Прибирання території від снігу: ручна і з допомогою техніки

Після затяжних снігопадів на прибудинковій території утворюються великі кучугури. Прибирання снігу допомагає їх вирішити і забезпечити доступ до найважливіших вузлів і комунікацій. Якщо ігнорувати завали доріг, під’їзних шляхів, інших інфраструктурних об’єктів, виникнуть проблеми, які помітно ускладнять рішення повсякденних завдань.

Чим небезпечні завали снігу

67623a3c2a5a24849be4d97b3543af05 Прибирання території від снігу: ручна і з допомогою технікиЗавали снігу заважають безпечно пересуватися як транспорту, так і пішоходу.

Великі кучугури ускладнюють не тільки рух автотранспорту, але і пішоходів. Пересуватися з місця на місце по завалах снігу неможливо. Ситуація ускладнюється тим, що температура повітря постійно коливається. Вона падає, тоді опади тануть, то піднімається, тоді утворюється ожеледь. Ходіння по ньому небезпечно. Травматизм нерідко стає причиною інвалідності людини.

Несвоєчасне прибирання доріг призводить до утворення заторів. Пробки на дорогах збільшують ризики аварійних ситуацій. Багато з них призводять до загибелі людей. Тому прибирання і вивезення снігу – послуга актуальна. Вона допомагає налагоджувати нормальне існування і забезпечує можливість підтримувати звичний робочий режим.

Якщо ігнорувати зростання снігових заметів, при настанні весни трапиться затоплення прилеглої території. Такі наслідки здатні завдати непоправної шкоди. Скупчення снігу на дахах будинків небезпечно тим, що може збільшити навантаження на покрівлю і спровокувати пошкодження несучих конструкцій. Виправити такі дефекти шляхом простого ремонту не вдасться. Доведеться перебирати покрівлю і робити дорогу її реставрацію.

Взимку сніг завалює весь місто і створює серйозні проблеми для бізнесу. Зірвані поставки, труднощі навантаження – деякі підприємства несуть серйозні збитки. Замети ускладнюють під’їзд спецтехніки, що використовується службами рятування. Тому прибирання території від снігу – справа відповідальна. Зазвичай він організовується на різних рівнях.

Приватний сектор повинен самостійно піклуватися про своєчасне розборі завалів. Той, хто живе в багатоквартирних будинках, не може розраховувати на активну роботу обслуговуючих комунальних організацій. Міські вулиці прибираються за рахунок мерії. Підприємства та великий бізнес в таких ситуаціях воліють користуватися послугами приватних компаній.

Всіма суб’єктами рішення поставленої задачі може здійснюватися двома способами. Снігові завали прибираються вручну або за допомогою спеціальної техніки.

Відмінності механізованого і ручного прибирання

816b358846ac1d58567736e5909efb49 Прибирання території від снігу: ручна і з допомогою технікиРучне прибирання передбачає великі витрати ресурсів людини, а механізована обійдеться дорожче за рахунок оренди спеціальної техніки

Прибирати сніг вручну – справа трудомістка. Але іноді тільки лопатами і руками вдається вичистити замети там, куди техніка потрапити не може. Такий метод вибирається для очищення дахів, сходових прольотів, прибудинкової території. Крім лопат, часто використовуються мітли і совки, льодоруби. Полій посипається спеціальними реагентами. Вони допомагають прискорити процес прибирання в рази і значно полегшити працю двірників. Іноді вручну доводиться розчищати проходи і для спецтехніки, тому даний вид робіт завжди затребуваний.

Механізоване прибирання території від снігу здійснюється за допомогою екскаваторів, тракторів, снігоприбирачів, самоскидів. Така техніка може бути корисною для розчищення центральних міських доріг, магістралей, шосе, площ, дворів великих заводів і фабрик. Її залучення допомагає більшою мірою заощадити час, прискорити процес, знизити його трудомісткість.

Повний цикл механізованого прибирання снігу здійснюється в чотири етапи:

 • Проводиться рівномірний розподіл по проїжджих частинах спеціальних реагентів.
 • За допомогою техніки здійснюється прибирання завалів фронтальними щітками (сніг ними згрібається на узбіччя).
 • З проїжджої частини реалізовується навантаження снігу в самоскиди.
 • Зібране вивозиться на спеціально відведені снігоплавильні пункти.
 • Часто доводиться поєднувати ручне і механізоване прибирання снігу – ціна такого заходу багато в чому залежить від того, наскільки весь процес роботи проводиться максимально злагоджено, наскільки швидко і якісно надаються всі необхідні послуги.

  При наявності великих територій вигідно співпрацювати з компаніями, які мають зв’язки з великими клінінговими фірмами. Вони допомагають організувати безперешкодний вивіз снігу в місцях, де заборонено державною автоінспекцією рух вантажного автотранспорту.

  Які організації займаються чисткою снігу

  Стежити за станом головних транспортних магістралей зобов’язані муніципальні служби. Проблему прибирання снігу з внутрішніх територій багатоквартирних будинків, загальних парковок, під’їздів до будівель вирішують керуючі компанії житлових комплексів. Стежити за станом площ перед офісами і промисловими підприємствами зобов’язані власники.

  Зазвичай в штаті є співробітники, на чиї плечі покладаються описуються обов’язки. Але з настанням рясних снігопадів таким силам не вдається вчасно справлятися з великими обсягами. Крім цього, виникає проблема утилізації заметів.

  Щоб оптимізувати власні сили, багато компаній прибігають до послуг спеціалізованих фірм, що займаються очищенням снігу в зимовий період. Вони здатні оперативно реагувати на поставлені завдання і виробляти якісне прибирання приватній території. У їх розпорядженні знаходиться великий штат снігоприбиральної техніки, здатної організувати процес чищення з величезної площі швидко і якісно.

  Разом з послугами зі збору та вивезення снігу з наземних площ вони пропонують послуги з очищення дахів, усунення бурульок з них.

  Комплексний підхід робить використання землі комфортним і безпечним в період затяжних снігопадів. Всі роботи здійснюються в нічний час, коли на дорогах відсутнє скупчення особистого автотранспорту на території, що прибирається.

  Як оформити договір на комплексне прибирання

  Щоб позначити правові відносини між замовником і виконавцем укладається договір, в якому чітко описуються обов’язки обох сторін. В його тексті вказується:

  • перелік робіт (їх обсяг і види);
  • відповідальність виконавця;
  • вартість робіт;
  • права та обов’язки сторін;
  • площа території.

  Це неповний список. У нього може включатися інша інформація, яка відображає умови кожної конкретної угоди. У бланку договору фахівці радять уточнювати наявність збиральної техніки, всього необхідного відповідного обладнання. По закінченні робіт складається акт здачі-приймання. Його повинні підписати обидві сторони. Тільки після цього проводиться оплата послуг.

  Документ набирає в чинності з моменту його запевнення обома сторонами і діє до дати підписання приймального акта. Він може бути розірваний в односторонньому порядку на вимогу замовника або виконавця. Для цього необхідно зробити письмову вимогу, складене з умовами чинного законодавства. Дозвіл спірних моментів провадиться в судовому порядку.

  У договорі обговорюються форс-мажорні обставини, всі додаткові умови. Відзначається список пропозицій, зазначаються реквізити сторін. Скріплюється документ підписами відповідальних осіб.

  Середня вартість послуг по прибиранню снігу з РФ

  Ціна складається з різних факторів. Чим ближче до столиці, тим вона вища. Істотну роль відіграють конкретні завдання: площі території, необхідність застосування спеціального обладнання та збиральної техніки, організація вивозу снігу. Вартість послуг можна значно знизити, якщо домовитися про абонентське обслуговування. В середньому по країні разова очистка тротуарів від льоду доставляє 55 рублів за один квадратний метр. Разова механізована очистка території від снігу — від 10 рублів за квадратний метр.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради