Різновиди Ubuntu

raznovidnosti ubuntu39 Різновиди Ubuntu

Якщо ви вирішите, що Gnome не для вас, є цілий асортимент чудових різновидів Ubuntu на вибір…

Попередні покоління робочих столів KDE (заслужено чи ні) мали репутацію ресурсномістких і надмірно настроюються. Але KDE Plasma 5 у тому вигляді, в якому він присутній в Kubuntu, є одним з найбільш шикарних робочих столів. Він явно не підходить для старого «заліза», і вам знадобиться відеообладнання цього десятиліття, щоб в повній мірі оцінити його загасання, тіні та інші ефекти (всі вони піддаються рендерингу через OtQuick і тому не навантажують CPU).

У чому KDE Plasma (особливо при налаштуванні Ubuntu) дотримується традиційної метафори робочого столу з меню внизу ліворуч, програмою виклику додатків внизу і системним лотків знизу праворуч. Але котимо традиційним ідеям додані сучасні зручності. Натисніть на меню або натисніть клавішу Super) і почніть друкувати, і з’являться відповідні додатки. Натисніть Alt+F2, і з’явиться діалогове вікно KRunner. Додатки і недавні документи запускаються також, як звичайні команди або man-сторінки (поставте перед командою #, наприклад. Рината) і багато іншого.

Та незважаючи на всі ці сучасні навороти. Plasma 5, за загальним визнанням, менше навантажує ресурси, ніж Gnome. При цьому на системах, де більше 4 ГБ пам’яті, немає різниці ні туди, ні сюди. Як і Gnome, Plasma пропонує інтеграцію з обліковими записами онлайн, такими як Google, microsoft Exchange, Jabber, Nextcloud, Telegram і т. д.

raznovidnosti ubuntu40 Різновиди UbuntuРізновиди Ubuntu. Plasma 5

В Plasma нещодавно додалася підтримка папок на робочому столі (і знову відсилання до традиціоналізму), і введена нова функція папок: пружинна завантаження [spring loading). Це означає, що коли ви перетягуєте файл, папка, папка відкривається, завдяки чому переміщати файли в піддиректорії набагато зручніше. А якщо вам цікаві самі останні технології Plasma, варто звернути увагу на KDE Neon. У ньому використовується база Ubuntu 16.04 і найостанніша, постійно оновлювана начинка KDE

Тут все змінюється досить швидко, і цілком можна зрозуміти небажання Canonical підтримувати ризиковані технології навіть у своїх релізах розробки: тому вони дотримуються Plasma 5.10. Kubuntu має РРА зворотних портів, так що якщо ви хочете спробувати Plasma 5.11 (випущений в минулому вересні і використовує Vaults для шифрованого зберігання), загляньте на https://launeb pad.net/-kubuntupda/+arch ive/ubuntu/backports.

Ubuntu Mate

Якщо ви сумуєте за щасливим дням Gnome 2, тоді Mate (вимовляється Ма-те) як раз для вас. Робочий стіл є відгалуженням Gnome 2 та пред’являє досить скромні системні вимоги.

Але це не просто атавізм робочого столу: ви знайдете тут сучасний менеджер файлів (Caja}, підтримку індикаторів Optimus (якщо у вас хороше обладнання Nvidia) і пакет Snap, встановлений за замовчуванням (він першим з дистрибутивів робить це). Цей Snap—pulsemixer, заснований на консолі мікшер, якого немає в стандартних репозиторіях Debian або Ubuntu. Є також: Redshift для зменшення навантаження на очі в нічні години (у Gnome ця функція вбудована в вигляді Night Light).

raznovidnosti ubuntu41 Різновиди UbuntuРізновиди Ubuntu. Ubunute mate

Ймовірно, саме приголомшливе в тому, що з Mate 1.18 (новинка Ubuntu 17.10) йде підбірка нових розкладок панелей. Вони доступні через Mate Tweak (у розділі Panel), і деякі з наших фаворитів представлені нижче:

  • Traditional [Традиційна] Розкладка за замовчуванням, натхненна Gnome 2 з часів нашої безтурботної юності » Mutiny Данину Unity, з бічною панеллю, вбудований в додатку HUD і Global Menu (які також присутні в інших розкладках)
  • Cupertino Розкладка, натхненна macOS, яка використовує док Plank, щоб ви могли насолодитися роботою миші
  • Redmond Меню, ярлики, пейджер додатків і системний лоток — все розташовано внизу. Прокляття, накладене Windows 95,
  • Netbook Наш науковий редактор і деякі інші як і раніше використовують ці невеликі пристрої. Дана розкладка розміщує значки у верхній панелі (в стилі Dash to Panel), максимально економлячи простір по вертикалі.

Ми б включили на DVD 32-бітний Ubuntu Mate, але ISO трохи великий, і замість нього ми вибрали LuBuntu (зі злегка застарілим набором інструментів GTK2 і без вбудованої підтримки мультимедіа). Але не переймайтеся: Ubuntu Mate спокійно буде працювати на комп’ютері з 1 ГБ ОЗУ (а можливо, і менше, але навряд чи вам від цього буде багато користі при перегляді сайтів з великою кількістю JavaScript).

Доступна також версія Raspberry Pi 2 або 3 — для тих, кому потрібно трохи більше «нормального робочого столу» на своєму комп’ютері-крихті. Гасло Mate «За ретроспективне майбутнє» ніколи не звучав правдивіше — це передова відсилання до минулого.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради