Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

 Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

Православний Петрів піст відноситься до одного з тривалих періодів помірності і починається через тиждень після свята Трійці. Священнослужителі рекомендують в цей період дотримуватись обмеження не тільки в харчуванні, але і проводити духовне очищення шляхом молитов і каяття.

 Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

Цей піст ще називають Апостольським. Він має менш суворі обмеження порівняно з Великої Седмицею. Але все ж віруючим слід дотримуватися певних обмежень. Для цього потрібно ознайомитися з умовами Петрова поста і знати якого раціону варто дотримуватися.

На який період випадає

За законами православної церкви, період Апостольського посту тривати до 12 липня, а початок не має постійної дати. Початок його припадає на понеділок через тиждень після Трійці або через 57 днів після свята Воскресіння Христового. Тривалість пісного періоду так само не є фіксованою. Таким чином, обмеження потрібно дотримуватися від 8 до 42 днів.

Зведення! Щоб дізнатися, на який період випаде Петров пост в 2020 році, необхідно знати коли будуть святкувати Трійцю. У 2020 році вона випадає на 7 червня. Таким чином, православні християни будуть постити з 15 червня по 12 липня 2020 року.

Завершення Апостольського посту знаменується ще одним значущим подією в церковному календарі — день пам’яті апостолів Петра і Павла. Його святкують 12 липня. Якщо ця дата не випадає на середу чи п’ятницю, то дозволяється вживання будь-яких страв. У середу і п’ятницю від м’яса краще відмовитися, а на рибні страви обмежень немає.

З історії свята

Поява Апостольського посту відноситься до стародавніх часів, але точних даних про дату немає. Згадки про нього датуються 3-м сторіччям. Сьогодні пост дотримуються з метою духовного очищення перед апостольським святом. Але пост не завжди мав такий концепт. Обмеження споживаних страв у червневий період часто іменували компенсаційних постом, тому що спочатку його дотримувалися ті віруючі, кому було протипоказано дотримуватися суворі обмеження перед Великоднем зважаючи на обставини.

 Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

Традиція обмеження від вживання продуктів м’ясного і молочного походження зародилася у Римі і Константинополі, коли там почали будувати храми на знак вшанування апостолів. 12 липня ( за календарем старого формату це 29 червня) — це день, коли було освячено один з храмів, присвячених учням Спасителя. Потім у християнській релігії утвердився пост в честь пам’яті святих. Протягом пісного періоду віруючі дотримуються певний режим харчування, а так само утримуються від плотських розваг і присвячують багато часу молитвам.

За однією з версій, введення Петрова поста на Русі було метою викорінення обрядів, які проводились у літній період після Трійці.

Правила раціону

Протягом Апостольського посту варто обмежити споживання таких продуктів харчування:

 • м’ясо будь-якого походження — свинина, яловичина, баранина, птиця, кролик та ін;
 • молока і молочних продуктів — сметана, кефір, масло, сир, сир і т. д.;
 • яйця.

Правила складання пісного меню:

 1. У понеділок можна їсти страви гарячого приготування без додавання рослинних олій. Можна готувати рагу з овочів, картопляні котлети на пару, пісні супи і т. д.
 2. Вівторок, четвер, субота та неділя — дозволяється приготування рибних страв у будь-якому вигляді. Рибу можна використовувати як повноцінну складову раціону. Можна додавати рослинне масло.
 3. Середа і п’ятниця — сухоїдіння. Можна їсти лише сирі страви в холодному вигляді без термічної обробки. В ці дні можна вживати хліб, салати, свіжі фрукти і овочі.

 Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

Так як Петров пост дотримується влітку, проблем в раціоні не повинно виникати. У літній сезон свіжі овочі і фрукти представлені у великому асортименті. Пісні страви можна готувати на основі грибів, круп, бобових, риби, овочевих солінь і маринадів. У вихідні допускається вживання червоного вина в помірній кількості, а від розпивання інших алкогольних напоїв краще відмовитися.

7 липня — це свято Різдва Іоанна Предтечі. В це свято можна їсти рибу і пити вино незалежно від того, на який день тижня випадає.

Основні обмеження

Метою посту є духовне очищення, тому крім обмежень в їжі слід дотримуватись ряду інших правил:

 1. Утриматися від гучних заходів та розважальних програм. Слід обмежити відвідування дискотек, гучне прослуховування музики, читання розважальної літератури, перегляд телепередач.
 2. Потрібно уникати гучних бенкетів і фуршетів.
 3. Краще відмовитися від стрижок, інакше це негативно позначиться на якості волосся.
 4. Відмова від шкідливих звичок.
 5. Не проявляти агресію і злість, не вступати в конфліктні ситуації.
 6. Приділяти час молитвам, відвідувати церковні служіння, намагатися відчувати світлу і позитивну енергетику.

Церква допускає послаблення суворих обмежень, але при цьому важливо пройти етап духовного очищення. Дотримання обмежень у споживанні їжі не буде мати сенсу, якщо людина буде наповнений негативними думками та енергетикою, якщо він буде проявляти злість і роздратування по відношенню до інших.

Після Петрового посту в 2020 році у віруючих буде можливість пройти Соборування (людини змазують єлеєм для того, щоб залучити благодать Божу і позбавити від хвороб).

 Петрів Піст в 2020 році: коли починається і закінчується

Можна укладати шлюбний союз

Сучасне суспільство рідко дотримується церковні закони при плануванні дня весільної церемонії. За церковними канонами, одруження в період Петрова посту суворо забороняється. Торжество доведеться перенести, якщо пара бажає обвінчатися. Цей обряд не проведе жодна церква в пісні дні. Свято можна перенести на кінець липня — початок серпня.

Стосовно хрестин дитини, їх проведення дозволено в будь-який час. Але якщо хрестини потрапили на період посту, слід утриматися від проведення гучних бенкетів і фуршетів. Серед страв повинні бути тільки пісні страви.

Володіючи інформацією про майбутній в 2020 році пісному періоді можна скласти плани і підготуватися до обряду духовного очищення шляхом утримання і присвятити час молитви і покаяння.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!