Що потрібно для прибирання складу, з чого почати

Наведення порядку на базах зберігання продукції або окремих складах – складне і трудомістке захід. Одна людина з таким обсягом робіт не впорається. Для підтримки косметичного порядку призначаються штатні співробітники. Капітальна прибирання складу потребує залучення спеціальних бригад. Окремими пунктами договору між клінінгової компанією і замовником є: оплата праці робітників, використання і якість миючих засобів, механізація процесу.

Що потрібно для прибирання складу

chto nuzhno dlya uborki sklada, s chego nachat36 Що потрібно для прибирання складу, з чого початиПідйомник для миття стелі

Склад – це об’ємне сховище товарів. Одним з ускладнень при наведенні порядку є його висота, наявність важкодоступних місць. У таких спорудах відстань від підлоги до стелі може становити до 10 метрів і більше. Без спеціальних підйомників і надійних сходів там робити нічого.

Прибиральникам доводиться наводити марафет у пакгаузах в ході робочого дня. В цей час виробничий процес йде своїм чередом, коли товар:

 • сортується;
 • комплектується;
 • укладається для зберігання;
 • знімається з полиць;
 • транспортується.

Персонал повинен володіти навичками по роботі під стелею, на верхніх стелажах, знати правила поводження з освітлювальними приладами, крихкими предметами, наприклад, заскленням вікон. У разі чищення високих фасадів вдаються до послуг бригад з промислового альпінізму.

При постановці завдання і проведенні інструктажу обумовлюється використання пристосувань у вигляді сходів, драбин, підйомників, високопродуктивних мийних машин. Вся сучасна техніка живиться від мережі електропостачання, має обертові і телескопічні механізми. Тому мийник повинен знати правила експлуатації та заходи безпеки при управлінні ними.

Велику площу складу можна прибрати швидко і якісно тільки з застосуванням спеціальних миючих матеріалів, які роз’їдають шкіру і шкідливі для органів дихання. Тому слід використовувати спецодяг, інвентар, засоби захисту обличчя і легенів. Обов’язково наявність аптечки для надання першої медичної допомоги.

З чого почати наведення порядку

Після вступного інструктажу працівники допускаються до прибирання складських приміщень. Організаційні заходи:chto nuzhno dlya uborki sklada, s chego nachat37 Що потрібно для прибирання складу, з чого почати

 • перевірка рівня освітленості;
 • установка лісів і регулювання машин, механізмів, висотного спорядження;
 • підготовка миючих розчинів;
 • контроль засобів пожежогасіння;
 • огородження місця прибирання.

Розетки, вимикачі та інші невикористовувані електричні прилади повинні бути відключені від мережі і закриті, щоб виключити коротке замикання при випадковому попаданні води. Від якості попередньої підготовки залежить ефективність та кінцевий результат наведення порядку.

Брак коштів і матеріалів, несправність обладнання, відсутність організації і планування викличе затримку термінів виконання. Всі ці фактори позначаться на загальній ціні прибирання складу.

Види робіт з чищення приміщень для зберігання товарів

Клінінг складської території залежить від її призначення і типу міститься продукції. Наприклад, база може комплектувати будівельні матеріали, техніку, побутову хімію, продукти харчування. В овоче – або фруктохранилищах потрібен особливий підхід до прибирання. Тут використання хімічних речовин неможливо при знаходженні на стелажах або в секціях відкрито лежить продукції.

Залежно від часу проведення існують такі типи робіт в складських будівлях:

 • Щоденний. Кожен день штат прибиральниць видаляє пил і миє підлогу. Для цього потрібно мінімум часу і витрат.
 • Генеральна мийка. Виконується раз на півроку або за рішенням керівництва. Її завдання – вичистити склади у всіх зонах приміщення, провести дезінфекцію в блоках зберігання продуктів харчування.
 • Після виконання ремонтних заходів. В цьому випадку проводиться прибирання з особливою ретельністю у зв’язку з наявністю будівельного сміття. Перевіряються самі глухі куточки, де будуть складуватися дорогі промислові вироби і сільськогосподарська продукція.

Якщо перший тип прибирання легко зроблять штатні співробітники, то для двох інших простіше найняти професіоналів з клінінгової компанії.

chto nuzhno dlya uborki sklada, s chego nachat38 Що потрібно для прибирання складу, з чого початиПромисловий пилосос Nilfisk-ALTO ATTIX 30-21 XC

Перелік робіт:

 • обдув пилозбірником витяжних систем, металоконструкцій, балкових ферм і арок;
 • вологе протирання;
 • мийка систем з допомогою апарату високого тиску;
 • глибока хімчистка стель, стін, засклення;
 • видалення протипожежного порошку.

Швидше всього забруднюються стелі, стіни, вікна і підлоги. Процедура по їх очищенню необхідна також після введення в експлуатацію комерційної новобудови.

Для зниження ступеня забруднень рекомендується покривати поверхні спецсоставом і встановлювати промислові витяжні системи. Особливо це важливо для складів електронної та побутової техніки, текстилю, будівельних матеріалів, де зберігаються сухі суміші у паперовій упаковці.

Ціна сервісу по прибиранню складу

Професійні клінінгові команди коштують недешево. Але вони відповідають за свою діяльність згідно з контрактними зобов’язаннями. Послуги надаються на регулярній основі або за викликом.

Ціна прибирання складських приміщень залежить від різних умов. Якщо виробничий цикл на території не зупиняється, то вартість робіт оцінюється вище.

Також на суму впливають::

 • об’єм споруди;
 • можливість застосування механізації;
 • кількість важкодоступних зон – стелі, вентиляційні ходи;
 • необхідність переміщення стелажів, торгового обладнання;
 • кількість витратного матеріалу.

Послуга фахівців з висотним спорядженням додатково збільшує ціну замовлення. Виїзд менеджера на місце для визначення фронту робіт – безкоштовний.

Розрахунок вартості може здійснюватися за двома схемами – залежно від території бази зберігання або за кількістю людино-годин. При квадратуру приміщення від 40 до 100 м2 замовнику за сервіс потрібно заплатити від 2900 до 7500 рублів, якщо виконується генеральне прибирання. Післяремонтне мийка обійдеться від 4000 до 10000 рублів. Найдешевша комплексне прибирання – 2000-6000 рублів. Тариф праці однієї людини протягом 4-х годин становить 2000 рублів, 8-ми годин -3000.

Використання послуг спеціалізованих компаній обійдеться підприємству дешевше, ніж утримання на ставкою певного штату людей. Адже вони, крім зарплати, отримують соціальний пакет. Більш того, клінери можуть робити будь-які види чистки, аж до обслуговування фасадів висотних пакгаузів і стель всередині.

Хімічні засоби мийні машини

Для прибирання території складу використовуються професійні речовини та побутова хімія – «Меріда», «Бош», «Хенкель», «Керхер» та інші. Популярний засіб для видалення слідів шин вилочних навантажувачів. Щоб видалити масляні плями і сажу, застосовуються інтенсивні матеріали загальної чистки. Вони дозволені органами санітарного нагляду.

chto nuzhno dlya uborki sklada, s chego nachat39 Що потрібно для прибирання складу, з чого початиДезінфекція складу проводиться у спецодязі

Концентрація миючих і дезінфікуючих сумішей не повинна перевищувати встановлених параметрів. Температура розчину не може бути вище 50°С.

Всі хімічні речовини для видалення слідів від паливно-мастильних матеріалів, лугів, кислот готуються до негайного використання протягом однієї зміни. Їх зберігання не допускається. Всі заготовки вихідних матеріалів змішуються згідно затвердженим нормам. Безпека хімікатів підтверджується супровідними документами. На тарі повинні бути наклеєні етикетки з складом кошти.

Для полегшення праці людини при чищенні великих територій в середині логістичних центрів застосовуються промислові пилососи, підмітальні та підлогомийні машини. Популярні гібриди всмоктуючої техніки і микрорайдера, які здатні одночасно прибирати сміття і мити підлогу. Для підняття людини на висоту використовуються сходи, телескопічні підйомники з кошиком.

Наймання спеціалізованих клінінгових фірм в Москві забезпечить зниження витрат при закупівлі хімзасоби, миючих машин та підйомних механізмів. Прибирання власними силами нерідко призводить до непрофесійним діям і непередбачених форс-мажорів. Фахівці в два рази швидше зроблять ту ж операцію. Однак тільки господар помешкання вирішує, яким способом діяти: наймати штат прибиральників або звернутися в клінінгову організацію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради