчастіше з’являється грибок на першому і на другому поверсі. Причина – несправна вентиляція або погане опалення. Коли ці два фактори нашаровуються один на інший, збільшується рівень вологості, що дає поштовх активації Aspergillus Nigerю.

Послуги з провітрюванню і опалення надає ЖЕК. Потрібно насамперед подзвонити в цю організацію і викликати фахівців або оформити заяву в письмовому вигляді, відправити по електронній пошті на сайт держпослуг або через сервіс «МойДом». Керуюча компанія повинна вийти на контакт, виявити джерело проблеми і з’ясувати, що послужило причиною появи плісняви, не пов’язане дана обставина з поганим доглядом мешканця за квартирою. Мешканець зі свого боку повинен довести запрошеного фахівця, що він:

  • постійно провітрює приміщення – циркуляція повітря не заблокована;
  • не перешкоджає проникненню теплового повітря в квартиру – батареї опалення відкриті і працюють справно, але топлять погано;
  • правильно вирощує кімнатні рослини, якщо такі є;
  • регулярно прибирає ванну кімнату і обробляє поверхні в ній фунгіцидами;
  • підтримує в справному стані сантехнічні вузли.

Бажано до приходу уповноваженого КК звернутися в регіональний центр гігієни або в СЕС, оплатити послугу і виміряти рівень вологості в квартирі. Це може допомогти довести, що проблема появи грибка не пов’язана з неправильною експлуатацією квартири.

Візит представника КК не повинен пройти для галочки, важливо змусити його скласти акт і відобразити в ньому наявну проблему. Корисно запросити сусідів і попросити їх оглянути те, що трапилося, поставити в акті свої підписи. Добре, якщо хтось із родичів зустріч буде знімати на відео, шлях в кадрі обов’язково буде доказ поточної дати.

Якщо ЖКГ ніяк не відреагувало на звернення, і цвіль в квартирі продовжує рости, потрібно скаржитися у вищестоящу інстанцію (госжилинспекцию) і вказати на бездіяльність комунальної служби. Набагато швидше питання вирішується в тому разі, якщо скарга в письмовому вигляді, завірена сусідами, надсилається поштою інспектору Санпін.

Претензія повинна бути розглянута протягом тридцяти днів. Після рішення на користь власника квартири у комунальній організації є сорок п’ять днів на рішення виниклої ситуації. Якщо ні один наглядовий орган не зміг допомогти, варто звернутися в суд. Якщо є повна упевненість в тому, що причина появи цвілі – тріщини в стінах дому, погана дах, зламана загальна вентиляція, можна виграти позов, всі судові витрати покласти на плечі КК, домогтися моральної та матеріальної компенсації.

Знання про те, чому з’являється цвіль на стіні в квартирі, куди звертатися у разі її виявлення, допоможуть вирішити означену проблему раз і назавжди.

Безпечні засоби і інструменти

a2340dd8c2d142604ef57362da662bb0 Куди звертатися, якщо в квартирі чорна цвільПоки йде процес врегулювання, треба починати самостійно боротися з наслідками грибкового ураження. Для цього краще використовувати найефективніші засоби видалення. Всі вони высокотоксичны, тому перед роботою важливо скористатися необхідними засобами захисту – надіти халат, рукавички, маску, окуляри.

Коли цвіль розташовується на якихось конкретних предметах, які можна винести і викинути, від них треба позбавлятися. На смітник варто відправити старі шпалери, запліснявілий текстиль, заражену шпаклівку. Уражені грибками ділянки можна обробляти хімією, яка завжди є під рукою.

Добре роз’їдає грибницю хлор. Його порошок при обробці легко проникає в глибокі щілини і тріщини. Цей засіб більше всього підходить для дезинфекції грубих поверхонь (стін, бетону).

З поверхні дерева прибирати грибок краще нашатирним спиртом, розведеним з водою. Даний засіб можна використовувати і для обробки швів між кахельною плиткою.

Якщо зростання цвілі викликає сильний запах, боротися з ним можна за допомогою лимонного соку і оцтової кислоти. Розчин дозволить вбити саму грибницю, запобігти її розростання надалі, усунути специфічний аромат.

Коли є необхідність максимально убезпечити домашніх тварин, заражені поверхні потрібно обробити перекисом водню.

Є на ринку побутової хімії спеціальна продукція (фунгіциди), її застосування допомагає швидко і якісно вирішити зазначену проблему. Працювати з ними складно, тому для обробки приміщень безпечніше запрошувати фахівців, які працюють у спеціалізованих компаніях.

Всі засоби наносяться на поверхню за допомогою щіток, після того як уражена частина була повністю механічно видалена. Міжплиткові шви зачищаються гострим ножем.

Як запобігти появі цвілі надалі

Виникнення грибка простіше запобігти. Знаючи причини появи цвілі, зробити це буде нескладно:

  • забезпечити в будинку хорошу вентиляцію;
  • підтримувати оптимальний рівень вологості (не більше 60%);
  • ліквідувати будь-які вчасно протікання води;
  • протирати щодня всі плоскі поверхні вологою ганчіркою;
  • уникати утворення конденсату на вікнах і на стінах.

Якщо систематично проводити профілактику утворення цвілі в квартирі, питання про те, куди звертатися в разі її появи буде повністю знято.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради